بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری هواپیما نوعی بلیط چارتر است که در بسیاری از مواقع بسیار ارزان‌تر از بلیط چارتر هم فروخته می‌شود. اما چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ تصور کنید چارترکننده تمام بلیط‌های یک پرواز را خریده است؛ اما در حال نزدیک شدن به زمان پرواز هستیم و بلیط‌ها به فروش نرفته‌اند. اینجاست که بلیط لحظه آخری به عنوان یک راهکار به میان می‌آید. قیمت بلیط لحظه آخری در بیشتر اوقات، به میزان قابل‌توجهی ارزن‌ تر از سایر بلیط‌هاست. در این شرایط هر دو طرف، یعنی هم فروشنده بلیط لحظه آخری و هم خریدار آن از این معامله سود می‌کنند. هر چه به زمان پرواز نزدیکتر می‌شویم، بلیط لحظه آخری ارزان تر می‌شود.

خرید بلیط لحظه آخری

همان طور که گفته شد با نزدیکتر شدن به زمان پرواز، قیمت بلیط لحظه آخری ارزان تر می‌شود. اما آیا این کاهش قیمت همیشه برقرار است و می‌توان روی آن حساب کرد؟ طبیعی است که پاسخ این سوال منفی است. زمانی خرید بلیط لحظه آخری معنی پیدا می‌کند که بلیط‌ها فروش نرفته باشد. در واقع زمانی که تقاضا برای آن پرواز کم باشد، پرواز لحظه آخری در دستور کار قرار می‌گیرد. برای مثال در زمان تعطیلات و مناسبت‌های خاص بلیط‌های پرواز به سرعت به فروش می‌روند و چیزی برای لحظه آخری باقی نمی‌ماند.
با این حساب، خرید بلیط لحظه آخری برای سفرهایی که بدون برنامه ریزی قبلی اتفاق می‌افتند انتخاب بسیار مناسبی است. کسانی که سفر کاری مهمی دارند یا سفرشان از قبل برنامه ریزی شده است اغلب بلیط سیستمی را ترجیح می‌دهند تا خیالشان آسوده باشد.
اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفرتان هستید و می‌خواهید با رزرو بلیط لحظه آخری سفری کم‌هزینه داشته باشید، باید چمدانتان همیشه آماده سفر باشد تا در صورت پیدا شدن این نوع بلیط سریع اقدام کنید.

خرید بلیط لحظه آخری علی‌بابا

یکی از مشکلاتی که پس از خرید بلیط لحظه آخری ممکن است با آن روبه‌رو شوید این است که بلیط را تهیه کرده باشید اما پای پرواز ببینید اسم شما در لیست مسافران ثبت نشده است؛ اینجاست که خرید بلیط لحظه آخری از وب‌سایت‌های معتبر اهمیت پیدا می‌کند. در این میان خرید بلیط لحظه آخری علی ‌بابا انتخابی منطقی است. چرا که علی‌بابا بلیط لحظه آخری را از منابع معتبر تامین می‌کند. علاوه بر این در شرایط اضطراری، پشتیبانی علی‌بابا در کنار شماست تا مشکلات احتمالی‌تان را برطرف کند.

چرا خرید بلیط لحظه آخری

قیمت مناسب

قیمت بلیط هواپیما گاهی می‌تواند آن قدر بالا باشد که شما را از سفر کردن منصرف کند. در مواقعی که می‌توانید زمان پرواز خود را به کشور مقصد جابه‌جا کنید، به ویژه اگر مسیر سفرتان پرتقاضا باشد بهترین گزینه بلیط لحظه آخری چارتری است. علت قیمت پایین بلیط‌های لحظه آخری چارتری نزدیک بودن به زمان پرواز است و با کمی جستجو می‌توانید بلیط همان مسیر را نصف قیمت بلیط سیستمی تهیه کنید. بنابراین اگر سفرهای مقرون به صرفه را ترجیح می‌دهید و برای‌تان مهم است که با هزینه کمتر خدمات باکیفیتی دریافت کنید، خرید بلیط هواپیما لحظه آخری انتخاب عاقلانه‌ای است.

زمان سفر

اگر می‌خواهید یک برنامه‌ریزی دقیق برای سفرتان داشته باشید و سفرتان اهمیت زیادی دارد، روی بلیط لحظه آخری چندان حساب نکنید. در واقع اگر تصمیم به خرید بلیط هواپیما لحظه آخری دارید باید کمی انعطاف‌‎پذیر باشد. ممکن است بلیط لحظه آخری برای هر زمانی که شما بخواهید در دسترس نباشد. اما شاید در فاصله یکی دو روز، بلیط مورد نظرتان را پیدا کنید. مثلا برای پرواز به برخی از شهرها، تقاضا برای سفر در آخر هفته افزایش پیدا می‌کند، بنابراین بعید است که برای این روزها بلیط لحظه آخری بیابید. در حالی که در روزهای وسط هفته می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری را خریداری کنید.

بلیط لحظه آخری خارجی

بهترین زمان برای خرید بلیط لحظه آخری خارجی زمانی است که فصل پر سفر نباشد یا برنامه سفر شما انعطاف پذیر باشد. در فصل‌های پر سفر بلیط‌ها به علت استقبال مسافران خیلی زود به فروش می‌روند و در نتیجه آن اغلب صندلی‌هایی خالی نمی‌ماند؛ بنابراین نباید انتظار داشت که بلیط لحظه آخری ارزان گیرتان بیاید. در سفر خارجی هم اگر برنامه خاصی ندارید و زمان سفر چندان برایتان مهم نیست، با خرید پرواز لحظه آخری خارجی می‌توانید تا حد زیادی هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید.

استرداد بلیط لحظه آخری

یکی از مواردی که هنگام خرید بلیط هواپیما به ذهنمان می‌آید، موضوع کنسل کردن پرواز است. احتمالا برخی از ما زمان خرید بلیط به این موضوع فکر می‌کنیم که اگر مشکلی بیاید چه طور می‌توانیم بلیطمان را پس بدهیم. زمانی که بلیط را از نوع سیستمی می‌خرید، تقریبا خیالتان آسوده است که در صورت کنسلی، می‌توانید بخش عمده‌ای از هزینه‌ای که پرداخته‌اید را پس بگیرید. اما شرایط درباره بلیط لحظه آخری کمی تفاوت دارد. از آنجایی که بلیط لحظه آخری نوعی بلیط چارتر است، ممکن است استرداد آن کمی سخت باشد.
اما زمانی که بلیط لحظه آخری علی‌بابا را می‌خرید، خیالتان بیشتر آسوده خواهد بود. شما بلیط لحظه آخری را می‌توانید تا 24 ساعت قبل از پرواز پس بدهید و پولتان را پس بگیرید. البته میزان کسر هزینه از قیمت بلیط به شرایطی نظیر قوانین ایرلاین و کلاس نرخی پرواز بستگی دارد. بنابراین بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما با این قوانین آشنا شوید.
شاید بپرسید چه طور باید از این قوانین اطلاع پیدا کنیم؟ باز هم نگران نباشید که علی‌بابا به فکر این موضوع هم بوده است. زمانی که می‌خواهید بلیط هواپیما از علی‌بابا بخرید، می‌توانید از این قوانین باخبر شوید. بعد از اینکه مقصد و زمان بلیط را وارد کردید و دکمه جستجو را زدید، لیستی از بلیط‌ها را مشاهده خواهید کرد. کافی است در این مرحله در گزینه‌های مطرح شده، روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید. در این قسمت قوانین جریمه استرداد را مشاهده خواهید کرد. با دقت در این قسمت می‌توانید میزان جریمه پس از استرداد را محاسبه کنید.

سوالات متداول درباره بلیط لحظه آخری

آیا بلیط لحظه آخری همیشه ارزان است؟

خیر. بلیط لحظه آخری همیشه ارزان نیست. در واقع زمانی که بلیط‌های هواپیما فروخته نمی‌شوند، قیمت آن کاهش می‌یابد. اما زمانی که تقاضا برای بلیط زیاد است، مثل زمان اوج سفر، دیگر این کاهش محسوس نخواهد بود. و ممکن است عنوان لحظه آخری بیشتر برای تبلیغات باشد.

آیا بلیط لحظه آخری را میتوان پس داد؟

بلیط لحظه آخری را هم می‌توان پس داد. فقط در مواردی ممکن است جریمه کنسلی آن قابل‌توجه باشد. بهترین کار این است که هنگام خرید بلیط لحظه آخری از علی‌بابا در قسمت اطلاعات بیشتر، قوانین استرداد را مطالعه کنید.

آیا بلیط لحظه آخری برای همه مسیرها وجود دارد؟

بلیط لحظه آخری بیشتر برای مسیرهای موجود است که مسیرهای پرطرفدار داخلی و خارجی به شمار می‌آیند.

چطور از اعتبار بلیط لحظه آخری اطمینان داشته باشیم؟

برای خرید بلیط لحظه آخری معتبر، بلیط را از فروشنده‌های معتبر بخرید. با خرید از علی‌بابا خیالتان از هر بابت آسوده خواهد بود.

قیمت بلیط لحظه آخری برای کودکان ارزان تر است؟

خیر بلیط لحظه آخری برای کودکان همان قیمت بزرگسالان است.

بلیط لحظه آخری همان چارتر است؟

بلیط لحظه آخری نوعی چارتر است؛ زمانی که خیلی به پرواز نزدیک شویم و هنوز فروخته نشده باشد، قیمت آن کاهش قابل‌توجهی پیدا می‌کند و در اصطلاح به آن لحظه آخری می‌گویند.

چقدر قبل از پرواز میتوانیم برای خرید بلیط لحظه آخری اقدام کنیم؟

نمی‌توان عدد دقیقی برای این موضوع بیان کرد. گاهی اوقات کمی تاخیر در خرید بلیط لحظه آخری ممکن است به از دست دادن آن منجر شود.