تور فرانسه | سایت علی بابا

تور فرانسه

تور فرانسه، آنچه باید بدانید

احتمالاً اگر قرار باشد چند کشور را برای سفر خارجی انتخاب کنید، یکی از آنها فرانسه است؛ فرانسه کشوری خیال انگیز و سراسر تنوع است. اما پاریس به عنوان قلب و پایتخت فرانسه، یکی از پرتوریست‌ترین شهرهای جهان است و هر سال رتبه‌ی چشمگیری در این زمینه به دست می‌آورد. برخی پاریس را مرکز مد جهان می‌دانند. تمام برندهای بزرگ دنیا یا از پاریس آمده‌اند یا نمایندگی‌های پروپا قرصی در این شهر دارند. بسیاری از این نمایندگی‌ها را می‌توانید در خیابان زیبا و معروف شانزه‌لیزه بیابید؛ خیابانی که سراسر جذابیت و زرق و برق اروپایی است.

شاید رمانتیک‌ترین و جذاب‌ترین مقصد برای مسافران پاریس، کنار رودخانه‌ی زیبای سن باشد؛ رودخانه‌ای که سال‌هاست میعادگاه عاشقان در آثار ادبی بوده است. شاید همین دلداده‌ها بوده‌‌اند که سنت بستن قفل یا ربان به بخش‌‌های مختلف پل‌های روی رودخانه‌ی سن را رواج داده‌اند.

کلیسای معروف نوتردام نیز از دیگر آثار شگفت و فوق‌العاده‌ای است که گردشگران را به سوی خود فرامی‌خواند؛ خصوصاً اگر رمان «راز داوینچی» یا فیلمش را دیده باشید، کمی هم درباره‌ی رازآلودگی این کلیسا کنجکاو خواهید بود. اما شاخص‌ترین نماد پاریس، ایفل است؛ ایفل آن قدر زیبا، خاص و هیجان‌انگیز است که اگر به هیچ کدام یک از این مکان‌ها سر نزنید، حتماً به سراغ ایفل می‌روید و با این سازه‌ی غول‌آسا عکس یادگاری می‌گیرید.  

پاریسی‌های هنردوست

هنردوستی فرانسوی‌ها نیز کاملاً ثابت شده است. کاخ گارنیه و سالن اپرای بزرگ و باشکوه آن شاهدی بر این مدعاست. علاوه بر این لوور نیز با در اختیار داشتن برترین آثار تاریخی و هنری از سراسر جهان، نمونه‌ی بی‌نظیری از یک موزه‌ی هنری تمام عیار است. اما از آنجایی که فرانسوی‌ها از پیشگامان هنر مدرن نیز بوده‌اند، مرکز هنری پمپیدو در پاریس با ساختمان خاص و عجیبش، مجموعه‌‌ی بی‌نظیری از آثار هنری مدرن را در خود جای داده است. 

 اگر باز هم دلتان خواست از رنگ و بوی هنری و روشنفکری پاریس بهره ببرید، سری به محله‌ی لاتین و کافه‌های مشهورش بزنید. کافه‌هایی که روزگاری پاتوق نویسندگان بزرگ فرانسوی نظیر ژان پل سارتر بوده است.

پاریس و گالری لافایت

خرید و پاساژگردی به بخش جدایی‌ناپذیر سفر تبدیل شده است. اما اگر از آن دسته افراد هستید که محیط محل خرید هم برای‌تان مهم است سری به گالری لافایت در پاریس بزنید؛ این گالری که مجموعه‌ی سه ساختمان بزرگ است علاوه بر اینکه فروشگاه‌هایی از برترین برندهای معتبر جهان را در خود جای داده است، با عظمت، معماری و زیبایی شناسی فوق‌العاده‌‌ی ساختمانش، چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

پنیر فرانسوی را از دست ندهید

فرانسوی‌ها کلاً خوش‌خوراک هستند؛ در واقع آنها غذاهای‌شان را با انواع سس‌ها و چاشنی‌ها بسیار لذیذ می‌کنند. در میان غذاهای فرانسوی راتاتوی و سوپ پیاز شهرت بیشتری دارند. اما در کنار این غذاها از سوفله‌ی شکلات معروف و ماکارون‌های خوشمزه در پاریس غافل نشوید. ضمناً پنیرهای معروف فرانسوی نیز برای خود شهرت بسیاری کسب کرده‌اند. پیشنهاد می‌شود از میان انواع پنیرها، حتماً پنیر کمامبر و پنیر بز را امتحان کنید.

تور علی بابا