ترمینال مشهد

ترمینال مشهد

هر گروه از گردشگران و مسافرانی که قصد سفر از نقطه‌ای به نقطه دیگر را دارند، به تناسب شرایط زندگی، مبدا و مقصد خود از وسایل نقلیه مختلفی برای این کار استفاده می‌کنند. یکی از رایج‌ترین و البته پر طرفدارترین وسایل نقلیه عمومی در ایران اتوبوس‌ها هستند که به دلیل امکانات و قیمت مناسب همواره مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گیرند. پایانه مسافربری اتوبوس شهر مشهد که بیشتر افراد آن را با نام ترمینال مشهد می‌شناسند، یکی از بزرگ‌ترین ترمینال‌‌های کشور و اصلی‌ترین ترمینال این شهر محسوب می‌شود. این ترمینال بزرگ بیش از 30 سال سابقه فعالیت داشته و در سال 1369 کار خود را در زمینه انواع خدمات مسافربری، رزرو وخرید بلیط آغاز کرده است. وسعت ترمینال مشهد حدودا بیش از 45 هزار کیلومترمربع است. این ترمینال دارای ساختمانی چهار طبقه و مدرن بوده که ارزش آن در حدود 250 میلیارد ریال برآورد شده است. ترمینال مشهد امکانات رفاهی متنوعی دارد. شما می‌توانید پس از ورود به این پایانه از آن‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید با ترمینال مشهد کامل آشنا شوید، در ادامه همراه تیم علی بابا باشید.

امکانات ترمینال مشهد

حدودا همه تعاونی‌های معتبر مسافربری در ترمینال مشهد فعالیت دارند و دفاتر نمایندگی آن‌ها به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به شما هستند. در این ترمینال برای هر تعاونی سکوهای اختصاصی در نظر گرفته شده است تا حین خرید بلیط دچار سردرگمی نشوید. از دیگر امکانات رفاهی این ترمینال می‌توان به کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های داخل و اطراف آن اشاره کرد. شما می‌توانید در صورت نیاز از غذاها و نوشیدنی‌های باکیفیت این مراکز شکم‌گردی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای رفت‌وآمد از مبدا ترمینال به نقاط مختلف شهر از خدمات تاکسیرانی و اتوبوس‌های عمومی اطراف و داخل ترمینال استفاده کنید. پارکینگ عمومی، فضای سبز، محیط ویژه بازی کوکان، فضای ورزشی، فروشگاه و... از دیگر خدمات ترمینال مشهد برای مراجعه‌کنندگان هستند. همچنین سرویس بهداشتی و نمازخانه هم به تعداد کافی در این پایانه مسافربری وجود دارد.

شرکت های اتوبوسرانی ترمینال مشهد

برخی از پرطرفدارترین شرکت های اتوبوسرانی :

پایانه‌های اتوبوسرانی

بلیط اتوبوس به مقصد مشهد

برخی از مهم‌ترین مسیرهای ورودی به مشهد :

بلیط اتوبوس از مبدا مشهد

برخی از مهم‌ترین مسیرهای خروجی از مشهد :

سوالات متداول

ترمینال امام رضا کجاست؟

برای ر سیدن به این ترمینال باید در هرنقطه از شهر که هستید، به سمت بزرگراه شهید کلانتری حرکت کنید. اگر در مسیر غرب به شرق بزرگراه باشید، ترمینال سمت چپ شما قرار دارد.

شرکت‌های اتوبوس‌رانی حاضر در ترمینال مشهد کدام‌اند‌؟

شرکت‌‌های بسیار زیادی آماده خدمت‌رسانی به شما در این ترمینال هستند که ایران‌پیما، جوان‌سیر، گیتی‌پیما، راه‌پیما، تک‌سفر، پارسیان، ماهان‌سفر، آرتا سبلان و... از جمله این مجموعه‌ها هستند.

آیا امکان خرید بلیط ترمینال مشهد از علی‌بابا وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید از سایت علی‌بابا بلیط را با قیمت مناسب تهیه کنید.

چطور به ترمینال مشهد برویم؟

برای رفتن به ترمینال مشهد مسیرهای متعددی از جمله اتوبوس‌های خطی، تاکسی، مترو و... وجود دارد.