تور مکزیک

تور مکزیک

تور مکزیک، آنچه باید بدانید

باید اهل سفر و هیجان باشید تا تور مکزیک را انتخاب کنید. وقتی نام مکزیک می‌آید تمام خاطرات فیلم‌های هالیوودی و حتی «زورو» مقابل چشمان‌تان زنده می‌شود اما قطعا آن تصاویر در مقابل زیبایی‌های این کشور اسپانیایی زبان هیچ است.
کشوری بیخ گوش ایالت متحده آمریکا و این همه تفاوت؟ کشوری که سواحلی کنار اقیانوس آرام و دریای کارائیب دارد می‌تواند دیدنی‌ترین جای دنیا باشد.
شاید باورش سخت باشد اما مکزیک یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مورد علاقه‌ی آمریکایی‌هاست که این روزها توجه اروپاییان را نیز به خود جلب کرده است.
مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک، شهر نور و رنگ و موسیقی است. شهری است در دل تمدن آزتک، که در جای جای این شهر آثار آنها را می‌توان دید.
با تور مکزیک به عجیب‌ترین پایتخت جهان سفر کنید. دیدنی‌ها در این شهر کم نیست، حتی پیاده‌روی در خیابان‌ها و کوچه‌ها، خوردن غذاهای مکزیکی، گوش دادن موسیقی‌های خیابانی و... پر از هیجان است.

جاذبه‌های گردشگری مکزیکوسیتی

معبد مایور و هرم بزرگ تنوشتیتلان: معبد مایور یکی از دیدنی‌ترین معابد جهان است. این معبد از حفاری‌های باستان‌ شناسی به دست آمده که در واقع معبد مایور بقایای معبد بزرگ تنوشتیتلان است. در این حفاری ها مجسمه‌ای گرد به قطر 3 متر و وزن 8.5 تن در سال 1978 در آنجا کشف شد که بسیار دیدنی است. در حفاری‌های بعدی سکوی هرم با دیوارهای دست نخورده معبد و جمجمه‌ی قربانیان یافت شد. کشف دالانی که از منطقه اشرافی جنگجویان بالدار می‌گذرد و آثاری از اقامتگاه‌ها که با نقوش برجسته‌ی رنگارنگِ تزئین شده به چشم می‌خورد از دیدنی‌های این معبد است.


 کلیسای جامع متروپولیتن: این کلیسا یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کلیساها در نیمکره غربی به حساب می‌آید. این کلیسا که روی بخشی از منطقه معبد قدیمی آزتک‌ها قرار گرفته، از سنگ بازالت و ماسه سنگ ساخته شده است. ساخت و ساز این کلیسا از سال 1525 شروع شد و تا بیش از 250 سال به طول انجامید. در قسمت داخلی کلیسا ترکیبی از سبک‌ها به چشم می‌خورد که شامل حکاکی محراب پادشاهان از 17399 و نقاشی مذهبی از عروج مریم مقدس است.


پارک مرکزی آلمدا: این پارک در یکی از شلوغ‌ترین مناطق شهر واقع شده و ویژگی آن جشنواره‌های رقص سنتی است که در آن برگزار می‌شود. 
پارک زیبای مرکزی آلامدا با فواره‌ها و مجسمه‌های باشکوه در سال ۱۵۹۲در منطقه‌ای که زمانی بازار شلوغ آزتک‌ها بود ساخته شده است.

کاخ هنرهای زیبا: یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی در مکزیکو سیتی است که در سمت غربی منطقه تاریخی شهر کنار پارک مرکزی آلمدا قرار گرفته است. اولین تئاتر ملی مکزیک در اواخر قرن ۱۹ساخته شد اما سالها بعد در ساخت و سازهای جدید کاخ هنرهای  زیبای جای آن را گرفت.

موزه فریدا کالو: برای آنان که فریدا و آثارش را می‌شناسند دیدار از موزه فریدا کالو بسیار هیجان‌ انگیز خواهد بود. این موزه یک خانه تاریخی که در منطقه کولونیا دل کارمن قرار گرفته و بسیار مورد توجه و علاقه گردشگران است.

تور علی بابا