10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادی

۱۰ تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادی

آنان که به برزیل سفر کرده‌اند می‌گویند: سفر به برزیل چشم انداز زندگی را تغییر می‌دهد و دریچه جدیدی به آن بازخواهد کرد و هنگامی که شما آن را تجربه کردید، هرگز از یاد نخواهید برد. برزیلی‌ها می‌گویند «به کشور ما سفر کنید برای یک بازدید کوتاه، اما شما در اینجا زمان را فراموش می‌کنید. فقط اجازه دهید همه چیز اتفاق بیافتد.»

برزیل سرزمین عجایب است و شادی. دروازه ورود به کشورهای آمریکای لاتین. سرزمین موسیقی و رقص. کشور طبیعت حیرت‌انگیز و مردمانی از چند نژاد که وجود آنان و فرهنگ‌های در هم آمیخته‌شان شکوه زندگی در برزیل است.

در این کشور امریکای لاتین پنج آب و هوای مختلف وجود دارد، بنابراین شما تقریبا همیشه می‌توانید از جایی که آب و هوا خوب است بازدید کنید. در واقع اغلب بهترین زمان سفر به برزیل همه سال است.

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادی سواحل بی‌کران و درخشان

برزیل پنج هزار مایل خط ساحلی دارد و در مقابلش اقیانوس اطلس قرار دارد. ترکیب ساحل سفید و دریای آبی چنان وسوسه‌انگیز است که سواحل برزیل یکی از پرجاذبه‌ترین دلایل سفر به برزیل است.
سواحل این کشور بهترین جا برای شنا، آفتاب گرفتن و همه بازی‌های ساحلی و تفریحات آبی است. در واقع برزیل یک مقصد عالی برای ورزشهای آبی است و در بسیاری از رقابت‌ها، مسابقات هم حضور پررنگ دارد.
بهترین گشت و گذار دریایی، موج سواری، کایتسورفینگ، وینسورفینگ، می‌توانید در اینجا پیدا کنید، این لیست برای همیشه ادامه دارد!

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیبه سرزمین کارناوال‌ها خوش آمدید

اینجا برزیل است. جایی که در هر گوشه آن جشنواره و فستیوالی در حال برگزاری است. مردمان این سرزمین بهترین راه مبارزه با سختی‌های زندگی را در رقص و شادی پیدا کرده‌اند. این بزرگترین انتقامی است که می‌توانند از فقر و سختی بگیرند.
بزرگترین و بهترین کارناوال سالانه، بدون شک کارناوال ریو دو ژانیرو است. کارناوال ریو در طول چهار روز برگزاری‌اش روزانه دو میلیون نفر را به خیابان می‌کشاند و البته بیش از نیم میلیون توریست خارجی را هم در طول جشن چهار روزه به ریو جذب می‌کند.

 

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیمسیح بر فراز شهر

چند تا شهر در دنیا سراغ دارید که مجسمه‌ای بر فرازش باشد که از هر کجای شهر چشم‌ بیاندازید آن را ببینید. تندیس حضرت مسیح بر فراز شهر ریودوژانیرو قرار دارد و به «مسیح نجات‌دهنده» معروف است.
این مجسمه با ۳۹٫۶ متر بلندی در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده‌است. مجسمه حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً باز کرده‌است نشان می‌دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسانها در آغوشش است.

 قبله هنرهای خیابانی

برزیل قبله هنرهای خیابانی است. موسیقی، رقص، گرافیتی، نقاشی‌های دیواری. خیابان‌های برزیل جایی است برای الهام خلاقانه. هنر خیابانی در برزیل مورد احترام است. هنرمندان خیابانی بدون ترس از پلیس احساس امنیت کرده و خلق اثر می‌کنند.
شما در خیابان‌های ریو حتی پله‌های محله را می‌بینید که هنرمندی آن را کاشیکاری‌ کرده است.

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیسرزمین کباب‌ و میوه

غذای برزیل زیر سایه فوتبال و کارناوال‌هایش گم شده است. اما برزیل بهشت کباب و غذاهایی است که با حبوبات درست می‌شوند.
کباب سنتی برزیل پرطرفدارترین غذای این کشور است. این غذای بزریلی از گوشت تازه‌ گاو که یک لایه نازک چربی دور آن را گرفته باشد تهیه می‌شود. در پخت کباب سنتی برزیل از ادویه‌جات مخصوصی استفاده می‌شود.
غذاهای برزیلی مجموعه‌ای متنوع از رنگ و بو و طعم‌های مختلف و البته میوه است.

تماشای یکی از زیباترین شهرهای دنیا با تله‌کابین

یکی از پنج تله‌کابین معروف دنیا مربوط به شهر ریودوژانیروست. تله‌کابین کوه کله قندی ریودوژانیرو در سال ۱۹۱۲ تاسیس شده و منظره واقعی ریو را از فراز آن می‌توانید ببینید. منظره‌ای حیرت‌آور و زیبا که نفس را در سینه حبس می‌کند.
شاید جالب باشد بدانید که یکی از جدیدترین و نوآورانه‌ترین راه حل‌های ترافیکی در این شهر، شبکه‌ای از ۱۵۰ واگن کابلی سوار بر تله کابین است. این واگن‌ها هر روز ۳۰ هزار نفر را از بالای زاغه نشین‌ها جا به جا می‌کنند این ابتکار یک ساعت سفر درون شهری را به ۱۵ دقیقه کاهش داده است.

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیزندگی شبانه در خیابان‌هایی که خواب ندارند

خیابان‌ها خواب ندارند. کمتر جایی در دنیا پیدا می‌کنید که مانند برزیل زندگی شبانه چنین جریان داشته باشد. موسیقی جزء جدانشدنی خیابان‌ها و محله‌هاست. در هر گوشه موسیقی و رقص‌های محلی برپاست.
یکی از محله‌های معروف ریو که زندگی شبانه معروفی دارد، محله لاپا است که پیش از این محله خوشنامی نبوده اما به یمن هنرمندان خیابانی تبدیل به یکی از محل‌های تجمع مردم شده برای زندگی شبانه.
غذاها و نوشیدنی‌های محلی را می‌توانید در این جا به وفور پیدا کنید. کافه‌ها، رستوران‌ها و دکه‌های خیابانی میزبان شما هستند.

اسکادِریا سِلارُن، مجموعه معروفی از پله‌های متصل شده به هر دو محله لاپا و سانتا ترزا است.

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیخانه‌های رنگارنگ، محله‌های رنگی

شاید هیچ کشوری را مانند شهرهای برزیل پیدا نکنید که این میزان رنگ در خیابان‌ها و نمای خانه‌ها به کار رفته باشد.
خانه‌های رنگارنگ در محله‌های رنگین بر فراز و نشیب تپه‌های شهر قرار گرفتند برای همین نمای بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند که خود یکی از دلایل سفر به برزیل هستند.
هر ساله هزاران نفر از محله‌های The Favelas و Santa Teresa و Historic Centre و…. دیدن می‌کنند.

 

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیطبیعت حیرت‌انگیز برزیل

برای آنان که طبیعت‌گردند یا به اکوتوریسم علاقه دارند، برزیل بهشت است. یشترین بخش آمازون پرآب‌ترین و دومین رود بلند دنیا و جنگل‌های آمازون در برزیل قرار دارند، برای همین بی‌نظیرترین مناظر طبیعی را در همین کشور پیدا می‌کنید. صدها آبشار و آبگیر منحصر به فرد در همه دنیا در این کشور واقع شده است.
تنها آمازون نیست، آبشارهای ایگواکو هم یکی از شگفتی‌های طبیعی بزرگ جهان هستند که در مرز برزیل و آرژانتین واقع شده‌اند.
۲۷۵ آبشار در طول رودخانه ایگواکو قرار دارند که مشهورترین آنها به نام گلوگاه شیطان شناخته می‌شود.
۸۲ متر ارتفاع دارد و u شکل است.
این طبیعت که همه دست به دست هم داده اند تا خاص‌ترین طبیعت را در همه دنیا به نام خود ثبت کنند، بهترین جا برای رفتینگ هم هستند. یک لحظه تصور کنید در روز آمازون در میان جنگل‌های آمازون سوار رفتینگ می‌کنید.

عبور از دروازه زمان

بخش هایی از برزیل هنوز هم یک پنجره به گذشته دارند. معماری، خیابان‌های قدیمی و کلیساهای تاریخی و زیبایی مورد توجه گردشگران هستند. برزیل همچنین دارای چندین مکان پیش از تاریخی مانند Serra da Capivara با نقاشی‌های سنگی است که بیش از ۲۰۰۰۰ سال قدمت دارند.

10 تجربه شگفت‌انگیز در برزیل، سرزمین عجایب، فقر و شادیبوی قهوه مست می‌کند

قهوه برزیل نگین انگشتری قهوه‌های دنیاست. این کشور بیش از یک سوم قهوه دنیا را تولید می‌کند.
۱۵۰ سال است که برزیل عنوان «بهترین قهوه دنیا» را به نام خود نگه داشته است. کیفیت و طعم بی‌نظیرش باعث شده تقریبا در تمامی ترکیب‌های قهوه در سراسر دنیا از آن استفاده شود.
بوی قهوه بخشی از فضای خیابان‌های برزیل است. این بو آدم را مست می‌کند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.