هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان را می‌توان از ایرلاین‌های تازه تاسیس کشور دانست که از سال 1384 کار خود را شروع کرده است. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی تابان در شهر مشهد قرار دارد. دفتر هواپیمایی تابان در تهران نیز در منطقه اکباتان واقع شده است. هواپیمایی تابان روزانه پروزاهای داخلی و خارجی متعددی را به سرانجام می‌رساند. بر اساس اعلام سایت هواپیمایی تابان، این ایرلاین از جمله شرکت‌های هوایی کشور است که کمترین تاخیر را در سال‌های اخیر در پروازهایش به ثبت رسانده است.

گفتنی است Taban Air تنها یک کلاس پروازی، یعنی کلاس اکونومی دارد.

بلیط هواپیما تابان

بلیط هواپیما تابان از آن دسته بلیط‌هایی است که با قیمت مناسب می‌توانید بخرید و عازم سفر شوید. همان طور که اشاره شد، پرواز تابان تنها کلاس اکونومی دارد و امکانات پروازها تقریبا در یک سطح است. بلیط تابان را از علی بابا و به شکل آنلاین بخرید تا از مزایای خرید اینترنتی نظیر پشتیبانی 24 ساعته و استرداد آنلاین برخوردار شوید. ضمنا بلیط خارجی تابان را نیز برای سفرهای بین‌المللی به راحتی و با کارت شتاب می‌توانید بخرید.

قیمت بلیط هواپیما تابان

قیمت بلیط هواپیما تابان به عوامل متعددی نظیر طول مسیر، کلاس نرخی، زمان سفر و ... بستگی دارد. البته همان طور که پیش‌تر اشاره شد، قیمت بلیط هواپیما تابان چندان گران نیست. برای اطلاع از قیمت روز بلیط، مبدا و مقصد مورد نظر خود را در سایت علی بابا جستجو کنید.

خرید بلیط هواپیما تابان از علی بابا

با خرید بلیط هواپیما تابان از علی بابا از سفری بی‌درسر و مطمئن آسوده خاطر خواهید بود. برای خرید بلیط تابان باید وارد حساب کاربری‌تان در علی بابا شوید. در قسمت پرواز خارجی مبدا و مقصد و البته تاریخ سفر را مشخص کنید. در لیستی که در ادامه خواهید دید، تمام ایرلاین‌ها قابل مشاهده هستند اما برای اینکه انتخابتان به پروازهای تابان محدود شود، از پنجره کنار صفحه، تابان را انتخاب کنید. در ادامه تنها پروازهای تابان به مقصدتان را خواهید دید. حالا با توجه به شرایط خودتان یکی را انتخاب کنید. در مرحله بعد پس از اینکه اطلاعات‌تان را تکمیل کردید، پرداخت آنلاین را انجام دهید تا رزرو بلیط هواپیما تابان نهایی شود.

Tabanair airline - aircraft

مقاصد پروازی تابان

همان‌طور که اشاره شد، مقاصد پروازی تابان، علاوه بر شهرهای داخلی، چند شهر خارجی را نیز در برمی‌گیرد. در ادامه 10 شهر از مقاصد پروازی تابان را که محبوب‌ترند، بیان می‌کنیم.

  1. مشهد : مشهد، پایتخت معنوی ایران یکی از اصلی‌ترین مقاصد پروازی تابان است. (بلیط هواپیما مشهد)
  2. تهران : تهران مرکز بسیاری از فعالیت‌های تجاری، سیاسی و اقتصادی کشور است. از این رو طبیعی است که تعداد زیادی پرواز تابان در فروگاه این شهر به زمین بنشیند.
  3. اهواز : اهواز علاوه بر موقعیت اقتصادی ویژه، از لحاظ گردشگری هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. بنابراین اهواز هم یکی از اصلی‌ترین مقاصد تابان است.
  4. اصفهان : اصفهان با برخورداری از ویژگی‌های گردشگری ممتاز، در هفته میزبان چندین پرواز از هواپیمایی تابان است.
  5. کیش : یکی دیگر از مقاصد پروازی تابان جزیره کیش است که به واسطه امکانات تفریحی و توریستی بسیار محبوب شده است. (بلیط هواپیما کیش)
  6. نوشهر : در میان شهرهای شمال کشور، تابان به نوشهر پرواز دارد؛ این شهر نیز به یکی از مقاصد مهم تابان تبدیل شده است.
  7. آبادان : به غیر از اهواز، آبادان هم در استان خوزستان از مقاصد پروازی هواپیمایی تابان به شمار می‌آید.
  8. باتومی : باتومی گرجستان چند سالی است که در بین ایرانی‌ها محبوبیت پیدا کرده است. بسیاری از مسافران تابان را برای پرواز خود به باتومی انتخاب می‌کنند.
  9. نجف : یکی دیگر از مقاصد خارجی پروازهای تابان شهر نجف است. هواپیمایی تابان بخش مهمی از سفر به این شهر مقدس را بر عهده دارد.
  10. لاهور : زیاد نیستند ایرلاین‌های ایرانی که به لاهور پرواز داشته باشند، تابان از جمله این ایرلاین‌هاست.

بلیط چارتر هواپیمایی تابان

برای پیدا کردن بلیط چارتر هواپیمایی تابان، مسیر ساده‌ای پیش روی شماست. در واقع همان مراحل خرید را پیش می‌روید، پس از اینکه لیست پروازهای تابان را مشاهده کردید، این بار از یک فیلتر دیگر استفاده کنید. کافی است در نوع بلیط، گزینه چارتر را انتخاب کنید. حالا از میان گزینه‌های موجود بلیط چارتر مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

بلیط سیستمی هواپیمایی تابان

اما اگر انتخاب‌تان بلیط سیستمی هواپیمایی تابان است، به جای انتخاب گزینه چارتر در نوع بلیط، گزینه سیستمی را انتخاب کنید. این بار لیست پروازهای سیستمی هواپیمایی تابان برای شما به نمایش درمی‌آید. با تکمیل اطلاعات و پرداخت آنلاین، خریدتان را به پایان برسانید.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی تابان

اگر به دنبال سفری ارزان هستید، بلیط لحظه آخری هواپیمایی تابان پاسخگوی شما خواهد بود. بلیط لحظه آخری، بلیط چارتری است که تا زمان نزدیک به پرواز فروخته نشده است. بنابراین قیمت آن کاهش می‌یابد تا مسافران ترغیب به خرید شوند.

بلیط ارزان هواپیمایی تابان

با آنچه تا به حال توضیح داده شد، حتما دریافته‌اید که با خرید بلیط چارتر و لحظه آخری، قیمت بلیط‌تان پایین می‌آید. راه دیگر برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما ، خرید بلیط برای روزهای وسط هفته و ایام غیرتعطیل است.

برنامه پروازهای داخلی تابان

اگر به دنبال برنامه پروازهای داخلی تابان هستید، این لیست کمک‌تان می‌کند:

برنامه پروازهای خارجی تابان

برنامه پروازهای خارجی تابان هم به این ترتیب است:

پرواز رفت و برگشت تابان

پرواز رفت و برگشت تابان را می‌توانید هم‌زمان بخرید. برای این کار کافی است هنگام خرید از علی بابا گزینه رفت و برگشت را انتخاب کنید. با خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت تابان، خیالتان از پرواز بازگشت آسوده خواهد بود. گاهی تصور می‌شود که اگر بلیط برگشت را دیرتر بخرید، بلیط ارزان‌تری پیدا می‌کنید. اما این یک روی سکه است، روی دیگر این است که بلیط پیدا نکنید و مجبور شوید هزینه بالایی برای بازگشت بپردازید.

کیفیت هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان امکاناتی در حد معمول ارائه می‌کند؛ خدماتی که در مقایسه با قیمت نه چندان گران بلیط، متناسب به نظر می‌رسد.

Tabanair airline - aircraft2

ترمینال هواپیمایی تابان

اگر از تهران و با هواپیمایی تابان عازم سفر خارجی هستید، باید به فرودگاه امام خمینی(ره) مراجعه کنید. اما اگر سفرتان داخلی است و مبدا شما تهران، ترمینال هواپیمایی تابان در فرودگاه مهرآباد، ترمینال شماره 4 برای پروازهای خروجی است. برای پروازهای ورودی هم ترمینال شماره 6 درنظر گرفته شده است.

هزینه اضافه بار تابان

در هر پرواز، مسافران اجازه دارند میزان محدودی و تعیین شده‌ای بار داشته باشند. اما اگر بارتان بیش از این حد باشد، باید هزینه اضافه بار بپردازید. هزینه اضافه بار تابان برای هر کیلوگرم معادل یک و نیم درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

کنسل کردن بلیط هواپیمای تابان

برای کنسل کردن بلیط هواپیمای تابان در علی بابا باید به حساب کاربریتان بروید و وارد قسمت سفرهای من شوید. در این بخش مراحل استرداد را طی کنید تا هزینه بلیط به حسابتان بازگردد.

سوالات متداول درباره هواپیمایی تابان

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی شرکت تابان چند پرنده دارد؟ هواپیماها از چه مدلی هستند؟

هم اکنون و بنابر اعلام سایت هواپیمایی تابان، این ایرلاین ایرانی در حال حاضر دارای 7 فروند هواپیما است. از این تعداد 5 فروند از نوع مک دانل داگلاس هستند. 1 فروند بی‌اِی‌ای و 1 فروند هم ایرباس از نوع A310 است.

میزان بار مجاز در پرواز هواپیمایی تابان چقدر است؟ هزینه اضافه بار در این ایرلاین چه میزان است؟

هر یک از ایرلاین‌های کشور، میزان مشخصی بار برای مسافر درنظر می‌گیرند. میزان بار مجاز در هواپیمایی تابان برای هر مسافر 20 کیلوگرم است. علاوه بر این مسافران می‌توانند یک کیف یا ساک دستی 5 کیلوگرمی هم به همراه خود داشته باشند. اما اگر میزان بار بیشتر از این حد باشد، مسافران باید هزینه اضافه بار بپردازند. هزینه اضافه بار تابان برای هر کیلوگرم معادل 1 و نیم درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

هواپیماهای ایرلاین تابان دارای چند کلاس پروازی هستند؟ امکانات و خدمات آنها چگونه است؟

آن طور که در سایت هواپیمایی تابان آمده است، این هواپیمایی تنها یک کلاس پروازی دارد. این کلاس پروازی، اکونومی یا همان اقتصادی است. استفاده از صندلی‌های مناسب و پذیرایی با غذاها و خوراکی‌های کترینگ تابان، سفر با این هواپیمایی را خوشایند کرده است.

برای کنسل کردن بلیط پرواز هواپیمایی تابان چه باید کرد؟ هزینه کنسلی چه قدر است؟

اگر بلیط پروازتان را از علی بابا خریده‌اید، برای کنسل کردن بلیط‌تان مشکلی نخواهید داشت. کافی است به حساب کاربری‌تان در علی بابا و قسمت سفارشات و استردادها بروید و مراحل استرداد را پشت سر بگذارید. میزان جریمه کنسلی تابان به کلاس نرخی پرواز و زمان باقی مانده تا پرواز بستگی دارد.

آیا هواپیمایی تابان پرواز خارج از کشور هم دارد؟ این پروازها به کدام شهرها هستند؟

بله. هواپیمایی تابان علاوه بر پروازهای متعدد داخلی به مقاصدی نظیر تهران، مشهد، کیش، اصفهان، اهواز و...، به چند شهر خارجی نیز پرواز دارد. باتومی، شهر ساحلی گرجستان، نجف از شهرهای عتبات عالیات و لاهور پاکستان از مقاصد خارجی تابان هستند.

برای سفر با هواپیمایی شرکت تابان، باید به کدام فرودگاه و ترمینال مراجعه کنیم؟

اگر مبداتان تهران است و سفرتان خارجی است، باید به فرودگاه امام خمینی(ره) بروید؛ این فرودگاه در حال حاضر تنها یک ترمینال فعال دارد. اما برای پروازهای تابان از مبدا تهران باید به ترمینال شماره 4 فرودگاه مهرآباد بروید. در بازگشت به تهران هم ترمینال شماره 6 میزبان شما خواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیمای تابان چه باید کرد؟ خرید انواع بلیط سیستمی و چارتر چگونه است؟

برای خرید بلیط هواپیمایی تابان به صفحه پرواز علی بابا مراجعه کنید و پس از مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ، صفحه پرواز را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید بلیط سیستمی بخرید در نوع بلیط گزینه سیستمی  و در غیر این صورت گزینه چارتر را انتخاب کنید.