فرودگاه چابهار کجاست و هتل‌های نزدیک به آن کدام است؟

حالا که سفرهای داخلی به چابهار اینقدر رونق گرفته و بخش زیادی از سفرها به این شهر بندری با هواپیما انجام می‌شود، بهتر است بیشتر در مورد فرودگاه چابهار بدانیم. چابهار یک شهر بندری و یکی از مناطق آزاد ایران است که رفت و آمد هوایی زیادی از سراسر ایران به این شهر انجام می‌شود.

تاریخچه فرودگاه چابهار

در حال حاضر پروازهای داخلی و خارجی به چابهار در فرودگاه کنارک انجام می‌شود. فرودگاه کنارک در شهرستان کنارک قرار گرفته است و میزبان پروازهای داخلی و خارجی به چابهار است. از آنجایی که فرودگاه کنارک کوچک است و امکانات محدودی دارد، امکان توسعه آن برای گسترش فعالیت‌های فرودگاه وجود ندارد. به همین دلیل تصمیم گرفته شده که فرودگاه بین‌المللی چابهار در منطقه آزاد چابهاراحداث شود.

پروازهای فرودگاه چابهار

پروازهای فرودگاه چابهار

هر چند فرودگاه کنارک مساحت و امکانات گسترده‌ای ندارد، اما یک فرودگاه بین‌المللی است. هر ماه نزدیک به 100 پرواز ورودی و خروجی به این فرودگاه انجام می‌شود که بخش زیادی از آنها پروازهای داخلی است.

  • پروازهای داخلی در فرودگاه چابهار از مبدا و به مقصد فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، زاهدان و ایرانشهر است.

علاوه بر این مقاصد داخلی قرار است پرواز به شهرهای زاهدان، بیرجند، مشهد، شیراز، اصفهان، یزد، تبریز و ارومیه هم به لیست پروازهای داخلی اضافه شود. در کنار دبی و مسقط قرار است در آینده پروازهای خارجی شهرهای کراچی در پاکستان و کابل در افغانستان را هم پوشش دهد.

  • پروازهای خارجی فرودگاه چابهار فقط به دو شهر دوبی در امارات و مسقط در عمان انجام می‌شود. اینکه کدام هواپیمایی‌ها برای کدام مقاصد داخلی و خارجی پرواز دارند را در جدول زیر می‌بینید:

پروازهای چابهار

ترمینال های فرودگاه چابهار

در حال حاضر 5 ایرلاین در فرودگاه چابهار رفت و آمد دارند؛ این هواپیمایی‌ها شامل هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی ایران‌ایر، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی کیش و هوایپمایی قشم است.

فرودگاه کنارک دو ترمینال مجزا برای سفرهای داخلی و خارجی دارد.

هتل‌های نزدیک به فرودگاه چابهار

حالا بعد از سفر به چابهار که پرواز شما در فرودگاه شهرستان کنارک خواهد نشست، هتل‌های نزدیک به این فرودگاه‌ها را بررسی می‎کنیم. آشنایی با این هتل‌ها کمک می‌کند که با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید یا هدف‌تان از سفر که ممکن است سفر کاری یا تفریحی باشد، هتل مناسب را انتخاب کنید. در مورد هتل های چابهار، یک مسئله مهم باید بدانید:

هیچ هتل 5 ستاره‌ای در چابهار وجود ندارد. اما هتل‌های 4 ستاره چابهار امکانات بسیار خوب و با کیفیتی دارند که خدمات خیلی خوبی به مهمانان این شهر بندری ارائه می‌دهند. در ادامه با بهترین هتل‌های چهار ستاره و سه ستاره چابهار آشنا می‌شوید.

هتل‌های 4 ستاره چابهار

بالاترین ستاره هتل‌ها در چابهار 4 است. هتل لاله چابهار، هتل فردوس چابهار و هتل لیپار معروف‌ترین هتل‌های چابهار هستند که تقریبا انتخاب اول گردشگران این شهر هستند. امکانات هر یک از این هتل‌ها را ادامه معرفی می‌کنیم.

هتل لاله چابهار

هتل لاله چابهار فرودگاه چابهار

هتل 4 ستاره لاله چابهار از زیر مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای لاله است که در شهرهای دیگر مثل تهران و شیراز هم شعبه دارند. این هتل در دو طبقه ساخته شده و در 38 اتاق و سوئیت میزبان مهمانان است. هتل یک رستوران خیلی خوب دارد که منوی آن انواع غذاهای محلی و ایرانی را پیشنهاد می‌دهد. تور جاذبه‌های گردشگری چابهار هم فرصت خوبی است که همراه با یک لیدر مجرب شهر را کشف کنید.

هتل لاله چابهار به تازگی در سال 97 بازسازی شده است. تمام اتاق‌ها و سوئیت‌ها امکانات لازم برای اقامت دنج از تخت خواب راحت گرفته تا مینی‌بار و مبل و صندلی راحتی و سرویس بهداشتی و حمام تر‌و‌تمیز را در اختیار مهمانان قرار می‌دهند.

امکانات هتل

هتل استخر سرپوشیده دارد که می‌توانید صبح روزهای سفرتان را با آب تنی شروع کنید یا عصرها بعد از گشت و گذار در زیبایی‌های چابهار خستگی روز را به در کنید. یک فروشگاه صنایع دستی هم در هتل لاله وجود دارد که می‌توانید سوغاتی‌های به یادماندنی بخرید و با خودتان ببرید. هتل اتاق جلسات مجهزی دارد که آن را برای سفرهای کاری گزینه مناسبی می‌کند.

هتل لیپار چابهار

هتل لیپار چابهار فرودگاه چابهار

یکی دیگر از هتل‌های 4 ستاره چابهار که خیلی معروف و مورد پسند مهمانان است، همین هتل لیپار است. گردشگران به خاطر نزدیکی هتل لیپار به خیلی از مراکز خرید معروف چابهار مثل مرکز خرید صالحیار، فردوس، تیس و همچنین به خاطر نزدیکی هتل به دریا خیلی از این هتل 4 ستاره استقبال می‌کنند.

هتل در 3 طبقه ساخته شده است و در مجموع 107 اتاق دارد. اتاق‌های هتل بسیار تر و تمیز هستند و هر آنچه که برای یک اقامت دنج و راحت در شهر بندری چابهار لازم دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکانات هتل لیپار

رستوران هتل لیپار انواع غذاهای محلی و غذاهای ایرانی را سرو می‌کند و هیچ مهمانی ناراضی رستوران را ترک نمی‌کند. هتل سالن بدنسازی هم دارد که برای کسانی که مدت طولانی در هتل اقامت دارند و خیلی برنامه ورزشی‌شان برایشان مهم است یک فرصت ایده‌آل است که در طول سفر هم به برنامه خود برسند. تاکسی سرویس و پارکینگ از دیگر امکانات این هتل هستند.

هتل فردوس چابهار

هتل فردوس چابهار فرودگاه چابهار

هتل فردوس یک هتل 4 ستاره و از هتل‌های نوساز چابهار است که خدمات زیادی هم به مهمانانش ارائه می‌دهد. هتل در دو طبقه ساخته شده و 79 اتاق دارد. اتاق‌های نوساز هتل برای اقامت گزینه فوق‌العاده‌ای هستند.

امکانات هتل چابهار

هتل فروشگاه سوغاتی دارد که در سفرهای کاری خیلی به درد مسافران می‌خورد. کسانی که در سفر کاری هستند اغلب فرصتی برای گشت و گذار در شهر را ندارند در نتیجه فروشگاه سوغاتی هتل یک فرصت خوب برای خرید یادگاری و سوغاتی برای خانواده و دوستان است.

در رستوران هتل انواع غذاهای محلی و ایرانی سرو می‌شود. هتل یک باغ چای فوق‌العاده دارد که می‌توانید عصرهای دنجی را به صرف نوشیدن چای در آرامش مطلق بگذرانید. در اتاق ماساژ یک ماساژ درست و حسابی بگیرید وتمام خستگی‌های روزهای کاری را یکجا در کنید. خدمات تور گردشگری، ترانسفر و تاکسی سرویس هم از دیگر امکانات هتل 4 ستاره فردوس چابهار هستند.

هتل‌های سه ستاره چابهار

بعد از هتل‌های 4 ستاره می‌رسیم به هتل‌های ستاره که انتخاب خیلی از مسافران برای سفرهای مقرون به صرفه است. طبیعتا نمی‌شود از هتل‌های سه ستاره امکانات هتل‌های 4 یا 5 ستاره را داشته باشیم اما تمیزی هتل و برخورد خوب کارکنان بعضی از هتل‌های سه ستاره آن‌ها را انتخاب اصلی گردشگران می‌کنند.

هتل آذین چابهار

هتل آذین چابهار فرودگاه چابهار

هتل سه ستاره آذین یک هتل نوساز است. موقعیت هتل در دسترسی راحت به ساحل برای پیاده‌روی و لذت بردن از دریا این هتل را محبوب گرشدگران کرده است. تمام 22 اتاق هتل که در دو طبقه قرار گرفته‌اند امکانات خوبی برای اقامت دارند از تخت‌های راحت و تلوزیون گرفته تا مینی‌بار، تهویه مطبوع، اینترنت رایگان و سرویس بهداشتی و حمام تر‌و‌تمیز.

امکانات هتل آذین

رستوران هتل غذاهای بسیار با کیفیتی سرو می‌کند که منوی متنوع آن همه مهمانان را راضی نگه می‌دارد. در کافی شاپ هتل می‌توانید انواع نوشیدنی و میان وعده را نوش جان کنید. خشکشویی و پارکینگ روباز با ظرفیت 20 خودرو از دیگر امکانات هتل آذین چابهارهستند.

هتل ونوس چابهار

هتل ونوس چابهار فرودگاه چابهار

هتل ونوس یک هتل سه ستاره معتبر در چابهار است که اغلب مهمانان از برخورد پرسنل این هتل راضی هستند. هتل در نزدیکی دریا قرار دارد و بعضی از اتاق‌های آن رو به دریا هستند. اگه می‌خواهید اتاق رو به دریا داشته باشید بهتر است موقع رزرو به این نکته دقت کنید.

امکانات هتل ونوس

تنها امکانات رفاهی هتل رستوران و پارکینگ است. رستوران هتل ظرفیت 100 مهمان را دارد و غذاهای سنتی و ایرانی سرو می‌کند.

با امکانات فرودگاه چابهار و هتل‌های نزدیک به آن آشنا شدید. اگر تجربه اقامت در این هتل‌ها را دارید یا نکته‌ای هست که در مورد فرودگاه کنارک از قلم افتاده است، شما برای ما بنویسید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.