به دستور دادستانی کل کشور، بنابر تصمیم اتخاذ شده در ستاد ملی مدیریت کرونا، امکان رزرو و اجاره هتل و اقامتگاه تنها برای واحدهای دارای مجوز‌های بهداشتی از مراجع قانونی فراهم است.

رزرو هتل تبریز

هتل‌های تبریز
تبریز

هتل‌های تبریز

تبریز شهری تاریخی واقع در شمال غرب کشور است. شهری سرشار از میراث و فرهنگ که قدمتی چند هزار ساله دارد. این کلان‌شهر نام آشنای ایرانی مرکز اصلی فرهنگ آذری ازجمله غذا، هنر و ادبیات است. شهری پویا که در طول تاریخ به دلیل جایگاه ویژه در مسیر جاده ابریشم و منابع طبیعی فراوان آن همواره مورد توجه بوده و فراز و نشیب‌های زیادی را از سر گذرانده است. آنچه به جای مانده اما، شاهکارهای بی‌نظیر معماری و جاذبه های بسیار تاریخی، فرهنگی و طبیعی است که هر گردشگری را شیفته این شهر می‌کند. تبریز همچنین مرکز هنرهای گوناگون صنایع دستی کشور است، فرش دست‌باف تبریز ازجمله مهم‌ترین صادرات ایران به دیگر نقاط جهان است. در زمینه صنعت چرم نیز این شهر از پیشتازان است.

تبریز

بازار تاریخی تبریز

از میان مکان‌های دیدنی تبریز مقصد نخستین هر گردشگری بدون شک مجموعه تاریخی بازار تبریز است. این بازار که به عنوان بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است از سبک معماری بی‌نظیری برخوردار است. طاق‌ها و گنبدهای بلند، سازه‌های آجری به هم پیوسته، سراها و تیمچه های متنوع و وجود انواع مشاغل گواهی بر اصالت تجارت و معماری در این خطه است. هنگام گشت و گذار در بازار چشیدن طعم غذاهای لذیذ رستوران‌های مشهور بازار را فراموش نکنید. بازارگردی که تمام شد می‌توانید به آن طرف خیابان رفته و از خانه مشروطه که در گذشته محل نشست مشروطه‌خواهانی چون ستارخان و باقرخان بوده و امروزه به صورت موزه درآمده دیدن کنید.

تبریز

پارک ائل گلی

برای استراحت و تفریح در تبریز می‌توانید به پارک ائل گلی بروید و از گردش در فضای زیبا، استشمام هوای تازه و قایق‌سواری در دریاچه آن لذت ببرید. اگر به طبیعت گردی علاقه دارید بازدید از روستای کندوان را حتما در برنامه سفر خود بگنجانید. خانه‌های ساخته شده در دل کوه این روستا شما را شگفت‌زده خواهد کرد. حتی می‌توانید شب را در یکی از هتل های کندوان سپری کنید و روز بعد به دیدن طبیعت تماشایی اطراف روستا بروید.

تاریخ‌گردی در تبریز

اما تاریخ گردی در تبریز به همین‌جا ختم نمی‌شود. یکی دیگر از جاذبه‌های ارزشمند تاریخی مسجد کبود بوده که سبک معماری متمایز، کاشی‌کاری‌های لاجوردی رنگ و خطوط و نقوش به کار رفته در آن هر بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌کند. در مجاورت مسجد هم می‌توانید از موزه آذربایجان که یکی از مهم‌ترین موزه‌های کشور است بازدید کنید. بعد از آن پیشنهاد می‌کنیم با کمی پیاده‌روی خود را به میدان معروف ساعت برسانید و از موزه کاخ شهرداری دیدن کنید. این میدان نمادی از شهر تبریز به شمار می‌رود. همچنین بازدید از ارگ علیشاه که یکی از بلندترین دیوارهای تاریخی کشور است را به هیچ عنوان از دست ندهید. در کنار این آثار کهن تبریز خانه‌های تاریخی متعددی را نیز در خود جای داده‌است، خانه استاد شهریار و پروین اعتصامی ازجمله این خانه‌هاست که دیدار آن‌ها خالی از لطف نیست.