راهنمای استرداد بلیط

استرداد آنلاین و آسان بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و هتل خارجی

مراحل استرداد پرواز داخلی

به سادگی و با چند کلیک ساده، استرداد پرواز داخلی خود را با آرامش به پایان برسانید.

1
ثبت درخواست استرداد

جهت ثبت درخواست استرداد ابتدا آن را انتخاب نمایید.

2
انتظار جهت بررسی

در مدت کوتاهی به درخواست شما رسیدگی خواهد شد پس منتظر باشید.

3
بررسی میزان خسارت

هر بلیط قوانین مربوط به خود را جهت استرداد دارد پس به خوبی بررسی کنید.

4
تایید استرداد شما

در نهایت با تایید نهایی شما استرداد انجام خواهد شد.

سؤالات متداول

جهت حل برخی از مشکلات شما عزیزان، سؤالاتی را که بیشترین آمار را از دید کاربران داشته‌اند برای شما در قسمت رو به رو قرار داده‌ایم.

میزان جریمه کنسلی و تغییر تاریخ پروازهای داخلی چقدر می‌باشد؟
جریمه کنسلی بلیط های پرواز داخلی طبق شناسه نرخی درج شده روی بلیط و یا جدول مندرج در بلیط بر اساس قوانین اعلام شده از سوی ایرلاین و تامین کننده مشخص میگردد. جدول قوانین استرداد در صفحه قوانین و مقررات/ درصد جریمه استرداد و بار مجاز پرواز داخلی قابل مشاهده است.
مدت زمان بازگشت پول به حسابم حدودا چقدر است؟
بازه زمانی عودت وجه از نیم ساعت تا 72ساعت می‌تواند متغیر باشد، در زمان بروزشرایط بحرانی مانند قطعی اینترنت و یا شرایط بد جوی و بروز حوادث غیر مترقبه این زمان ممکن است تا 10 روز کاری نیز به طول بیانجامد
بازگشت پول به کدام حسابم خواهد بود؟ شماره حساب پروفایل یا شماره‌ای که با آن خرید کردم؟
در صورتی که استرداد آنلاین به حساب بانکی را انتخاب کنید مبلغ با کسر کارمزد به صورت اتوماتیک به همان حسابی که خرید از آن انجام شده است برگشت داده خواهد شد.

راهنمای تصویری

استرداد آنلاین پرواز داخلی به سادگی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما همراهان همیشگی علی‌بابا

01 انتخاب دکمه پیگیری خرید

برای استرداد بلیط هواپیما داخلی از علی‌بابا، ابتدا باید از گزینه‎‌ پیگیری خرید وارد بخش مورد نظر شوید. توجه داشته باشید که اگر در حساب کاربری خود وارد نشده باشید، ابتدا می‌بایست مشخصات خود را وارد کرده تا بتوانید به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید.
به کمک دکمه پیگیری خرید به صفحه خرید‌های خود مراجعه کنید.

02 مشاهده و استرداد

در صفحه سفرهای من می‌توانید از قسمت جستجوی بالا لیست فقط با پر کردن یکی از فیلدهای شماره سفارش، نام مسافر و تاریخ به راحتی سفارش موردنظر خود را یافته و مشاهده نمائید. پس از انتخاب سفارش موردنظر خود میتوانید جزئیات سفارش را به صورت کامل مشاهده و چاپ نمائید.
سفارش مورد نظر خود را پیدا کرده و روی مشاهده و استرداد آن را بزنید.

03 انتخاب دکمه استرداد

پس از انتخاب سفارش مورد نظر خود میتوانید جزئیات سفارش را به صورت کامل مشاهده و چاپ نمائید، در ضمن می‌توانید از طریق گزینه‌ استرداد برای درخواست استرداد هر کدام از بلیط‌های سفارش موردنظر خود اقدام نمائید.
بر روی دکمه استرداد کلیک کنید. دقت کنید که سفارش اشتباهی را انتخاب نکرده باشید!

04 انتخاب علت استرداد

بر اساس دلیل استرداد یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید: دلایل شخصی: در صورتیکه به هر دلیل مایل به استفاده از پرواز خود نیستید این گزینه را انتخاب نمایید. لغو پرواز توسط ایرلاین: در صورتیکه ایرلاین پرواز را لغو نماید و یا در شرایط بحران مانند شرایط بد جوی میتوانید این گزینه را انتخاب نمایید. استرداد در این گزینه بعد از مجوز ایرلاین و یا تامین کننده بلیط انجام خواهد شد. تاخیر و یا تعجیل پرواز بیش از دو ساعت: در صورتیکه ایرلاین و یا تامین کننده اعلام تاخیر و تعجیل بیشتر از دو ساعت کرده باشد از این گزینه استفاده نمایید.
در این مرحله علت استرداد خود را انتخاب نمایید

05 ورود به مرحله بعد

در این مرحله از استرداد بلیط شما اطلاعات مسافرانی که این بلیط برای آنها خریداری شده است را مشاهده می‌کنید و میتوانید نفرات موردنظر خود برای استرداد را انتخاب نمائید با توجه به اینکه قوانین کنسلی پروازهای داخلی را مطالعه نموده اید و از آن آگاهی دارید، میتوانید آن را تایید نموده و از طریق گزینه‌ مرحله بعد وارد مرحله بعدی شوید، در ضمن گزینه‌ بازگشت برای تغییر در مرحله قبلی وجود دارد
بلیط خود را انتخاب کرده و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

06 دکمه استرداد آنلاین

در مرحله آخر شما باید چگونگی نحوه پرداخت مبلغ استرداد شده را تعیین نمائید، شما دو گزینه‌ شارژ اعتبار علی‌بابا و واریز به حساب بانکی را برای انتخاب پیش رو دارید، یکی از این دو گزینه را با توجه به توضیحات آن انتخاب نموده و روی گزینه‌ استرداد آنلاین کلیک کنید. توجه فرمایید در صورتیکه گزینه واریز به حساب بانکی را انتخاب نمایید مبلغ به همان شماره کارتی که با آن خرید خود را انجام داده اید بازمیگردد
نحوه دریافت مبلغ را انتخاب کرده و دکمه استرداد آنلاین را بزنید.

07 اتمام فرآیند استرداد

پس از تکمیل این مراحل، شما پیام استرداد شما با موفقیت انجام شد. را دریافت می‌کنید. اگر تا ۷۲ ساعت مبلغ استرداد به حساب یا اعتبار شما واریز نشد، می‌توانید برای بررسی موضوع با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید.
استرداد شما با موفقیت انجام شد.

هنوز مشکل دارید؟

با پشتیبانی شبانه روزی علی‌بابا، در هر زمان و مکان مشکل خود را حل کنید.

021 - 439 00000

استرداد

کاربر گرامی

رزرو یا استرداد هتل‌های داخلی در شهرهای مختلف از طریق اپلیکیشن علی‌بابا امکان‌پذیر است.

با نصب اپلیکیشن، نزدیک‌ترین شعبه‌ی علی‌بابا در جیب شماست.

استرداد هتل خارجی

جهت انجام استرداد هتل خارجی خریداری شده از سایت علی بابا ابتدا به پروفایل کاربری خود وارد شوید، جهت ورود بر روی دکمه ورود و ثبت نام در سایت کلیک نمایید و با وارد کردن ایمیل و پسوورد خود و انتخاب دکمه ورود ، صفحه پروفایل کاربری شما نمایش داده می شود .

استرداد هتل خارجی

جهت انجام استرداد بلیت وارد منو سفرهای من می شویم . در این صفحه می توانیم با داشتن شماره سفارش یا تاریخ خرید بر روی دکمه جستجو کلیک نماییم تا خرید مورد نظر خود را پیدا نماییم و سپس اقدام به استرداد واچر نماییم.

استرداد هتل خارجی استرداد هتل خارجی

بعد از یافتن سفارش مورد نظر بر روی دکمه مشاهده و استرداد کلیک می نماییم با انتخاب این دکمه شماره رزرو، نام هتل، شهر، تاریخ ورود و خروج و مبلغ پرداخت شده نمایش داده می شود . در این قسمت می توانیم اسامی مسافران را جهت اطمینان از استرداد صحیح بلیت مشاهده نماییم و در صورت نیاز به دریافت واچر می توانیم بر روی دکمه دریافت واچر کلیک نماییم تا مجدد تصویر واچر نمایش داده شود .

استرداد هتل خارجی

جهت انجام استرداد بر روی دکمه نارنجی رنگ استرداد کلیک می نماییم در صفحه نمایش داده شده اطلاعات خرید مجدد نمایش داده می شود و بعد از بررسی اطلاعات خرید می توانیم با کلیک بر روی قوانین کنسلی هتل خارجی اقدام به مطالعه قوانین استرداد واچر نماییم و قبل از ثبت کنسلی از شرایط استرداد مطلع و سپس اقدام به استرداد بلیت نماییم . البته قوانین کنسلی زمان خرید نیز به مسافر نمایش داده می شود . کلیک بر روی دکمه قوانین کنسلی هتل خارجی شما را به صفحه قوانین و مقررات سایت هدایت می کند ، بعد از بررسی قوانین کنسلی، تیک گزینه "قوانین کنسلی هتل خارجی را مطالعه کردم و آن را تایید می کنم" را ثبت می کنیم . در بالای دکمه آبی رنگ مرحله بعد مجموع مبلغ قابل استرداد به کاربر نمایش داده می شود.

استرداد هتل خارجی

با انتخاب دکمه مرحله بعد، نحوه دریافت مبلغ استرداد شده به کاربر نمایش داده می شود در صورتی که خرید از شارژ اعتبار انجام شده باشد مبلغ مستقیم به اعتبار برگشت داده می شود و در صورتی که خرید از حساب انجام شده باشد شما می توانید انتخاب نمایید که مبلغ به حساب برگشت داده شود یا به اعتبار موجودی افزوده گردد.

استرداد هتل خارجی

بعد از ثبت استرداد پیغام استرداد با موفقیت ثبت شد نمایش داده می شود و مبلغ مورد نظر مطابق با قوانین طی 72 ساعت به اعتبار یا حساب کاربر مطابق با نوع پرداخت ایشان انجام می گردد. در صورتی که طی 72 ساعت مبلغ به اعتبار یا حساب شما برگشت داده نشد با پشتیبانی علی بابا تماس حاصل نمایید.

استرداد هتل خارجی