بلیط سیستمی چیست؟ | سایت علی بابا

بلیط سیستمی چیست؟

بلیط سیستمی، بلیط همان پروازهای منظمی هستند که خطوط هوایی در برنامه‌های‌شان دارند. این پروازها، برنامه و ساعت مشخصی داشته و معمولاً برای دوره‌های طولانی مدت برگزار می‌شوند. بیشتر پروازهای خطوط هوایی مهم ایران، از جمله ماهان و ایران‌ایر، به صورت برنامه‌ای به فروش می‌رسند. هزینه‌ی ناشی از پر نشدن پروازهای برنامه‌ای و باقی ماندن صندلی‌های خالی در پرواز، متوجه خط هوایی برگزار کننده‌ی این پرواز است.

پروازهای سیستمی، هم توسط آژانس‌های مسافرتی و هم توسط خطوط هوایی در اختیار مسافران قرار می‌گیرند.

برخلاف خرید بلیط هواپیما چارتر ، بلیط‌های سیستمی را می‌شود مطابق با قوانین کنسلی سازمان هواپیمایی کشوری، استرداد کرد.

در حال حاضر، سایت علی‌بابا امکان استرداد آن‌لاین را برای خریداران بلیط هواپیما فراهم کرده است و مسافران می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز، بدون مراجعه به آژانس هواپیمایی، درخواست کنسل کردن پرواز خود را در سایت ثبت کنند. اهمیت این امکان وقتی مشخص می‌شود که بدانید درصد جریمه‌ی کنسلی که از هزینه‌ی بلیط کسر می‌شود، بر اساس فاصله‌ی کنسل کردن بلیط تا زمان پرواز محاسبه می‌شود. استفاده از علی‌بابا، بیرون از ساعات اداری یا در روزهای تعطیل، آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای کنسل کردن بلیط هواپیما است.

علی‌بابا ضمانت پرداخت خسارت را تا دو برابر قيمت بليط چارتری تهيه شده از سايت -در صورت خرید بلیط جديد در فرودگاه و ارایه‌ی فاکتور- برعهده مي‌گيرد.