اپلیکیشن علی بابا

معرفی و راهنمای جامع اپلیکیشن علی‌بابا (نسخه جدید)

قرعه‌کشی 3 اعتبار 10 میلیون تومانی سفر، فقط با نصب اپلیکیشن

اگر علی‌بابا را با نام وب‌سایت خرید بلیط و رزرو تور، هتل و اقامتگاه می‌شناسید و پیش از این همسفرش بوده‌اید، حتما به گوشتان خورده که علی‌بابا اپلیکیشنی هم دارد که کاربردی‌ترین اپلیکیشن سفر است و راه سفر را از همیشه به شما نزدیک‌تر می‌کند.

با توجه به تغییرات بنیادی وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا در مهرماه ۱۴۰۰، تصمیم گرفتیم که شما را بیشتر با تغییرات و ویژگی‌های جدید و بهبود‌یافته این اپلیکیشن آشنا کنیم.

از طرفی، به نشانه قدردانی از کاربران اپلیکیشن علی‌بابا، یک قرعه‌کشی با ۳ اعتبار ۱۰ میلیون تومانی سفر ترتیب داده‌ایم که در ادامه این مقاله بیشتر از آن صحبت خواهیم کرد.

۳ اعتبار ۱۰ میلیون تومانی سفر، ویژه کاربران اپلیکیشن علی‌بابا

همین ابتدای کار شاید بهتر باشد که شرایط شرکت در قرعه‌کشی ۳ اعتبار ۱۰ میلیون تومانی سفر را برایتان توضیح دهیم.

برای شرکت در این قرعه‌کشی نیاز نیست کار عجیب‌وغریبی بکنید. فقط اپلیکیشن علی‌بابا را با ضربه زدن روی دکمه زیر نصب و در آن ثبت نام کنید.

متن روی دکمه: دانلود و نصب رایگان

اگر تا ۱۰ آذر از اپلیکیشن خرید هم بکنید، شانستان برای شرکت در این قرعه‌کشی ۱۰ برابر می‌شود! این یعنی راه سفر به شما از همیشه نزدیک‌تر است.

آشنایی با ویژگی‌های جدید اپلیکیشن علی‌بابا

اپلیکیشن علی‌بابا، همان علی‌بابایی است که می‌شناسید؛ همان وب‌سایت علی‌بابا، اما در دسترس‌تر. در ادامه همه ویژگی‌هایی که در اپلیکیشن علی‌بابا به کارتان می‌آید را معرفی می‌کنیم.

صفحه اصلی اپلیکیشن علی‌بابا

به محض نصب اپلیکیشن و باز کردن آن، اولین صفحه‌ای که می‌بینید، صفحه خانه است. در این صفحه می‌توانید بلیط هواپیما، بلیط قطار، بلیط اتوبوس، تور، هتل و اقامتگاه مدنظرتان را جستجو کنید. فقط زمان و مقصد سفر را تعیین کنید تا تمامی بلیط‌ها، تورها و هتل‌های موجود برایتان لیست شود.

در این صفحه همچنین می‌توانید اخبار و اطلاعاتی درباره سفر به مناطق و جاذبه‌ها بیابید. همچنین می‌‌توانید از تازه‌ترین پیشنهاد‌های علی‌بابا باخبر شوید. اینجا می‌توانید از دنیای سفر بخوانید و بشنوید و در آن گشت‌وگذار کنید.

صفحه اصلی اپلیکیشن علی‌باباسفرهای من

قسمت پایین صفحه را که ببینید، بخشی وجود دارد به نام «سفرهای من». در این بخش می‌توانید اطلاعات دقیق همه سفرهایی که قبلا با علی‌بابا رفته‌اید یا قرار است بروید را ببینید. اینجا می‌توانید با انتخاب هر سفر، آن را استرداد (کنسل) کنید.

Safarhaye Manشگفتانه

مجددا به نوار پایین صفحه نگاه کنید. بخشی به نام «شگفتانه» چشمک می‌زند! در این بخش، پیشنهادهای شگفتانه علی‌بابا را می‌بینید که فقط و فقط از طریق اپلیکیشن در دسترس است و از طریق وب‌سایت نمی‌توانید آن‌ها را ببینید. در شگفتانه، تخفیف‌های باورنکردنی رزرو سفر را خواهید یافت.

اگر سفرتان ناگهانی است و دنبال سفر با قیمت مناسب می‌گردید، استفاده از شگفتانه بهترین گزینه است.

Shegeftaneحساب کاربری

مجددا سراغ نوار پایین صفحه می‌رویم و روی «حساب کاربری» ضربه می‌زنیم. در اینجا می‌توانید ثبت نام کنید یا وارد اپلیکیشن شوید. همچنین می‌توانید سوالات متداول را بخوانید و با پشتیبانی ارتباط بگیرید. اینجا صفحه خود خود شماست!

Hesab Karbariآنلاین‌تیکتینگ

آنلاین‌تیکتینگ سریع‌ترین راه ارتباط با مرکز پشتیبانی علی‌باباست. بدون اینکه تماس تلفنی بگیرید، می‌توانید سوالات و درخواست‌های خود را با کارشناسان مرکز پشتیبانی مطرح کنید.

online Ticketingاطلاعات فرودگاهی

بخش اطلاعات فرودگاهی را می‌توانید از قسمت حساب کاربری ببینید. اطلاعات فرودگاهی در واقع تابلوی فرودگاه‌های کل کشور را درلحظه به شما نشان می‌دهد و کاری می‌کند که تابلوی فرودگاه از هر کجا که هستید در دسترستان باشد. با دیدن این بخش می‌توانید ببینید که هر پرواز در چه وضعیتی است.

Etelaat Foroudgahiتقویم قیمتی

اگر به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستید، «تقویم قیمتی» گزینه محبوب شما در اپلیکشن علی‌بابا خواهد بود.

پس از اینکه مبدا و مقصد و تاریخ سفر را وارد و روی جستجو کلیک کنید، صفحه‌ای از پروازهای آن روز را مشاهده می‌کنید؛ اما در بالای صفحه هم تقویم قیمتی وجود دارد.

شما در این تقویم ارزان‌ترین قیمت بلیط آن پرواز را در روزهای قبل و بعد مشاهده خواهید کرد و در صورتی که از لحاظ زمانی اجبار یا محدودیتی نداشته باشید، با تغییر روز پرواز، می‌توانید بلیط ارزان‌تری رزرو کنید.

Taghvim Gheymatiاطلاع از کاهش قیمت بلیط پرواز

زمانی که قیمت بلیط را جستجو می‌کنید، بالای صفحه یک علامت زنگوله وجود دارد که همان امکان «اطلاع از کاهش قیمت بلیط» است. اگر این امکان را فعال کنید، کاهش قیمت بلیط در آن مسیر و در زمان مدنظر شما، از طریق پیامک به اطلاعتان خواهد رسید.

به این شکل به‌راحتی می‌توانید با قیمتی پایین‌تر، بلیط پرواز بخرید.

Price Alertبرخی دیگر از ویژگی‌های اپلیکیشن علی‌بابا

این برنامه کاربردی ویژگی‌های متنوعی دارد که کارتان را راحت می‌کند.

دسترسی به لیست مسافران قبلی

شاید برایتان آسان نباشد که برای خرید، هر بار اطلاعات خود یا اطرافیان‌تان را وارد کنید. اپلیکیشن علی‌بابا فکر اینجای کار را هم کرده است.

اطلاعات مسافرانی که پیش از این برای آن‌ها خرید کرده‌اید در دسترس شما است و لازم نیست مجددا اطلاعات را از اول وارد کنید. هنگام خرید بلیط یا رزرو تور و هتل می‌توانید لیست همسفران قبلی‌تان را ببینید و آن‌ها را به لیست مسافران اضافه کنید.

List Mosaferanپرداخت از اعتبار حساب کاربری یا کارت شتاب

پس از اینکه مراحل خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس یا رزرو هتل و اقامت را انجام دادید، زمان پرداخت فرا می‌رسد. شما برای پرداخت هزینه‌ها دو امکان پیش رو دارید: هم می‌توانید از اعتبار حساب‌تان (که قبلا شارژ کرده‌اید) هزینه‌ها را بپردازید و هم از طریق کارت شتاب و درگاه بانک.

Pardakht Az Etebarارسال اطلاعات بلیط به شماره همراه خود و یا دیگران + ایمیل

با اتمام مراحل خرید و پرداخت هزینه‌ها، اطلاعات بلیط به ایمیل شما ارسال می‌شود. پیامک اطلاعات بلیط هم به شماره همراه‌تان فرستاده خواهد شد.

شما می‌توانید در مراحل خرید، شماره همراه دیگری را هم وارد کنید تا فرد یا افراد دیگر هم این اطلاعات را داشته باشند. این امکان مخصوصا برای سفرهای دسته‌جمعی که تعداد بلیط‌ها زیاد است، مفید خواهد بود.

Ersal Emailاضافه کردن یادآوری و اطلاعات بلیط به تقویم تلفن همراه

اگر حسابی سرتان شلوغ است یا فکر می‌کنید که ممکن است زمان حرکت‌تان را فراموش کنید، از این امکان اپلیکیشن علی‌بابا استفاده کنید. با استفاده از این گزینه، روز و ساعت پرواز به شما یادآوری می‌شود.

Add to Calnedarفیلتر و مرتب‌سازی نتایج جستجوی هتل و بلیط

زمانی که برای خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس در اپلیکیشن علی‌بابا جستجو می‌کنید، نتایج زیادی مشاهده خواهید کرد.

شاید انتخاب از میان گزینه‌های متعدد دشوار باشد، برای راحت‌تر شدن کار می‌توانید از فیلترها و امکان مرتب‌سازی استفاده کنید. مثلا می‌توانید در خرید بلیط هواپیما، فیلتر زمان یا نوع ایرلاین را مورداستفاده قرار دهید تا انتخاب برایتان آسان‌تر شود. فیلترهایی هم برای بلیط اتوبوس و قطار وجود دارد.

برای هتل نیز فیلتر تعداد ستاره هتل و نوع اقامتگاه (هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و…) در دسترس است.

Sort and Filterیک جستجو و مشاهده سه بلیط

بعضی وقت‌ها پیش می‌آید که شما مبدا و مقصدتان را از پیش می‌دانید، ولی هنوز تصمیم نگرفته‌اید که چطور سفر کنید.

در اپلیکیشن علی‌بابا برای این مساله هم یک راه‌حل در نظر گرفته شده است. یعنی کافی است که مبدا و مقصدتان را در قسمت جستجوی یکی از بلیط‌های پرواز، قطار و اتوبوس وارد کرده و کلیک کنید تا برای همان مبدا و مقصد، بلیط‌های وسایل حمل‌ونقل دیگر به صورت هم‌زمان نمایش داده شوند. مقایسه قیمت‌ها هم در این روش بسیار آسان است.

Yek Jostojou Se Belit scaledاپلیکیشن علی‌بابا، کاربردی‌ترین اپلیکیشن سفر

با اپلیکیشن علی‌بابا، هر چیز که از سفر بخواهید در جیب شماست. به راحتی می‌توانید در آن بچرخید و سفر دلخواهتان را در کم‌ترین زمان ممکن برنامه‌ریزی کنید و خیالتان راحت باشد که علی‌بابا باقی کارها را انجام خواهد داد.

Karbordi Tarinاپلیکیشن علی‌بابا را می‌توانید از کافه‌بازار یا صفحه نصب اپلیکیشن دانلود و روی تلفن همراهتان نصب کنید تا کاربردی‌ترین اپلیکیشن سفر همیشه همسفرتان باشد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

 1. ناشناس می‌گوید

  علی بابا یک اپلیکیشن کاربردی در زمینه خرید بلیط هواپیما و رزرو هتله. اونقدر خوب که شاید حتی رقیبانش دیگه شاید اول بودن در گوگل علی بابا براشون رقیب نباشه و باید برند رو رقیب اصلیشون بدونن. اپلیکیشن بدون ایراد و هرگونه افت سرعت که میتونه کامل نیاز شما رو در زیر یک دقیقه رفع کنه

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   ممنون از همراهی شما. خوشحالیم که رضایت شما رو داریم.