مالدیو، سفر به رویای نیمه شب تابستان

مالدیو و سفر به رویای نیمه شب تابستان

راهنمای سفر به مالدیو زیبا

حقیقت آن است برای سفر به مالدیو نباید دنبال دلیل گشت فقط کافیست نام مالدیو را سرچ کنید تا تصاویری ببینید که نفس را در سینه حبس می‌کند. هرآنچه تصویر از بهشت در ذهن‌تان مجسم کرده‌اید، یک جا در مالدیو می‌بینید.

مالدیو مجمع‌الجزایری، تشکیل شده از ۱۲۰۰ جزیره است در میانه اقیانوس هند. جایی که همه عوامل طبیعی جمع شده‌اند تا یکی از رمانتیک‌ترین نقاط دنیا را به وجود بیاورند.

در سال ۲۰۱۶ میلادی دو نقطه از مالدیو به عنوان یکی از ۱۰ خلوتگاه عاشقانه در دنیا انتخاب شد. همچنین مالدیو عنوان یکی از سه مکان رویایی روی کره زمین را نیز به نام خود ثبت کرده است.

مالدیو مکانی است برای لذت و استراحت. جایی است به دور از همه مسایل جاری روزانه. مطمئن باشید پا‌ی‌تان به مالدیو برسد از دنیا فارغ خواهید شد.

اما چه چیزهایی مالدیو را تبدیل به رویایی‌ترین جای دنیا کرده است که هر ساله از سراسر دنیا هزاران گردشگران هزاران فرسنگ را سفر می‌کنند تا چند روزی در این بهشت زمینی زندگی کنند.

به خصوص آنکه این بهشت زمینی به دلیل تغییرات اقلیمی و آب و هوایی در طول زمان در حال از بین رفتن است.

 

هتل های لاکچری در مالدیوجزیره‌های اختصاصی، هتل‌های لاکچری

تنها در مالدیو است که شما می‌توانید یک جزیره اختصاصی داشته باشید و همه تعطیلات خود را به طور خاص طی کنید.

مالدیو ۱۲۰۰ جزیره دارد که هر کدام دارای هتل‌های شیک و منحصر به فرد است. بستگی به اندازه جزایر تعداد هتل‌ها هم متفاوت است اما به تعداد کافی جزیره‌هایی وجود دارد که تنها یک هتل لوکس یا حتی یک ویلای لاکچری دارند که شما می‌توانید در آن اقامت کنید و از امکاناتی مانند رستوران، ماساژ و اسپا برخوردار باشید و با قایق‌ بین جزایر رف و آمد کنید.

اما آنچه که هتل‌های مالدیو را معروف کرده است فقط جزایر اختصاصی آن نیست بلکه هتل‌هایی است که در آب قرار دارند و کف اتاق‌ها یا ویلاهای روی آب آن شیشه‌ای است.

این ویلاها که به شکل کلبه‌های محلی ساخته شده‌اند اما امکانات یک هتل لوکس را دارند طوری طراحی شده‌اند که شما می‌توانید از درون اتاق خواب خود وارد دریا شوید و بسیاری از آنها استخرهای کوچک اختصاصی هم دارا هستند.

کف شیشه ویلا، آب‌های کریستالی دریا، ماهی‌های رنگارنگ و متنوع و خدمات هتلی اقامت رویایی را برای شما رقم خواهند زد.

 

رستوران زیر آب مالدیوبهترین رستوران‌های زیرآب دنیا در مالدیو

میز غذایی را تصور کنید که در فضایی شیشه‌ای در زیر آب قرار گرفته است، در حالی که شما مشغول معاشرت و خوردن غذا هستید، انواع ماهی های رنگارنگ و موجودات بسیار زیبای دریایی از کنارتان عبور می‌کنند.

وجود ساحل‌های مرجانی و شن‌های سفید و تنوع آبزیان رستوران‌های زیردریای مالدیو را در جهان منحصر به فرد کرده است. هر کدام از رستوران‌ها فاصله پنج یا سه متر و گاهی ۱۹ فیتی را از سطح دارند. این رستوران‌ها کافی شاپ‌هایی نیز دارند که مهمانان می توانند در فواصل روز و شب از آنان استفاده کنند.

این رستوران و کافه‌ها عموما شبانه‌روزی هستند.

تفریحات دریایی مالدیوتزریق آدرنالین با تفریحات آبی

اگر به دنبال هیجان و ماجراجویی دریایی هستید مالدیو بهترین انتخاب شماست. اسکی روی آب، پاراسیلینگ، قایقرانی و کایت سِرفینگ را می‌توانید در همه اقامتگاه‌ها و مراکز تفریحی مالدیو پیدا کنید.

پارک‌های آبی هیجان انگیز و سرسره‌هایی که در میانه دریا قرار دارند همه باعث می‌شوند آدرنالین خون‌تان افزایش پیدا کند.

غواصی در مالدیوسفر به چند ده متر زیر دریاها

اگر ترجیح می‌دهید تفریحات آبی‌تان از جنس دیگری باشد، مالدیو برای شما هم برنامه‌های خاص دارد. اگر تفریح خیلی ملایم می‌خواهید قایق‌های بادبانی کوچکی در اختیار شما قرار خواهند گرفت که در دریای کریستالی برانید و از طبیعت و مناظر کم‌نظیر بین جزایر دیدن کنید.

مالدیو یکی از بهترین آب‌های دنیا را برای اسنورکلینگ دارد. شما در سطح کمی در دریا با کمک لوله تنفسی شنا خواهید کرد در حالی که ماهی‌های رنگارنگ شما را همراهی می کنند.

اما اگر از ما می‌شنوید لذت غواصی را در مالدیو از دست ندهید. مگر چند بار در زندگی‌تان می‌توانید به عمق اقیانوس هند و مناطق گرمسیری بروید با تنوع آبزیانی که در آن زندگی می کنند. چند بار در عمرتان این فرصت را دارید با وال را در زیر دریا از نزدیک ببینید، با کوسه (البته درون حصار) قدم بزنید، با سفره ماهی مسابقه بگذارید و بر پشت لاک‌پشت‌های عظیم دریایی سوار شوید؟

غواصی در آب‌های مالدیو کشف دنیای زیر آب است مانند سفر به هزار فرسنگ زیر دریاها.

سواری زیر آب

برای آنان که به دلیل نمی‌خواهند غواصی کنند اما دیدن دنیا زیر آب جذاب است راه‌هایی برای لذت بردن وجود دارد. در مالدیو زیردریایی وجود دارد که شما می‌توانید با سوار شدن به آن به قسمت‌های عمیق دریا رفته و از دنیای زیر دریاها دیدن کنید. جاهایی که شاید با غواصی هم نتوانید بروید.

علاوه بر این قایق‌هایی هم هست که قسمت پایین آن شیشه‌ای است و صندلی‌های آن در قسمت زیر عرشه قرار دارند. با این قایق‌ها در نهایت در فاصله یک تا دو متری از سطح دریا حرکت می‌کند و شما می‌توانید با ماهی‌ها و عروسان دریایی و آبزیان دیگر همراهی کنید.

مالدیو، سفر به رویای نیمه شب تابستاندر مالدیو برای غذا ماجراجویی کنید

بخشی از لذت‌های سفر به مالدیو خوردن غذاهایی است که شاید در هیچ کجای دنیا نتوانید پیدا کنید. شما در قلب اروپا می‌توانید غذای هندی بخورید و در دل خاور دور پاستای آلفردوی ایتالیایی، در تهران غذای مکزیکی میل می‌کنید و در آمریکای لاتین کباب کوبیده. اما در هیچ کجای دنیا غذای مالدیوی اصیل پیدا نخواهید کرد.

غذاهایی که محوریت اصلی آنها ماهی تن، نارگیل و ادویه‌های بی نظیر است. شاید فکر کنید مگر می‌شود با یک ماهی غیر از سرخ کردن یا نهایتا پختن چه کارهایی کرد؟ جواب این سوال را فقط در مالدیو می‌توانید پیدا کنید. تا آنجا که در مالدیو کیکی به نام کولی بورکیبا خواهید خورد که از ماهی درست شده و شما طعم ماهی را در آن پیدا نخواهید کرد.

برای همین کسانی که غذاهای دریایی درست ندارند و میانه‌ای با ماهی ندارند نگران نباشند، شما اصلا نخواهید فهمید ماده اصلی بسیاری از غذاهایی که مقابل شما قرار می‌گیرد ماهی است.

وقتی خواستید غذا سفارش دهید به اسم‌ها و مواد اصلی غذاها دقت نکنید زیرا غذایی مقابل شما قرار می‌گیرد که از تصورات شما بسیار دور اما هیجان‌انگیز است.

تاریخ در اینجا جایی ندارد

برای آنان که به تاریخ و بناهای باستانی علاقه‌مندند باید گفت مالدیو مقصد مناسبی نیست. اما با این وجود سه ساختمان نسبتا تاریخی در پایتخت این کشور هست که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

مسجد السلطان بزرگترین مسجد کشور مالدیو است. ساخت این مسجد به قرن هفدهم میلادی باز می‌گردد. گنجایش این مسجد چنان است که حدود ۵ هزار نفر همزمان می‌توانند در آن نماز بگذارند.
در محوطه بیرونی ساختمان مسجد گورستانی قرار دارد که بسیاری از قهرمانان و افراد معروف در آن دفن شده‌اند.

موزه ملی محل نگهداری جواهرآلات گرانبهای سلطنتی، لباس‌های تاریخی و ارزشمند و سنگ‌های قیمتی است. این موزه قدمت زیادی ندارد و در سال ۱۹۵۲ میلادی گشایش شده است.

مولی آگه ساختمانی ریاست جمهوری مالدیو استو پیش از آن هم مقر حکومتی بوده است. شروع ساخت آن به اوایل قرن بیستم برمی‌گردد یعنی ۱۹۰۶. معماری زیبای آن توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.