هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی وارش از جدیدترین ایرلاین‌های داخلی است. Varesh Airlines از سال 1396 فعالیت خود را آغاز و ساری را به عنوان قطب اصلی پروازی خود انتخاب کرده است

همان‌طور که گفته شد قطب اصلی هواپیمایی وارش استان مازندران و شهر ساری است. اما دفتر هواپیمایی وارش در تهران در منطقه اکباتان واقع شده است. بنابر اعلام سایت هواپیمایی وارش، این ایرلاین علاوه بر پروازهای داخلی نظیر مشهد، ساری، رشت و تهران، به تعدادی از شهر خارجی نیز پرواز دارد.

بلیط هواپیما وارش

بلیط هواپیما وارش را به راحتی می‌توانید از علی بابا بخرید. با این خرید علاوه بر تمام مزایای علی بابا می‌توانید از تقویم قیمتی آن هم استفاده کنید. گفتنی است پرواز وارش به مقاصد داخلی محدود نمی‌شود. بنابراین بلیط خارجی وارش را هم می‌توانید در علی بابا بخرید. در ادامه به موضوعات دیگری درباره بلیط وارش نظیر قیمت و شرایط آن می‌پردازیم.

قیمت بلیط هواپیما وارش

قیمت بلیط هواپیما وارش به عوامل مختلفی نظیر طول مسیر، زمان سفر و... بستگی دارد. شما می‌توانید قیمت پروازهای این ایرلاین را مانند سایر شرکت‌های هواپیمایی در علی بابا بیابید. کافی است مبدا و مقصد مورد نظر خود را در علی بابا جستجو کنید.

خرید بلیط هواپیما وارش از علی بابا

برای خرید بلیط هواپیما وارش از علی بابا تنها کافی است چند دقیقه وقت بگذارید. به این منظور حساب کاربریتان در علی بابا را باز کنید و به صفحه پرواز بروید. در این صفحه باید مبدا، مقصد و زمان سفر را مشخص کنید تا جستجو آغاز شود. در لیستی که می‌بینید ممکن است ایرلاین‌های مختلفی وجود داشته باشد، برای محدود شدن ایرلاین‌ها و خرید بلیط وارش در کنار صفحه روی گزینه مخصوص آن تیک بزنید. حالا از بین گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنید. با تکمیل اطلاعات و پرداخت آنلاین رزرو بلیط هواپیما وارش به پایان می‌رسد.

Vareshair airline - aircraft

مقاصد پروازی وارش

همان‌طور که اشاره شد، مقاصد پروازی وارش علاوه بر شهرهای داخلی، شامل شهرهای خارجی نیز می‌شود. در ادامه 10 مورد از محبوب‌ترین مقاصد پروازی وارش معرفی می‌شوند.

  1. تهران : تهران علاوه بر پایتخت بودن، مرکز بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، تجاری، سیاسی، اداری و... نیز هست. از این رو هر روز بسیاری از افراد از شهرهای مختلف به تهران سفر می‌کنند. بسیاری از این افراد هواپیمایی جوان وارش را برای پرواز خود انتخاب می‌کنند.
  2. ساری : همان طور که اشاره شد ساری قطب اصلی پروازهای هواپیمایی وارش است. از این رو طبیعی است بسیاری از پروازهای وارش به مقصد و مبدا ساری باشد.
  3. مشهد : مشهد محبوب دل بسیاری از ما است. هر قدر هم که ظرفیت پرواز به این شهر اضافه می‌شود، باز هم مردم استقبال می‌کنند. بنابراین مشهد به یکی از محبوب‌ترین مقاصد پروازی وارش نیز تبدیل شده است. (بلیط هواپیما مشهد)
  4. اصفهان : اصفهان به عنوان کلانشهری که در مرکز کشور واقع شده، هر روز میزبان پروازهای زیادی از ایرلاین‌های مختلف کشور است. هواپیمایی وارش نیز از این قاعده مستثنا نیست.
  5. شیراز : شیراز زیبا شهری بی‌نظیر برای تفریح و لذت بردن از تماشای تاریخ است. در ایام مختلف سال به خصوص بهار، شیراز محبوب‌تر هم می‌شود. پس عادی است اگر این شهر از مقاصد مهم وارش هم باشد.
  6. کیش : دیگر مقصد مهم و محبوب هواپیمایی وارش، جزیره زیبای کیش است. این جزیره در هر فصلی از سال جذابیت‌ها و تفریحات خاص خود را دارد. (بلیط هواپیما کیش)
  7. رشت : رشت که در انبوهی از جنگل‌ها محاصره شده، شهری چشم‌نواز و روح‌افزاست. بسیاری از مردم از اقصی‌نقاط کشور به این شهر سفر می‌کنند. بخشی از این افراد هم وارش را برای پروازشان انتخاب می‌کنند.
  8. بندرعباس : بندرعباس در جنوب کشور، هم خودش بسیار مهم است هم جزیره‌هایی که به آنها دسترسی دارد. فرودگاه این شهر در هفته میزبان چندین پرواز وارش نیز هست.
  9. عسلویه : عسلویه به دلیل موقعیت خاص اقتصادی خود شاهد رفت و آمدهای متعدد کارمندان و متخصصان از سراسر کشور است. بخشی از این پروازها نیز بر عهده هواپیمایی وارش است.
  10. اهواز : اهواز نیز یکی دیگر از مقاصد پروازی وارش است که از شهرهایی نظیر تهران و کیش پرواز مستقیم دارد.

بلیط چارتر هواپیمایی وارش

اگر برای کاهش هزینه‌ها به دنبال بلیط چارتر هواپیمایی وارش هستید، کافی است یک مرحله به مراحل خرید اضافه کنید. آن هم این است که پس از انتخاب ایرلاین، در قسمت نوع بلیط، روی گزینه چارتر کلیک کنید. حالا لیستی خواهید داشت از پروازهای چارتر وارش؛ یکی از آنها را انتخاب کنید و مراحل خرید را به ترتیب پشت سر بگذارید.

بلیط سیستمی هواپیمایی وارش

اگر به هر دلیل بلیط سیستمی هواپیمایی وارش را به چارتر ترجیح می‌دهید، به جای انتخاب گزینه چارتر در نوع بلیط، گزینه سیستمی را انتخاب کنید. پس از مشاهده لیست سیستمی‌ها، فرآیند خرید را با کامل کردن اطلاعات و پرداخت آنلاین به پایان برسانید.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی وارش

بلیط لحظه آخری هواپیمایی وارش می‌تواند هزینه‌های سفر شما را کاهش دهد. بلیط لحظه آخری به زمان پرواز بسیار نزدیک است. در واقع چون به زمان پرواز نزدیک شده، قیمتش کاهش یافته است. بنابراین اگر می‌خواهید بلیط لحظه آخری بخرید، مطمئن باشید که شرایط سفر را دارید.

بلیط ارزان هواپیمایی وارش

برای یافتن بلیط ارزان هواپیما ، تا به حال دو گزینه مطرح شد؛ یکی بلیط چارتر و دیگری بلیط لحظه آخری. اما راه‌حل دیگرش این است که بلیط را برای ایام کم‌سفر یا روزهای وسط هفته رزرو کنید. به این ترتیب قیمتش احتمالا کاهش بیشتری خواهد داشت.

برنامه پروازهای داخلی وارش

اگر به دنبال برنامه پروازهای داخلی وارش هستید، این لیست کمک‌تان می‌کند.

برنامه پروازهای خارجی وارش

وارش علاوه بر پروازهای داخلی، تعدادی مقصد خارجی نیز دارد. برنامه پروازهای خارجی وارش به این شرح است:

پرواز رفت و برگشت وارش

پرواز رفت و برگشت وارش به مقصد موردنظرتان را می‌توانید همزمان در علی بابا بخرید. برای این کار هنگام خرید بلیط، گزینه رفت و برگشت را انتخاب کنید. با خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت وارش در طول سفر از بابت بازگشت دغدغه‌ای نخواهید داشت.

کیفیت هواپیمایی وارش

کیفیت هواپیمایی وارش با توجه به قیمت بلیط‌ها مناسب به نظر می‌رسد. مثلا در یک پرواز صبحگاهی علاوه بر خوش‌آمدگویی خدمه پرواز، شما با یک صبحانه سالم، سبک و خوشمزه روبه‌رو خواهید شد. ضمنا پرواز آرام وارش بدون افت و خیزهای زیاد شما را به مقصد می‌رساند.

ترمینال هواپیمایی وارش

اطلاع از ترمینال هواپیمایی وارش به شما کمک می‌کند تا به موقع در فرودگاه حاضر شوید و کارهای پروازتان را انجام دهید. در پروازهای خارجی از مبدا تهران، باید به فرودگاه امام خمینی(ره) بروید. اما برای پروازهای داخلی از تهران، باید به ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. در بازگشت به تهران هم از مسافران هواپیمایی وارش در ترمینال شماره 1 استقبال می‌شود.

هزینه اضافه بار هواپیمایی وارش

میزان بار مجاز در پروازهای وارش 20 کیلوگرم است؛ البته مسافران می‌توانند یک کیف یا ساک دستی 5 کیلوگرمی هم با خود به داخل هواپیما ببرند. اما اگر بارتان بیشتر از این باشد، باید هزینه اضافه بار بپردازید. هزینه اضافه بار وارش برای هر کیلوگرم معادل یک درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

کنسل کردن بلیط هواپیمای وارش

کنسل کردن بلیط هواپیمایی وارش کار ساده‌ای است، اگر بلیط پروازتان را از علی بابا خریده باشید. برای این کار کافی است در حساب کاربریتان در علی بابا در قسمت سفرهای من کلیک کنید. پس از کم شدن جریمه کنسلی، هزینه بلیط در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حسابتان برمی‌گردد.

سوالات متداول درباره هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی وارش در چه سالی تاسیس شده است؟ مرکز اصلی پروازی وارش کجاست؟

شرکت هواپیمایی وارش از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است. مرکز اصلی پروازی هواپیمایی وارش استان مازندارن و شهر ساری است. وارش در گویش مازنی به معنای باران است. دفتر هواپیمایی وارش در تهران هم در اکباتان واقع شده است.

ناوگان هواپیمایی وارش دارای چند فروند پرنده است؟ این پرنده‌ها محصول کدام یک از هواپیماسازی‌ها هستند؟

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی وارش دارای 5 فروند هواپیما است. هر پنج هواپیما بوئینگ هستند، تنها مدل آنها با هم تفاوت دارد. دو فروند از آنها بوئینگ ۷۳۷–۳۰۰ و سه فروند دیگر از آنها بوئینگ ۷۳۷–۵۰۰ هستند.

برای کنسل کردن هواپیمای وارش چه باید کرد؟ میزان جریمه کنسلی پروازهای وارش چه قدر است؟

برای کنسل کردن هواپیمای وارش باید سری به حساب کاربریتان در علی بابا بزنید و مراحل استرداد را به ترتیب طی کنید. میزان جریمه کنسلی در هواپیمایی وارش بین 10 تا 95 درصد قیمت بلیط هواپیما است. این تفاوت ناشی از کلاس نرخی پرواز و زمان اقدام برای کنسلی (نسبت به زمان باقی‌مانده تا پرواز) است.

میزان بار مجاز هواپیمایی وارش چه قدر است؟ هزینه اضافه بار وارش چه میزان تعیین شده است؟

میزان بار مجاز برای هواپیمایی وارش 20 کیلوگرم است؛ مسافران می‌توانند یک کیف یا ساک دستی 5 کیلوگرمی هم با خود به داخل هواپیما ببرند. برای بیش از این میزان باید هزینه اضافه بار بپردازید. هزینه اضافه بار وارش معادل یک درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

برای سفر با پروازهای هواپیمایی وارش باید به کدام یک از فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها برویم؟

برای سفرهای خارجی که از تهران به آسمان بلند می‌شوند، باید به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) بروید. (در حال حاضر تنها یک ترمینال در فرودگام امام خمینی(ره) فعال است) اما برای پروازهای داخلی از مبدا تهران باید به ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید.

آیا تمام پروازهای وارش داخلی است؟ اصلی‌ترین مقاصد داخلی و خارجی هواپیمایی وارش کجاست؟

خیر؛ وارش علاوه بر پروازهای داخلی به مقاصدی نظیر تهران، رشت، ساری، مشهد، کیش، عسلویه، شیراز، تبریز و...، تعدادی پرواز هم به شهرهای خارجی دوشنبه و بیشکک دارد. (دوشنبه پایتخت تاجیکستان و بیشکک پایتخت قرقیزستان است.)

برای خرید بلیط ارزان هواپیمایی وارش چه باید کرد؟ چارتر را انتخاب کنیم یا سیستمی؟

برای خرید بلیط ارزان هواپیمایی وارش گزینه‌هایی نظیر چارتر و لحظه آخری پیش روی شماست. پیش از انتخاب میان سیستمی و چارتر، شرایط و هزینه‌ها را خوب بسنجید. گاهی اوقات ممکن است بر خلاف تصور شما، قیمت بلیط سیستمی معادل یا حتی ارزان‌تر از چارتر تمام شود.