Liberty Featured Image

نقشه راهنمایی برای سفر به جاهای دیدنی آمریکا

برای دیدن جاهای دیدنی آمریکا، لازم است تا راهنمای سفر به آن را بخوانیم و تمامی مناطق دیدنی آن را در نقشه‌ای فرضی مشخص کنیم. این کشور جاذبه های گردشگری آمریکا را در خود جای داده است و برای سفر به آن لازم است، کفش آهنی به پایتان کنید. با ما همراه شوید و با بررسی مناطق دیدنی آمریکا، نقشه سفرتان را پر از دایره‌های دیدنی قرمز کنید.


جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


کاخ سفید در لیست جاهای دیدنی آمریکا

همان‌طور که می‌دانید تا صحبت از کشوری مانند آمریکا می‌شود، پس از یادآوری رفاه مردم این پرچم پرستاره، به یاد کاخ سفید خواهیم افتاد. خانه‌ای سفید رنگ که علاوه بر اینکه سیاست مدارهای بسیاری در آن زندگی کرده‌اند، خانه‌ای امن برای تصمیم‌ها و زندگی‌های سیاسی بزرگی نیز بوده است. گویی یکی از زیباترین جاهای دیدنی آمریکا، تاریخ را در دل خود جای داده است.

این کاخ ۲۱۴ ساله از ۶ طبقه، ۱۳۲ اتاق، ۳۵ سرویس بهداشتی، ۲۸ شومینه، ۴۱۲ دروازه، ۱۴۷ کلکین تشکیل شده و بعد از برخی جنگ ها بازسازی و نوسازی شده است.

جاهای دیدنی آمریکا

بر اساس گزارش شبکه هیستری چنل، این کاخ هر هفته ۳۰ هزار بازدید کننده را به داخل خود دعوت می‌کند و همچنین ۶۵ هزار نامه، ۳۵۰۰ تماس تلفنی و ۱۰۰ هزار ایمیل دریافت می‌کند.

در ضمن بهتر است در مورد هزینه های سفر به آمریکا هم اطلاعات داشته باشید.

پل بلوریج پونزی روی نقشه جاذبه های گردشگری آمریکا

پل بلوریج یک راه ارتباطی و یکی از مکان های دیدنی آمریکا است. این پل علاوه بر اینکه شما را به مقصد می‌رساند، طبیعت هزار رنگ اطراف را به رختان کشیده و باعث می‌شود به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا جذابیت خاصی را به خود اختصاص دهد.

جاهای دیدنی آمریکا

این جاده مخصوص پارک ملی بلوریج است و ۴۶۹ مایل طول دارد؛ در حین رانندگی می‌توانید از پوشش گیاهی منحصر به فرد آن لذت ببرید.

پارک گراند کانیون در صدر مکان های دیدنی آمریکا

جاذبه توریستی و یکی از مکان های دیدنی آمریکا، پارک گراند کانیون است.  پارکی که به تنهایی به عنوان یکی از قطب‌های جاذبه این کشور به حساب می آید. پارک گرند کانیون توانسته است، سالانه پنج و نیم میلیون نفر را به شمال غربی آریزونا آورده و به تماشای خودش مجذوب کند. این پارک در دره‌ای عمیق قرار گرفته و شکل امروزی آن محصولی از سال‌ها تلاش و جنگ طبیعی جریان رودخانه کلرادو با زمین است.

جاهای دیدنی آمریکا

در این پارک بیش از ۵۰۰ گونه جانوری زندگی می‌کنند و متاسفانه بسیاری از آن‌ها در آستانه انقراض قرار دارند. همچنین در سطح دره می‌توانید تصویر حیات زمین را تماشا کنید.

خرید بلیط هواپیما آمریکا را می توانید از سایت علی بابا انجام دهید.

استخر همیلتون در لیست جاهای دیدنی آمریکا

آمریکا پر از ایالت است و تمامی زیبایی‌ها در میان ایالت‌های آن پخش شده است. شهر آستین در ایالت تگزاس یکی از جاهای دیدنی آمریکا است که زیبایی استخر همیلتون را در خود جای داده است. این استخر در حقیقت در سالیان گذشته یک غار بوده و یک رودخانه زیرزمینی را از میان خود عبور می‌داده است. سال‌ها بعد بر اثر فرسایش، سقف غار فروریخته و به صورت امروزی آن درآمده است.

جاهای دیدنی آمریکا

این استخر دارای یک منطقه بومی به متراژ ۹۴۰ متر مربع و استخری زیبا به رنگ یشمی و آبشاری به طول ۱۵ متر است که در میان آن سقوط می‌کند.

دریاچه تاهو Lake Tahoe، نقطه ای آبی در نقشه مناطق دیدنی آمریکا

بزرگترین دریاچه کشور آمریکا در مرزی بین کالیفرنیا و نوادا، در منطقه‌ای به نام سیرا نوادا قرار گرفته است. این دریاچه با آب زلال خود توانسته است یکی از جاهای دیدنی آمریکا را به خود اختصاص دهد. عمق این دریاچه ۵۰۱ متر بوده و دومین دریاچه عمیق آمریکا شناخته شده است. شهرت دریاچه تاهو به دلیل زلالی آب و زیبایی کوهستان‌های اطراف آن است.

جاهای دیدنی آمریکا

چارلستون شهری پر از جاذبه های گردشگری آمریکا

ایالت کارولینای جنوبی نیز در رقابت زیبایی میان ایالت‌های این کشور پا پس نکشیده است و به عنوان یکی از قطب‌های با شکوه جنوب آمریکا به حساب می‌آید. چارلستون شهری نسبتا بزرگ در ایالت کارولینای جنوبی است و دومین شهر پرجمعیت آن شناخته می‌شود.

جاهای دیدنی آمریکا

چارلستون یک شهر ساحلی است و محلی برای ورزش‌ها و تفریحات آبی در کنار مناظر فوق‌العاده آن است.

موج‌ های آریزونا و یوتا در مکان های دیدنی آمریکا

موج‌های نارنجی پیوسته با بالا پایین‌های مداوم آریزونا و یوتا زیبایی بسیاری را به خود اختصاص داده است. ۱۹۰ میلیون سال پیش یکی از زیباترین اتفاقات جغرافیایی در این منطقه رخ داده است. این صخره‌ها از ماسه سنگ تشکیل شده‌اند و بهتر است بگوییم لایه‌هایی از سنگ هستند که به خاطر وزش باد به شن و ماسه‌ها، به مرور زمان به وجود آمده‌اند. کسانی که در این مکان پیاده‌روی و قدم زدن را تجربه می‌کنند، احساسی متفاوت را به دست می‌آورند.

جاهای دیدنی آمریکا

این صخره‌ها در منطقه‌ای به نام کویوت باتس شمالی در آریزونا قرار دارند و شامل دو قسمت موج اول و دوم می‌شوند. برای دیدن این موج‌ها به مجوز نیاز است و معمولا بازدیدکنندگان در ماه‌های آپریل، می، سپتامبر و اکتبر برای مشاهده آن ثبت‌نام می‌کنند.

پارک ملی هالاکالا (Haleakala National Park) یکی از جاهای دیدنی آمریکا

خانه هالاکالا، خانه آتشفشان خاموش آمریکا است. این پارک در جزیره مونی در ایالت هاوایی قرار گرفته است و به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا بسیار محبوب است. ورود به این پارک نیاز به هزینه دارد و به دلیل حفظ و نگه‌داری آن لازم است تا این هزینه را پرداخت کنیم. این پارک مورد توجه عکاسان زیادی بوده و معمولا عکاسان زیادی به عکس گرفتن از مناظر طبیعی آن مشغول هستند.

جاهای دیدنی آمریکا

غارهای یخی مندنهال در فهرست جاهای دیدنی آمریکا

اولین چیزی که در مورد غارهای یخی مندنهال وجود دارد، این است که ما را به یاد انیمیشن عصر یخبندان می‌اندازد. این غار در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر آلاسکا و در یخچال طبیعی مندنهال قرار دارد و دسترسی به آن به وسیله کایاک و سپس یخ‌نوردی امکان‌پذیر است. در واقع این غارها بخشی از جنگل ملی Tongass را شامل می‌شوند و لقب فرازمینی را به خود اختصاص داده‌اند. متاسفانه با گرمایش زمین این یخ‌ها نیز در حال آب شدن هستند.

جاهای دیدنی آمریکا

پارک گلن واتکینز در فهرست مناطق دیدنی آمریکا

یکی از جاذبه‌های یک کشور، پارک‌های مختلف و برقراری مکان‌های آرامش‌بخش برای توریست‌ها و شهروندان آن کشور است. پارک گلن واتکینز در بیرون دهکده‌ای به همین نام در نیویورک واقع شده است. این پارک یکی از مشهورترین پارک‌های ایالتی دریاچه فینگر است. بخش بسیار دیدنی و مهیج این پارک ریوفالز است. برکه گلن در این منطقه ۱۹ آبشار دارد و کسانی که در اطراف آن اردو می‌زنند، می‌توانند از استخر به وجود آمده در آن استفاده کنند.

جاهای دیدنی آمریکا

دیوار ثور (Thor’s Wall)

چاه‌ها همیشه ترسناک هستند، حالا با خودتان فکر کنید که این چاه‌ها، با دریا مخلوط شده و چاه دریایی را تشکیل دهند. چاه‌های دریایی آمریکا به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند. زیبایی این منطقه، وسوسه‌انگیز بوده و به بازدیدکنندگان آن هشدار داده می‌شود، که به دلیل خطرات بیش از حد به آن نزدیک نشوند. این چاه‌ها به نام گودال مرگ و دروازه جهنم نیز شناخته می‌شوند.

جاهای دیدنی آمریکا

غارهای ثور، آب اقیانوس را به داخل خود می‌برند و تا انتها می‌کشند، سپس مانند آتش فشان آن را به بیرون می‌فرستند. این چاه‌ها با اینکه ترسناک به نظر می‌‍رسند اما تنها ۶ متر عمق دارند.

آبشار نیاگارا

در زمانی که پشت نیمکت‌های تحصیلی بوده‌ایم، نام آبشار نیاگارا به گوش همه ما خورده است و به عنوان یکی از ماندگارترین جاهای دیدنی آمریکا ، آن را به یاد می‌آوریم. این آبشار بسیار زیبا در مرز بین کانادا و آمریکا قرار دارد و از سه آبشار مجزا تشکیل شده است. حدود ۷۵۰ هزار گالن آب در هر دقیقه از این آبشار سرایزر می‌شود. این آبشار به گونه‌ای است که می‌توانید به قدری به آن نزدیک شوید تا در مه اطراف آن غرق شوید.

جاهای دیدنی آمریکا

آبشارهای موجود در نیاگارا به سه اسم آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس شناخته می‌شود. بلندی این آبشارها به بالای ۵۰ متر می‌رسد و بالاترین سرعت جریان در آبشارهای جهان را دارد. همچنین این آبشارها بر روی رود نیاگارا جریان دارند و به رود آنتریو می‌ریزند.

مجسمه آزادی در فهرست جاهای دیدنی آمریکا

همان‌طور که می‌دانید تصویر مجسمه آزادی را در تمامی فیلم‌ها و تصاویر کشور آمریکا به عنوان یکی از مناطق دیدنی آمریکا دیده‌اید. یکی از اتفاقات معمول این است که هرجا در مورد آزادی صحبت می‌شود، این مجسمه مشعل به دست، به عنوان نمادی از آن نمایش داده می‌شود. این مجسمه در نزدیکی منهتن قرار گرفته است و برای خوش‌آمد گویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می‌آیند، استفاده می‌شود.. برای دیدن چشم‌اندازی از آمریکا می‌توانید ۳۷۷ پله این مجسمه را بالا رفته و در ارتفاع ۴۶ متری مجسمه، به تصویر زیبایی از آن برسید.

جاهای دیدنی آمریکا

بازار خیابانی ملی

یکی از مکان‌های تفریحی و پر از جاذبه آمریکا، بازار خیابانی ملی آن است و به عنوان تفریحی رایگان در سرتاسر آمریکا شناخته می‌شود. این بازارچه نیازی به پرداخت مبلغ به عنوان ورودی ندارد و در اطراف آن نیز می‌توانید موزه‌های رایگان زیادی را در اطراف خود مشاهده کنید.

جاهای دیدنی آمریکا

ردپای آزادی و جاذبه های گردشگری آمریکا

در مسیر آزادی قدم بزنید و ۴ کیلومتر در مسیر آجرهای قرمز، به ۱۶ جای پای تاریخ قدم بگذارید. این مسیر از کشتی‌های قدیمی گرفته تا جاذبه‌های مدرن را در خود جای داده است. مسیر آزادی در بوستون ساخته شده است. از زیبایی های این مسیر، پارک بوستون کامان، فنل هال، خانه پل ریور است. لذت دنبال کردن جاده‌های قرمز یکی از جاذبه‌های گردشگری آمریکا است.

جاهای دیدنی آمریکا

پل گلدن گیت در فهرست جاهای دیدنی آمریکا

حتما شما هم زیبایی پل گلدن گیت را در تمام فیلم‌های آمریکایی دیده‌اید. پلی که اطراف آن را خلیجی آبی محاصره کرده است و قهرمانان زیادی اتفاقات مهیج فیلم را بر روی آن بازی کرده‌اند. این پل از برج‌های بلندی تشکیل شده است که بلندترین آن‌ها ۲۳۰ متر ارتفاع دارد و از رنگ نارنجی روشن ساخته شده است. طراحی بسیار زیبای این پل به طول ۲۷۳۶ کیلومتر ادامه دارد و می‌توانید از بالای آن زیبایی خلیج را تماشا کنید.

جاهای دیدنی آمریکا

کوه‌ های آپالاچ

اگر علاقه‌مند به پیاده‌روی و طی کردن بلندترین مسیر برای آن هستید، به آمریکا و کوه‌های آپالاچ سر بزنید. این رشته‌کوه به نام کوهستان کوهنوردی شناخته می‌شود. مسیر این کوه ۳۵۶۸ کیلومتر ادامه دارد و از ۱۴ ایالت متفاوت آمریکایی عبور می‌کند. آسان‌ترین بخش برای طی کردن این مسیر، بخش‌های کوهنوردی در ایالت‌های آریزونا و مریلند است. جنگل ملی پیسگاه، پارک ملی کوه‌های بزرگ اسموکی و پارک ملی شنندوت در این کوه قرار گرفته است.

جاهای دیدنی آمریکا

موزه هوا و فضای آمریکا

غرق شدن در دنیای تخیل، نجوم و هوا و فضا برای بسیاری از آدم‌ها جذاب است. این موزه یکی از جاهای دیدنی آمریکا است و برای هر کسی که به کشف کردن آسمان علاقه دارد، جالب است.

جاهای دیدنی آمریکا

نمایشگاهی از هواپیماها و پرنده‌هایی که از سال ۱۹۰۳ وجود داشته و وجود تلسکوپ‌هایی که با آن می‌توانید، آسمان را ببینید. موزه هوا و فضا در واشنگتن دی سی است و برای دوست‌داران هوا و فضا تصویرگر بهشت است.

ساختمان امپایر استیت در فهرست جاهای دیدنی آمریکا

ساختمان بلندی در دل شلوغی آمریکا با ۳۸۱ متر ارتفاع و ۱۰۲ طبقه در منهتن نیویورک، یکی از نمادهای این شهر است و در مجسمه‌های زیادی به عنوان هدیه دست به دست می‌شود. این ساختمان هرروز از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر علاقه‌مندان زیادی را به دیدن دنیای پرشور نیویورک دعوت می‌کند.

جاهای دیدنی آمریکا

پارک ملی یلو استون در لیست قدیمی ترین مکان های دیدنی آمریکا

به دنیای تاریخ سلام کنید و به قدیمی‌ترین پارک ملی آمریکا وارد شوید. این پارک اولین پارک ثبت شده در دنیا است و به عنوان یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی آمریکا شناخته می‌شود. یلو استون با توجه به پوشش گیاهی و جانوری خود علاوه بر توریست‌ها، توجه دانشمندان را نیز به خود جلب کرده است.

جاهای دیدنی آمریکا

بزرگ‌ترین دریاچه کل آمریکا در یلو استون قرار گرفته و در کنار آن نیمکت و صندلی‌هایی برای فراهم کردن آسایش شما فراهم شده است. زیبایی دیگر این پارک، آبشار آن است که در زمستان نیز یخ زده و محیط اطراف آن را به شدت سرد می‌کند. پارک یلو استون بسیار بزرگ است و برای دیدن آن باید وقت زیادی کنار بگذارید تا بتوانید از همه قسمت‌های آن به‌ویژه چشمه‌های آب گرم دیدن کنید.

پارک والت دیزنی

سفر به دنیای کارتونی والت دیزنی لذت‌بخش‌ترین قسمت حضور در آمریکا است. این پارک میزبان خانواده‌های بسیار زیادی بوده و از پیر تا جوان طرفدار آن هستند. والت دیزنی شامل پارک‌های آبی، مراکز خرید، تئاتر، پارک گلف و بخش‌های تماشایی است و گشت و گذار در آن بیش از یک هفته طول می‌کشد.

جاهای دیدنی آمریکا

اگر قرار است به آمریکا بروید…

اگر قرار است برای دیدن آمریکا به این کشور بروید، لازم است مقاله بالا را از قبل بخوانید. ما جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی آمریکا را در این مقاله لیست کرده‌ایم. قبل از سفر لازم است چمدان خود را ببندید و برای سفر به سرزمین تکنولوژی و شگفتی‌ها، خودتان را آماده کنید.

جاهای دیدنی آمریکا

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 دیدگاه

 1. Asal می‌گوید

  خیلی جا های باحالی بود ولی اگه جاهایی که برای خرید مناسب هست هم میزاشتید بهتر بود ولی بهر حال الان هم خیلی خوب است

 2. واقع بین می‌گوید

  اقا شما چند ماه برو اونجا زندگی کن بعد در مورد این کشور عالی صحبت کن
  چرا فکر میکنید همه دنیا غلط هست و شما درست هستید

  حتی اگه بر فرض بسیار محال بسیار محال بسیار محال فکر غلط شما درست باشه
  حداقل بخاطر منافع مردم خودش اینکار رو میکنه
  شما برای مردم کشور چه کردید

 3. محمدرضا محمداني می‌گوید

  با عرض سلام . باید بگویم که حیف که چنین سرزمین وسیعی با امکانات فراوان و خدادادی آن در اختیار افرادی قرار دارد که ما از آنها در صحنه گیتی و اطراف جهان بیشتر خرابکاری و فساد دیده ایم تا چیز دیگر . به امید ر‌وزی که صلح و دوستی و آزادی و انسانیت واقعی در سرتاسر کره زمین از جمله در آن سامان حاکم شود و حکومت خداوندی کره ارض را فرا گیرد و خبری از این چیز هایی که اکنون در جهان هست ٬ نباشد . آمین یا رب العالمین خداحافظ شما به تاریخ و ساعت ۱۶ و ربع از روز جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

 4. Mohammad می‌گوید

  من عاشق فرهنگ این کشورم. پارک های طبیعی فرهنگ مردمی پدران بنیانگذار دموکراسی آمریکا و صد البته دانشگاه ها رنکینگ یک دنیای این کشور خودم دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریفم امیدوارم بتونم برای دوره ی دکتری در یکی از این دانشگاه ها فاند بگیرم. برادرم هم اونجا زندگی میکنه این کشور واااقعا بی نظیره از هر نظر. کاش… کاش… و ده ها ای کاش دیگر…

  1. ayda می‌گوید

   دقیقا همینطوره

   1. محمد امین می‌گوید

    آمریکا واقعا سرزمین عجایبه.پر از مکان های دیدنی با طبیعتی زیبا و بکر و همچنین مهد موسیقی و علم و هنر.
    امیدوارم که بتونم یه روزی به این کشور سفر کنم.

 5. یاسین می‌گوید

  این جاها بهترین جاهای دیدنی کل جهان است چون که من می خوام گردشگر بشم و به اینجا سفر کنم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام یاسین عزیز 🙂
   سفر به سلامت و پر از هیجان.

 6. sOgAnD می‌گوید

  خیلی دوست داشتنیهه ممنون میشم اطلاعات بیشتری درمورد نیویورک امریکا هم بزارید💜😍

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سوگند عزیز 🙂
   حتما
   خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده 🙂

 7. yasna می‌گوید

  فوق العاده عالی
  فقط ممنون میشم اگر مطالب بیشتری راجع به کشور امریکا بزارید
  با تشکر 🙂