بندر سیراف کنگان

 • آدرس: بوشهر، شهرستان کنگان
بندر سیراف
تصویر بندر سیراف
عکس بندر سیراف
بندر سیراف
بندر سیراف

شاید بهترین کلمات برای توصیف بندر سیراف کنگان در استان بوشهر، صلح، رونق و شگفتی باشد. این بندر که در دوره‌های تاریخی متفاوت از باستان تا قاجار از جمله پررونق‌ترین بنادر تجاری ایران بوده، از راه‌های اصلی دریایی تجارت ابریشم بوده و با چین، شرق دور و اروپا روابط تجاری و مبادلات بین‌المللی داشته است. به همین دلیل افراد از مذاهب و نژادهای متفاوت برای بازرگانی به این بندر آمده و تمامی این مذاهب در صلح و دوستی در کنار هم زندگی می‌کرده‌اند و مراسم‌های مذهبی خاص خود را برگزار می‌کرده‌اند. بندر سیراف کنگان که به بندری طاهری هم معروف است، معماری شگفت‌آوری دارد و جاذبه‌های گردشگری گوناگونی همچون آرامگاه سیبویه، بازار باستانی، گور دخمه‌ها، خانه‌های اعیانی و مسجد جامع را در خود جای داده است. در حال حاضر ۲۲ اثر تاریخی سیراف به ثبت آثار ملی ایران رسیده است و بهشتی برای باستان‌شناسان محسوب می‌شود. این بندر تاریخی با چشم‌اندازی به کرانه‌های خلیج فارس، روزگاری جلال و ابهتی داشته و اکنون این شکوه را همچون موزه‌ای پهناور و گسترده پیش روی ما قرار داده است.

امکانات و مشخصات

 • سرویس بهداشتی
  دارد
 • پارکینگ
  فضای پارک عمومی موجود است
 • دسترسی ویلچر
  دارد
 • مسیر دسترسی با وسیله‌ی نقلیه
  ‌ ‌

تجربه مسافران از بندر سیراف

4.8
4 نظر
فوق‌العاده
3
خوب
1
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
0
عسل احمدی
امتیاز: 5
0
بندری قدیمی با تاریخ چند هزار ساله

این بندر که زمانی بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین بندر تجاری ایران بود و نقش موثری در روابط تجاری ایران با دیگر بنادر خلیج فارس و مراکز تجاری کشورهایی مثل عمان، هند و چین داشت، یکی از دیدنیهای مهم بوشهر محسوب می‌شود. این بندر با سوغاتیهایی چون شلیخ، الوک، خارک و زری‌بافی و دیدنیهایی مثل گورستان صخره‌ای، قلعه نصوری، موزه سیراف و دخمه‌های باستانی، باید حتما در لیست بازدید از این استان باشد و چند روزی در آن زمان گذراند.

نوشته شده در
عادله مهدی خشوئی
امتیاز: 5
0
همزیستی ادیان

دوستان اینجا بندر سیراف اس یکی از باستانی ترین مکانهای بوشهرس و وجود گور دخمه ها قدمت هزاران ساله ای دارد که قدمتی این شهر بندری رو تایید میکند ‌ادیان مختلف اینجا درکنارهم زندگی میکردند برا اینکه این بندر محل تجارت با دنیا بودس وبه قولی ساکنانش مردم دیده وآ دنیا دیده بودند و پر اس از آثار تاریخی دریا هم که یک پدیده طبیعی اس وفرهنگ وآداب روسوم ساکناشم که نگو جون میدد براینکه ثبت جهانی بشد

نوشته شده در
الهه روستا
امتیاز: 4
0
بندر استراتژیک خلیج فارس

بندر سیراف بین بندر کنگان و عسلویه هست و یکی از بنادر تجاری مهم ایران محسوب میشه. در گذشته از شهرهای یهودی نشین ایران بوده و سبک معماری خاص و جالبی داره. سیراف ترمینال مسافربری نداره بهتر هست که با ماشین خودتون در فصول خنک سال بهش سفر کنید.

نوشته شده در
مهری تقی پور
امتیاز: 5
0
بندر سیراف از بنادر پر رونق ایران در گذشته های دور

بنادر همیشه برای من حس و حال خاصی داشتن. یکی از این بندرها که هیچ وقت بعد از رفتن به اونجا فراموشش نخواهید کرد بندر سیرافه. یه بندر که هم سواحل زیبایی داره، هم کلی جای دیدنی و باستانی واسه رفتن داره. از مردم خونگرمش که دیگه نگو و نپرس.

نوشته شده در

جاذبه‌های اطراف

ساعات کاری

باز
شنبه24 ساعتیک‌شنبه24 ساعتدوشنبه24 ساعتسه‌شنبه24 ساعتچهارشنبه24 ساعتپنج‌شنبه24 ساعتجمعه24 ساعت

اطلاعات تماس

 • شماره تلفن
 • وب سایت
 • ایمیل
 • آدرس
  بوشهر، شهرستان کنگان

مکان‌های مشابه

منطقه حفاظت شده حله

مناطق حفاظت‌شده همواره از طرف دوست‌داران و عکاسان طبیعت مورد استقبال ق...

روستای بنیون

روستای بنیون نام یکی از روستاهای گردشگری با آب‌وهوای مطبوع در استان بو...

روستای گشی

در روزهای سرد زمستانی هیچ‌چیزی به اندازه سفر به منطقه‌ای با آب‌‌وهوای ...

روستای دلارام

اگر مسافر شهر بوشهر هستید و دلتان هوس یک ساحل آرام و بکر را کرده است، ...

ساحل لیان (ریشهر)

ساحل لیان بوشهر جایی است که دریای آبی هر لحظه به شن‌های نارنجی برخورد ...

جزیره شیف

توصیف زیبایی جزیره شیف بوشهر در کلام نمی‌گنجد، اما شاید بهترین توصیفی ...