تور پرتغال

تور پرتغال علی‌بابا

آنچه باید درباره تور پرتغال بدانید

بسیاری بر این عقیده‌اند که لیسبون، پایتخت پرتغال حال و هوایی از استانبول دارد، با همه شور و زیبایی‌اش. غربی‌ترین پایتخت اروپایی در ساحل اقیانوس اطلس با سواحل زیبا، بناهای تاریخی، بافت شهری با خانه‌هایی با سقف‌های سفالی قرمز و خطوط تراموای قدیمی‌اش یکی از زیباترین شهرهای اروپایی را به نام خود ثبت کرده است.

کافه‌ها، رستوران‌ها، پارک‌ها و سواحل‌اش همه و همه ترکیب زیبایی‌های یک مقصد گردشگری است.

لیسبون به طور کل آب‌وهوایی مرطوب و معتدل دارد، تابستان‌های لیسبون گرم و آفتابی است و متوسط دما بین ۲۵ تا ۳۵ درجه‌ سانتی‌گراد است. برخلاف دیگر شهرهای اروپایی، زمستان‌ها دمای هوا به ندرت به زیرصفر می‌رسد و بارش بیشتر به صورت باران است.

 

جاذبه‌های گردشگری

  • برج بلم: یک موزه با معماری بسیار زیبا که به شکل برج ساخته شده است. این برج برجسته‌ترین اثر تاریخی لیسبون است و از چند اتاق زیبا تشکیل شده و چشم‌انداز پانورامای زیبایی از شهر و رودخانه دارد. این دژ محکم در سال ۱۹۸۳در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و آنقدر زیباست که جزو محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی لیسبون به حساب می‌آید.

  • آکواریوم لیسبون: این آکواریوم در میان هفت آکواریوم برتر دنیا قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری لیسبون است که هر روزانه صدها نفر از آن دیدن می‌کنند. در مخزن این آکواریوم ۵۰۰۰ متر مکعبی از آب دریا پر شده و بیشتر از ۸۰۰۰ گونه آبزی از اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس، قطب شمال و جنوب در آن زندگی می‌کنند.

  • قلعه جرج مقدس: اگر می‌خواهید هم معروف‌ترین جاذبه توریستی لیسبون را ببینید هم دیدی ۳۶۰ درجه از شهر داشته باشید حتما از قلعه جرج مقدس دیدن کنید. قلعه‌ای تاریخی بر فراز شهر با باروهایی که شهرت جهانی دارند.

  • صومعه جيرونيموس‌: عده‌ای از مورخان بر این عقیده‌اند که این صومعه مهم‌ترین جاذبه‌ی لیسبون و حتی پرتغال است.تاریخ ساخت این موزه به قرن شانزدهم و به زمان سفر واسکا دوگاما دریانورد مشهور پرتغالی به هند برمی‌گردد. این صومعه به دستور پادشاه وقت، ساخته شد و تا سال‌ها راهبان در این صومعه برای دریانوردان وپادشاه دعا می‌کردند.

 

تجربه‌های شگفت‌انگیز

  • حتما بالای آسانسور سانتا جاستا بروید. از بالای این آسانسور منظره‌ای خیره کننده از شهر خواهید دید.

  • موسیقی زنده‌ و فراموش‌نشدنی فادو را در یکی از رستوران‌های سنتی این شهر بشنوید.

  • از تراموای تاریخی و سیاحت در خیابان‌های سنگ‌فرش و قدیمی لیسبون غافل نشوید.