همه چیز درباره خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس یکی از دسترس ترین گزینه های موجود برای سفر است، به خصوص زمانی که به صورت ناگهانی تصمیم می گیرید سفر کنید. اما این تنها کارکرد اتوبوس نیست. طرفداران سفر با اتوبوس، مزایای متعدد دیگری نیز برای این وسیله نقلیه برمی‌شمارند. قیمت بلیط اتوبوس نسبت به سایر وسایل حمل و نقل ارزان‌تر است؛ همین عامل باعث می‌شود افرادی که مجبور به سفرهای متعددی هستند و نمی‌خواهند پول زیادی خرج کنند، به اتوبوس روی بیاورند. ضمن اینکه اتوبوس مانند سایر وسایل حمل و نقل محدودیت ندارد؛ حتی در شهرهای کوچک هم در ساعات مختلف چندین اتوبوس آماده حرکت هستند. از طرف دیگر خرید اینترنتی بلیط اتوبوس تا حد زیادی مشکلات زمان‌های گذشته در این زمینه را از میان برده است. در این مقاله مجله علی بابا بیشتر در این باره خواهیم خواند.


جستجو و خرید بلیط اتوبوس در علی بابا


مزایای سفر با اتوبوس

همان طور که اشاره شد، سفر با اتوبوس، مزایای بسیاری دارد. اگر هنوز تصمیمتان برای سفر با اتوبوس قطعی نیست، این موارد انگیزه‌‌های شما را برای سفرتان تقویت می‌کند.

بلیط اتوبوس، صرفه‌جویی در هزینه‌ها

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

کمتر کسی است که نداند بلیط اتوبوس نسبت به سایر وسایل نقلیه ارزان‌تر است. زمانی که قیمت بلیط اتوبوس، آن هم شیک‌ترین و لوکس‌ترین آن را با قطار و هواپیما مقایسه کنید، به این نتیجه‌گیری مطمئن می‌شوید.

بنابراین اگر قصد سفر دارید و می‌خواهید هزینه‌های‌تان مقرون به‌صرفه باشد، اتوبوس بهترین انتخاب است. شاید اگر تعداد اعضای خانواده شما زیاد باشد زمانی که به سفر فکر می‌کنید، به خاطر هزینه‌ها پشیمان می‌شوید. اما با بررسی قیمت بلیط اتوبوس، می‌توانید سفری راحت و کم‌هزینه را برای خود و خانواده‌تان برنامه‌ریزی کنید.

برخی افراد هم تعداد اعضای خانواده‌شان زیاد نیست، بلکه سفرهای‌شان متعدد است. این افراد هم با خرید بلیط اتوبوس می‌توانند مدیریت بهتری داشته باشند و هزینه‌های‌شان را کاهش دهند.

و در نهایت با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس شما با بازه وسیعی از انواع بلیط‌ها با قیمت‌های مختلف روبه‌رو هستید که از میان آنها می‌توانید دست به انتخاب بزنید.

بلیط اتوبوس، صرفه‌جویی در زمان!

بلیط اتوبوس

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما شما با سفر با اتوبوس هم می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید! البته این موضوع درباره سفر به شهرهای نزدیک صدق می‌کند. تصور کنید شما با اتوبوس راهی حدود 3 تا 4 ساعت در پیش دارید. و با هواپیما این زمان به 45 دقیقه تا 1 ساعت کاهش می‌یابد. اما این تمام ماجرا نیست. شما باید به فرودگاه بروید؛ فرودگاه‌هایی که اکثرا در نقاط دور از مرکز شهر واقع شده‌اند؛ در حالی‌که پایانه‌های اتوبوسرانی این شرایط را ندارد.

علاوه بر این شما برای سفر با هواپیما در سفرهای داخلی، حداقل 1 ساعت پیش از پرواز باید در فرودگاه باشید. در حالی‌که برای سفر با اتوبوس کافی است چند دقیقه پیش از حرکت به پایانه اتوبوسرانی برسید. پس از رسیدن به مقصد هم باید مدتی منتظر بمانید تا بارهای‌تان به دست‌تان برسد. بعد از آن هم مجدداً از فرودگاه مقصد زمان قابل‌توجهی را باید صرف کنید تا به مرکز شهر برسید.

تمام این زمان‌ها را که روی هم بگذارید، شاید حتی بیشتر از همان 3 ساعت مسیر اتوبوس بشود؛ بنابراین اگر قصد سفر به شهرهای نزدیک را دارید، در خرید اینترنتی بلیط اتوبوس تعللل نکنید.

بلیط اتوبوس، در دسترس و متنوع

خرید بلیط اتوبوس

حتما برای‌ شما پیش‌ آمده که مجبور به سفری ناگهانی و فوری شده باشید؛ در این شرایط شاید پیدا کردن بلیط هواپیما یا قطار برای مثلا یک ساعت آینده کار بسیار دشواری باشد اما به احتمال زیاد، بلیط اتوبوس را راحت می‌یابید. پایانه‌های اتوبوسرانی بین شهری حتی در شهرهای کوچک هم وجود دارند.

علاوه بر این اتوبوس‌ها برای مقاصد مختلف متعدد و متنوع هستند و محدودیت هواپیما و قطار را ندارند. بنابراین به سرعت می‌توانید بلیط اتوبوس برای مقصد مورد نظرتان پیدا کنید.

مثلا اگر بخواهید از تهران به اصفهان بروید، در یک ساعت خاص چندین اتوبوس را در پایانه‌های چهارگانه تهران می‌یابید؛ و حالا شما هستید که متناسب با شرایط و امکانات اتوبوس‌ها دست به انتخاب می‌زنید.

کسانی که حاضرند زمان بدهند و پول کمی خرج کنند، بلیط اتوبوس مناسب حال‌شان است. یکی از طرفداران پروپا قرص بلیط اتوبوس دانشجویان هستند. دانشجویانی که در شهری غیر از شهر محل زندگی‌شان تحصیل می‌کنند، و می‌خواهند هزینه‌های‌شان را مدیریت کنند، می‌توانند سفر بین محل تحصیل و محل زندگی‌شان را با اتوبوس انجام دهند. به این ترتیب سفرهای متعددشان را با هزینه کمتری به پایان می‌رسانند.
علاوه بر این خانواده‌های شلوغ و پرجمعیت هم می‌توانند برای سفرهای تفریحی‌شان به سراغ اتوبوس بروند. با توجه به مناسب بودن قیمت بلیط اتوبوس سفرشان چندان گران تمام نمی‌شود. ضمن اینکه سفر خانوادگی و دسته‌جمعی با اتوبوس حسابی خوش می‌گذرد.

خرید آنلاین بلیط اتوبوس

یکی از شیوه‌های نوین و نسبتا مدرن، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس است. زمانی که شما بلیط اتوبوس را آنلاین می‌خرید، از مزایای متعددی این شیوه خرید برخوردار خواهید شد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این مزیت‌ها اشاره می‌کنیم.

مزایای خرید آنلاین بلیط اتوبوس

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

این روزها که همه کارها اینترنتی و آنلاین انجام می‌شود، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس هم کاملاً منطقی و طبیعی است. زمانی که شما بلیط اتوبوس را آنلاین می‌خرید، به اطلاعات ارزشمندی درباره آن سفر دست می‌یابید. به غیر از نوع اتوبوس، قیمت بلیط اتوبوس و شرکت اتوبوس‌رانی، شما با خرید بلیط آنلاین می‌توانید امکانات و شرایط اتوبوس‌های مختلف را با هم مقایسه و بعد انتخاب کنید.

ضمن اینکه با خرید آنلاین بلیط اتوبوس دیگر لازم نیست زودتر از موعد در پایانه حضور داشته باشید؛ شما می‌توانید حتی از روزها قبل با رزرو بلیط اتوبوس خیال خود را راحت کنید و تنها چند دقیقه پیش از حرکت به پایانه برسید.

مزایای خرید آنلاین بلیط اتوبوس از علی‌بابا

از آنجایی که علی‌بابا در زمینه فروش بلیط هواپیما و قطار تجربه‌ای ارزنده و کارنامه‌ای درخشان دارد، مرجع بسیار مناسبی برای خرید آنلاین بلیط اتوبوس هم خواهد بود. شما با رزرو بلیط اتوبوس در علی‌بابا از مزایای فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌شوید.

نخست اینکه خرید آنلاین بلیط اتوبوس از علی‌بابا (در وبسایت و اپلیکیشن) بسیار راحت و آسان است. علاوه بر این علی‌بابا، تمام شرکت‌های تعاونی و مسیرهای اصلی اتوبوس را پوشش می‌دهد. بنابراین شما برای رزرو بلیط اتوبوس، در علی‌ بابا به همه شرکت‌های اتوبوسرانی دسترسی دارد. پرداخت‌تان را هم که آنلاین و با کارت‌های شتاب انجام می‌دهید.

و در نهایت باید به پشتیبانی علی‌بابا اشاره کرد. شما هر زمانی در خرید بلیط اتوبوس از علی‌بابا به سوال یا مشکلی برخورد کنید، می‌توانید با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید. تیم پشتیبانی علی‌بابا 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخگوی شماست.

خرید بلیط اتوبوس از علی‌بابا

خرید بلیط اتوبوس از علی‌بابا

خرید یا رزرو بلیط اتوبوس از علی‌ بابا بسیار آسان است. راهنمای خرید بلیط اتوبوس در علی بابا هم به شما کمک می‌کند تا خرید بهتری داشته باشید. اگر در علی‌ بابا حساب کاربری دارد، وارد حساب کاربری‌تان بشوید. در غیر این صورت ابتدا باید حساب کاربری برای خودتان بسازید.

سپس در صفحه اصلی علی‌ بابا روی قسمت اتوبوس کلیک کنید. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید، باید مبدأ، مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید. در این صفحه تمام اتوبوس‌ها به مقصد مورد نظر را می‌یابید. سپس روی انتخاب بلیط کلیک کنید. (شما در همین صفحه اگر بخواهید می‌توانید شرکت خاصی را انتخاب کنید و بلیطش را بخرید).

در صفحه بعد، می‌توانید صندلی مورد نظرتان را انتخاب کنید. در همین صفحه شما می‌توانید دریابید که خریداران صندلی‌های دیگر خانوم هستند یا آقا و انتخاب‌تان را بر این اساس انجام دهید. در پایین صفحه هم باید اطلاعات شخصی‌تان را وارد کنید. در صفحه بعد هم اطلاعات‌تان را کنترل و روی ادامه فرآیند کلیک کنید. و در نهایت با پرداخت آنلاین، خریدتان را به پایان برسانید.

 

اتوبوس VIP چیست؟ چرا انتخابش کنیم؟

بلیط اتوبوس

اتوبوس VIP یکی از انتخاب‌های پرطرفدار برای سفر با اتوبوس است؛ تعداد صندلی‌های اتوبوس‌های VIP کمتر است؛ یعنی شما هم آرامش بیشتر و هم فضای وسیع‌تری دارید.

صندلی اتوبوس‌های VIP عموماً در 3 ستون چیده می‌شوند؛ 1 ردیف 2 ستونه و 1 ردیف تک ستونه. ضمناً صندلی‌های راحت اتوبوس‌های VIP راحت‌ترند و تختخواب‌شو هستند. از این رو شما می‌توانید در اتوبوس استراحت کنید و کاملا سرحال به مقصد برسید.

علاوه بر این سیستم تهویه، سرمایش و گرمایش اتوبوس‌های VIP بسیار عالی است. به این ترتیب شما در زمستان، گرما و در تابستان گرمای مطلوبی را در این اتوبوس‌ها تجربه خواهید کرد.
هنگام خرید اینترنتی بلیط اتوبوس در علی بابا، عنوان VIP در قسمت بالای بلیط قید شده است. کافی است تیکش را بزنید تا تنها بلیط های VIP را مشاهده کنید.

نکاتی برای حضور در اتوبوس

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

در این بخش نکاتی در خصوص سفر اتوبوس را بررسی خواهیم کرد، با رعایت این نکات در سفرمان با اتوبوس، هم خودمان بیشتر آرامش داریم و هم همسفران‌مان.

  • در اتوبوس با تلفن با صدای بلند صحبت نکنید.
  • برای گوش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم در گوشی تلفن همراه یا تبلت، از گوشی استفاده کنید.
  • اگر کودک همراه‌تان است، فکری برای سرگرمی‌اش در طول سفر بکنید تا آرامش دیگران را به هم نزند.
  • با رعایت بهداشت فردی، هم به خودتان احترام گذاشته اید و هم به آسایش همسفران‌تان.
  • از خوردن غذاهایی با بوهای تند در طول سفر خودداری کنید.

رعایت مواردی از این دست باعث می‌شود که هم خودتان سفر دلپذیرتری را تجربه کنید و هم همسفرانتان. اگر شما هم در این زمینه تجربه یا نکته خاصی در نظر دارید، با ما در میان بگذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.