هواپیمایی اتریشی

اتریشی

هواپیمایی اتریشی (یا همان آسترین ایرلاینز) بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کشور اتریش و حامل پرچم این کشور است. به عنوان عضوی از گروه شرکت‌های هواپیمایی لوفت هانزا (بزرگ‌ترین ایرلاین اروپا) و استار الاینس (Star Alliance) هواپیمایی اتریشی از فرودگاه وین به عنوان پایگاه اصلی پروازی خود استفاده می‌کند. به دلیل موقعیت جغرافیایی در قلب اروپا، هواپیمایی اتریشی بهترین دروازه برای اتصال شرق و غرب جهان است.

افتخارات اتریشی

به وجود آوردن بهترین تجربه سرو غذا در کلاس بیزینس همیشه یکی از مهم‌ترین نکات مورد توجه هواپیمایی اتریشی بوده که محقق هم شده است. بعد از موفقیت در سال 2017 و به دست آوردن رتبه چهارم، پاسخ‌دهندگان پرسشنامه جایزه اسکای‌ترکس (Skytrax) در سال ۲۰۱۸، عنوانِ «بهترین کترینگ کلاس بیزینس» جهان را به هواپیمایی اتریشی اعطا کردند.
همچنین جایزه «بهترین خدمات مهمانداری در اروپا» هم یکی از جوایز افتخارآمیز هواپیمایی اتریشی است.
اسکای‌ترکس از سال ۱۹۹۹، رضایت مشتریان در صنعت ایرلاین‌‎ را با پرسشنامه‌های خود مورد سنجش قرار می‌دهد. هر سال تقریبا ۲۰ میلیون مسافر این فرصت را پیدا می‌کنند که نظرشان را در مورد جنبه‌های مختلف پروازهایی که داشته‌اند بیان کنند. هواپیمایی اتریشی در سال‌های مختلف برگزاری این نظرسنجی همواره جز خدمت‌رسانان برتر جهان محسوب شده است.

کلاس های پروازی

پرواز با کلاس اکونومی اتریشی:

پروازهای اکونومی هواپیمایی اتریشی با فراهم کردن فضای بیشتر برای نشستن، سفر شما را به تجربه‌ای راحت و آرام تبدیل می‌کند. اگر می‌خواهید بلیط‌ پروازتان را در بخش اکونومی بگیرید، خودتان می‌توانید انتخاب کنید که صندلی شما کنار پنجره باشد، در بین دو صندلی باشد و یا در سمت راهرو. حتی در بعضی از پروازهای هواپیمایی اتریشی، می‌توانید ۴۸ ساعت قبل از پرواز به صورت آنلاین، صندلی‌های مخصوصی را انتخاب کنید که فضای بیشتری دارند. در پروازهای اکونومی هواپیمایی اتریشی، می‌توانید یک چمدان دستی حداکثر ۸ کیلوگرمی با خودتان داخل هواپیما برده و یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی هم تحویل بخش بار هواپیما بدهید.

پرواز با کلاس پریمیوم اکونومی اتریشی:

از فضای بیشتر برای دراز کردن پاها بگیرید تا تکیه‌گاهی که تا چهل درجه عقب می‌رود و جاپای قابل تنظیمی که برای راحتی پاهایتان طراحی شده، همگی برای راحت‌تر کردن سفر شما در یک کلاس جمع شده‌اند. شما می‌توانید کلاس پروازی پریمیوم اکونومی اتریشی را از وین به مقاصد کانادا و آمریکا تجربه کنید. در کلاس پریمیوم اکونومی نسبت به اکونومی، فضا و راحتی بیشتری دارید ولی هزینه‌تان از بیزینس کلاس کمتر است.
صندلی‌هایی به پهنای تقریبا نیم متر که تا چهل درجه به عقب خوابانده می‌شوند و فضای بیشتری برای پاها و بدن شما ایجاد می‌کنند قطعا پرواز راحتی را برای شما رقم می‌زنند. بعضی افراد ممکن است در طول پرواز نیاز داشته باشند که کمی هم کار کنند. اگر شما هم از این دسته‌اید، پریز برق و پورت‌های USB یک دفتر کار میان ابرها را برای شما فراهم خواهند کرد.
میزان باری که مجازید در کلاس پریمیوم اکونومی همراه خود داشته باشید، یک چمدان دستی با وزن حداکثر ۸ کیلوگرم برای حمل با خود به داخل کابین و دو چمدان هر کدام حداکثر ۲۳ کیلوگرم برای بخش بار است.
قبل از اینکه پرواز شروع شود، نوشیدنی خوشامدگویی هواپیمایی اتریشی را میل کنید. در طول سفر هم غذای مورد علاقه‌تان را از منوی متنوع انتخاب کنید تا با بالاترین کیفیت برای شما سرو شود. همچنین برای اینکه قبل از فرود هم انرژی داشته باشید، با توجه به ساعت پرواز، صبحانه یا میان‌وعده برایتان آورده می‌شود.

پرواز با کلاس بیزینس اتریشی:

شرکت هواپیمایی اتریشی از نظر خدمات، یکی از حرفه‌ای‌ترین و لذت‌بخش‌ترین سفرهای بیزینسی را برای شما رقم می‌زند. از منوی متنوع آن با انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد بگیرید تا غذاهای درجه یک آن، می‌توانند خاطرات خوبی برای شما بسازند. اگر بلیط‌تان از بیزینس کلاس اتریشی است، می‌توانید از کانترهای مخصوص چک-این بیزینس، تحویل بار مخصوص بیزینس و بازرسی بدنی مخصوص بیزینس استفاده کنید تا در هیچ صفی زمان را از دست ندهید.
میزان بار مجازی که می‌توانید همراه خود داشته باشید، دو چمدان دستی هر یک با وزن حداکثر ۸ کیلوگرم به داخل کابین و دو چمدان هر یک با وزن حداکثر ۳۲ کیلوگرم برای تحویل به بخش بار است.

قوانین بار

منظور از بار مجاز، میزان باری است که به هر مسافر از طرف ایرلاین تخصیص داده می‌شود. حداکثر بار مجاز یا بار رایگان هر پرواز بسته به کلاس پروازی و در برخی موارد بسته به مسیر پروازی متفاوت است. حداکثر بار مجازی که هر مسافر می‌تواند در پروازهای اتریشی با خود حمل کند به این ترتیب است:
کلاس اکونومی: یک چمدان با وزن حداکثر ۲۳ کیلوگرم به مقصد اروپا – دو چمدان با وزن حداکثر ۲۳ کیلوگرم به مقصد آمریکا یا کانادا و یک چمدان دستی حداکثر ۸ کیلوگرم برای حمل به کابین
کلاس پریمیوم اکونومی: یک چمدان به وزن ۲۳ کیلوگرم به مقصد اروپا – دو چمدان به وزن ۲۳ کیلوگرم به مقصد آمریکا یا کانادا و یک چمدان دستی حداکثر ۸ کیلوگرم برای حمل به کابین
کلاس بیزنس: دو چمدان هر کدام حداکثر ۳۲ کیلوگرم برای بخش بار و دو چمدان دستی هر یک حداکثر ۸ کیلوگرم برای حمل به داخل کابین

خدمات ویژه

شرکت هواپیمایی اتریشی برای مشتریان خود کم نمی‌گذارد اگر دوست دارید در حین پرواز، غذای خاصی میل کنید، می‌توانید تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز غذای مورد علاقه داخل پرواز اتریشی خود را تنها با پرداخت ۱۵ یورو از صفحه سفارش غذا و از بین ۹ منوی متنوع انتخاب کنید.
austrian-special-services-1.456360a.jpg

در پروازهای اتریشی آنلاین بمانید

در تمامی سفرهای هواپیمایی اتریشی، به اینترنت دسترسی خواهید داشت. بسته‌های اینترنتی در سه نوع متفاوت با قیمت‌های متفاوت ارائه شده‌اند، ولی علاوه بر آن‌ها، می‌توانید از مطالب گردشگری و اطلاعات سایت هواپیمایی اتریشی به صورت رایگان استفاده کنید.
austrian-special-services-2.3b62b24.jpg

خبرهای روز را از دست ندهید

قبل از اینکه پروازتان شروع شود، می‌توانید روزنامه‌ها و مجله‌های مورد علاقه‌تان را روی گوشی، تبلت یا لپتاپ خودتان دانلود کنید و در سفر مشغول مطالعه باشید. آرشیوی به اندازه ۳۵۰ ساعت ویدئو و موسیقی در اختیار شماست تا ندانید که پرواز چه زمانی شروع شد و چگونه گذشت.
austrian-special-services-3.30dda6c.jpg

منوی غذای رایگان کودک در اتریشی

اگر به همراه فرزندان‌تان پرواز می‌کنید و قرار است که پروازتان بیشتر از ۰۳:۴۵ ساعت طول بکشد، ۲۴تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز برای فرزندان خودتان از منوی غذای رایگان کودک سفارش بدهید.
austrian-special-services-4.8fa64cf.jpg

اگر در اتریشی کالسکه‌ای همراهتان دارید

اگر کالسکه‌ای همراهتان دارید که بیشتر از ۱۰ کیلوگرم نیست، می‌توانید آن را به صورت مجانی با خودتان حمل کنید. کالسکه‌هایی که بیشتر از این مقدار وزن دارند باید چک-این شوند. حتی صندلی مخصوص کودکان هم می‌توانید با خودتان حمل کنید. فقط کافی است که یک صندلی رزرو کرده و صندلی محافظ را روی آن نصب کنید. البته این صندلی‌های مخصوص اول باید تایید شوند.
austrian-special-services-5.29ee04e.jpg

لانژ اختصاصی هواپیمایی اتریشی در وین

در فرودگاه وین، یک لانژ اختصاصی وجود دارد که استفاده از آن برای افرادی که بلیط بیزینس کلاس دارند رایگان است، ولی اگر شما بلیط اکونومی یا پریمیوم اکونومی هم داشته باشید می‌توانید با پرداخت فقط ۳۵ یورو از این لانژ استفاده کنید. انواع نوشیدنی، اینترنت پرسرعت، تلویزیون، حمام و اتاق آرام همگی از امکانات این لانژ هستند.
austrian-special-services-6.c88508c.jpg

ناوگان هواپیمایی

هواپیمایی اتریشی برای پروازهای تهران - وین و برعکس، از هواپیماهای A320 استفاده می‌کند.

مسیرهای پروازی

پروازهای تهران - وین اتریشی 4 بار در هفته انجام می‌شوند.
همچنین این ایرلاین به ۱۳۰ مقصد جهانی پرواز دارد که ۳۵ مقصد آن در اروپای مرکزی و شرقی متمرکز است.

اطلاعات تماس

از طریق آدرس THRGR@dlh.de از روز شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰ می‌توانید با دفتر لوفت هانزا در تهران وارد تماس شوید.
اگر هر گونه نظر یا شکایتی دارید می‌توانید به دفتر خدمات مشتریان به آدرس customer.relations-middleeast@austrian.com پیام بدهید
 وب‌سایت هواپیمایی اتریشی: www.austrian.com