دریافت ویزای کانادا با علی‌بابا

تماس با دفاتر حضوری

کانادا

دومین کشور وسیع دنیا که مرزهای آن از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام کشیده شده است آن‌قدر زیبایی دارد که هر سال گردشگران زیادی را از سراسر دنیا مهمان این کشور می‌کند. البته زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری تنها دلیل سفر به این کشور نیستند، قرار گرفتن در لیست کشورهای پیشرفته و برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی و تجاری و همچنین دیدار اقوام مردم بیشتری را به کانادا دعوت می‌کند.
در کانادا مردم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند و حکومت این کشور دموکراسی پارلمانی فدرال و پادشاهی مشروطه است. مرز کانادا با آمریکا طولانی‌ترین مرز زمینی است که آبشار معروف نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم همین‌جا قرار دارد.
برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند دریافت ویزا می‌تواند دغدغه اصلی باشد و ندانستن راه‌ و‌ چاه چگونگی دریافت آن دردسرها و هزینه‌ها را چندین برابر می‌کند. در این مقاله شرایط و مدارک لازم برای دریافت انواع ویزای کانادا (شامل توریستی و تحصیلی) را بررسی می‌کنیم.

معرفی کانادا

انواع ویزا

ویزا کانادای انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز و هدف سفر شما می‌توانید برای دریافت آن اقدام کنید. انواع ویزای کانادا شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، مجوز eTA و سوپرویزا است که در ادامه دسته‌بندی و توضیحات آن را می‌خوانید.

ویزای توریستی کانادا

هر سال ایرانیان زیادی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری، دیدار خویشاوندان، شرکت در همایش‌های علمی و تجاری قصد سفر به کانادا را دارند که برای این کار نیاز به ویزای توریستی یا ویزیتوری دارند. ویزای توریستی کانادا به صورت ویزای مولتیپل (چند بار ورود) یا همان ویزای پنج ساله کانادا (تا پایان اعتبار پاسپورت) صادر می‌شود.
شرکت سفرهای علی بابا با راه اندازی دپارتمان انحصاری ویزای کانادا، در تمام مراحل اخذ ویزا با ارائه خدمات تخصصی مشاوره شما را همراهی خواهد کرد. متخصصین ما در دپارتمان ویزای کانادا، مدارک شما را به دقت بررسی و کنترل می‌کنند. در موارد خاص برای تقویت شرایط احراز ویزا، ممکن است از شما مدارک بیشتری خواسته شود. پس از اینکه مدارک بر اساس استانداردهای سفارت تکمیل و ترجمه شد، ظرف مدت 48 ساعت کارشناسان ما درخواست ویزای شما را از طریق سیستم آنلاین که پروسه ویزا را تسهیل کرده است، به سفارت ارائه می‌دهند.
تکمیل فرم‌ها و پرداخت هزینه‌های مرتبط به سفارت نیز در همین مرحله برای متقاضیان انجام می‌شود. پس از طی این مراحل، نامه انگشت‌نگاری برای انجام بایومتریک در کشور مورد نظر شما، در اختیارتان قرار داده می‌شود و شما ظرف مدت یک ماه باید برای انجام انگشت نگاری اقدام کنید. انتخاب محل انگشت‌نگاری با متقاضی است و شما می‌توانید به شهرهای دبی ، استانبول، آنکارا، ایروان و یا هر شهر دیگری برای انگشت‌نگاری (اطلاعات بیشتر تماس با کارشناسان) سفر کنید. برای این کار نیازی به تعیین وقت قبلی ندارید و تنها با در دست داشتن برگ انگشت‌نگاری در هر زمانی که بخواهید می‌توانید این کار را انجام دهید.
قبل از سفر برای انگشت نگاری کارشناسان ما اطلاعات مورد نیاز مانند تعطیلات رسمی دفاتر انگشت نگاری را به شما اعلام خواهند کرد. در صورت درخواست متقاضی، امکان گرفتن نوبت انگشت‌نگاری برای جلوگیری از اتلاف وقت در دفتر VAC فراهم است.
بعد از انجام انگشت‌نگاری حداکثر ظرف سه ماه (بین دو هفته تا سه ماه)، جواب نهایی اعلام می‌شود و شما بلافاصله از طریق کارشناسان ما در جریان نتیجه قرار خواهید گرفت. در صورت رد درخواست ویزای شما، نامه ریجکتی سفارت در اختیار شما قرار داده می‌شود و اشکالاتی که به پرونده گرفته شده، برای شما توضیح داده می‌شود تا در صورت اقدام مجدد برای رفع نواقص اقدام کنید. در صورت ریجکتی می‌توان case note آفیسر پرونده را نیز به مسافر ارائه نمود.
اگر هم درخواست ویزای شما تایید شده باشد، به شما اطلاع می‌دهیم تا پاسپورت‌تان را برای پیوست ویزا در اختیار همکاران ما در بخش پیکاپ ویزا قرار دهید تا پروسه اخذ ویزا برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. بر اساس قانون کلی حداکثر زمانی که افراد با ویزای توریستی کانادا می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند ۶ ماه است. با ویزای توریستی کانادا امکان کار کردن در این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره‌های کمتر از ۶ وجود دارد.

ویزای توریستی

شرایط و مدارک دریافت ویزای توریستی کانادا

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا
دپارتمان انحصاری ویزای کانادا در شرکت سفرهای گردشگری علی‌بابا کار را برای شما راحت کرده است؛ افراد متخصص این دپارتمان از نخستین قدمها برای دریافت ویزا تا در دست داشتن آن همراه شما هستند. برای تسهیل مراحل دریافت ویزا، کارشناسان مدارک شما را به دقت بررسی میکنند و برای تقویت شرایط احراز ویزا در صورت نیاز از شما مدارک تکمیلی میخواهند. پس از اینکه مدارک لازم مطابق با استانداردهای سفارت تکمیل و ترجمه شد، کارشناسان درخواست ویزای شما را در کوتاهترین زمان ممکن روی سامانه آنلاین درخواست ویزا ثبت میکنند. در همین مرحله فرمها تکمیل میشود و وجوه مورد نیاز برای دریافت ویزا پرداخت میشود.
مدارک مورد نیاز
  • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه تمام پاسپورت های پیشین که در آن ویزا و یا مهر ورود و خروج ثبت شده است

  • ترجمه مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی

  • ۱ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید

  • نامه تمکن و ریز پرینت ۴ ماه اخیر (موجودی حساب شما را به صورت دلار کانادا مشخص کرده باشد)

  • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی سه ماه اخیر، لیست بیمه (در صورت شامل شدن)

  • ترجمه سند ملکی و یا اجاره نامه

  • ترجمه سند ازدواج/ طلاق (در صورت شامل شدن)

  • تکمیل فرم های فردی و خانوادگی

  • ارائه دعوتنامه و مدارک مالیاتی از خویشاوندان و یا دوستان ساکن کانادا به همراه PR و یا پاسپورت کانادایی میزبان ( در صورت شامل شدن)

برای دریافت لیست کامل مدارک اینجا کلیک کنید

انگشت‌نگاری

بعد از گذراندن این مراحل یعنی ثبت درخواست ویزا، نامه انگشت‌نگاری برای انجام بایومتریک در کشور مورد نظر شما در اختیارتان قرار داده میشود. شما یک ماه فرصت دارید که انگشت‌نگاری را انجام دهید و انتخاب محل انگشت‌نگاری با شماست. شما میتوانید انگشت‌نگاری را در کشور ترکیه، ارمنستان، امارات یا هر کشور دیگری که دفاتر VAC را داشته باشند انجام دهید. برای انجام انگشت‌نگاری شما نیازی به تعیین وقت قبلی و مدارک دیگر ندارید اما برگه انگشت‌نگاری را باید حتما به همراه داشته باشید و در روزهای کاری به سفارت مراجعه کنید. برای اینکه روز مراجعه شما تعطیل نباشد و مراحل انجام انگشت‌نگاری طولانی نشود، دپارتمان اختصاصی ویزای کانادا از قبل اطلاعاتی مانند تعطیلات رسمی سفارت کانادا و دفاتر انگشت‌نگاری را در اختیار شما میگذارد.

دریافت ویزا یا رد شدن درخواست؟

بعد از انجام انگشت‌نگاری در فاصله ۲ هفته تا ۳ ماه منتظر جواب نهایی باشید. اگر درخواست ویزای شما را سفارت پذیرفته باشد، کارشناسان به شما اطلاع میدهند و لازم است پاسپورتتان را برای ضمیمه کردن ویزا به بخش پیکاپ ویزا تحویل دهید تا مراحل بعدی برای شما انجام شود.

توجه داشته باشید که با دریافت ویزای توریستی کانادا هر چند شما به مدت ۵ سال اجازه ورود و خروج به این کشور را دارید اما در هر بار ورود بیشتر از ۶ ماه اجازه اقامت در کانادا را ندارید و قبل از ۶ ماه باید از کشور کانادا خارج شوید. همچنین با داشتن ویزای توریستی کانادا شما اجازه کار و تحصیل در کانادا را ندارید اما در دوره‌های تحصیلی و آزمایشی که کمتر از ۶ ماه زمان میبرند میتوانید شرکت کنید.

در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، نامه ریجکتی سفارت در اختیار شما قرار میگیرد و کارشناسان علت رد شدن ویزا را به شما توضیح میدهند تا در اقدامهای بعدی آن نکات را رعایت کرده باشید.

سفر فرزندان بدون همراهی والدین

افراد زیر ۱۸ سالی که به تنهایی و بدون والدین به کانادا سفر می‌کنند برای دریافت ویزا لازم است ترجمه رضایت‌نامه والدین خود را به دپارتمان تحویل دهند، ترجمه این رضایت‌نامه‌ها باید رسمی باشد و در دفتر اسناد رسمی ثبت شده باشد. اگر یکی از والدین همراه فرزند سفر می‌کند، ارائه رضایت‌نامه والد دیگر ضروری است.

مراحل اخذ ویزای توریستی
مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا
اعتبار ویزای توریستی کانادا

افسران اداره مهاجرت هنگام ورود به کشور کانادا اعتبار ویزاها را کنترل می‌کنند. کسانی که ویزای توریستی دارند می‌توانند حداکثر تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند اما کسانی که سوپر ویزا دریافت کرده‌اند اجازه دارند تا ۲ سال مقیم کانادا باشند.

تعرفه‌ی ویزای توریستی

نوع خدمات بزرگسال ۴-۱۴ سال زیر ۴ سال
ویزای توریستی USD ۳۰۰ دلار ۲۳۰ دلار ۲۳۰ دلار

سوالات متداول

آیا اعضای یک خانواده میتوانند در قالب یک پرونده اقدام کنند؟
بله می‌توانند. اما برای اینکه درصد قبولی بالاتر باشد بهتر است همه اعضای خانواده با هم اقدام نکنند.
حداکثر مدت مجاز اقامت با ویزای توریستی در کانادا چقدر است؟
در هر بار سفر به کانادا تا ۶ ماه می‌توانید اقامت داشته باشید. قبل از پایان ۶ ماه باید از کانادا خارج شوید و دوباره سفر کنید.
آیا با ویزای توریستی مجاز به ادامه تحصیل می باشم؟
خیر، برای ادامه تحصیل در کانادا باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.
حداقل تمکن مالی برای ویزای توریستی چقدر می باشد؟
حداقل تمکن مالی برای یک نفر حد اقل حدود ۶۰ میلیون تومان(با توجه به مدارک شغلی ارائه شده) است.
چه مدت بعد از ریجکت شدن می توانم مجددا اقدام نمایم؟
محدودیت زمانی ندارد. فقط بهتر است دلایلی که برای ریجکت شدن لحاظ شده را برطرف و دوباره اقدام کنید.
آیا داشتن ویزای شینگن و یا ویزای کشورهای دیگر الزامی است؟
بله، برای سفر به کانادا دریافت ویزای شینگن الزامی است. سابقه سفر برای سفارت بسیار اهمیت دارد و بعد از دریافت ویزای شینگن و انجام سفر می‌توانید برای کانادا اقدام کنید.