هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال ۱۳۵۱ تاسیس شده است. بنابراین یکی از ایرلاین‌های باسابقه ایرانی محسوب می‌شود. Iran Airtour علاوه بر پروازهای داخلی، به برخی از شهرهای خارجی نیز پرواز دارد. با این حال هواپیمایی ایران ایرتور با تعداد کمی هواپیما سفرهای خود را انجام می‌دهد. در واقع این شرکت هواپیمایی، تعدادی از هواپیماهای خود را بازنشسته کرده است.

گفتنی است دفتر هواپیمایی ایران ایرتور علاوه بر تهران، در برخی از شهرستان‌ها نیز دایر است.

بلیط هواپیما ایران ایرتور

اگر تصمیمتان این است که برای سفر پرواز ایران ایرتور را انتخاب کنید، طبیعی است که باید پیش از سفر بلیط هواپیما را برای مقصد تهیه کنید. بلیط ایران ایرتور را در علی بابا بخرید تا از مزایای این سایت برای سفری مطمئن و راحت برخوردار شوید. همچنین می‌توانید بلیط خارجی ایران ایرتور را نیز برای سفر خارجی خود تهیه کنید. (سفر خارجی ایران ایرتور در حال حاضر به پرواز تهران استانبول محدود می‌شود.)

قیمت بلیط هواپیما ایران ایرتور

قیمت بلیط هواپیما ایران ایرتور به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از جمله این عوامل می‌توان به طول مسیر، زمان سفر، کلاس نرخی پرواز و ... اشاره کرد. البته این نکته را می‌توان با اطمینان خاطر گفت که ایران ایرتور جزء پروازهای گران‌قیمت نیست.

خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور از علی بابا

برای خرید بلیط هواپیما ایران ایرتور از علی بابا، مسیر ساده و بی‌دردسری پیش روی شماست. برای این کار، در حساب کاربری‌تان در علی بابا وارد صفحه پرواز شوید. مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید. سپس روی جستجو کلیک کنید. در صفحه بعد نتایج جستجو از پروازهای مسیرتان را مشاهده خواهید کرد. برای اینکه این پروازها به ایران ایرتور محدود شود، از بخش شرکت‌های هواپیمایی، این ایرلاین را انتخاب کنید. برای خرید بلیط ایران ایرتور یکی از این پروازها را انتخاب کنید. سپس با تکمیل اطلاعات و پرداخت آنلاین رزرو بلیط هواپیما ایران ایرتور را نهایی کنید.

Iran AirTour airline - aircraft

مقاصد پروازی ایران ایرتور

مقاصد پروازی ایران ایرتور متنوع و گسترده است. در ادامه 10 مقصد محبوب این ایرلاین را آورده‌ایم:

  1. بلیط هواپیما مشهد : مشهد از محبوب‌ترین شهرهای داخلی است. از این رو پرواز ایران ایرتور و سایر ایرلاین‌ها به این شهر، قابل توجه و مهم است.
  2. بلیط هواپیما کیش : موقعیت گردشگری و تفریحی کیش، این جزیره را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد پروازی ایران ایرتور تبدیل کرده است.
  3. بلیط هواپیما تهران اصفهان : اصفهان به دلایل گردشگری و اقتصادی، شهر مهمی است. پروازهای ایران ایرتور هم به این شهر کم نیست.
  4. بلیط هواپیما تهران شیراز : شیراز شهر ادب، فرهنگ و تمدن است. گردشگری در این شهر هم رونق زیادی دارد. از این رو فرودگاه شیراز در هفته میزبان چند پرواز ایران ایرتور است.
  5. بلیط هواپیما تهران تبریز : دیگر شهر محبوب داخلی برای سفرهای تفریحی و کاری تبریز است و از مهم‌ترین مقاصد پروازی ایران ایرتور به شمار می‌آید.
  6. بلیط هواپیما تهران بندرعباس : بندرعباس هم خودش شهر مهمی است و هم به جزایر متعدد اطرافش دسترسی دارد. به همین دلیل بندرعباس هم شهر مهمی از میان مقاصد پروازی ایران ایرتور است.
  7. بلیط هواپیما تهران بوشهر : دیگر شهر جنوبی کشور که موقعیت اقتصادی و گردشگری خاصی دارد، بوشهر است. ایران ایرتور هم پروازهای متعددی به این شهر دارد.
  8. بلیط هواپیما تهران کرمانشاه : یکی دیگر از شهرهای داخلی کشور که ایران ایرتور پروازهای زیادی به آن دارد، کرمانشاه است.
  9. بلیط هواپیما تهران اهواز : اهواز نیز با برخورداری از موقعیت اقتصادی مهم در کشور پروازهای فراوان از جمله ایران ایرتور را میزبانی می‌کند.
  10. بلیط هواپیما تهران استانبول : بی‌شک استانبول یکی از محبوب‌ترین شهرهای خارجی است. پروازهای ایران ایرتور به این شهر هم زیاد است و ایران ایر تور نیز مانند بسیاری از شرکت های هواپیمایی دیگر بلیط هواپیما استانبول را ارائه می‌کند.

بلیط چارتر هواپیمایی ایران ایرتور

بلیط چارتر هواپیمایی ایران ایرتور، گزینه‌ای مناسب برای پروازی ارزان و کم‌هزینه است. اگر قصد خرید این نوع بلیط را دارید، پس از پیدا کردن بلیط‌های ایران ایرتور در علی بابا، فیلتر چارتر را نیز فعال کنید. حالا چارترها را خواهید دید. یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و خریدتان را انجام دهید.

بلیط سیستمی هواپیمایی ایران ایرتور

اما همیشه هم بلیط چارتر بهترین انتخاب نیست. گاهی اوقات مانند ایام پرسفر بلیط سیستمی گران‌تر از بلیط چارتر نیست. بنابراین با خرید بلیط سیستمی هواپیمایی ایران ایرتور خریدی منطقی خواهید داشت. برای پیدا کردن این بلیط‌ها، گزینه سیستمی را در علی بابا انتخاب کنید و بقیه مراحل هم که مثل قبل است.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی ایران ایرتور

بلیط لحظه آخری هواپیمایی ایران ایرتور با پایین آوردن قیمت بلیط، می‌تواند هزینه سفر شما را به میزان چشمگیری کاهش دهد. فقط شرطش این است که گوش به زنگ باشید و با پیدا کردن بلیط لحظه آخری، راهی سفر شوید.

بلیط ارزان هواپیمایی ایران ایرتور

برای خرید بلیط ارزان هواپیما ایران ایرتور گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست. خرید بلیط چارتر، بلیط لحظه آخری و... از جمله این موارد است. علاوه بر این می‌توانید از تقویم قیمتی علی بابا استفاده کنید که قیمت‌های ارزان‌تر در روزهای دیگر را به شما نشان می‌دهد.

برنامه پروازهای داخلی ایران ایرتور

برنامه پروازهای داخلی ایران ایرتور به شرح زیر است:

برنامه پروازهای خارجی ایران ایرتور

ایران ایرتور علی رغم تعداد زیاد پروازهای داخلی‌اش، پروازهای خارجی زیادی ندارد. برنامه پروازهای خارجی ایران ایرتور به این ترتیب است:

پرواز رفت و برگشت ایران ایرتور

برای اینکه از داشتن بلیط بازگشت مطمئن باشید، پرواز رفت و برگشت ایران ایرتور را همزمان بخرید. گاهی افراد تصور می‌کنند خرید بلیط بازگشت در روزهای آخر سفر، مقرون‌به‌صرفه‌تر است؛ اما این پیش‌بنی همیشه درست از کار درنمی‌آید. بنابراین توصیه می‌شود بلیط هواپیما رفت و برگشت ایران ایرتور را همزمان بخرید.

کیفیت هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور برای صندلی‌های خود دو کلاس اکونومی و بیزینس را در نظر گرفته است. البته نوع پذیرایی در هر دو یکسان است و تنها در راحتی و اندازه فضای پا با هم متفاوت هستند.

Iran AirTour airline - aircraft

ترمینال هواپیمایی ایران ایرتور

اگر از تهران عازم سفر خارجی با هواپیمایی ایران ایرتور هستید، باید به فرودگاه امام خمینی (ره) بروید. اما اگر مقصدتان داخلی است ترمینال هواپیمایی ایران ایرتور از تهران، ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد است.

هزینه اضافه بار ایران ایرتور

اگر میزان بار شما بیشتر از اندازه تعیین‌شده باشد، باید هزینه اضافه بار بپردازید. هزینه اضافه بار ایران ایرتور برای هر کیلوگرم برابر است با یک درصد قیمت بلیط همان مسیر.

کنسل کردن بلیط هواپیمای ایران ایرتور

اگر به هر دلیل سفرتان لغو شود، اولین اقدام کنسل کردن بلیط هواپیمایی ایران ایرتور خواهد بود. برای کنسلی به حساب کاربریتان در علی بابا مراجعه کنید. در قسمت سفرهای من مراحل استردادها را طی کنید. به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان علی بابا پول را به حساب‌تان بازمی‌گرداند.

سوالات متداول درباره ایران ایرتور

شرکت ایران ایرتور چه سابقه‌ای دارد؟ آیا با شرکت هواپیمایی ایران ایر در ارتباط است؟

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1351 کار خود را در صنعت هوایی کشور آغاز کرد. این هواپیمایی توسط هواپیمایی ایران ایر تاسیس شد. اما از سال 1395 این ایرلاین به بخش خصوصی واگذار شده است.

برای خرید سریع و راحت بلیط هواپیمای ایران ایرتور از علی بابا چه باید کرد؟

اگر قصد دارید برای سفرتان بلیط هواپیمای ایران ایرتور را بخرید، به حساب کاربریتان در سایت علی بابا مراجعه کنید. در صفحه پرواز، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص و روی جستجو کلیک کنید. از بین پروازها، ایران ایرتور را انتخاب و خریدتان را نهایی کنید.

چه طور می‌توانیم با خیال آسوده و بدون نگرانی بلیط چارتر هواپیما ایران ایرتور را بخریم؟

اگر قصد دارید با خرید بلیط چارتر ایران ایرتور هزینه سفرتان را کاهش دهید، باید مرجعی معتبر و مطمئن بیابید. در علی بابا پس از یافتن پروازهای ایران ایرتور، در نوع بلیط، چارتر را انتخاب کنید. و از میان بلیط‌های موجود خریدتان را انجام دهید.

آیا قیمت بلیط هواپیما ایران ایرتور ارزان است؟ چه طور می‌شود بلیط ارزان ایران ایرتور را خرید؟

قیمت بلیط هواپیما ایران ایرتور نسبت به برخی از ایرلاین‌ها کمی ارزان‌تر است. برای خرید بلیط ارزان ایران ایرتور شیوه‌هایی نظیر خرید بلیط چارتر، بلیط لحظه آخری و موکول کردن سفر به ایام غیرتعطیل یا روزهای وسط هفته، نیز وجود دارد.

میزان بار مجاز در پرواز هواپیمای ایران ایرتور چه قدر است؟ هزینه اضافه بار چه میزان است؟

میزان بار مجاز در پروازهای ایران ایرتور 30 کیلوگرم است؛ ضمنا مسافران می‌توانند یک کیف یا ساک دستی 5 کیلوگرمی هم به داخل هواپیما ببرند. اما اگر بارتان بیشتر از این است، باید هزینه آن را بپردازید. هزینه اضافه بار ایران ایرتور برای هر کیلوگرم معادل یک درصد قیمت بلیط هواپیما در همان مسیر است.

اگر سفرمان لغو شود، چه طور می‌توانیم بلیط هواپیمای ایران ایرتور را استرداد کنیم؟

اگر به هر دلیلی سفرتان لغو شود، باید بلیطتان را کنسل کنید. برای استرداد بلیط هواپیما ایران ایرتور به حساب کاربریتان در علی بابا بروید. در قسمت سفارشات و استردادها کلیک کنید و مراحل استرداد را انجام دهید.

برای سفر داخلی با هواپیمایی ایران ایرتور باید به کدام فرودگاه و ترمینال برویم؟

اگر از تهران با پرواز ایران ایرتور عازم سفر داخلی  هستید، باید به ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد بروید. برای پروازهای خارجی از تهران، هم باید به فرودگاه امام خمینی (ره) مراجعه کنید.