هواپیمایی قشم ایر

قشم ایر، ایرلاینی نسبتا جوان با هواپیماهایی سالم و سرپاست. شرکت هواپیمایی قشم ایر از سال 1372 کار خود را آغاز کرد و در سال 1393 به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار شد. هواپیمایی قشم ایر علاوه بر پروازهای داخلی، تعداد قابل توجهی پرواز خارجی هم در هفته انجام می‌دهد. از جمله مهم‌ترین پروازهای خارجی Qeshm air می‌توان به مقاصدی نظیر عتبات عالیات، دبی، شارجه و... اشاره کرد.

دفتر هواپیمایی قشم علاوه بر تهران و شهرهای داخلی در بسیاری از شهرهای خارجی نظیر استانبول (بلیط هواپیما استانبول) ، دبی، نجف و... نیز فعال است.

Qeshmair airline - aircraft

بلیط هواپیما قشم ایر

بلیط هواپیما قشم ایر با تعدد قابل توجه در پروازهای داخلی و خارجی، گزینه اول بسیاری از مسافران است. چرا که این افراد پرواز قشم ایر را با توجه به امکانات و آرامشش نسبت به سایر پروازها ترجیح می‌دهند. ضمن اینکه قیمت بلیط قشم ایر مناسب و به‌صرفه است. علاوه بر پروازهای داخلی، بلیط خارجی قشم ایر برای 27 مقصد بین‌المللی در دسترس شماست.

قیمت بلیط هواپیما قشم ایر

قیمت بلیط هواپیما قشم ایر به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به طول مسیر، زمان سفر، کلاس پروازی، کلاس نرخی و... اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت روز بلیط، مبدا و مقصد مورد نظر خود را در علی بابا جستجو کنید.

خرید بلیط هواپیما قشم ایر از علی بابا

با خرید بلیط هواپیما قشم ایر از علی بابا خیالتان از هر بابت آسوده است و از مزایای علی بابا نظیر پشتیبانی 24 ساعته، استرداد آنلاین و... برخوردار خواهید بود. برای خرید بلیط قشم ایر از علی بابا باید وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید. در صفحه پرواز مبدا، مقصد و تاریخ سفر را جستجو کنید. زمانی که نتایج را مشاهده کردید، از پنجره کنار صفحه، گزینه قشم ایر را انتخاب کنید. سپس اطلاعاتتان را تکمیل و هزینه را پرداخت کنید. به همین راحتی خرید یا رزرو بلیط هواپیما قشم ایر به پایان می‌رسد.

Qeshmair airline - aircraft2

مقاصد پروازی قشم ایر

مقاصد پروازی قشم ایر علاوه بر شهرهای داخلی تعداد زیادی از شهرهای خارجی را نیز در برمی‌گیرد. در ادامه به 10 مورد از محبوب‌ترین مقاصد پروازی قشم ایر اشاره می‌کنیم.

  1. بلیط هواپیما تهران قشم : قشم از اولین مقاصد قشم ایر بوده است. در حال حاضر نیز این جزیره از محبوب‌ترین مقاصد پروازی قشم ایر است.
  2. بلیط هواپیما تهران کیش : سفر بسیاری از افراد به دیگر جزیره دوست‌داشتنی ایران یعنی کیش، با قشم ایر انجام می‌شود. (بلیط هواپیما کیش)
  3. بلیط هواپیما تهران مشهد : مشهد را می‌توان محبوب‌ترین مقصد پروازهای داخلی دانست؛ قشم ایر هم از این قاعده مستثنا نیست. (بلیط هواپیما مشهد)
  4. بلیط هواپیما تهران اصفهان : اصفهان با موقعیت‌های گردشگری فراوان دیگر شهر محبوب از دید مقاصد پروازی قشم ایر است.
  5. بلیط هواپیما تهران شیراز : شیراز یکی دیگر از شهرهای کشور است که در هفته میزبانی چندین پرواز قشم ایر را می‌پذیرد.
  6. بلیط هواپیما تهران دبی : برای سفر به دبی یکی از بهترین ایرلاین‌ها قشم ایر است.
  7. بلیط هواپیما تهران نجف : مسافران عتبات عالیات در اولین توقف خود نجف می‌روند. بسیاری از این پروازها توسط قشم ایر انجام می‌شود.
  8. بلیط هواپیما تهران بغداد : بغداد، پایتخت عراق نیز از مقاصد محبوب پروازهای قشم ایر در میان شهرهای خارجی است.
  9. بلیط هواپیما تهران منامه : دیگر پایتخت حوزه خلیج فارس که قشم ایر وظیفه پرواز به آن را برعهده گرفته، منامه است.
  10. بلیط هواپیما تهران مسقط : بسیاری از مسافران مسقط، پایتخت عمان، هم پرواز با قشم ایر را ترجیح می‌دهند.

بلیط چارتر هواپیمایی قشم ایر

برای کسانی که به دنبال بلیط با قیمت مناسب می‌گردند، بلیط چارتر هواپیمایی قشم ایر پیشنهاد می‌شود. برای خرید بلیط چارتر قشم ایر، پس از اینکه در علی بابا پروازها را به قشم ایر محدود کردید، این بار از فیلتر چارتر استفاده کنید. در این مرحله پروازهای چارتر قشم ایر را مشاهده خواهید کرد. پس از پرداخت هزینه خرید بلیط چارتر هواپیمایی قشم ایر به پایان می‌رسد.

بلیط سیستمی هواپیمایی قشم ایر

اما همیشه هم بلیط چارتر راه‌حل ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر نیست. مثلا اگر در سفر کودک همراهتان است، با خرید بلیط سیستمی هزینه کمتری برای او می‌پردازید. بنابراین پیش از سفر این موارد را در نظر بگیرید. خرید بلیط هواپیما سیستمی قشم ایر با توجه به قیمت مناسب و دردسر کمتر برای استرداد، انتخاب به‌صرفه‌ای برای شما است.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی قشم ایر

با خرید بلیط لحظه آخری هواپیمایی قشم ایر، هزینه سفرتان کاهش پیدا می‌کند. بلیط لحظه آخری بلیطی است که تا زمان نزدیک به پرواز پر نشده است. بنابراین اگر قصد دارید با بلیط لحظه آخری هواپیمایی قشم ایر به سفر بروید، در روزها و ساعات آخر از خرید بلیط مطمئن خواهید شد.

بلیط ارزان هواپیمایی قشم ایر

اگر می‌خواهید بلیط هواپیما ارزان هواپیمایی قشم ایر را برای سفرتان بخرید، همان طور که اشاره شد، دو گزینه بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری پیش روی شماست. علاوه بر این انتخاب زمان سفر هم مهم است. اگر در زمان پرسفر بخواهید بلیط بخرید، باید منتظر بلیط‌های گران‌تر باشد. اما در زمان‌های کم سفر احتمال پیدا کردن بلیط ارزان هواپیمایی قشم ایر بیشتر می‌شود.

برنامه پروازهای داخلی قشم ایر

بنابر اعلام سایت هواپیمایی قشم ایر این ایرلاین به 29 مقصد داخلی پرواز دارد. همان طور که کمی پیش‌تر گفتیم، مقاصدی نظیر قشم، کیش، مشهد، اصفهان و شیراز از محبوب‌ترین مقاصد داخلی قشم ایر هستند.

علاوه بر این، برنامه پروازهای داخلی قشم ایر شامل پروازهایی نظیر تهران-بندرماهشهر، تهران-زابل، تهران-اهواز، آبادان-تهران، آبادان-مشهد، تبریز-شیراز و... می‌شود.

برنامه پروازهای خارجی قشم ایر

پس از پروازهای داخلی نوبت به برنامه پروازهای خارجی قشم ایر می‌رسد. قشم ایر به 27 مقصد خارجی نیز پرواز دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دبی، نجف، بغداد، مسقط و... اشاره کرد.

پرواز رفت و برگشت قشم ایر

با خرید پرواز رفت و برگشت قشم ایر، خیالتان از زمان و بلیط بازگشتتان آسوده خواهد بود. گاهی اوقات وسوسه می‌شویم که شاید در لحظات آخر برای بازگشت بلیط ارزان‌تر پیدا کنیم. اما این کار پرریسک است. زیرا اگر بلیط پیدا نکنید، باید پول زیادی بابت هزینه هتل بپردازید تا بلیط گیرتان بیاید. بنابراین عاقلانه است که بلیط هواپیما رفت و برگشت قشم ایر را همان ابتدا بخرید.

کیفیت هواپیمایی قشم ایر

احتمالا اطلاع از کیفیت هواپیمایی قشم ایر برای افرادی که قصد سفر با این ایرلاین را دارند، مهم است. هواپیماهای قشم ایر سر و صدا چندانی ندارند، در بیشتر موارد هم صندلی‌هایشان نو و راحت است. ضمنا برخورد گرم پرسنل و پذیرایی صمیمانه آنها کمک می‌کند تا مسافران احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

Qeshmair airline - aircraft3

ترمینال هواپیمایی قشم ایر

اگر از تهران با قشم ایر می‌خواهید به سفر خارجی بروید، باید به فرودگاه امام خمینی (ره) مراجعه کنید. اما اگر مقصدتان داخلی است باید پیش از پرواز بدانید که ترمینال هواپیمایی قشم ایر شماره چند است. در فرودگاه مهرآباد ترمینال شماره 2 میزبان پروازهای قشم ایر است.

هزینه اضافه بار قشم ایر

اگر بارتان زیاد است باید به فکر هزینه اضافه بار قشم ایر باشید. در حالت معمول شما می‌توانید 20 کیلوگرم بار داشته باشید، البته به اضافه یک کیف دستی 5 کیلوگرمی که به داخل هواپیما می‌برید. اما اگر بارتان بیش از این باشد باید به ازای هر یک کیلوگرم جریمه بپردازید. جریمه هر یک کیلوگرم هم برابر یک درصد قیمت بلیط همان مسیر است.

کنسل کردن هواپیمای قشم ایر

برای کنسل کردن هواپیمایی قشم ایر در علی بابا باید وارد حساب کاربریتان، قسمت سفرهای من بشوید. پس از طی مراحل استرداد، علی بابا در زمانی کوتاه پول را به حسابتان بازمی‌گرداند.

سوالات متداول درباره قشم ایر

آیا هواپیمایی قشم ایر علاوه بر مقاصد داخلی، مقاصد خارجی را نیز پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر هواپیمایی قشم 29 مقصد داخلی و 27 مقصد خارجی را پوشش می‌دهد. از میان پروازهای داخلی مقاصدی نظیر قشم، کیش، مشهد، اصفهان، شیراز و... پرطرفدارترین‌ها هستند. در میان مقاصد خارجی قشم ایر هم می‌توان به دبی، نجف و بغداد اشاره کرد.

برای کنسل کردن بلیط هواپیما قشم ایر چه کار باید کرد؟ هزینه کنسلی چه قدر است؟

زمانی که بلیط هواپیما را از علی بابا می‌خرید، فرآیند استرداد را بسیار راحت و در حساب کاربریتان انجام خواهید داد. پول هم در زمانی کوتاه به حسابتان برمی‌گردد. میزان جریمه به کلاس پرواز، کلاس نرخی و... بستگی دارد. هنگام خرید بلیط می‌توانید در قسمت قوانین استرداد، میزان جریمه را مشاهده کنید.

میزان بار مجاز در هواپیمایی قشم ایر چه قدر است؟ جریمه اضافه بار در این ایرلاین چه میزان است؟

میزان بار مجاز در هواپیمایی قشم ایر 30 کیلوگرم است. علاوه بر این مسافران می‌توانند یک کیف یا ساک دستی 5 کیلوگرمی هم با خود به داخل هواپیما ببرند. اما برای بیشتر از این باید جریمه بپردازند. میزان جریمه برای هر کیلوگرم برابر است با یک درصد قیمت بلیط هواپیمای همان مسیر.

برای رزرو یا خرید بلیط هواپیما قشم ایر در سایت علی بابا چه باید کرد؟

برای خرید بلیط هواپیما قشم ایر باید وارد حساب کاربری خود در علی بابا شوید. در صفحه پرواز، مقصد، مبدا و تاریخ سفر را جستجو کنید. زمانی که لیست پروازها را مشاهده کردید، در پنجره کنار صفحه گزینه قشم ایر را انتخاب کنید تا تنها پروازهای قشم ایر را ببینید. سپس هزینه بلیط را پرداخت و خرید را تکمیل کنید.

برای خرید بلیط هواپیما قشم ایر نوع سیستمی آن را انتخاب کنیم یا چارتر؟

شاید تصور کنید انتخاب ارزان قیمت برای خرید بلیط هواپیما قشم ایر، نوع چارتر است. اما همیشه هم این طور نیست. اگر کودک همراهتان است احتمالا سیستمی به‌صرفه‌تر است زیرا برای کودکان هزینه کمتری می‌پردازید.

ترمینال هواپیمایی قشم ایر کدام است؟ برای پروازهای داخلی و خارجی به کجا مراجعه کنیم؟

برای پروازهای خارجی از مبدا تهران باید به فرودگاه امام خمینی (ره) مراجعه کنید که در حال حاضر تنها یک ترمینالش فعال است. برای پروازهای داخلی از مبدا تهران هم باید به ترمینال شماره دو فرودگاه مهرآباد بروید.

هواپیمایی قشم ایر از چه زمانی شروع به کار کرد؟ خصوصی است یا دولتی؟

هواپیمایی قشم ایر از سال 1372 کار خود را آغاز کرد و در سال 1375 فعالیتش را توسعه داد. این ایرلاین از همان ابتدا دولتی بود. در سال 1393 هواپیمایی قشم ایر به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.