۳x۲ راز حرفه‌ای‌های سفر

یک مسافر حرفهای چطور سفر میکند؟

مسافران حرفه‌ای کسانی هستند که در یک روز، ممکن است به دو نقطه‌ی متفاوت از یک کشور سفر کنند. حرفه‌ای‌ها برای سفرهایشان، زمان و مکان خاصی نمی‌شناسند و هرجا که ماموریتی باشد، به سرعت خودشان را برای سفر کاری‌شان آماده می‌کنند. ما به کسانی حرفه‌ایِ سفر می‌گوییم که دقیق و سروقت عمل می‌کنند. کسانی که در خریدهایشان کمترین ریسک را می‌طلبند و به هیچ وجه از این‌که وقت‌شان تلف بشود، خوششان نمی‌آید. حرفه‌ای‌های سفر، به دنبال بهترین راه سفر، ایمن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های ممکن خرید بلیط هواپیما هستند.

شما هم حرفه‌ای‌ هستید؛ اگر برای خرید بلیط هواپیما، سرگردان خیابان‌ها و آژانس‌های مسافرتی نمی‌شوید و تمام فرآیند خریدتان را آنلاین انجام می‌دهید. شمایی که هم‌پای دنیای الکترونیک امروز حرکت می‌کنید و نه تنها از هیچ پروازی جا نمی‌مانید، بلکه سریع‌تر و مطمئن‌تر از دیگران می‌پرید. این شش نکته به شما کمک می‌کند تا سفرهای بهتری داشته باشید.

یک مسافر حرفه‌ای چطور سفر می‌کند؟

...

پیش از حرکت

           1. لباسها را با دقت انتخاب کنید

بهتر است قبل از عزیمت به سفر، در مورد لباس با رییس و یا همکاران‌تان حرف بزنید. ببینید که آن‌ها برای جلسه و یا نمایشگاهی که در پیش است، از چه رنگ لباسی استفاده می‌کنند، چند دست لباس به همراه می‌آورند، آیا کراوات می‌زنند و سوالاتی از این دست. در این صورت، می‌توانید با اعتماد به نفس و هماهنگی بیشتری سفر کنید. در اینجا، بهترین فروشگاه‌هایی که می‌توانید برای سفرهای مهم کاری‌تان از آن‌ها خرید کنید را به شما معرفی کرده‌ایم. خانم‌هایی که راهی چنین سفرهایی هستند، باید حواسشان باشد که هرچه برای یک جلسه‌ی رسمی انتخاب می‌کنند، راحت باشد چون ممکن است ساعت‌ها در جلسات متعدد مجبور به نشستن باشند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند بپرهیزید. یک کفش تخت و شیک رسمی، احساس بهتری در کنار رییس و همکاران به شما خواهد داد.

           2. اهل حساب و کتاب باشید

بر خلاف تصور رایج، افراد ثروتمند هرگز اهل ریخت و پاش نیستند. شما به عنوان یک حرفه‌ای، سعی کنید تا با کمترین هزینه‌ی اضافی سفرهای هفتگی و یا ماهیانه‌تان را رفع و رجوع کنید. برای سفر، پول کافی همراه داشته باشید، چرا که ممکن است اتفاقات ناخواسته‌ای برایتان پیش بیاید و صرف اینکه شرکت، هزینه‌های بعدی‌تان را تقبل خواهد کرد، نمی‌تواند برای شما در لحظه‌ی بروز مشکل و یا مساله پول شود و از مخمصه نجات‌تان بدهد.

 

در طول سفر

         1. منعطف و هوشیار باشید

چه تنها سفر کنید و چه به همراه همکاران‌تان راهی سفر شوید، لازم است که افراد مختلفی را ملاقات کنید و با کسانی که شاید پیش از این هیچ آشنایی نداشته‌اید نشست و برخواست کنید. مسافران حرفه‌ای برای مواجه شدن با افراد جدید، حسابی آماده هستند. از آن‌جایی که در سفرهای حرفه‌ای کاری، حتمن زمانی را برای گپ و گفت و یا گردش هم اختصاص می‌دهند، فرصت مناسبی است تا ارتباطات کاری جدیدی را شکل دهید. حواس‌تان باشد که به هنگام صرف شام یا ناهار، منفعل عمل نکنید و غذای‌تان را با دقت انتخاب کنید، این موضوع می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی همکاران و یا رییس آینده‌تان داشته باشد.

        2. از وقت آزاد خود استفاده کنید

حرفه‌ای‌ها هیچ‌وقت زمان‌شان را در اتاق هتل‌شان تلف نمی‌کنند. آن‌ها از هر فرصتی برای گشتن و آشنا شدن و پیدا کردن فرصت‌های تازه استفاده می‌کنند. نگویید که هیچ وقت اضافه‌ای برای‌تان پیدا نمی‌شود! به جای دراز کشیدن روی تخت و بیش‌تر کسل شدن، از اتاق‌تان بیرون بزنید. به دنبال کسانی باشید که به زمینه کاری شما نزدیک هستند. فراموش نکنید مدیران و سرمایه‌داران مشهوری که شاید هرگز در طول سال به شما وقت ملاقات ندهند، در یک سفر کاری از هر زمانی به شما نزدیک‌ترند. یک مکالمه سرپایی در یک محیط نیمه‌رسمی ممکن است سرنوشت کار و زندگی شما را تغییر دهد.

 

به محض بازگشت

       1. گزارشهایتان را آماده کنید

هر ماموریتی، گزارشی دارد: صورت جلسات، شرح مذاکرات، گزارش‌های مدیریتی و صورتحساب‌های مالی. کار امروز را به فردا نگذارید و سعی کنید در مسیر بازگشت، گزارش‌ها را سر و سامان دهید. پرواز برگشت یکی از بهترین فرصت‌هایی است که برای تنظیم گزارش‌ها و یا دست‌کم مرتب کردن یادداشت‌ها و تهیه پیش‌نویس گزارش‌ها خواهید داشت. حواس‌تان باشد که لپ‌تاپ خود را پیش از پرواز فول‌شارژ کنید یا کاغذ و قلم به همراه داشته باشید.

       2. روابط مثبت را حفظ کنید

افرادی که در زمان‌های خالی‌تان با یکدیگر آشنا شدید و یا در نشست‌ها و کنفرانس‌ها ملاقاتشان کردید را یادتان می‌آید؟ یک حرفه‌ای، هیچوقت فرصتی که برای آشنایی با چنین افرادی به‌دست آورده است را نمی‌سوزاند. پس از رسیدن به خانه، پیام کوتاهی جهت احوال‌پرسی و یا تشکر از مهمان‌نوازی‌شان برایشان بفرستید و نشان دهید که به یادشان هستید و این ارتباط برایتان مهم است.