ویزای شینگن
ویزای شینگن

ویزای شینگن

پردازش از ۲۱ روز کاری

زمان پردازش ویزا
۲۱ روز کاری (از زمان انگشت‌نگاری)
اعتبار ویزا از زمان صدور
طبق برنامه سفر

قیمت ویزای شینگن

هزینه صدور بزرگسال
مدت اقامت متغیر
یونان300 یورو
فرانسه300 یورو
سوئیس300 یورو
هلند300 یورو
اسپانیا450 یورو
ایتالیا400 یورو
آلمان400 یورو
لهستان600 یورو

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم، ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است در صورت داشتن سابقه سفر گذرنامه‌های قبلی الزامی می‌باشد.

عکس پرسنلی

سه قطعه عکس ۳/۵ × ۴/۵ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید کاملا تمام رخ برای ۶ ماه اخیر

شناسنامه

اصل و ترجمه شناسنامه

مدارک مالی

اصل گردش حساب بانکی ۳ ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی باید حداقل موجودی بابت هر نفر ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان باشد (برای ویزای اسپانیا گردش ۶ ماهه نیاز می‌باشد)

اصل و ترجمه سند ملکی

اصل و ترجمه اسناد ملکی (ساختمان، زمین یا باغ)

اصل و ترجمه مدارک شغلی

 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)
 • وکلا: پروانه وکالت
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر، ۳ فیش حقوقی آخر
 • بازنشسته‌ها: آخرین حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار باذکر مدت اشتغال سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی و سابقه بیمه تامین اجتماعی و همراه ۳ فیش حقوقی آخر
 • درصورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تاسیس، آخرین تغییرات مربوط به سمت شغلی و تغییر آدرس شرکت / کارت مباشرت
 • معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی همراه ۳ فیش حقوقی آخر به همراه سابقه ۶ ماه بیمه
 • دانش‌آموزان، دانشجویان: اصل وترجمه نامه اشتغال به تحصیل
 • رضایت‌نامه محضری

  برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد

  مدارک همسر (خانم)

  اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار (تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق)

  فرم اطلاعات

  تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی به طور جداگانه برای هر یک از متقاضیان

  انگشت‌نگاری

  حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر ۱۲ سال) جهت انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری الزامیست.

  دعوت‌نامه (فقط برای آلمان)

  برای اخذ ویزای آلمان دعوتنامه الزامی می‌باشد.
 • دعوت‌نامه برای تضمین هزینه‌های زندگی مسافر با مهر و امضای دفتر ثبت (Notary public)
 • مدراک دال بر تمکن اقتصادی برای اخذ اجازه اقامت (در صورت داشتن دعوتنامه نیازی به رزرو هتل از سمت مسافر نیست).

  • مسافر موظف است کلیه اطلاعات مربوط به فرم مشخصات فردی را با دقت تکمیل نماید و مسئولیت ورود اطلاعات ناقص یا اشتباه به عهده مسافر می‌باشد.
  • با توجه به شرایط متفاوت اخذ ویزای هر کشور سفارت‌خانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ میدارد که از شما مدارک دیگری را نیز درخواست نماید.
  • اگر سابقه‌ی ریجکت شدن ویزا دارید و یا اتباع خارجی هستید، در حال حاضر امکان صدور ویزا در علی بابا برای شما فراهم نیست.

  مراحل اخذ ویزای شینگن

  درخواست اولیه

  وارد کردن اطلاعات اولیه و ثبت درخواست

  دریافت تماس

  دقایقی پس از ثبت درخواست، از طرف پشتیبانی علی‌بابا برای هماهنگی با شما تماس گرفته می‌شود

  ارسال مدارک

  مراجعه بصورت حضوری به دفتر فروش علی‌بابا برای امضای قرارداد و تحویل مدارک (بصورت اصل و ترجمه)

  پرداخت هزینه

  واریز از طریق شماره کارت و یا لینک پرداخت و یا تحویل ارز در دفتر حضوری
پرداخت هزینه برای بررسی مدارک اجباری است و این هزینه (حتی در صورت ریجکت شدن ویزا) غیرقابل بازگشت است. این هزینه بسته به نوع ویزا و سن متقاضی و همچنین برخی استثنائات دیگر متفاوت است.

  پردازش ویزا (حداقل ۲۱ روز کاری از زمان انگشت‌نگاری)

  دریاف و آپلود مدارک، ارسال مدارک برای سفارت کشور مقصد و پیگیری مراحل توسط علی‌بابا

  وقت سفارت

  تعیین وقت سفارت شینگن توسط علی‌بابا انجام خواهد شد

  انگشت‌نگاری

  حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر ۱۲ سال) جهت انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری آلمان (VisaMetric)، لهستان (داخل کنسولگری لهستان)، یونان، هلند، سوئیس و فرانسه (VFS)، ایتالیا (CKGS) و اسپانیا (BLS) الزامیست.

  دریافت ویزا

  اطلاع‌رسانی از طریق پیامک و یا ایمیل (بدون هزینه مجزا) و دریافت ویزا توسط مسافر

  اخذ ویزای شینگن

  قبل از هر چیز باید بدانید که شینگن یک قرارداد است؛ قراردادی که 27 کشور اروپایی آن را امضا کرده‌اند. طبق این قرارداد، مسافران کشورهای هم‌پیمان می‌توانند بدون داشتن ویزا به خاک بقیه کشورها سفر کنند. ویزای شینگن درست مثل یک تیر و چند نشان عمل می‌کند. فرقی نمی‌کند عازم آلمان باشید یا پاریس و اسپانیا. با ویزای شینگن، سفر به تمام این کشورها به‌سادگی هر چه تمام‌تر خواهد بود و همین موضوع، داشتن ویزای شینگن را ارزشمند کرده است.

  ویزای شینگن برای کدام کشورهاست؟

  در حال حاضر 27 کشور اروپایی عضور شینگن هستند. لیست این کشورها عبارت است از:

  اتریش، مجارستان، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هلند، اسلوونی، ایسلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، مالت، ایتالیا، لتونی، لیختن‌اشتاین، کرواسی، لیتوانی و لوکزامبورگ.

  انواع ویزای شینگن و میزان اعتبار آن‌ها

  اگر شما هم قصد تهیه ویزای شینگن را دارید، باید بدانید که ویزای شینگن با توجه به مدت‌زمان اقامت به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می‌شود:

  ویزای نوع A : این ویزا، همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. مسافر با همراه‌داشت این ویزا می‌تواند به منطقه شینگن سفر کند اما اجازه خروج از فرودگاه را ندارد؛ پس طبیعتا این ویزا مناسب کسی است که مبدا و مقصد سفرش در حوزه شینگن نیست و فقط می‌خواهد پروازش را تعویض کند.

  ویزای نوع B : این ویزا مناسب سفرهایی است که کمتر از پنج روز طول می‌کشد؛ به همین دلیل مسافر بعد از گذشت پنج روز باید کشور را ترک کند.

  ویزای نوع  C : دارنده این ویزا می‌تواند به‌مدت 90 روز در یک بازه 180روزه در منطقه شینگن رفت‌و‌آمد کند. حالا این ویزا می‌تواند یک‌بار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود باشد.

  ویزای نوع D : این ویزا مناسب اقامت‌های بلندمدت است؛ اقامت‌هایی که به‌دلیل تحصیل، کار یا زندگی باشد.

  هزینه ویزای شینگن

  نرخ ویزای شینگن ثابت نیست. همان طور که در جدول ابتدایی این صفحه دیدید، هزینه ویزای شینگن بزرگسال بسته به مقصد مدنظر شما، متفاوت خواهد بود؛ به‌عنوان مثال اگر قصد سفر به کشور یونان، فرانسه، هلند یا اسپانیا را داشته باشید، هزینه درخواست ویزای شینگن شما 300 یورو خواهد بود. اگر عازم ایتالیا باشید یا حتی آلمان، باید برای ویزای خود 400 یورو بپردازید. بعضی مقاصد هزینه بالاتری هم دریافت می‌کنند. به‌عنوان مثال هزینه درخواست ویزای شینگن به‌مقصد لهستان 600 یورو است.

  مراحل دریافت ویزای شینگن

  قبل از هر کاری باید بدانید که می‌خواهید به چه هدفی درخواست ویزا بدهید. آیا ویزای شما توریستی است؟ آیا می‌خواهید ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنید؟ یا نوع دیگری را مدنظر قرار داده‌اید؟

  بعد از اینکه نوع ویزای خودتان را مشخص کردید، حالا باید کشور مقصدتان را انتخاب کنید تا بتوانید مراحل گرفتن وقت سفارت را با آن پیش ببرید. مرحله بعدی یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای شینگن است. حالا شما باید یک موقعیت مناسب برای گرفتن وقت از سفارت برای خودتان ترتیب بدهید. بعضی سفارت‌خانه‌ها فقط به‌صورت حضوری وقت می‌دهند و بعضی سفارت‌خانه‌ها امکان وقت‌دهی به‌صورت آنلاین را هم برای متقاضیان فراهم کرده‌اند. بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا، نوبت به جمع‌آوری و ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزا می‌رسد. در نهایت برای شما وقت سفارت مشخص می‌شود و شما باید در زمان مشخص‌شده مصاحبه بدهید. در نهایت هزینه اخذ ویزا را می‌پردازید و منتظر پاسخ درخواست خود می‌مانید.

  دلایل ریجکتی ویزای شینگن

  تمام متقاضیان ویزای شینگن تلاش می‌کنند تا همه شرایط اخذ ویزا را موبه‌مو رعایت کنند تا درخواستشان ریجکت نشود. ریجکت‌شدن ویزای شینگن یکی از مشکلات و اتفاقات نامطلوبی است که می‌تواند برای هر متقاضی رخ بدهد.

  مهم‌ترین دلایل ریجکت‌شدن ویزای شینگن عبارت است از:

  سابقه مجرمانه

  مدارک جعلی

  پاسپورتی که اعتبار کافی ندارد

  ارائه‌ندادن دلایل کافی برای هدف سفر

  دعوت‌نامه غیرقابل‌قبول

  تمکن مالی پایین

  مدارک شناسایی نامعتبر

  بیمه مسافرتی نامعتبر

  دلایل ناکافی برای بازگشت به کشور

  ناقص‌بودن مدارک اصلی درخواست ویزا

  سوالات متداول

  صدور ویزا چقدر طول میکشد؟

  به طور کلی، بعد از تحویل درخواست ویزای شینگن به سفارت، ظرف ۲۱ روز کاری تصمیم‌گیری در مورد ویزا توسط سفارت مذکور انجام میشود. این مدت زمان میتواند تا 30 یا 60 روز هم افزایش پیدا کند

  چه مدت قبل از تاریخی که قصد شروع سفر دارم، میبایست برای ویزا درخواست بدهم؟

  درخواست را میتوان حداکثر سه ماه قبل تاریخ شروع سفر ارائه داد. البته میتوان درخواست را حداقل تا ۲۱ روز کاری قبل از تاریخ شروع سفر هم تحویل داد. با این حال، توصیه میشود با در نظر گرفتن تعطیلات رسمی کشور شینگن مقصد و کشور محل سکونت خود، درخواست ویزای خود را ارائه دهید. دارندگان ویزای چند ورودی (که برای .یک دوره دست کم شش ماه معتبر است) میتوانند پیش از تاریخ انقضای آن ویزا درخواست ویزای جدید بدهند.

  آیا میتوانم با ویزای شینگنی که گرفته ام منطقه شینگن را ترک کنم و دوباره به آن برگردم؟

  ویزاها شینگن میتوانند برای یک یا چند بار ورود باشند. با یک ویزای تک ورودی تنها یک بار میتوانید به منطقه شینگن وارد شوید. این موضوع با عدد «01» روی برچسب ویزایتان مشخص میشود

  آیا اگر از سفارت فرانسه ویزا بگیرم ورودم میتواند ایتالیا باشد؟

  خیر، ورود به کشور اول باید همان کشوری که ویزا اخذ شده باشد و همچنین مدت اقامت بیشتر هم در همان کشور اخذ ویزا باشد در غیر این صورت در گرفتن ویزاهای بعدی مسافر به مشکل خواهد خورد.


  برای 1 مسافر

  با مشاوره تلفنی سریعتر بخرید!

  شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷
  پنجشنبه از ۹ تا ۱۳