ترمینال تبریز (مرکزی)

ترمینال تبریز (مرکزی)

ترمینال مرکزی تبریز مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پایانه مسافربری شهر تبریز است. پروژه ساخت این ترمینال در سال 1366 با اختصاص زمینی به وسعت 30 هزار هکتار آغاز شد و فاز اول آن در سال 1374 به بهره‌برداری رسید. جالب است بدانید عملیات ساخت ترمینال مرکزی تبریز بیش از 28 سال طول کشید که یکی از طولانی‌ترین پروژه‌های ساخت‌وساز کشور به حساب می‌آید. فاز دوم ترمینال تبریز پس از توقف چند ساله، مجدد از سال 1391 شروع و در اسفندماه 1394 افتتاح شد. با همه‌ی این اوصاف ترمینال تبریز از موقعیت ویژه‌ای در منطقه برخورد است و بهترین پایانه مسافربری غرب ایران به شمار می‌رود. اولین چیزی که در برخورد اول نظر شما را جلب خواهد کرد، معماری منحصربه‌فرد و ارتفاع بلند ساختمان ترمینال مرکزی است؛ چراکه ساختمان اصلی این ترمینال در سه طبقه با متراژ 22 هزار متر مربع با ظاهری حیرت‌انگیز از شیشه و کامپوزیت زیباسازی شده است. این جذابیت بصری باعث شده ترمینال تبریز یکی از چشم‌نوازترین ساختمان‌های اداری این شهر باشد. آدرس: جنوب تبریز، حاشیه آزادراه شهید کسایی (کسائی) شماره تماس ترمینال مرکزی تبریز: 04134791177

امکانات ترمینال مرکزی تبریز

پایانه مسافربری تبریز به لطف طراحی جدید و تازه خوداز امکانات و خدمات به‌روز و ایده‌آلی همچون مراکز خرید، مراکز خدمات عمومی و رفاهی، رستوران، فودکورت، کافی‌شاپ، شعب بانک‌های مختلف، کتابخانه، محل بازی ویژه کودکان، پارکینگ خودرو با ظرفیت 900 تایی، پله‌ برقی برای تردد آسان‌تر، آسانسورهای پنج‌گانه و 18 باجه بلیط فروشی برخوردار است.

پایانه‌های اتوبوسرانی

مسیرهای ورودی به ترمینال تبریز

این ترمینال از شهرهای مختلفی مسیر ورودی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

مسیرهای خروجی از ترمینال تبریز

این پایانه بزرگ و فعال مسیرهای مختلفی به مقاصد متعدد دارد. از جمله این مقاصد موارد زیر هستند:

سوالات متداول

ترمینال مرکزی تبریز کجاست؟

پایانه مسافربری تبریز در جنوب تبریز، حاشیه آزادراه شهید کسایی جای گرفته است.

شرکت های اتوبوسرانی حاضر در ترمینال تبریز کدامند؟

31 شرکت مسافربری در حال حاضر در ترمینال تبریز گیشه دارند. این شرکت‌های مجموعه‌ای از معتبرترین شرکت های اتوبوسرانی در ایران هستند.

آیا امکان خرید بلیط اتوبوس ترمینال تبریز از علی بابا وجود دارد؟

سامانه اینترنتی علی بابا بهترین و معتبرترین روش برای رزرو بلیط (هواپیما، قطار و اتوبوس)، هتل و تور (داخلی و خارجی) در ایران محسوب می‌شود. علی بابا با پوشش صد درصدی ترمینال‌های سطح کشور توانسته تا حد قابل‌توجهی رضایت مسافران را کسب کند. از مزایای رزرو بلیط اتوبوس از سامانه علی بابا، انتخاب و تهیه آسان بلیط در کسری از ثانیه بدون مراجعه حضوری به ترمینال در هر ساعت از شبانه‌روز است.

چطور به ترمینال مرکزی تبریز بروم؟

برای رفتن به ترمینال مرکزی تبریز دو راه پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس خط واحد (ایستگاه اتوبوس در نزدیکی ترمینال واقع شده) و تاکسی‌های خطی به این ترمینال بروید.