بیمه مسافرتی کانادا

خرید بیمه مسافرتی کانادا

اگر گذرتان به این صفحه خورده، یعنی قصد خرید بیمه مسافرتی کانادا را دارید و می‌خواهید در کشوری قدم بگذارید که به‌دلیل تعدد مهاجران، احساس غربت در آن معنایی ندارد. اینجا کاناداست؛ کشور جنگل‌های خیس و بارانی، پارک‌های برفی و کوهستانی و آبشارهای معروف. سفر به کانادا مثل هر کشور دیگری سلسه‌مراتب خاص خودش را دارد. بخشی از این سلسله‌مراتب و اقدامات به‌صورت عمومی و برای سفر به هر مقصدی مشترک است و بخش دیگر آن‌ها از مقصدی به مقصد دیگر متفاوت خواهد بود؛ به‌عنوان مثال شما در هر سفری که بخواهید بروید، باید برای حمل‌ونقلتان بلیط بگیرید و رزرو اقامتگاه و هتل را نهایی کنید. در این بین خرید بیمه مسافرتی هم به اندازه موارد بالا مهم است و در بسیاری از سفرهای خارجی حتی واجب و ضروری هم هست. اگر هم سفر داخلی در پیش داشته باشید، با اینکه اجباری برای خرید بیمه مسافرتی وجود ندارد، اما تهیه آن می‌تواند خیالتان را از هر نظر راحت کند. تهیه بیمه مسافرتی کانادا یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که باید قبل از شروع سفر، مراحل درخواست آن را پیش ببرید.

از آنجایی که ممکن است در راه تهیه ویزا و سفر به کشوری مثل کانادا (که قوانین بلندبالایی هم دارد) با چالش‌هایی روبرو شوید، بهتر است از مدت‌ها قبل از سفر درباره راه‌وچاه بیمه مسافرتی کانادا اطلاعات کسب کنید و سراغ تامین مدارک بروید تا نزدیک سفر به مشکل برنخورید.

همانطور که گفتیم، سفر به کانادا شاید بیشتر از هر سفر دیگری به برنامه‌ریزی نیاز داشته باشد؛ پس سعی کنید همه چالش‌های احتمالی را پیش‌بینی کنید و برای آن‌ها دنبال راه‌‌حل باشید. از آنجایی که بیمه مسافرتی هنگام بروز یک بحران یا چالش در سفر حسابی به کارتان می‌آید، خرید آن یکی دیگر از اقدامات مهم و ضروری شما قبل از شروع سفر خواهد بود. علاوه‌بر این موضوع، برای اخذ ویزای کانادا ضروری است که بیمه‌نامه مسافرتی خود را هم کنار مدارک دیگر به سفارت ارائه کنید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید ویزای کانادا بگیرید. خرید بیمه مسافرتی کانادا به این معناست که شما هنگام دست‌و‌پنچه نرم‌کردن با یک‌سری مشکلات احتمالی تنها نیستید. اگر در سفر دچار بیماری شدید و نیاز فوری به درمان داشتید، اگر پروازتان تاخیر داشت، اگر چمدانتان گم شد یا به آن آسیبی وارد شد و چندین و چند اگر دیگر، بیمه مسافرتی می‌تواند همراهتان باشد و بخشی از خسارات سفر را برایتان جبران کند؛ البته در نظر داشته باشید که شرایط هر بیمه با بیمه دیگر متفاوت است و هر بیمه بخش‌های مختلفی را پوشش می‌دهد. در ادامه بیشتر درباره تفاوت بیمه‌نامه‌ها صحبت کرده‌ایم.

برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی کانادا کافی است بدون معطلی به وب‌سایت یا اپلیکیشن علی‌بابا مراجعه کنید. در صفحه اصلی روی گزینه «بیشتر» بزنید و بعد از آن گزینه بیمه مسافرتی را انتخاب کنید. بعد از واردکردن اطلاعات موردنیاز برای جستجو، لیست بیمه‌های مسافرتی را مشاهده خواهید کرد.

نیاز به پشتیبانی دارید؟

قیمت بیمه مسافرتی کانادا 

بخش بزرگی از برنامه‌ریزی سفر به کانادا به برنامه‌ریزی مالی مربوط می‌شود. به هر حال سفر به کانادا کم‌هزینه نیست و تا جای ممکن باید در هزینه‌ها صرفه‌جویی و برای آن برنامه‌ریزی کرد. قیمت بیمه مسافرتی کانادا حتمالا یکی از فاکتورهایی است که باید در این برنامه‌ریزی مالی مدنظر داشته باشید و قبل از هر اقدامی درباره‌اش اطلاعات کسب کنید. برای اطلاع از قیمت بیمه مسافرتی کانادا باید به طور کلی به نحوه قیمت‌گذاری بیمه‌های مسافرتی اشاره کنیم. از آنجایی که عوامل مختلفی روی قیمت بیمه مسافرتی کانادا و هر بیمه مسافرتی دیگری تاثیر می‌گذارد، این عوامل را باید دانه‌به‌دانه و جداگانه بررسی کرد.

عامل تاثیرگذار اول، سن مسافر است. بیمه مسافرتی در بازه‌های سنی متفاوت با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود؛ پس با توجه به سن خود و همسفرانتان، قیمت نهایی بیمه مسافرتی کانادا هم تغییر خواهد کرد. دومین عامل، مدت زمان اقامت شما در کاناداست. هر چه مدت زمان اقامت شما طولانی‌تر باشد، قیمت بیمه مسافرتی کانادا هم بالاتر خواهد بود. در نهایت باید به عامل سوم یعنی مقصد سفر هم اشاره کنیم. بیمه مسافرتی هر مقصدی، تعرفه خاص خودش را دارد.

اگر می‌خواهید از قیمت بیمه مسافرتی کانادا سر در بیاورید، باید قیمت آن را متناسب با شرایط خودتان بسنجید. پیشنهاد ما این است که با همان روشی که گفتیم در علی‌بابا جستجو کنید تا به‌روزترین قیمت بیمه برایتان محاسبه شود و متوجه شوید که برای بیمه مدنظرتان باید چقدر پرداخت کنید.

انواع پوشش بیمه مسافرتی کانادا

عامل بعدی که باید در تهیه بیمه مسافرتی کانادا در نظر بگیرید، این است که بدانید هر بیمه چه سطح پوششی دارد و در چه زمینه‌هایی خسارات سفر را جبران می‌کند. بدون شک با دانستن شرایط بیمه‌نامه قبل از سفر، آگاه‌تر سفر می‌کنید.

بیمه مسافرتی کانادا با شرایط متنوعی عرضه می‌شود که هر کدام از آن‌ها، سقف تعهدات و سطح پوشش متفاوتی از یکدیگر دارند. شرکت بیمه‌گر، این شرایط و سطح پوشش را قبل از سفر به شما اعلام و در بیمه‌نامه عنوان می‌کند. به‌عنوان مثال بخشی از پوشش طرح بیمه مسافرتی «50000 یورویی» به شرح زیر است:

  • انتقال بیمه‌شده به نزدیک‌ترین مرکز درمانی بر اثر حادثه یا بیماری، هماهنگی‌های لازم برای انتقال بیمه‌شده به مرکز درمانی مجهز‌تر، استفاده از آمبولانس هوایی یا بازگرداندن بیمه‌شده به ایران در صورت نیاز؛
  • پرداخت هزینه رفت و برگشت و مخارج اقامت یک نفر به درخواست بیمه‌شده، از ایران به محل بستری. در صورتی که بیمه‌شده بیشتر از ده روز متوالی در بیمارستان بستری باشد؛
  • راهنمایی و کمک‌رسانی به بیمه‌شده در صورت سرقت یا گم‌شدن مدارک مسافرتی او؛
  • ارسال داروهای ضروری با تائید پزشکی به کشوری که بیمه‌شده در آن بستری است؛
  • ارسال پول نقد تا سقفی از پیش تعیین‌شده (به شرطی که بیمه‌شده در طول سفرش به‌دلیل سرقت، مفقود‌شدن بار، بیماری یا حادثه، پول نقد خودش را از دست بدهد)؛
  • و... .

استعلام بیمه مسافرتی کانادا

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که برای استعلام بیمه مسافرتی باید چه کرد؟ اگر شما هم بعد از خرید بیمه مسافرتی قصد استعلام بیمه مسافرتی کانادا را داشتید، باید بگوییم که راه آسان و سریعی در پیش دارید. برای این کار فقط کافی است «QR Code» روی بیمه‌نامه‌تان را اسکن کنید. با این کار استعلام بیمه مسافرتی‌تان به‌سرعت انجام می‌شود.

حالا سوال اینجاست که چه زمانی به استعلام بیمه مسافرتی کانادا نیاز پیدا می‌کنید؟ به‌طور کلی موقعیت‌های مختلفی ممکن است شما را به‌سمت این کار هدایت کند که در ادامه به چند نمونه آن اشاره خواهیم کرد. ممکن است بلافاصله بعد از خرید بیمه مسافرتی‌تان، به شک بیفتید که بخشی از اطلاعات را درست یا نادرست وارد کرده‌اید؛ در چنین موقعیتی نیاز است تا دوباره بیمه‌نامه‌تان را بررسی کنید و یک مرور دوباره روی تمام اطلاعات آن داشته باشید. ممکن است در آخرین مرحله تهیه بیمه مسافرتی کانادا، از وضعیت صدور آن مطمئن نباشید یا شاید هم بخواهید بعد از خرید بیمه مسافرتی‌تان یک‌بار دیگر از صحت بیمه‌نامه‌تان مطمئن بشوید. در چنین شرایطی بهترین کار همین است؛ استعلام بیمه مسافرتی. اگر بعد از خرید بیمه مسافرتی، بخشی از اطلاعات در خاطرتان نمانده باشد باید استعلام کنید.

استرداد بیمه مسافرتی کانادا

اگر بعد از خرید بیمه مسافرتی کانادا، به هر دلیلی قصد استرداد آن را داشتید، حتما این بخش را تا انتها بخوانید. به‌طور کلی باید بدانید که بعد از درخواست استرداد بیمه مسافرتی کانادا، یا همه مبلغ پرداختی به حساب شما برمی‌گردد یا با درخواستتان موافقت نمی‌شود و جریمه 100درصدی شامل حالتان می‌شود. اینکه با استرداد بیمه مسافرتی شما موافقت بشود یا نه، کاملا بستگی به زمان درخواست استردادتان دارد. فکر می‌کنید چه زمانی یک مسافر نمی‌تواند تمام هزینه پرداخت‌شده بیمه مسافرتی‌اش را دریافت کند؟ اگر مسافری بعد از گذشت شش ماه از صدور ویزایش، برای استرداد بیمه مسافرتی کانادا اقدام کند، با درخواستش موافقت نمی‌شود. در نتیجه 100درصد جریمه شامل حالش شده و نمی‌تواند هیچ مبلغی دریافت کند.

مسافری را تصور کنید که بعد از دوندگی‌های بسیار برای دریافت ویزا، ویزایش ریجکت (رد) بشود یا موقعیتی را در نظر بگیرید که فرد به هر دلیلی کلا از سفر به کانادا پشیمان شده. حتی شاید مسافر از ابتدا اصلا برای دریافت ویزایش هیچ اقدامی نکرده باشد. در نهایت اگر شش ماه یا کمتر از شش ماه از این وضعیت گذشته باشد، امکان استرداد بیمه مسافرتی کانادا وجود دارد و بعد از درخواست استرداد، تمام مبلغ به حساب مسافر برمی‌گردد.

سوالات متداول بیمه مسافرتی کانادا

نحوه خرید بیمه مسافرتی کانادا چگونه است؟

برای خرید بیمه مسافرتی می‌توانید از طریق خدمات بیمه مسافرتی علی‌بابا مراجعه کنید یا باشرکت‌های بیمه به‌صورت مستقیم تماس بگیرید. علی‌بابا در سریع‌ترین زمان ممکن قبل از سفر برای همسفرانش، با قیمت مناسب، بیمه مسافرتی سامان در نظر می‌گیرد.

قیمت بیمه مسافرتی کانادا چقدر است؟

قیمت بیمه مسافرتی کانادا براساس سه عامل سن مسافر، مدت و مقصد سفر تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت بیمه مسافرتی کانادا متناسب با شرایط خودتان، به صفحه اختصاصی بیمه مسافرتی علی‌بابا سر بزنید و یا با مرکز پشتیبانی علی‌بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

شرایط استرداد بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

اگر مسافر به کانادا نرود یا ویزایش ریجکت شود و حتی مدت آن کمتر بشود، امکان استرداد وجود دارد؛ اما به‌طور کلی شرایط استرداد هر کدام از این موارد با یکدیگر تفاوت دارد؛ مثلا اگر یک مسافر، سفرش به کانادا را لغو کند باید تا زمان انقضای ویزایش صبرکند. بعد از بررسی صفحات پاسپورتش و اثبات اینکه در آن مدت به منطقه تحت پوشش بیمه سفر نکرده، استرداد انجام می‌شود. بهتر است این شرایط را که در هر مورد ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد، با پشتیبانی علی‌بابا مطرح کنید.

موارد تحت‌پوشش بیمه مسافرتی کانادا کدامند؟

·       هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور

·       جابجایی یا بازگرداندن بیمه‌شده به کشور در طول مدت سفر در صورت بروز بیماری یا وقوع حادثه

·       پرداخت هزینه فوریت‌های دندانپزشکی

·       سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده

·       برگرداندن جسد متوفی

·       سرقت و یا گم‌شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور

·       برگرداندن کودکانی که بی‌سرپرست مانده‌اند

·       بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

·       جبران خسارت تاخیر در رسیدن چمدان‌ها

·       جبران خسارت مفقودشدن چمدان‌های تحویل‌شده

·       امداد‌رسانی دریافت و ارسال بار و ملزومات شخصی

·       پوشش تاخیر در حرکت

فرانشیز بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، بیمه سقف مشخصی از هزینه‌های تحت پوشش را پرداخت می‌کند و درصدی را هم باید بیمه‌شده پرداخت کند که به آن فرانشیز می‌گویند. در بیمه مسافرتی کانادا هم لازم است بیمه‌شده این فرانشیز را پرداخت کند.

چه مواردی تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا قرار نمی‌گیرند؟

·       خسارت‌های ناشی از حمله‌های تروریستی و جنگ

·       خسارت‌های ناشی از بیماری روانی

·       خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی مثل زلزله

·       خسارت‌هایی ناشی از تشعشعات مواد هسته‌ای و رادیو اکتیو

·       هزینه‌ درمانی بیماری‌هایی‌ که قبل از سفر پیش آمده باشد

·       خسارت افراد مقیم دائم کشورهای خارجی و دانشجویان خارج از کشور

·       مواردی که بر اثر مصرف الکل، مواد مخدر و داروهای بدون نسخه باشد

·       خودکشی و...

اگر مورد خاصی درباره پوشش بیمه مدنظرتان هست پیشنهاد می‌کنیم با مرکز پشتیبانی علی‌بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.