هواپیمایی کاسپین

هواپیمایی کاسپین Caspian Airlines در سال ۱۳۷۲ با عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی کشور تاسیس شد. شرکت هواپیمایی کاسپین با ناوگانی متشکل از چهار هواپیما وارد آسمان پروازی کشور شده بود، از سال ۱۳۷۹ همراه با افزایش تعداد ناوگان، دامنه‌ فعالیت‌های خود را نیز افزایش داد. بر اساس اعلام وب‌سایت هواپیمایی کاسپین میانگین عمر این هواپیماها حدود 23 سال است. گفتنی است کاسپین در بخش خصوصی و ارتش جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

دفتر هواپیمایی کاسپین در تهران و برخی از شهرهای کشور فعال است و سعی می‌کند از این طریق خدمات دردسترس‌تری برای کاربران داشته باشد.

بلیط هواپیما کاسپین

برای خرید بلیط هواپیما کاسپین احتمالا دلایل متفاوتی وجود دارد. پوشش مقصد، قیمت مناسب و مواردی از این دست باعث می‌شود که پرواز کاسپین را انتخاب کنید. هواپیمایی کاسپین دوکلاس پروازی اکونومی و بیزنس را برای سفرهای خود تعریف کرده است. قیمت بلیط کاسپین هم بر همین اساس و البته عوامل دیگر تعیین می‌شود.

گفتنی است بلیط خارجی کاسپین را نیز می‌توانید برای مقاصد بین‌المللی این ایرلاین تهیه کنید و راهی سفر خارجی‌تان شوید.

قیمت بلیط هواپیما کاسپین

احتمالا قیمت بلیط هواپیما کاسپین یکی از دلایل اصلی مسافران برای انتخاب این ایرلاین برای پروازهای داخلی و خارجی است. برای اطلاع از قیمت روز بلیط پروازهای هواپیمایی کاسپین، کافی است مبدا و مقصد مورد نظر خود را در سایت علی بابا جستجو کنید.

خرید بلیط هواپیما کاسپین از علی بابا

با خرید بلیط هواپیما کاسپین از علی بابا از امکانات و خدماتی نظیر پشتیبانی ۲۴ ساعته برخوردار می‌شوید. برای خرید بلیط کاسپین باید به حساب کاربریتان در علی بابا بروید، وارد صفحه پرواز شوید، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را انتخاب و جستجو کنید. در صفحه بعد پروازهای ایرلاین‌های مختلف به مقصد خود را خواهید دید. در پنجره‌های کنار صفحه گزینه کاسپین را انتخاب کنید تا تنها پروازهای این ایرلاین را مشاهده کنید. در مرحله بعد برای رزرو بلیط هواپیما باید اطلاعاتتان را تکمیل کنید و هزینه بلیط را آنلاین بپردازید. پس از این مراحل خرید بلیط هواپیما کاسپین از علی بابا به پایان می‌رسد.

Caspian airline - aircraft

مقاصد پروازی کاسپین

مقاصد پروازی کاسپین به نسبت ناوگان این ایرلاین، متعدد و متنوع است. با محبوب‌ترین مقاصد پروازی کاسپین آشنا شوید:

  • مشهد: مشهد، پایتخت معنوی ایران، از مهم‌ترین مقاصد پروازی کاسپین به شمار می‌آید. خرید بلیط هواپیما مشهد کاسپین و سایر شرکت‌های هواپیمایی از علی بابا امکان پذیر است.
  • کیش: کیش دارای موقعیت‌های گردشگری و تفریحی فراوان و جذاب است، از این رو از مهم‌ترین مقاصد کاسپین نیز هست. خرید بلیط هواپیما کیش کاسپین و سایر شرکت‌های هواپیمایی از علی بابا امکان پذیر است.
  • قشم: قشم نیز جزیره‌ای زیبا و بکر است. بسیاری از مسافران، کاسپین را برای پرواز به قشم انتخاب می‌کنند.
  • تبریز: تبریز به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی و گردشگری کشور مسافران زیادی دارد. بخشی از این مسافران کاسپین را برای پرواز خود انتخاب می‌کنند.
  • شیراز: شیراز نیز به عنوان یک شهر توریستی، در هفته میزبان چندین پرواز از کاسپین است.
  • استانبول: در بین شهرهای خارجی، استانبول از اصلی‌ترین مقاصد پروازی کاسپین است. شما می‌توانید به سادگی بلیط هواپیما استانبول را از علی بابا تهیه نمایید.
  • دبی: دبی نیز مسافران و طرفداران زیادی دارد، بسیاری از مسافران با کاسپین به این شهر باشکوه سفر می‌کنند.
  • نجف: یکی دیگر از مهم‌ترین مقاصد پروازی کاسپین شهر نجف است.
  • ازمیر: ازمیر از دیگر شهرهای ترکیه است که با پرواز کاسپین می‌توان راحت به آن رسید.
  • اسپارتا: از دیگر مقاصد پروازی کاسپین که طرفداران زیادی هم دارد، شهر اسپارتا ترکیه است.

بلیط چارتر هواپیمایی کاسپین

اگر می‌خواهید هزینه سفرتان کم شود و پول کمتری برای خرید بلیط هواپیما بپردازید، گزینه چارتر انتخاب مناسبی است. حال اگر بلیط چارتر هواپیمایی کاسپین را هم پیدا کنید، احتمالا باز هم هزینه‌هایتان کمتر می‌شود. برای خرید بلیط چارتر کاسپین در گزینه‌های کنار صفحه علاوه بر کاسپین باید چارتر را هم انتخاب کنید و به راحتی خریدتان را انجام دهید.

بلیط سیستمی هواپیمایی کاسپین

اما همیشه هم چارتر انتخاب مقرون‌به‌صرفه نیست. مثلا اینکه برای خرید بلیط چارتر برای کودکان باید قیمت کامل بلیط را بپردازید در حالی که این شرایط درباره بلیط سیستمی صدق نمی‌کند. یا اینکه قیمت بلیط چارتر در ایام پرسفر چندان ارزان نیست. بنابراین بلیط سیستمی هواپیمایی کاسپین در بسیاری از مواقع انتخابی اقتصادی و به‌صرفه برای سفرهای داخلی و خارجی است.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی کاسپین

اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید هزینه سفرتان را کم کنید یا با خرید بلیط ارزان‌تر، سفرهای بیشتری بروید، می‌توانید روی بلیط لحظه آخری هواپیمایی کاسپین حساب کنید. بلیط لحظه آخری به دلیل ماهیتش، یعنی نزدیک بودن زمان پرواز، بلیط خاصی است. یعنی اگر بلیط لحظه آخری را خریدید، زمان زیادی برای تدارک مقدمات سفر مثل گرفتن یا تمدید پاسپورت برای سفر خارجی ندارید.

بلیط ارزان هواپیمایی کاسپین

اگر به دنبال بلیط ارزان هواپیمایی کاسپین هستید، چند راه پیش روی شماست. خرید بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری روش‌های متداول برای خرید بلیط ارزان هستند. اما علاوه بر این اگر بتوانید سفرتان را به ایام کم‌سفر یا وسط هفته هم موکول کنید، پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما آسان‌تر خواهد شد.

برنامه پروازهای داخلی کاسپین

اگر به دنبال برنامه پروازهای داخلی کاسپین هستید، این لیست کمکتان می‌کند:

برنامه پروازهای خارجی کاسپین

پروازهای خارجی هم از مقاصد مهم هواپیمایی کاسپین هستند. این هم برنامه پروازهای خارجی کاسپین:

پرواز رفت و برگشت کاسپین

هنگام رزرو بلیط هواپیما، پرواز رفت و برگشت کاسپین را همزمان بخرید. اگرچه ممکن است تصور کنید در روزهای نزدیک به بازگشت قیمت بلیط ارزان‌تر می‌شود، اما این احتمال هم وجود دارد که مجبور به خرید بلیط گران‌تری شوید. بنابراین بلیط هواپیما رفت و برگشت کاسپین را همزمان بخرید تا به مشکلاتی از این دست برنخورید.

Caspian airline - crew

کیفیت هواپیمایی کاسپین

هواپیمایی کاسپین در ناوگان خود از هواپیماهای بوئینگ و مک دانل داگلاس استفاده می‌کند. در بسیاری از موارد این هواپیماها بازسازی شده‌اند تا رفاه مسافران تامین شود.

هزینه اضافه بار کاسپین

در پروازهای کاسپین مسافران مجازند 20 کیلوگرم بار داشته باشند، علاوه بر این آنها می‌توانند یک کیف دستی 5 کیلوگرمی هم همراه خود به داخل هواپیما ببرند. اما اگر بارتان بیشتر از این میزان باشد باید هزینه اضافه بار بپردازید. هزینه اضافه بار کاسپین برای هر یک کیلوگرم، برابر با یک درصد قیمت بلیط همان مسیر است.

کنسل کردن بلیط هواپیمایی کاسپین

برای کنسل کردن بلیط هواپیمایی کاسپین در علی بابا کافی است وارد حساب کاربریتان شوید و به بخش سفرهای من بروید. پس از طی مراحل استرداد، پول بلیط در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حسابتان بازمی‌گردد.

سوالات متداول هواپیمایی کاسپین

بلیط هواپیما کاسپین را چه طور بخریم؟ روش آنلاین چه مزیتی بر سایر روش‌ها دارد؟

برای خرید بلیط هواپیما کاسپین، علی بابا کارتان را راحت کرده است. همین که مقصد و مبدا و تاریخ سفر را مشخص کنید، از آن پس فقط باید پروازتان را از بین پروازهای کاسپین مشخص کنید و مراحل پرداخت را انجام دهید. روش آنلاین مزایای متعددی دارد؛ از جمله آنکه خودتان می‌توانید زمان سفر، ایرلاین، کلاس پروازی و... را انتخاب کنید.

چگونه بلیط چارتر هواپیما کاسپین را پیدا کنیم؟ همیشه بلیط چارتر بهترین انتخاب است؟

پس از اینکه لیست پروازها را برای مقصدتان مشاهده کردید، گزینه کاسپین و بعد از آن گزینه، چارتر را انتخاب کنید. حالا در این مرحله تنها پروازهای چارتر هواپیمایی کاسپین را می‌بینید و می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

مهم‌ترین مقاصد پروازهای داخلی هواپیمایی کاسپین کدام شهرهای کشور هستند؟

هواپیمایی کاسپین پروازهای داخلی متعددی به اقصی نقاط کشور دارد. از جمله مهم‌ترین شهرهای داخلی که مقصد کاسپین هستند می‌توان به شیراز، مشهد، کیش، قشم، تبریز، زاهدان، بندرعباس، کرمانشاه، چابهار، اهواز، دزفول و... اشاره کرد.

آیا هواپیمایی کاسپین پرواز خارجی هم دارد؟ مهم‌ترین مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی کاسپین کجاست؟

بله. هواپیمایی کاسپین علاوه بر پروازهای داخلی، تعدادی پرواز خارجی هم دارد. البته بیشتر این پروازها به کشورهای همسایه هستند. از مهم‌ترین مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی کاسپین، مقاصدی نظیر استانبول، دبی، نجف، دبی و بغداد هستند.

میزان بار مجاز در هواپیمایی کاسپین چه قدر است؟ میزان جریمه اضافه بار کاسپین چه میزان است؟

زمانی که بلیط هواپیما کاسپین را می‌خرید، میزان بار مجاز برای شما 30 کیلوگرم است؛ علاوه بر این 5 کیلوگرم هم می‌توانید کیف یا ساک دستی داشته باشید که به داخل هواپیما ببرید. اما اگر بارتان بیشتر از این میزان باشد برای هر کیلوگرم از آن باید به اندازه یک درصد قیمت بلیط هواپیمای آن مسیر، جریمه بپردازید.

برای سفر داخلی یا خارجی با هواپیمایی کاسپین باید به کدام فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها مراجعه کنیم؟

در سفر خارجی اگر مبداتان تهران است باید به فرودگاه امام خمینی(ره) بروید. اما در سفر داخلی با مبدا تهران باید به ترمینال شماره 4 فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. در زمان بازگشت به تهران هم به ترمینال شماره 6 فرودگاه مهرآباد هدایت می‌شوید.

بلیط هواپیمای کاسپین را چه طور می‌توان کنسل کرد؟ جریمه کنسلی چه قدر است؟

اگر به هر دلیلی سفرتان لغو شود، حتما می‌خواهید بلیطتان را کنسل کنید. برای کنسل کردن بلیط هواپیمای کاسپین وارد حساب کاربریتان در علی بابا شوید و به قسمت سفارشات و استردادها بروید. مراحل استرداد را طی کنید تا در کوتاهترین زمان پول به حسابتان بازگردد. میزان جریمه کنسل کردن بلیط به کلاس پرواز، کلاس نرخی و... بستگی دارد. میزان جریمه را هنگام خرید در قسمت قوانین استرداد می‌بینید.