قیمت بلیط هواپیما

هرآنچه در مورد قیمت بلیط پرواز باید بدانید

تقریبا هر کسی دوست دارد سفر برود، اما عده زیادی از مردم به خاطر مسائل گوناگون، قید سفر را می‌زنند. یکی از مسائلی که مانع از سفر کردن افراد می‌شود، انتخاب راه به‌صرفه برای سفر است. مثلا خیلی از افراد چند دقیقه‌ای را صرف بررسی قیمت بلیط هواپیما می‌کنند و دیگر بعد از دیدن قیمت‌ها، صرف نظر می‌کنند.
این جا می‌خواهیم کمی در مورد قیمت پرواز داخلی، قیمت نیم بها بلیط هواپیما و در کل هر چیزی که مربوط به قیمت بلیط هواپیماست صحبت کنیم تا به شما نشان بدهیم که سفر با هواپیما لزوما همیشه گران نیست.

قیمت بلیط هواپیما داخلی

معمولا تعداد افرادی که سفر داخلی می‌روند نسبت به آن‌هایی که سفر خارجی می‌روند، بیشتر است. به همین خاطر، خواهان قیمت بلیط هواپیما داخلی هم بسیار زیاد است. مثلا در فصل‌‎هایی که آب و هوا برای مسافرت خوب است، تعداد افرادی که دنبال قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد یا بلیط هواپیما تهران کیش هستند، بسیار زیاد می‌شود.
در هر بازه‌ای از سال که باشید، تمامی بلیط های پرواز داخلی را با به‌روزترین قیمت‌ها می‌توانید در وب‌سایت علی‌بابا پیدا کرده و بخرید.
 

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان

یکی دیگر از مسائلی که در حین سفر با هواپیما برای خانواده‌ها پیش می‌آید این است که آیا باید برای کودک‌شان بلیط هواپیما تهیه کنند و این که اصلا قیمت بلیط کودک هواپیما چقدر است. طبیعی است که اگر در سفر کودک به همراه‌تان دارید، باید در مورد قیمت بلیط هواپیما برای زیر ده سال (یا کودکان) اطلاعات داشته باشید.
خیلی دقیق بخواهیم بگوییم، قیمت بلیط هواپیما برای کودکان در بسیاری از موارد به ایرلاین شما بستگی دارد. یعنی میزان کسری که ایرلاین‌ها برای بلیط هواپیما کودکان در نظر گرفته‌اند با یکدیگر تفاوت دارد و قبل از خرید نهایی بلیط هواپیما، باید بلیط‌های ارائه شده توسط بسیاری از ایرلاین‌ها را مشاهده کنید تا بتوانید انتخاب درست و به‌صرفه‌ای داشته باشید.
همچنین عوامل دیگری هم در تعیین قیمت بلیط هواپیما برای کودکان دخیل است. مثلا اگر کودک شما که بین دو تا 12 سال است، نیازی به صندلی نداشته باشد، می‌توانید با پرداخت بخش کوچکی از مبلغ اصلی (حدودا 10 درصد)، یک صندلی برای او رزرو کنید. همچنین معمولا بلیط نوزادها در پروازهای چارتری داخلی به صورت رایگان محاسبه می‌شود.
اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب و خرید نهایی بلیط هواپیما برای کودکان، شرایط و قوانین ایرلاین‌های مختلف را بررسی کنید تا با آگاهی انتخاب کنید. مثلا قوانین ایرلاین‌ها در مورد قیمت بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای سیستمی و چارتر کمی باهم فرق می‌کند و ممکن است با کمی بررسی، به گزینه‌ای برسید که از نظر مالی برای شما به‌صرفه باشد.

لیست قیمت بلیط هواپیما شهرها

همانطور که قبلا هم گفتیم، قیمت بلیط هواپیما داخلی در طول سال همیشه یکسان نیست؛ در فصل‌هایی که آب و هوا برای مسافرت مساعدتر است و یا مناسب‌هایی وجود دارد (مثلا مناسبت‌های مذهبی)، قیمت بلیط هواپیما هم به خاطر افزایش درخواست، افزایش پیدا می‌کند.
علاوه بر آن، این تفاوت قیمت در بلیط هواپیما به مقصد شما هم بستگی دارد. یعنی تعدادی از شهرها هستند که معمولا قیمت بلیط هواپیما به آن مقصد کمی گران‌تر از بقیه است (حتی اگر طول پرواز یکسان یا نزدیک باشد). معمولا کلان‌شهرها و شهرهایی که مقاصد گردشگری هستند، در این دسته قرار می‌گیرند.
در وب‌سایت علی‌بابا شما این امکان را دارید که فقط با انتخاب شهرهای مبدا و مقصد، تمام بلیط‌های هواپیما موجود برای آن مقصد را مشاهده کنید. در مواردی که برای شما نمایش داده می‌شود، جدا از قیمت بلیط، سایر اطلاعات پرواز هم نمایش داده می‌شود.
یکی از مزایای بزرگ این نوع از فهرست کردن بلیط هواپیما این است که شما دست‌تان در انتخاب باز خواهد بود. یعنی می‌توانید تمام بلیط‌های موجود برای یک شهر را با هواپیماهای مختلف و نیز در ساعات مختلف از شبانه روز بررسی کنید. این گونه هم می‌توانید هزینه کمتری خرج کنید و هم گزینه‌ای را انتخاب کنید که با سایر شرایط شما سازگاری بیشتری دارد. به هر حال آرامشی که قرار است در سفر داشته باشید از این موارد کوچک شروع می‌شود.
 

قیمت روز بلیط هواپیما

آدم‌ها قبل از سفر دو نوع هستند. یا بلیط‌شان را با عجله و دقیقه نودی رزرو می‌کنند و معمولا هزینه زیادی هم برای این کار می‌دهند؛ دسته دوم هم افرادی هستند که از زمان سفرشان اطلاع دارند و به همین خاطر معمولا قیمت روز بلیط هواپیما را از قبل بررسی می‌کنند تا بتوانند تا جای ممکن در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند.
پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید خوب سفر کنید، همیشه از قیمت روز بلیط هواپیما اطلاع داشته باشید. در وب‌سایت علی‌بابا به راحتی می‌توانید این کار را انجام بدهید چون همیشه به قیمت‌های هر روز دسترسی دارید.
در نهایت دیگر همه می‌دانند که علی‌بابا در هر مرحله‌ای از کار، همراه مشتریانش است. شما هم اگر در حین خرید بلیط هواپیما هر نوع مشکل یا سوالی داشتید اصلا نگران نباشید چرا که تیم پیشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا همیشه آماده پاسخگویی به شماست.

قیمت بلیط هواپیما در پرترددترین پروازهای داخلی

سوالات متداول درباره قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت بلیط هواپیما به مواردی نظیر ایرلاین، کلاس پرواز و زمان سفر بستگی دارد.


 

چرا در زمان‌های مختلف قیمت بلیط هواپیما در یک مسیر ثابت متفاوت است؟

همان طور که اشاره شد یکی از عواملی که قیمت بلیط هواپیما را تعیین می‌کند، زمان سفر است. بنابراین طبیعی است که گاهی اوقات قیمت بلیط هواپیما با زمان‌های دیگر متفاوت باشد.

قیمت بلیط هواپیما در چه زمان‌هایی ارزانتر است؟

در زمان‌های کم‌سفر قیمت بلیط هواپیما ارزانتر از زمان‌های پرسفر است.

کلاس نرخی چه تاثیری در قیمت بلیط هواپیما دارد؟

یکی دیگر از عواملی که در قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارد، کلاس نرخی است. کلاس نرخی مواردی نظیر جریمه کنسلی بلیط هواپیما و میزان بار مجاز را تعیین می‌کند.

چه طور می‌توانیم بلیط هواپیما را با قیمت مناسب پیدا کنیم؟

با خرید بلیط هواپیما در زمان مناسب و استفاده از امکاناتی نظیر تقویم قیمتی علی‌بابا می‌توانید بلیط را با قیمت مناسب پیدا کنید.

با تقویم قیمتی علی‌بابا چه طور می‌توانیم از بهترین قیمت بلیط هواپیما اطلاع پیدا کنیم؟

پس از جستجوی بلیط در علی‌بابا، لیست پروازها را خواهید دید. در بالای لیست هم تقویم قیمتی را مشاهده می‌کنید. تقویم قیمتی بهترین قیمت بلیط هواپیما را چند روز قبل و بعد از تاریخ مورد نظرتان به نمایش می‌گذارد.

چگونه قیمت بلیط‌های هواپیما را با هم مقایسه کنیم؟

در علی‌بابا پس از جستجوی بلیط هواپیما، لیستی از تمام پروازها را مشاهده می‌کنید. در این صفحه قیمت بلیط‌ها را با هم مقایسه کنید و متناسب با شرایطتان دست به انتخاب بزنید. شما می‌توانید در بالای صفحه تنظیمات را طوری تعیین کنید که بلیط‌ها بر اساس قیمتشان از کم به زیاد یا زیاد به کم مرتب شوند.