اطلاع از اطلاع از آخرین قوانین هواپیمایی لوفت هانزا مربوط به محدودیت‌های کرونا«مشاهده اطلاعیه‌ها»

لوفت‌هانزا

لوفت‌هانزا

لوفت هانزا بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان و همچنین حامی پرچم این کشور است. لوفت هانزا به عنوان اولین ایرلاین ۵-ستاره اروپا، یکی از پنج موسس اصلی استار الاینس (Star Alliance)، بزرگ‌ترین اتحاد هوایی جهان، نیز است. سابقه فعالیت لوفت هانزا به سال ۱۹۲۶ برمی‌گردد. اما بعد از شکست آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، این ایرلاین معلق شد. در سال ۱۹۵۳، هواپیمایی دیگری به اسم لوفتاگ تاسیس شد و بسیاری از کارکنان سابق لوفت هانزا به آن پیوستند. بعد از مدتی، لوفتاگ نشان تجاری لوفت هانزا را نیز خریداری کرد و تا امروز فعالیتش را با این اسم ادامه داد. امروزه لوفت هانزا با ۲۲۰ مقصد روازنه در ۷۸ کشور جهان، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان است.
امروزه دفتر مرکزی لوفت هانزا در شهر کلن آلمان قرار دارد و فرودگاه فرانکفورت و مونیخ به ترتیب قطب‌های پروازی اول و دوم آن هستند.

کلاس های پروازی

کلاس های پروازی

پرواز با کلاس اکونومی لوفت‌هانزا:

فضای بیشتر برای دراز کشیدن و خواباندن صندلی، سفر با کلاس اکونومی لوفت هانزا را خیلی راحت‌تر می‌کند، چون تکیه‌گاه‌های صندلی‌ها ظریف‌تر هستند. در پروازهای طولانی می‌توانید روی کوسن‌های نرم ۴۰ سانتی‌متری بخوابید تا ببینید که زمان چقدر زود و راحت رد می‌شود. میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا برای هر مسافر در کلاس اکونومی، به مقصد شما بستگی دارد. اگر مقصد شما اروپاست، می‌توانید یک چمدان با حداکثر وزن ۲۳ کیلوگرم چک-این کنید. اما اگر مقصد شما یکی از کشورهای آمریکا یا کاناداست، می‌توانید تا سقف دو چمدان ۲۳ کیلوگرمی نیز چک-این کنید. است. پروازهای طولانی معمولا کمی حوصله‌سربر هستند. هواپیمایی لوفت هانزا برای جلوگیری از این اتفاق، سرگرمی‌های متنوعی را در تمام کلاس‌های پروازی ارائه می‌دهد: مثلا می‌توانید جدیدترین فیلم‌ها را در طول پرواز ببینید، یا به شبکه‌های رادیویی بین‌المللی گوش بدهید. اگر خیلی اهل فیلم و رادیو نیستید، می‌توانید کمی با گوش دادن به موسیقی یا بازی کردن هم خودتان را سرگرم کنید.

پرواز با کلاس پریمیوم اکونومی لوفت‌هانزا:

اکونومی برایتان خیلی کوچک است و بیزینس خیلی گران؟ پس گزینه‌ای بین این دو انتخاب کنید: کلاس پریمیوم اکونومی.
اگر با کلاس پریمیوم اکونومی پرواز کنید، نسبت به اکونومی ۵۰ درصد فضای بیشتری دارید. صفحه نمایشی که پیش روی شما قرار دارد نسبت به اکونومی بزرگ‌تر است و تکیه‌گاه صندلی‌تان هم فضای بیشتری برای شما ایجاد می‌کند و میزان باری که مجاز به حمل هستید دو برابر می‌شود؛ یعنی به جای یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی، دو چمدان ۲۳ کیلوگرمی می‌توانید با خودتان حمل کنید.
در پروازهای پریمیوم اکونومی، منوی غذا علاوه بر غذای اروپایی، غذاهای هندی، کره‌ای، ژاپنی و چینی هم در سفرهای آسیایی سرو می‌شود.

پرواز با کلاس بیزینس لوفت‌هانزا:

اگر بلیط بیزینس کلاس لوفت هانزا خریده‌اید، می‌توانید در کانتر مخصوص بیزینس چک-این کنید تا زمان‌تان را در صف‌های شلوغ و طولانی از دست ندهید. با زمان اضافی‌تان می‌توانید در لانژ مخصوص بیزینس کمی استراحت کرده و یا کارتان را انجام بدهید. پرواز بیزینس کلاس لوفت هانزا فقط راحتی نمی‌آورد. میزان بار مجازی که می‌توانید حمل کنید هم چند برابر می‌شود: می‌توانید دو بسته ۸ کیلوگرمی همراه خودتان به هواپیما ببرید و دو چمدان ۳۲ کیلوگرمی هم به بخش بار تحویل بدهید. غذاهایی که توسط سرآشپزهای درجه یک تهیه شده‌اند بی‌شک تجربه سفر شما را چندین برابر لذت‌بخش‌تر خواهند کرد. علاوه بر این سه کلاس، هواپیمایی لوفت هانزا پروازهای فرست کلاس هم دارد، اما فعلا این پروازها از ایران انجام نمی‌شوند.

قوانین بار

قوانین بار

منظور از بار مجاز، میزان باری است که به هر مسافر از طرف ایرلاین تخصیص داده می‌شود. حداکثر بار مجاز یا بار رایگان هر پرواز بسته به کلاس پروازی و در برخی موارد بسته به مسیر پروازی متفاوت است. حداکثر بار مجازی که هر مسافر می‌تواند در پروازهای لوفت‌هانزا با خود حمل کند به این ترتیب است:
کلاس اکونومی: یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی به مقصد اروپا – دو چمدان ۲۳ کیلوگرمی به مقصد آمریکا یا کانادا
کلاس پرمیمیوم اکونومی: یک چمدان به وزن ۲۳ کیلوگرم
کلاس بیزنس: دو چمدان به وزن ۳۲ کیلوگرم و بار داخل کابین دو بسته حداکثر ۸ کیلوگرمی

خدمات ویژه

خدمات ویژه

با لوفت‌هانزا فقط پرواز نمی‌کنید، خرید هم می‌توانید بکنید

اگر فرصتی برای خرید ندارید، می‌توانید محصولات لوفت هانزا را حداکثر ۸ هفته و حداقل ۲ روز قبل از پرواز نگاه کرده و سفارش خودتان را انجام بدهید. زمانی که پرواز شما شروع شد، از مهمانداران بخواهید تا محصولتان را برای شما بیاورند. حتی اگر از محصول سفارش شده خوشتان نیامد می‌توانید آن را پس بدهید.

فروشگاه‌‌های جهانی لوفت‌هانزا

هواپیمایی لوفت هانزا در فرودگاه‌های برلین-تگل، دوسلدورف، هامبورگ، فرانکفورت، مونیخ فروشگاه‌هایی دارد که می‌توانید حداکثر ۳۰ روز و حداقل ۴ چهار روز قبل از پرواز سفارش بدهید و بعد از رسیدن به فرودگاه، بدون هیچ اتلاف وقتی، سفارش‌هایتان را دریافت کنید

هدف اصلی شرکت لوفت‌هانزا راحت‌ترین شکل ممکن پرواز است

اگر به هر دلیلی به ویلچیر نیاز دارید، می‌توانید به صورت رایگان آن را دریافت کنید. مسافرینی که ویلچر تاشوی شخصی خودشان را دارند می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای آن را با خودشان حمل کنند.

چک-این باکیفیت‌تر در فرودگاه فرانکفورت

هر زمان از شب که رسیدید، می‌توانید در کانترهای مخصوص چک-این در شب کارتان را انجام بدهید. اگر بلیط الکترونیکی لوفت‌هانزا تهیه کرده‌اید، خودتان هم می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک، اطلاعات پروازتان را وارد کنید تا چک این انجام شود. برای خانواده‌هایی که با کودک سفر می‌کنند (حداکثر ۱۲ ساله)، کانترهای چک-این خانوادگی وجود دارد.

ناوگان هواپیمایی

ناوگان هواپیمایی

در حال حاضر لوفت هانزا دارای بیش از ۱۵۰ فروند هواپیمای نسل جدید است که شامل A320Neo ، A350 ، B787 می‌شود. این هواپیماها نسبت به نسل‌های قدیمی‌تر،۲۵ درصد سوخت کمتر استفاده می‌کنند و میزان آلودگی صوتی آن‌ها تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

مسیرهای پروازی

مسیرهای پروازی

هواپیمایی لوفت هانزا در حال حاضر علاوه بر آلمان و اروپا، به آسیا، خاور میانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آفریقا هم پرواز دارد. پروازهای تهران-فرانکفورت لوفت‌هانزا با 5 پرواز هفتگی و هواپیمای استفاده شده در این پروازها، A340-300 است.

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

از طریق آدرس THRGR@dlh.de از روز شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰ می‌توانید با دفتر لوفت‌هانزا در تهران وارد تماس شوید. اگر هر گونه نظر یا شکایتی دارید می‌توانید به دفتر خدمات مشتریان به آدرس customer.relations@lufthansa.com پیام بدهید.

www.lufthansa.com