هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس در سال ۱۳۸۴ در منطقه آزاد اروند تاسیس شد. سه سال بعد از تاسیس، اولین پرواز این هواپیمایی در مسیر تهران ـ دمشق بود. هواپیمایی زاگرس بعد از این پرواز، با توسعه‌ بخش مهندسی هواپیما، ساخت کترینگ پیشرفته و به‌کارگیری نیروی انسانی مجرب در مدت کوتاهی توانست سهم به‌سزایی از بازار حمل‌ونقل هوایی کشور را به خود اختصاص دهد.

Zagros Airlines با برخورداری از هواپیماهایی از مدل‌های مختلف شرایط پرواز به شهرهای کوچک و بزرگ کشور را دارد.

دفتر هواپیمایی زاگرس نه تنها در تهران و شهرستان‌ها بلکه در برخی از شهرهای خارجی، آماده ارائه خدمات به مسافران است.

بلیط هواپیما زاگرس

اگر انتخاب شما برای سفر، پرواز زاگرس است، باید از مدتی قبل بلیط‌تان را بخرید. البته اگر در ایام پرسفر نباشیم، تا ساعاتی قبل از پرواز هم می‌توانید خرید بلیط هواپیما را انجام دهید. برای سفرهای خارج از کشور هم بلیط خارجی زاگرس (برای برخی از مسیرها) در دسترس است. بلیط زاگرس را می‌توانید به راحتی و تنها پس از پشت سر گذاشتن چند مرحله بخرید.

قیمت بلیط هواپیما زاگرس

قیمت بلیط هواپیما زاگرس به عوامل مختلفی نظیر طول مسیر، زمان سفر، کلاس پروازی و... بستگی دارد. قیمت پروازهای این ایرلاین، در مقایسه با بسیاری از هواپیمایی‌های دیگر ارزان‌تر است. این موضوع درباره قیمت پروازهای خارجی زاگرس هم صدق می‌کند.

خرید بلیط هواپیما زاگرس از علی بابا

با خرید بلیط هواپیما زاگرس از علی بابا، از مزایا و امکانات این سایت بهره‌مند خواهید شد؛ امکاناتی نظیر پشتیبانی 24 ساعته در تمام روزهای هفته یا استرداد آنلاین بلیط. بنابراین توصیه می‌کنیم برای خرید بلیط زاگرس یا هر ایرلاین دیگر، خود را از این امکانات محروم نکنید.

برای رزرو بلیط هواپیما زاگرس باید وارد حساب کاربری‌تان در علی بابا شوید. در صفحه پرواز، مبدا، مقصد و زمان سفر را مشخص کنید. در صفحه به نمایش درآمده پرواز زاگرس را انتخاب و مراحل تکمیلی و پرداخت را نهایی کنید.

Zagrosair airline - aircraft

مقاصد پروازی زاگرس

مقاصد پروازی زاگرس متنوع و گسترده است. در ادامه با 10 مقصد محبوب این ایرلاین آشنا شوید.

  1. مشهد : مشهد از پرطرفدارترین مقاصد پروازی تمام ایرلاین‌های داخلی از جمله زاگرس است. (بلیط هواپیما مشهد)
  2. کیش : کیش با داشتن امکانات گردشگری و تفریحی فراوان دیگر مقصد محبوب هواپیمایی زاگرس است. (بلیط هواپیما کیش)
  3. قشم : بعد از کیش، قشم دیگر جزیره خلیج فارس است که از امکانات تفریحی فراوان برخوردار است و به همین دلیل به یکی از مقاصد مهم زاگرس تبدیل شده است.
  4. اصفهان : اصفهان به واسطه موقعیت گردشگری و اقتصادی ویژه، در هفته میزبان چند پرواز از ایرلاین زاگرس است.
  5. شیراز : شیراز هم یکی دیگر از مقاصد مهم پروازهای ایرلاین زاگرس است.
  6. بندر ماهشهر : بندر ماهشهر به واسطه برخورداری از منابع گسترده نفت و موقعیت‌های شغلی فراوان، در هفته میزبان چندین پرواز از زاگرس است.
  7. یزد : شهر تاریخی یزد نیز یکی دیگر از مقاصد مهم زاگرس به شمار می‌آید.
  8. اهواز : از آنجایی که هواپیمایی زاگرس در منطقه اروند تاسیس شده، طبیعی است که پروازهای متعددی به مقصد و از مبدا اهواز داشته باشد.
  9. نجف : هواپیمایی زاگرس در هفته پروازهای متعددی را به شهر مقدس نجف، از عتبات عالیات انجام می‌دهد.
  10. استانبول : استانبول هم از محبوب‌ترین مقاصد پروازی ایرلاین‌های داخلی از جمله زاگرس است. (بلیط هواپیما استانبول)

بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس

برای خرید بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس، وارد حساب کاربری‌تان در علی بابا شوید. در صفحه پرواز، مبدا، مقصد و زمان سفرتان را مشخص کنید. پس از جستجو، یک لیست کامل از پروازهای مختلف را خواهید دید. با انتخاب گزینه زاگرس از بین ایرلاین‌های مختلف و انتخاب چارتر از نوع پرواز، این بار در لیست به نمایش درآمده، تنها پروازهای چارتر هواپیمایی زاگرس را خواهید دید. پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت آنلاین، خرید بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس به پایان می‌رسد.

بلیط سیستمی هواپیمایی زاگرس

اما همیشه هم خرید بلیط چارتر به صرفه نیست. مثلا در ایام پرسفر که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما زیاد می‌شود، قیمت بلیط چارتر با سیستمی تفاوت چندانی ندارد. بنابراین بلیط سیستمی هواپیمایی زاگرس با توجه به قیمت مناسبش، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. برای خرید این بلیط هم مراحل مانند قبل است با این تفاوت که به جای گزینه چارتر، باید سیستمی را انتخاب کنید.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی زاگرس

اگر می‌خواهید هزینه سفرتان کم شود، احتمالا به دنبال پرواز ارزان قیمت هستید. یکی از راه‌ها برای تهیه پرواز ارزان، خرید بلیط لحظه آخری هواپیمایی زاگرس است. اما بلیط لحظه آخری چیست؟ بلیط لحظه آخری همان طور که از نامش پیداست، بلیطی است که تا زمان نزدیک به پرواز به فروش نرفته، بنابراین ارزان‌تر شده است. با این اوصاف از زمان خرید بلیط تا سفر زمان زیادی ندارید. پس اگر بلیط لحظه آخری هواپیمایی زاگرس یا هر ایرلاین دیگری را می‌خرید، باید از هر لحاظ آماده سفر باشید.

بلیط ارزان هواپیمایی زاگرس

برای خرید بلیط ارزان هواپیما به غیر از بلیط لحظه آخری، گزینه‌های دیگری نیز پیش روی شماست. از جمله اینکه با تغییر زمان سفر، مثلا موکول کردن آن به ایام کم‌سفر یا روزهای وسط هفته، شاهد کاهش قیمت بلیط خواهید بود. ضمنا با استفاده از تقویم قیمت علی بابا، قیمت‌های ارزان‌تر را برای روزهای دیگر می‌یابید.

برنامه پروازهای داخلی زاگرس

اگر به دنبال برنامه پروازهای داخلی زاگرس هستید، این لیست به کارتان می‌آید:

تهران - مشهد

مشهد - تهران

مشهد - اهواز

تهران - اهواز

مشهد - کیش

تهران - کیش

مشهد - قشم

تهران - شیراز

مشهد - کرمانشاه

تهران - بندرماهشهر

مشهد - شیراز

اصفهان - کیش

بوشهر - مشهد

اصفهان - مشهد

یزد - مشهد

تبریز - مشهد

تهران- اهواز

اهواز - تهران

برنامه پروازهای خارجی زاگرس

برنامه پروازهای خارجی زاگرس از این قرار است:

تهران - نجفنجف - تهران
تهران - استانبولاستانبول - تهران

پرواز رفت و برگشت زاگرس

اگر تصمیم به سفری مطمئن و بی‌دغدغه دارید، پرواز رفت و برگشت زاگرس را همزمان بخرید. گاهی تصور می‌شود، اگر بلیط را در روزهای نزدیک به بازگشت بخرید، قیمتش مناسب‌تر است. اما این ایده همیشه درست نیست و گاهی افراد به همین دلیل مجبور به خرید بلیط گران‌تر می‌شوند تا هزینه بیشتری برای هتل نپردازند. بنابراین بلیط هواپیما رفت و برگشت زاگرس را همزمان بخرید، تا خیال‌تان آسوده باشد.

کیفیت هواپیمایی زاگرس

تمامی پروازهای هواپیمایی زاگرس در کلاس اکونومی طبقه‌بندی می‌شوند. با این حال، در این پروازها امکانات ویژه‌ای برای نابینایان، سالمندان، زنان باردار و... در نظر گرفته شده است. امکاناتی که در بهبود کیفیت هواپیمایی زاگرس تاثیرگذار است.

Zagrosair airline - aircraft2

هزینه اضافه بار زاگرس

میزان بار مجاز در پروازهای هواپیمایی زاگرس 20 کیلوگرم است، البته به اضافه 5 کیلوگرم ساک یا کیف دستی که مسافران می‌توانند با خود به داخل هواپیما ببرند. اگر بارتان بیشتر از این باشد، باید جریمه آن را بپردازید. هزینه اضافه بار زاگرس برای هر کیلوگرم معادل یک درصد قیمت بلیط هواپیمای همان مسیر است.

کنسل کردن بلیط هواپیمای زاگرس

برای کنسل کردن بلیط هواپیمای زاگرس در علی بابا باید به حساب کاربریتان بروید و وارد قسمت سفرهای من شوید. در این بخش مراحل استرداد را طی کنید تا هزینه بلیط به حسابتان بازگردد.

سوالات متداول درباره هواپیمایی زاگرس

قیمت بلیط هواپیما زاگرس در چه حدودی است؟ قیمت کلاس‌های پروازی این ایرلاین چگونه است؟

قیمت بلیط هواپیما زاگرس چندان گران نیست و اگر به دنبال بلیط ارزان می‌گردید، زاگرس انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

برای استرداد بلیط هواپیما زاگرس چه باید کرد؟ میزان جریمه بابت کنسل کردن بلیط هواپیما چقدر است؟

اگر به هر دلیلی سفرتان کنسل شده، احتمالا به فکر استرداد بلیط هواپیما افتاده‌اید. در صورتی که بلیط را از علی بابا خریده‌اید، برای استرداد بلیط هواپیما زاگرس باید در حساب کاربری‌تان وارد سفارشات و استردادها شوید و مراحل استرداد را تکمیل کنید. میزان جریمه به ایرلاین، کلاس پروازی، کلاس نرخی و... بستگی دارد.

میزان بار مجاز در پروازهای هواپیمایی زاگرس چقدر است؟ هزینه اضافه بار چه میزان است؟

میزان بار مجاز در پروازهای هواپیمایی زاگرس 30 کیلوگرم است به اضافه 5 کیلوگرم کیف یا ساک دستی داخل هواپیما. اگر میزان بارتان بیشتر از این باشد، باید هزینه اضافه بار بپردازید. هزینه اضافه بار به ازای هر کیلوگرم معادل 1 درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

برای خرید بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس چه باید کرد؟ بلیط لحظه آخری چطور؟

برای خرید بلیط هواپیما چارتر زاگرس، وارد سایت علی بابا و حساب کاربری‌تان شوید. در صفحه پرواز، مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را جستجو کنید. پس از به نمایش درآمدن نتایج، گزینه زاگرس و چارتر را از فیلترهای کنار صفحه انتخاب کنید تا تنها بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس را ببینید. از این به بعد، تنها می‌ماند مراحل تکمیل اطلاعات و خرید آنلاین. برای خرید بلیط لحظه آخری هم به همین روش عمل کنید، بلیط لحظه آخری چارتری است که به زمان پرواز نزدیک شده است.

ناوگان هواپیمایی زاگرس چند فروند هواپیما دارد؟ این هواپیماها از چه نوع و مدلی هستند؟

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی زاگرس 18 فروند هواپیما دارد. از این تعداد 7 فروند ایرباس 320، 2 فروند ایرباس 321 و 1 فروند ایرباس 319 هستند. 8 فروند دیگر هم از نوع بوئینگ MD هستند.

هواپیمایی زاگرس در چه سالی تاسیس شده است؟ این هواپیمایی کدام یک از مسیرهای داخلی و خارجی را پوشش می‌دهد؟

شرکت هواپیمایی زاگرس از سال 1384 کار خود را در منطقه آزاد اروند آغاز کرد. این ایرلاین به تدریج پروازهای داخلی و خارجی خود را گسترش داد. از مهم‌ترین مقاصد پرواز خارجی این ایرلاین می‌توان به شهرهای نجف و استانبول و مقاصد داخلی به تهران، اهواز، اصفهان، شیراز، کیش، قشم، مشهد و... اشاره کرد.