تور ایتالیا

تور ایتالیا

تور ایتالیا، آنچه باید بدانید

زمانی که نام ایتالیا به گوش‌تان می‌خورد، احتمالاً تصاویر متعددی شامل واتیکان، پیتزا و قایق‌سواری در ونیز پیش چشم‌تان رژه می‌رود. اما جذابیت‌های ایتالیا خیلی بیشتر از این حرف‌هاست. کافی است یک بار پا در این کشور بگذارید تا به رویایی‌ترین و محبوب‌ترین مقصدتان برای سفر تبدیل شود.

رم باشکوه

ایتالیا سرزمین هنرمندان، نقاشان و معماران چیره‌دستی است که هنوز آثارشان می‌تواند منبع الهامی برای هم صنفان معاصرشان باشد. رم پایتخت ایتالیا، یکی از زیباترین و در عین حال شگفت‌ترین شهرهای جهان است. سراسر این شهر مانند موزه‌ای سرباز است که در هر نقطه‌ای از آن می‌توان آثار تاریخی و معماری فوق‌العاده‌ای را مشاهده کرد. واتیکان، در قلب رم، مجموعه‌ای بی‌نظیر است که هنرمندانی مانند میکل آنژ و داوینچی در آن شاهکارهایی برای همیشه‌ی تاریخ خلق کرده‌اند. تندیس‌های سنگی عظیم‌الجثه و نقاشی روی سقف‌ها آن چنان با ظرافت طراحی شده‌اند که دیده‌ها را خیره می‌سازد. از سوی دیگر، آثار به جامانده از دوران امپراطوری روم نیز، بخش‌های دیگری از این شهر تمام نشدنی‌اند. چشمه‌ی تروی، پله‌های اسپانیا، کلوسئوم و... نیز آثاری هستند که پس از حظ بردن از آنها، می‌توانند زمینه‌ی بسیار زیبایی برای عکس‌های یک یا چند نفره باشند.

ونیز رویایی

برخی می‌گویند رویایی‌ترین شهر دنیا، ونیز است. در نخستین لحظه، زیبایی و عظمت ونیز میخکوب‌تان می‌کند. سعی کنید این لذت را از دست ندهید. قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های قدیمی این شهر، به موازات جریان آبی که در کنارتان جریان دارد، تجربه‌ای است شگفت‌انگیز! حالا اگر آرامشی را که جریان آرام آب به شهر بخشیده را نیز به این حس اضافه کنید، دیگر تردیدی برای‌تان باقی نمی‌ماند که راهی ایتالیا و ونیز سحرآمیزش شوید.

ایتالیا و پیتزای مارگاریتایش

 شاید وقتی اولین سرآشپز ایتالیایی در حال آماده کردن نخستین پیتزای جهان با استفاده از خمیر، پنیر، گوجه فرنگی و کمی ریحان بود، تصورش را هم نمی‌کرد که این غذا تا این حد در سراسر جهان محبوب شود. در ایتالیا، حتماً پیتزا و پاستا بخورید، برخی از انواع سس‌ها و طعم‌ها را هیچ جای دیگر دنیا نمی‌توانید بیابید. در ونیز هم غذاهای دریایی را از دست ندهید، غذاهایی که هم لذیذند و هم تازه! علاوه بر این بستنی‌ها و شیرینی‌های ایتالیایی هم در جهان بسیار معروف اند! این خوراکی‌ها، میان‌وعده‌ای خوشمزه و انتخابی بسیار مناسب برای برطرف کردن خستگی‌های گردشگرانی هستند که تمام روز را به گشت و گذار در شهرها سپری کرده‌اند.  

ایتالیایی‌های خونگرم

بسیار گفته و شنیده شده که ایتالیایی‌ها خونگرم و مهربان هستند؛ اگر کمی زبان (حتی انگلیسی) بدانید این مهربانی و خونگرمی را با تمام وجود احساس می‌کنید. در ایتالیا احساس غربت معنایی ندارد. مثلاً ایتالیایی‌ها نه تنها بسیار راحت آدرس می‌دهند و راهنمایی می‌کنند بلکه با عبارت‌های خوشایند و صمیمانه، حس خوبی به گردشگران منتقل می‌کنند. این مهربانی‌ها به قدری است که پس از سفر و هنگام به یاد آوردن خاطرات، لبخندی از سر رضایت بر لب‌تان نقش می‌بندد و آرزو می‌کنید دوباره به ایتالیا بازگردید. 

تور علی بابا