تای ایرویز

تای ایرویز - هواپیمایی تایلند

تای ایرویز یا هواپیمایی ملی تایلند به عنوان یکی از ایرلاین‌های مهم شرق آسیا شناخته می‌شود. این خط هوایی که با در اختیار داشتن 89 فروند بوئینگ و ایرباس، 83 مقصد ملی و بین‌المللی را پوشش می‌‌دهد، اخیراً پرواز به ایران را نیز در برنامه‌ی خود اضافه کرده است. فرودگاه بین‌المللی «سووارنابومی»، قطب پروازی تای ایرویز واقع در بانکوک است.  

نخستین گام‌ها برای تأسیس هواپیمایی ملی تایلند در سال 1959 به کمک هواپیمایی اسکاندیناوی برداشته شد و نخستین پرواز تای ایرویز در می 1960 در مسیر بانکوک ـ هنگ‌کنگ انجام گرفت. در سال 1971 نیز تای ایرویز تایلند نخستین پرواز بین قاره‌ای خود را از بانکوک به سمت سیدنی انجام داد.

پروازهای تای ایرویز دارای سه کلاس اکونومی، رویال سیلک و رویال فرست کلاس است.

رویال فرست کلاس در تای ایرویز با اضافه شدن هواپیماهای ایرباس‌های A340-600، به ماساژور کمر و مانیتورهای لمسی مجهز شده است. هم اکنون بوئینگ 747-400  نیز این امکانات را دارد. مسافران رویال فرست کلاس، 22 غذا در منو دارند که می‌توانند هرکدام را که میل‌شان کشید از میان آنها انتخاب کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه‌شان را برای تماشا انتخاب کنند یا به موسیقی‌ها روز جهان گوش دهند. میزان بار مجاز برای این کلاس پروازی 50 کیلوگرم است.     

کلاس رویال سیلک تای ایرویز در تمام پروازهای تای در دسترس است. صندلی‌های این کلاس نیز مجهز به ماساژ کمر و مانیتور هستند. برخی از صندلی‌های قدیمی‌ترِ این کلاس در برخی از هواپیماهای بوئینگ 400-747 به عنوان کلاس اکونومی پرمیوم نصب شده است. حوله‌ی گرم و انتخاب غذا و نوشیدنی نیز از گزینه‌های رفاهی رویال سیلک است. مسافران این کلاس پروازی می‌توانند 40 کیلوگرم بار با خود حمل کنند.

مسافران کلاس اکونومی تای ایرویز علاوه بر برخورداری از یک بالش و پتو، یک وعده‌ی غذایی نیز دریافت می‌کنند که این وعده به زمان و طول سفر بستگی دارد. میزان بار مجاز برای اکونومی، 30 کیلوگرم و اکونومی پرمیوم 40 کیلوگرم است.

برقراری پروازهای تای ایرویز، برای ایرانی‌هایی که قصد سفر به خاور دور را دارند، بسیار مناسب است. این ایرلاین تایلندی، علاوه بر پرواز برای بانکوک، پروازهای مستقیمی برای بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی در نظر گرفته است. از سوی دیگر، پرواز تای ایرویز به سیدنی استرالیا، ارزان‌ترین پروازی است که از ایران می‌توان به این مقصد پیدا کرد.

برای خرید آنلاین بلیط‌های تای ایرویز، می‌توانید از سامانه‌ی خرید آنلاین بلیط هواپیمای علی‌بابا www.alibaba.ir  به راحتی و بسیار آسان، بلیط مورد نظرتان را تهیه کنید. برای اطلاع از مسیرهای پروازی تای ایرویز می‌توانید نگاهی به جدول زیر بیندازید. 

خرید بلیط هواپیمای مسیرهای پرسفر تای ایرویز از تهران

تهران ـ بانکوک

تهران ـ کوالالامپور

تهران ـ توکیو

تهران ـ چیانگ مای

تهران ـ سنگاپور

تهران ـ هنگ کنگ

تهران ـ سیدنی

تهران ـ جاکارتا

تهران ـ پنوم‌پن

تهران ـ مینگالادون

تهران ـ هوشی‌مین

مشهد ـ بانکوک