تور اکراین

تور اکراین

تور اوکراین، آنچه باید بدانید

اوکراین کشوری تاریخی در قلب اروپاست. قدم زدن در شهرهای آن شما را به به قرن‌ها پیش خواهد برد. معماری بی‌نظیر، مجسمه‌های شهری، موسیقی خیابانی فضایی را برای شما فراهم می‌کنند که انگار در یک موزه شهری قدم می‌زنید.

کیف و اودسا دو شهر توریستی هستند که هر چه همه خوبان دارند در این دو شهر وجود دارد. تلفیق سنت و مدرنیته ویژگی مهم این دو شهر و اوکراین است.

 

جاذبه‌های گردشگری

کلیسای سنت سوفیای کیف: زیبایی معماری آن زبانزد است. این کلیسا کهن‌ترین کلیسای شهر است. تاریخ ساخت آن به ۱۰۳۷ میلادی برمی‌گردد. این کلیسا سیزده گنبد طلایی بر روی مجموعه‌ای از برج‌های سفید رنگ دارد و همچنین یک برج ناقوس هفتاد و پنج متری در کنار آن واقع شده. در بیرون این کلیسا تندیسی از یوگدان ملنیتسکی قرار دارد. ملنیتسکی رهبر آزادی کیف در قرن هفدهم میلادی بوده است.

میدان استقلال کیف: میدان استقلال مهمترین میدان شهر و در واقع مرکز شهر کیف هم هست. معمولا رویدادهای مهم کشور در این میدان برگزار می‌شود.

صومعه پچرسک لاورا کیف: قدمت این صومعه به قرن ۱۱ میلادی برمی‌گردد و یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین صومعه‌ها در کشور اوکراین و شرق اروپا است. شاخصه این صومعه برج ناقوس آن است که یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است.

تندیس رودینامات و موزه تاریخ جنگ: یکی از مهمترین موزه‌های جنگ اروپا متعلق به کشور اوکراین است. موزه تاریخ جنگ با هدف ثبت تاریخ و اسناد مربوط به جنگ جهانی دوم برپا شده و در آن اسناد جالبی از جنگ دوم جهانی مانند دستنوشته‌های سربازان و فرماندهان و عکس‌ها و نقشه‌های آنان در این موزه نگهداری می‌شود. بر روی سازه موزه تندیس رودینامات با ۶۲ متر ارتفاع قرار دارد.

گوردخمه های اودسا: راهروهای زیرزمینی در شهر اودساست که می‌گویند تاریخ ساخت آن به قرن ۱۶ تا ۱۸ میلادی می‌رسد. این گورخمه‌ها داراری هزاران راهرو است که به صورت شبکه‌ای و پیچ در پیچ به هم متصل شده‌اند. سنگ‌های این گوردخمه اغلب از جنس سنگ آهک هستند. فضای داخل آنها نمناک و کمی ترسناک است و برای آنان که کمی ماجراجویی هم دوست دارند بازدید از آنها بسیار هیجان‌انگیز است.

تجربه‌های هیجان‌انگیز

• زندگی شبانه اودسا در اروپا معروف است. شهری جوان‌پسند است اما برای همه گروه‌های سنی این شهر جایی برای لذت و خوش‌گذرانی دارد.

• در جشتواره‌های محلی و کارناوال‌های شهری شرکت کنید. یکی از کارهایی که مردم اوکراین در آن تبحر دارند برگزاری انواع جشنواره‌هاست.

• از پله‌های پوتمکین بالا بروید. پلکان پوتمکین ۱۹۲ پله و ده استراحتگاه  هستند که سمبل شهر اودسا معرفی می‌شوند. این پلکان بلوار تاریخی پریمورسکی را به ساحل اودسا وصل می‌کنند. چشم‌انداز آن بسیار زیباست.

 

تور علی بابا