راهنمای استرداد بلیط

علی‌بابا یعنی استرداد آنلاین و آسان بلیط هواپیما و قطار

استرداد بلیط قطار

علی بابا در حال حاضر اولین وب‌سایتی است که امکان استرداد آنلاین برای بلیط قطار را فراهم کرده است. بنابراین اگر بلیط قطارتان را از علی‌بابا خریده‌اید و به هر دلیلی قصد دارید آن را کنسل کنید، می‌توانید از این امکان استفاده کنید. در ضمن استرداد آنلاین تا یک ساعت قبل از حرکت قطار امکان پذیر است.

برای استرداد بلیط قطار از علی‌بابا، ابتدا باید از گزینه‎‌ی «ورود - ثبت نام» با وارد کردن ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

در این مرحله، شما پس از ورود به حساب کاربری خود، می‌توانید با انتخاب گزینه «سفارشات و استردادها» وارد صفحه سفارشات قبلی خود شده و لیست سفارشات را مشاهده کنید.

در صفحه سفارشات و استردادها می‌توانید از قسمت جستجوی بالا لیست فقط با پر کردن یکی از فیلدهای شماره سفارش، نام مسافر و تاریخ به راحتی سفارش موردنظر خود را یافته و مشاهده نمائید.

پس از انتخاب سفارش موردنظر خود میتوانید جزئیات سفارش را به صورت کامل مشاهده و چاپ نمائید، در ضمن می‌توانید از طریق گزینه‌ی «استرداد» برای درخواست استرداد هر کدام از بلیط‌های سفارش موردنظر خود اقدام نمائید.

در این مرحله از استرداد بلیط شما اطلاعات مسافرانی که این بلیط برای آنها خریداری شده است را مشاهده می‌کنید و میتوانید نفرات موردنظر خود برای استرداد را انتخاب نمائید، شما همچنین در این پنجره می توانید با کلیک بر روی « قوانین کنسلی بلیط قطار » به صفحه مربوطه مراجعه و قوانین را مطالعه نمایید و آن را تایید نموده و از طریق گزینه‌ی «مرحله بعد» وارد مرحله بعدی شوید، در ضمن گزینه‌ی «بازگشت» برای تغییر در مرحله قبلی وجود دارد.

در مرحله آخر شما باید چگونگی نحوه پرداخت مبلغ استرداد شده را تعیین نمائید، شما دو گزینه‌ی شارژ اعتبار علی‌بابا و واریز به حساب بانکی را برای انتخاب پیش رو دارید، یکی از این دو گزینه را با توجه به توضیحات آن انتخاب نموده و روی گزینه‌ی «استرداد آنلاین» کلیک کنید.

توجه فرمایید در صورتیکه گزینه واریز به حساب بانکی را انتخاب نمایید مبلغ به همان شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده اید بازمیگردد.

پس از تکمیل این مراحل، شما پیام «استرداد با موفقیت انجام شد» را دریافت می‌کنید. اگر تا 72 ساعت مبلغ استرداد به حساب یا اعتبار شما واریز نشد، می‌توانید برای بررسی موضوع با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید.

علی‌بابا، همراه و پشتیبان شما.

استرداد

کاربر گرامی

رزرو یا استرداد هتل‌های داخلی در شهرهای مختلف از طریق اپلیکیشن علی‌بابا امکان‌پذیر است.

با نصب اپلیکیشن، نزدیک‌ترین شعبه‌ی علی‌بابا در جیب شماست.