گزارش اینفوگرافیک علی‌بابا از رفتار سفر مردم کشور در شش ماهه اول سال 1400

مردم ایران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، چگونه سفر کردند؟

شاید کرونا تنها چیزی بود که می‌توانست صنعت عظیم گردشگری را تکانی بدهد و دست‌خوش تغییر کند؛ بیماری عجیبی که در اولین حرکت خود، عادات و رفتار سفر مردم را تغییر داد. در نتیجه کرونا، سفرهای کاری و تفریحی دیگر اولویت مردم نبودند و بسیاری از کسب‌وکارهای صنعت گردشگری آسیب دیدند.

اما دنیا همیشه یک‌جور نمی‌مانَد! با گذشت زمان، تقاضا برای سفرهای کاری و پس از آن سفرهای تفریحی قوت گرفت و به جایی رسید که با واکسیناسیون سراسری، بسیاری از موانع سفر، یکی‌یکی رفع شدند.
رفتار سفر مردم در شش ماه نخست سال 1400، نکات جالبی برای اهالی صنعت گردشگری دارد.

مطالعه این رفتار و مقایسه آن با بازه زمانی مشابه در سال گذشته می‌تواند به اهالی این صنعت کمک کند.
علی‌بابا به عنوان رهبر بازار گردشگری ایران، با همین دیدگاه، گزارش دقیقی از رفتار سفر مردم در شش ماهه اول سال 1400 و مقایسه آن با بازه زمانی مشابه در سال گذشته آماده کرده است که از طریق دکمه زیر قابل دریافت است. روی دکمه زیر که ضربه بزنید، این گزارش را دریافت خواهید کرد.

در این گزارش تلاش شده تا به صورت اجمالی و با ارائه آمار و ارقام از جنبه‌های مختلف، اطلاعات جدیدی به صورت تصویری و اینفوگرافیک در اختیار مطالعه کننده قرار گیرد.

به‌واسطه سهم چشمگیر علی‌بابا در بازار گردشگری، مطالعه و تحلیل آمار در دست نمایانگر زوایای مختلفی از برآیند رفتار سفر جامعه است. اعداد در این گزارش با مدت مشابه در سال گذشته مقایسه شده‌اند تا متر و معیار در تحلیل کمی، مشخص باشد. به‌علاوه بازه شش ماهه این دو سال پیاپی، روایاتی نسبتاً مشابه از لحاظ تعداد پیک‌های کرونا و اعمال محدودیت‌های جدی را به همراه داشته است.

در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هم‌اکنون آمار سفر (سه ماهه پاییز) رشد قابل تاملی را تجربه می‌کند. به نظر می‌رسد واکسیناسیون سراسری بر سبک زندگی جامعه تاثیر خود را گذاشته و بازگشت به شرایط پیش از کرونا، دور از انتظار نیست.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 دیدگاه
 1. فهیمه آریان منش می‌گوید

  ممنون از شما. گزارش کامل و جالبی هست واقعا

 2. معصومه سیبانی می‌گوید

  سلام خیلی خیلی جالب و اموزنده 😗

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام معصومه عزیز 🙂
   سپاس از شما