بلیط هواپیما اربعین

قیمت بلیط هواپیما اربعین

سفر هوایی به اربعین

روزهای نزدیک به اربعین زمزمه سفر به سرزمین کربلا را می‌توان از زبان مردمی از قشرهای مختلف شنید. گاهی افراد مختلف همه طول سال را منتظر می‌مانند تا در این روزها راهی کربلا شوند. پس از اطمینان از شرایط ویزا و اعتبار گذرنامه، نوبت به خرید بلیط پرواز اربعین می‌رسد. هرچند مسافران می‌توانند به‌شکل زمینی سفر کنند؛ اما با انتخاب این روش، چند روز در مسیر خواهند بود. سفر با اتوبوس یا ماشین شخصی به کربلا کار چندان راحتی نیست. اگر زمان زیاد سفر را هم درنظر نگیریم، عدم دسترسی به امکانات کافی دلیل محکمی برای ترجیح سفر هوایی است. قیمت بلیط هواپیما اربعین کمی گران‌تر از سفر زمینی برآورد می‌شود؛ اما به مزایایش می‌ارزد!

چند سالی می‌شود عراقی‎ها مشغول ساخت فرودگاهی بین‌المللی در کربلا هستند تا مسافران راحت‌تر به این شهر زیارتی بروند. البته هنوز این فرودگاه تکمیل نشده و به بهره‌برداری نرسیده است. در صفحه اینترنتی علی بابا برای خرید بلیط اربعین یکی از شهرهای بغداد یا نجف را به‌عنوان مقصد انتخاب کنید. پس از آنکه هواپیمایتان در فرودگاه مقصد نشست، با اتوبوس‌های ویژه سفری چند ساعته را به مقصد کربلا شروع کنید.

قیمت بلیط هواپیما اربعین

همانطورکه اشاره کردیم شهر کربلا فرودگاه ندارد و برای سفر به آن باید بلیط نجف یا بغداد را بخرید؛ انتخاب هریک از این شهرها در تعیین هزینه‌های سفر تاثیر می‌گذارند. قیمت بلیط هواپیما اربعین و به‌بیان بهتر قیمت بلیط هواپیما نجف یا بغداد با هم متفاوت هستند. اگر می‌خواهید بودجه کم‌تری برای سفر بپردازید، بهتر است بلیط نجف را بخرید؛ بلیط هوایی نجف (گاهی تا سه برابر) ارزان‌تر از بلیط بغداد به‌فروش می‌رسد. 

اطلاعات دقیقی از قیمت سفر زمینی از نجف یا بغداد به کربلا دردست نیست. ازطرفی با نوسانات نرخ ارز، این قیمت دائما تغییر می‌کند. فاصله زمینی نجف کربلا، 32 کیلومتر نسبت به بغداد تا کربلا کم‌تر است. بااین‌حساب برای سفر زمینی از شهر سنگ قیمتی دُر به کربلا هزینه کم‌تری هم می‌پردازید.

شرکت‌های هواپیمایی کیفیت‌های متفاوتی دارند و هریک امکانات خاصی ارائه می‌دهند؛ به‌همین خاطر نوع ایرلاین داخلی یا خارجی هم در قیمت بلیط هوایی اربعین تاثیر دارد. معمولا گران‌ترین بلیط‌ها، متعلق به شرکت هواپیمایی قطرایرویز است. اگر می‌خواهید سفری مقرون‌به‌صرفه داشته باشید، تور کربلا را بخرید. سفر با تور هم اقتصادی‌تر است و هم شما را از دغدغه‌های خرید بلیط، رزرو هتل، گردش در شهر و... راحت می‌کند. 

آخرین عامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط کربلا فاصله شهر مبدا از این شهر است. طبیعتا قیمت بلیط پرواز اربعین از مشهد تفاوت زیادی با نرخ بلیط از شهرهای غربی کشور دارد. 

عوامل مختلفی روی قیمت بلیط هوایی کربلا اثر می‌گذارند؛ بنابراین نرخ بلیط طیف گسترده‌ای دارد. برای بررسی قیمت بلیط‌های کربلا سری به سایت فروش پرواز خارجی علی بابا یا اپلیکیشن آن بزنید. در این سامانه می‌توانید از گزینه‌های مختلف برای محدودسازی نتایج کمک بگیرید.

2-arbaeen.jpg

3-arbaeen.jpg

4-arbaeen.jpg

خرید بلیط هواپیما اربعین

اگر قصد دارید امسال در مراسم بزرگ اربعین حاضر باشید، بهتر است زمان پیش‌فروش بلیط هواپیما اربعین را بدانید. از دو هفته مانده به اربعین بلیط‌ها به مقصد نجف و بغداد ارائه می‌شوند. از آنجایی که هنوز فرودگاه شهر کربلا تاسیس نشده، باید بلیطتتان را به مقصد نجف یا بغداد بخرید.

ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی بلیط پرواز اربعین را می‌فروشند. برای تجربه خریدی راحت و ایمن سری به سایت فروش پرواز خارجی یا اپلیکیشن علی بابا شوید و قیمت بلیط هوایی اربعین را بررسی کنید. در سامانه فروش بلیط علی بابا، مرتب‌سازی نتایج براساس بهترین، ارزان‌ترین، سریع‌ترین، زودترین و دیرترین شما را زودتر به بلیط دلخواهتان می‌رساند. گزینه‌های محدودکننده نتایج هم یکی دیگر از ابزارهای مهم سایت است که کار مقایسه، انتخاب و خرید بلیط اربعین را راحت‌تر می‌کند. ساعت حرکت، نوع شرکت هواپیمایی، مدت زمان سفر، تعداد توقف، نوع بلیط و... از گزینه‌های محدودکننده نتایج هستند. 

بلیط هواپیما برای اربعین 

به‌طورکلی با خرید پرواز اربعین سفر راحت‌تری را تجربه خواهید کرد؛ اما پروازهای مختلف، امکانات مختلفی دراختیارتان می‌گذارند. پیش از خرید بلیط پرواز اربعین حتما کلاس پروازی آن را بررسی کنید. بلیط‌های اربعین در سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی ارائه می‌شوند. مسافران فرست کلاس فضا و حریم شخصی بیشتری دارند. لپتاپ اختصاصی و سرویس ویژه از امکاناتی است که برای این گروه از مسافران تدارک دیده‌اند. بلیط‌های فرست کلاس گران‌ترین قیمت را دارند.

قیمت بلیط هوایی اربعین بیزینس کلاس نه به‌اندازه فرست کلاس گران و نه به‌اندازه اکونومی ارزان است. با خرید بلیط بیزینس کلاس می‌توانید وعده غذایی دلخواهتان را از منوی کاملی انتخاب کنید که چندین نوع غذا و نوشیدنی دارند. هدفون و تلویزیون کوچک اختصاصی هم از دیگر خدمات پرواز بیزینس کلاس هستند. معمولا سالن‌های انتظار ویژه‌ای برای مسافران بیزینس کلاس در فرودگاه‌ها تدارک دیده شده است.

پرطرفدارترین و البته ارزان‌ترین کلاس پروازی، اکونومی است. در پرواز اکونومی تعداد زیادی صندلی کنار یکدیگر چیده شده و یک نوع غذا برای همه مسافران سرو می‌شود. اگر قصد دارید بودجه سفرتان را برای کارهایی مانند اقامت در کربلا، خرید سوغاتی یا... کنار بگذارید، بهتر است بلیط اکونومی اربعین را بخرید. 

کلاس پروازی تنها عاملی نیست که راحتی سفرتان را تضمین می‌کند؛ حتما حواستان به ایرلاین پرواز هم باشد. شرکت‌های هواپیمایی  ازنظر هزینه بلیط و سطح امکانات با هم تفاوت دارند. بلیط پرواز اربعین را از ایرلاینی بخرید که امکانات موردنظرتان را فراهم کند. برای اطلاع از این امکانات، هنگام خرید بلیط روی گزینه جزئیات ضربه بزنید. 

پرواز ارزان اربعین

می‌خواهید ارزانترین بلیط اربعین را بخرید؟ در سایت علی بابا بالای صفحه فروش بلیط، نوار مرتب‌سازی را پیدا کنید. در این بخش دنبال گزینه ارزانترین بگردید، با انتخاب این فیلتر، لیست پروازهای آن روز به‌ترتیب از ارزان‌ترین پرواز مرتب می‌شود. با انتخاب اولین پرواز فهرست، درواقع ارزانترین بلیط کربلا را خریده‌اید.

راه دیگری هم برای خرید پرواز چارتری اربعین وجود دارد. با کلیک روی گزینه مشاهده تقویم قیمتی، با یکی دیگر از ویژگی‌های سایت علی بابا آشنا می‌شوید. این تقویم، ارزان‌ترین و گران‌ترین بلیط آن هفته را به شما نشان می‌دهد. اگر با جابه‌جایی چندروزه پروازتان مشکلی ندارید، می‌توانید ارزانترین بلیط اربعین درطول هفته را رزرو کنید.

بلیط چارتر اربعین

همه بلیط‌های اربعین در بازه دو هفته مانده به این مراسم بزرگ مذهبی، به‌شکل چارتری فروخته می‌شود. پرواز چارتری اربعین تفاوت‌های زیادی با بلیط سیستمی کربلا دارد. قیمت بلیط چارتری نجف یا بغداد بسیار کم‌تر از بلیط سیستمی است و گاهی به نصف آن می‌رسد. قوانین لغو بلیط چارتر و سیستمی نیز متفاوت هستند. 

پیش از خرید بلیط، بخش جزئیات آن را بخوانید تا از قوانین کنسلی باخبر شوید. قوانین لغو بلیط و استرداد هزینه متناسب با نوع ایرلاین و کلاس پروازی تغییر می‌کند. کنسلی بلیط چارتر به‌راحتی بلیط سیستمی نیست. لغو این نوع بلیط باید به‌طورمستقیم از سوی چارترکننده انجام شود. علی بابا در شرایطی خاص با لغو بلیط‌های چارتر کربلا موافقت می‌کند. 

نرخ بلیط چارتر برای مسافران با هر رنج سنی یکسان است. قیمت بلیط هواپیما اربعین بغداد یا نجف از نوع سیستمی، متناسب با سن مسافر تغییر می‌کند. قیمت بلیط مسافران تا 12 سال، کم‌تر از مسافران بزرگسال بوده و با تخفیف همراه است. از طرفی ممکن است در سفر چارتر تا زمان حرکت هواپیما، بیشتر صندلی‌های هواپیما خالی بمانند. دراین‌صورت پرواز لغو شده و هزینه بلیط‌ها به مسافران برگردانده می‌شود. شما می‌توانید بلیط چارتر کربلا را از شرکت‌های هواپیمایی قشم‌ایر، وارش یا... بخرید.

بلیط رفت و برگشت اربعین

اگر سفری کوتاه به کربلا دارید، ترجیحا بلیط رفت و برگشت اربعین را جایگزین خرید دو بلیط جداگانه یکطرفه کنید. قیمت بلیط رفت و برگشت کربلا کم‌تر از هزینه خرید دو بلیط به مقصد کربلا و ایران است. مهم‌ترین عاملی که قیمت بلیط رفت و برگشت کربلا هوایی را مشخص می‌کند، ایرلاین پرواز است. با انتخاب ایرلاینی مناسب، سفری خاطره‌انگیز و راحت را به کربلا تجربه کنید. برای خرید بلیط رفت و برگشت کربلا از سایت فروش پرواز خارجی علی بابا، کافی است تاریخ ورود و خروج کربلا را در کادر مربوطه بنویسید.

پس از پایان مراسم اربعین، حجم زیادی از مسافران در بازه زمانی کوتاهی قصد بازگشت به شهرشان را دارند. در چنین شرایطی پیداکردن بلیط برگشت کار مشکلی خواهد بود. اگر هم بلیطی برای بازگشت پیدا شود، به‌علت افزایش تقاضا قیمت بالایی دارند. بنابراین با خرید بلیط رفت و برگشت اربعین هم خیالتان از دغدغه پیداکردن بلیط راحت می‌شود و هم بخش زیادی از بودجه سفر در جیبتان باقی می‌ماند.

راهنمای سفر به کربلا در اربعین

سفر به کربلا در اربعین و پیاده‌روی بخشی از مسیر بیش از 30 سال است که میان دوست‌داران امام حسین(ع) رواج دارد. بااین‌حال در 10 سال اخیر توجه بیشتری به این موضوع شده است. تا جایی که از یک ماه مانده به مناسبت مذهبی اربعین، می‌توان شوروحال سفر را میان شیعیان احساس کرد. حتی آن‌هایی که امکان سفر به کربلا را در آن بازه زمانی ندارند، همه تلاششان را می‌کنند موقعیت مناسبی را برای دیگر علاقه‌مندان به شرکت در مراسم مذهبی اربعین فراهم آورند. 

گروهی از مسافران بلیط پرواز اربعین را به مقصد نجف می‌خرند و فاصله نجف را تا کربلا پیاده طی می‌کنند. دراین‌صورت باید حدود هفت تا 10 روز را برای سفر اربعین درنظر بگیرید. اگر بیماری خاصی دارید یا با سرعت پایین پیاده‌روی می‌کنید، به این زمان اضافه می‌شود. عده‌ای هم با خرید بلیط سفر به شهرهای جنوبی ایران، مسافت بیشتری را در پیاده‌روی اربعین پشت‌سر می‌گذارند. سفر زمینی به کربلا از سه مرز مهران، شلمچه و خسروی انجام می‌شود. قوانین ورود به عراق در سفر از این سه مرز یکسان است؛ اما فاصله آن‌ها تا کربلا با هم تفاوت دارد.

چمدانتان را به مقصد کربلا بسته‌اید؟ می‌دانید چه وسایلی را باید در آن قرار دهید؟ از آنجایی که زمان زیادی را درحال پیاده‌روی هستید، حتما از کفش و جوراب مناسب برای پیاده‌روی استفاده کنید. چمدان سنگین فقط از سرعت قدم‌هایتان می‌کاهد و زود شما را خسته می‌کند. یک کوله‌پشتی سبک و جادار بردارید و وسایلتان را در آن بچینید. یک دست لباس اضافه، جعبه کمک‌های اولیه، وسایل بهداشتی، داروهای ضروری، عینک آفتابی، کلاه آفتابگیر، کرم ضدآفتاب و... از مهم‌ترین وسایل برای سفر هستند.

ترجیحا یک پتوی سبک یا روانداز همراه ببرید تا شب‌ها خواب راحتی داشته باشید. درصورت امکان کیسه خواب را جایگزین پتو و روانداز کنید. وسایل بهداشتی در این سفر شامل ماسک، دستکش، جوله، شامپو، صابون، مسواک، خمیردندان و... می‌شود.

درطول مسیر افراد بومی و غیربومی با خوراکی‌های مختلف از شما پذیرایی می‌کنند. در مصرف این غذاها میانه‌رو باشید تا به بیماری دچار نشوید. با افراد و دیگر زائران خوش‌برخورد باشید؛ درعین‌حال از وسایلتان به‌خوبی مراقبت کنید و اطلاعاتی مانند مشخصات کامل یا مسائل مهم را با آن‌ها درمیان نگذارید. اگر نیاز به استراحت داشتید، به خود سخت نگیرید و زمانی را برای تجدیدقوا درنظر داشته باشید.

سوالات متداول بلیط هواپیما اربعین

ارزانترین بلیط هواپیما اربعین را چطور بخریم؟

برای خرید ارزانترین بلیط هواپیما کربلا از تقویم قیمتی علی بابا کمک بگیرید. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه ارزانترین، نتایج جستجوی بلیط‌های کربلا را محدود کنید.

هزینه های سفر به کربلا در اربعین چقدر است؟

این هزینه‌ها متناسب با ایرلاین، کلاس پروازی و... متغیر هستند. همچنین شرایط اقامت، حمل‌ونقل درون‌شهری و خوردوخوراک هم در هزینه‌های سفر به کربلا در اربعین نقش دارند.

بهترین ایرلاین های برای سفر هوایی برای کربلا کدامند؟

ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی مانند ایران‌ایر، قشم‌ایر، وارش، قطرایرویز، زاگرس ایرلاین و... بلیط هواپیما اربعین را می‌فروشند. این ایرلاین‌ها در قیمت، امکانات، مزایا و... با هم تفاوت دارند.

میزان بار مجاز در پرواز اربعین چقدر است؟

میزان بار مجاز در پرواز کربلا بین 20 تا 32 کیلوگرم متغیر است و به نوع ایرلاین و کلاس پروازی بستگی دارد.

جریمه اضافه بار در پرواز اربعین چقدر است؟

جریمه اضافه بار در پرواز کربلا برابر است با یک درصد از قیمت بلیط برای هر کیلوگرم.

شرایط کنسلی (استرداد بلیط) بلیط هواپیما اربعین چگونه است؟

پیش از خرید بلیط، حتما از بخش جزئیات پرواز شرایط کنسلی بلیط هواپیما نجف یا بغداد را بخوانید. این شرایط متناسب با نوع ایرلاین و کلاس پروازی تغییر می‌کند.

آیا بلیط رفت و برگشت اربعین را باید همزمان خرید؟

شما می‌توانید بلیط نجف یا بغداد را به‌شکل یک طرفه یا دوطرفه بخرید. البته بلیط رفت و برگشت بغداد یا نجف نسبت به خرید دو بلیط جداگانه ارزان‌تر تمام می‌شود.

قیمت بلیط لحظه آخری اربعین چقدر است؟

همه بلیط‌های اربعین به‌شکل لحظه آخری به‌فروش می‌رسند. نرخ این بلیط‌ها متناسب با نوع ایرلاین و کلاس پروازی متغیر است. برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما اربعین بلیط‌های مختلف را در سامانه فروش بلیط علی بابا با هم مقایسه کنید.