ممفیس آمریکا

ممفیس آمریکا؛ سرزمین موسیقی را کشف کنید

موسیقی! سرزمین مقدس موسیقی بلوز (Blues)، راک‌اندرول (Rock ‘n’ Roll)، سول (Soul) و بسیاری چیزهای دیگر. ممفیس آمریکا شهری‌ست که هر هفت‌شب از هفته، پر از موسیقی و اجراهای زنده در همه‌جای شهر است. علاوه‌براین، با وجود چنین تاریخ غنی از موسیقی، نقاط دیدنی بسیار زیادی برای بازدید و تماشا وجود دارد. در این مقاله، تمام چیزهایی که مربوط به موسیقی ممفیس است و هر نقطه‌ای که از این شهر تاریخی آمریکایی باید ببینید را برایتان آورده‌ایم.


جستجو و رزرو بلیط، هتل و تور در علی بابا


خیابان بیل (Beale streey)

خیابان بیل (Beale streey)

این همان‌جایی‌ست که همه‌چیز از آن‌جا شروع می‌شود. خیابانی بسیار معروف در ممفیس که به (Home Of The Blues) یا خانه و مهدِ موسیقی بلوز معروف است. درواقع این خیابان، نمادین‌ترین خیابان آمریکاست که بهترین جاذبه‌ی گردشگری تنسی هم محسوب می‌شود. تاریخچه‌ی این خیابان به بیشتر از یک‌صدسال قبل بازمی‌گردد. اصلا در این خیابان بود که رایلی‌بی‌کینگ یا همان بی‌بی‌کینگ (B.B. king) شناخته‌شد و شهرت جهانی پیدا کرد، الویس پرسلی لباس نمادین و معروف خودش را از همین خیابان خرید، و موسیقی بلوز از میان مردم کوچه و خیابان به شهرتی ملی دست‌پیداکرد.

از معروف‌ترین و جذاب‌ترین نقاطی که در خیابان بیل می‌توانید ببینید، می‌توان چند مورد زیر را دست‌چین کرد:

بی‌بی‌کینگ در همین خیابان به شهرت جهانی دست‌پیداکرد، پس شک نکنید که حتما باید سری به شعبه و محل اصلی کلاب بی‌بی‌کینگ (B.B. king’s club) بزنید و همین که از اجراهای زنده و شبانه‌ی موسیقی بلوز و راک‌اند‌رول لذت می‌برید، BBQ مخصوص این کلاب که حسابی معروف‌است را هم امتحان‌کنید.

حتما سری به تالار موسیقی بلوز هندی (Hindy’ Blues Hall) بزنید و از اجراهای زنده آن لذت ببرید.

بلیط هواپیما آمریکا را می توانید از سایت علی بابا تهیه کنید.

آیا می‌خواهید خودتان را کاملا شبیه یک ستاره‌ی راک کنید؟ پس در خیابان بیل، حتما سری به فروشگاه لنسکی‌بروس (Lansky Bros) بزنید، چرا که این همان مغازه‌ایست که الویس پرسلی بسیاری از لباس‌های نمادین و معروف خودش را از آن‌جا خریداری‌کرد.

قدم‌‌زدن در پیاده‌رو یادداشت‌های مشاهیر این خیابان را هم به‌هیچ‌عنوان ازدست‌ندهید. این‌ جایی‌ست که بیش از ۱۷۳ یادداشت موسیقایی در پیاده‌روها قرار داده‌شده، که این کار به‌خاطر احترام به نمادهای موسیقی بلوز، سول و راک‌اندرول است.

یک ضیافت پنج‌روزه برای خودتان ترتیب‌بدهید تا بهترین موسیقی‌های بلوز جهان را در چالش بین‌المللی‌ بلوز (International Blues Challenge) بشنوید. این فستیوال که از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه برگزار می‌شود، بیشتر از ۲۶۰ ستاره‌ی موسیقی بلوز را از سرتاسر جهان در این خیابان دور هم گرد می‌آورد.

گریس‌لند (Graceland)

گریس‌لند (Graceland)

بدون‌شک یک سفر به ممفیس، بدون‌ بازدید از گریس‌لند، که یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی آن به‌حساب‌ می‌آید، کامل‌ نخواهد بود. در اینجا حتما سری به خانه‌ی الویس پرسلی بزنید. جاهای دیدنی این خانه شامل خود عمارت می‌شود که البته شامل اتاق‌هایی جنگلی با بیش از هزاران خاطره‌ی راک‌اندرولی هم هست، و خب ادامه‌بدهید، بازدید در همین‌جا متوقف نمی‌شود. این مکان همچنین یک مجموعه‌ی سرگرمی و تفریحی، یک موزه‌ی اتوموبیل، مجموعه‌ای از هواپیماهای الویس و بسیاری چیزهای دیگر برای دیدن دارد. شما همین‌طور می‌توانید یک محل اقامت در نزدیکی گریس‌لند پیدا کنید تا بتوانید همه‌ی این مکان‌ها را در یک پکیج کامل داشته‌باشید. گریس‌لند در میان خود مردم آمریکا، به‌عنوان یک نماد، برای احترام به یک انسان واقعی شناخته‌ می‌شود.

وایلد بیلز (Wild Bill’s)

گریس‌لند (Graceland)

اگر تصورتان این‌ است که همه‌ی اجراهای زنده‌ی موسیقی ممفیس در خیابان بیل است، بدانید که اشتباه می‌کنید و وقت آن است که یک نگاه جدید به ممفیس پیدا کنید. به‌محض این‌که از دیدنی‌ها و جریان زنده و پرشور خیایان بیل فارغ‌ شدید، در نقشه این مکان کوچک و بی‌نام‌و‌نشان را در یک مرکز‌خرید پیدا کنید. این مکان که گذشته‌ای بسیار طولانی و پر از داستان‌های هیجان‌انگیز دارد، برای دهه‌ها به‌عنوان یک اصل و نماد برای جامعه‌ی سیاهان آمریکا مطرح بوده‌ است. همه‌چیز هم در این‌جا برای شما مهیاست، از رقص و آبِ‌جو گرفته تا مرغ‌سوخاری و البته موسیقی و اجراهای زنده‌ و دیوانه‌کننده.

لِویت‌شِل (Levitt shell)

لِویت‌شِل (Levitt shell)

اگر از انتخاب‌های موسیقایی خیابان بیل خسته‌اید، شاید حالا زمان آن باشد که سری به لِویت‌شِل در پارک اُورتون  (Overton Park) بزنید. لِویت‌شِل یک فضای روباز است که هرساله بیشتر از پنجاه کنسرت رایگان در آن برگزار می‌شود. خوب‌ است که بدانید الویس پرسلی، اولین کنسرت بزرگ خود را در این‌ مکان در سال ۱۹۵۴ برگزارکرد. شما می‌توانید غذای خودتان را همراهتان از خانه یا محل اقامتتان به این‌جا بیاورید یا از یکی از ماشین‌های اغذیه‌فروشی، هر آن‌چه که فکرش را می‌کنید را تهیه‌کنید.

موزه موسیقی

لِویت‌شِل (Levitt shell)

باوجود آن تاریخ غنی و آن لیست بلندبالا از موزیسین‌ها و موسیقی‌های نمادین، حتما ممفیس باید موزه‌ای برای گرامی‌داشت آنها داشته باشد.

تالار مشاهیر موسیقی بلوز (Blues Hall Of Fame) که بخش‌های مخصوصی دارد تا شما بتوانید در شنیدن به موسیقی مادی واترز (Muddy Waters) و اتا جیمز (Etta James) حسابی وقت‌بگذرانید.

تالار مشاهیر موسیقی ممفیس که علاوه‌بر ایستگاه‌های کوچکی برای شنیدن موسیقی، بر روی پرده‌هایی تصاویری از اجراهای موسیقی در شهر را نشانتان می‌دهد که به شما این‌امکان را می‌دهد که یک تور اختصاصی موسیقی داشته‌باشید.

کلام آخر

ممفیس آمریکا به یک‌چیز معروف است و بهترین کارهایی که در آن انجام می‌شود، یک‌وجه اشتراکی اصلی دارند: موسیقی! از سراسر جهان، عاشقان موسیقی کاری که بایدبکنند این‌است که یک پرواز مستقیم به ممفیس بگیرند و لذت قرارگرفتن در میان صداهای نمادین و معروف از خواننده‌های بزرگ را در این‌شهر تاریخی ببرند. ممفیس یکی از پذیراترین شهرها برای توریست‌ها و مسافران به‌حساب می‌آید و مردم آن حسابی هوای مسافران شهر خود را دارند. مردم این‌شهر یک جمله معروف دارند: زمانی که حرف از این می‌شود که ممفیس به چه‌چیزی معروف‌است، فقط صحبت از موسیقی است.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. Your Daddy می‌گوید

    من تو ممفیس زندگی‌میکنم خیلی خوبه به خصوص قیمت خونه ها