بهترین هتل های زاهدان برای یک اقامت اصیل جنوبی

معرفی هتل های زاهدان با امکانات مختلف

زاهدان، شهری ناشناخته که به دلیل داشتن صفت منطقه محروم حتی برای گردشگران هم جذابیتش را از دست داده است. آیا می‌دانید همین شهر پر از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی است؟ از روستای لادیز و مسجد مکی گرفته تا پارک تفریحی گراناز. سیستانی‌های خونگرم، غذاهای خوش طعم و سوغاتی‌های رنگارنگ زاهدان در کنار جاذبه‌هایش، می‌تواند دلیل خوبی باشد تا برنامه سفر بعدی را برای زاهدان بچینید. اگر قصد گردش در زاهدان را داشتید این نکته را هم در نظر داشته باشید که زاهدان محروم از داشتن هتل‌هایی باکیفیت است. چرا؟ شاید به دلیل صنعتی بودن و عدم رسیدگی به گردشگری، اهمیتی به صنعت هتلداری آن نشده است. با این وجود مراکز اقامتی وجود دارند که جزو بهترین هتل های زاهدان هستند.

اگر دوست دارید با آنها آشنا شوید با این مطلب مجله گردشگری علی بابا همراه باشید.

زاهدان، انتهای بلوار بزرگمهر، جنب مجتمع پردیسان

هتل استقلال، هتل امین، هتل جهانگردی

1- هتل صالح

هتل صالح یکی از بهترین هتل های زاهدان با دو ستاره است که در سال 1368 شروع به فعالیت کرد. هتل ساختمانی سه طبقه است که 34 اتاق دارد و در نگاه اول کمی قدیمی به نظر می‌رسد. البته در سال 1394 ساختمان بازسازی شده، ولی با این حال نمی توانید انتظاری بیشتر از هتل قدیمی دو ستاره صالح داشته باشید.

اتاق‌ها امکانات مناسبی از جمله تلویزیون، تلفن، یخچال، مینی‌بار غیررایگان و کولر اسپیلت‌ دارد. البته در بعضی موارد مسافران هتل از نبودن تهویه مناسب و عدم وجود کنترل کولر شکایت داشته‌اند. اینترنت در اتاق‌ها در دسترس نیست، ولی به راحتی می‌توانید در لابی هتل از اینترنت رایگان استفاده کنید.

رفتار کارکنان با مهمانان دوستانه و همراه با ادب و احترام است و همین نکته شاید بسیاری از نقص‌های هتل مثل نداشتن آسانسور را بپوشاند.

هتل صالح یکی از هتل‌های اقتصادی زاهدان با موقعیت مکانی عالی و دسترسی خوب به مرکز شهر زاهدان به شمار می‌آید. هزینه اقامت در اتاق‌های هتل دست‌کم 296.000 برای سال 1400 است.

در صورتی که مسیر بدون ترافیک را انتخاب کنید، از هتل صالح تا فرودگاه زاهدان 9 دقیقه، تا راه آهن 6 دقیقه و تا پایانه مسافربری انقلاب زاهدان 14 دقیقه راه خواهید داشت.

مسجد جامع مکی در فاصله 4 دقیقه‌ای، مسجد فیض الرحمان در فاصله 12 دقیقه‌ای، خانقاه دراویش شاه نقشبند در فاصله 9 دقیقه‌ای، موزه بزرگ زاهدان در فاصله 4 دقیقه‌ای، مجتمع تفریحی گراناز در فاصله 9 دقیقه‌ای، بازار رسولی در فاصله 6 دقیقه‌ای، بازار مشترک زاهدان در فاصله 9 دقیقه‌ای، از هتل صالح قرار دارند.

هتل های زاهدان

آدرس هتل صالح

زاهدان، خیابان دانشگاه، بین خیابان دانشگاه 16و 18

هتل صالح روی گوگل مپ

2- هتل استقلال

هتل چهار ستاره استقلال را می‌توانید نزدیکی میدان آزادی زاهدان پیدا کنید. این هتل سال 1377 شروع به کار کرد. 81 واحد اقامتی، آمفی تئاتر، سالن همایش، سالن کنفرانس و سمینار با ظرفیت 25 نفر، زمین بازی کودکان، سالن بیلیارد، باشگاه بدنسازی، چایخانه سنتی، کافی‌شاپ و رستوران با ظرفیت 300 نفر از امکانات این هتل چهار ستاره هستند.

هتل چهار طبقه استقلال در سال 1395 بازسازی شد تا خدمات بهتری به مهمانش ارائه دهد.

این هتل یکی از بهترین هتل های زاهدان در قلب شهر زاهدان محسوب می‌شود. موقعیت مکانی مناسب آن هم دسترسی سریع به نقاط مهم شهر را فراهم کرده است. به عنوان مثال فاصله هتل استقلال زاهدان در مسیر بدون ترافیک تا فرودگاه زاهدان 8 دقیقه، تا راه آهن زاهدان 5 دقیقه و تا پایانه مسافربری انقلاب 13 دقیقه است.

مسجد جامع مکی در فاصله 4 دقیقه‌ای، مسجد فیض الرحمان در فاصله 11 دقیقه‌ای، خانقاه دراویش شاه نقشبند در فاصله 8 دقیقه‌ای، موزه بزرگ زاهدان در فاصله 4 دقیقه‌ای، مجتمع تفریحی گراناز در فاصله 9 دقیقه‌ای، بازار رسولی در فاصله 5 دقیقه‌ای، بازار مشترک زاهدان در فاصله 9 دقیقه‌ای از هتل استقلال قرار گرفته‌اند.

البته برای اقامت در هتل استقلال و استفاده از این موقعیت و امکانات لازم است برای هر شب از حداقل 500.000 تا 734.000 تومان هزینه کنید. این قیمت برای سال 1400 است.

هتل استقلال کرمانشاه

آدرس هتل استقلال زاهدان

زاهدان، میدان آزادی، مقابل بانک صادرات

هتل استقلال روی گوگل مپ

3- هتل کویر

یکی از بهترین هتل های زاهدان به نام هتل کویر در خیابان کفعلی جنوبی این شهر قرار دارد. قدمت این هتل قدیمی به سال 1350 بر می‌گردد. 45 اتاق هتل در سه طبقه آماده پذیرایی از مهمانان هستند. هتل کویر دو ستاره است، اما امکانات مناسبی دارد.

این هتل در سال 1399 بازسازی شده و حالا مسافران می‌توانند از آسانسور برای تردد استفاده کنند. همچنین تمام اتاق‌ها به سرویس بهداشتی اختصاصی و اسپلیت مجهز شده‌اند. رستوران و کافی‌شاپ هتل کویر انواع غذاها و نوشیدنی‌ها را برایتان سرو می‌کنند تا دغدغه غذا نداشته باشید.

با توجه به هزینه‌ای که برای اقامتتان می‌پردازید (250.000 تا 520.000 تومان) شاید انتظار بالایی از هتل داشته باشید، ولی فراموش نکنید که هتل دو ستاره است، پس نباید توقع زیادی داشت. می‌توان گفت قیمت‌های این هتل نسبت به خدمات آن بسیار بالاست.

فاصله هتل کویر زاهدان تا موزه بزرگ زاهدان 550 متر است که پیاده 7 دقیقه‌ای به آنجا می‌رسید. در مسیر بدون ترافیک از هتل تا فرودگاه زاهدان 7 دقیقه، تا راه آهن زاهدان 3 دقیقه، تا پایانه مسافربری انقلاب 14 دقیقه، تا مسجد جامع مکی 4 دقیقه، تا مسجد فیض الرحمان 11 دقیقه، تا خانقاه دراویش شاه نقشبند 6 دقیقه، تا مجتمع تفریحی گراناز 9 دقیقه، تا بازار رسولی 2 دقیقه و تا بازار مشترک 10 دقیقه راه است.

هتل کویر

آدرس هتل کویر زاهدان

زاهدان، میدان آزادی، نبش خیابان کفعمی جنوبی.

هتل کویر روی گوگل مپ

4- هتل امین

در سال 1372 هتل امین، یکی از بهترین هتل های زاهدان در خیابان دانشگاه شروع به کار کرد. این هتل سه طبقه، 40 واحد اقامتی دارد. موقعیت مکانی هتل عالی است و همچنین به مراکز اداری شهر هم دسترسی فوق‌العاده‌ای دارد.

هتل دو ستاره امین در سال 1397 بازسازی شد و امکانات مناسبی مانند رستوران و کافی‌شاپ، اینترنت پرسرعت و پارکینگ اختصاصی برای مهمانان به خدمات آن اضافه شد.؛ نداشتن آسانسور همچنان یکی از ضعف‌های هتل است.

اقامت در اتاق‌های یک تا سه تخته هتل امین در سال 1400 بین 233.000 تا 391.000 تومان هزینه دارد.

فاصله هتل امین زاهدان در مسیر بدون ترافیک تا فرودگاه زاهدان 8 دقیقه، تا راه آهن زاهدان 5 دقیقه و تا پایانه مسافربری انقلاب 13 دقیقه است.

مسجد جامع مکی در فاصله 4 دقیقه‌ای، مسجد فیض الرحمان در فاصله 11 دقیقه‌ای، خانقاه دراویش شاه نقشبند در فاصله 8 دقیقه‌ای، موزه بزرگ زاهدان در فاصله 4 دقیقه‌ای، مجتمع تفریحی گراناز در فاصله 9 دقیقه‌ای، بازار رسولی در فاصله 5 دقیقه‌ای، بازار مشترک زاهدان در فاصله 9 دقیقه‌ای از هتل امین قرار دارند.

هتل های زاهدان

آدرس هتل امین

زاهدان، میدان امام علی، ابتدای خیابان دانشگاه

هتل امین روی گوگل مپ

5- هتل جهانگردی

هتل جهانگردی زاهدان یکی از بهترین هتل های زاهدان با سه ستاره است. این هتل که جزیی از مجموعه گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی است، در سال 1352 شروع به کار کرد. هتل محوطه‌ای وسیع در حدود 24000 مترمربع دارد و واحد‌های اقامتی آن شامل 15 کومه و 20 اتاق هستند.

هتل جهانگردی در سال 1396 بازسازی شد تا خدمات بهتری به مهمانانش ارائه دهد. رستوران هتل با ظرفیت 250 نفر، چایخانه سنتی در محوطه و پارکینگ با ظرفیت 40 خودرو از امکانات تکمیلی هتل هستند. برای استفاده از هتل باید بین 320.000 تا 547.000 تومان در سال 1400 هزینه کنید.

البته هتل جهانگردی زاهدان با وجود امکاناتش، ایراداتی هم دارد. برای مثال امکان پذیرش خانم‌های مجرد در کومه‌ها وجود ندارد. علاوه‌براین مهمانان هتل از نمناک بودن کومه‌ها شاکی بودند و کیفیت و بهداشت اتاق‌ها بهتر از کومه‌ها است. رفتار پرسنل و مسئولیت‌پذیری کم آنها هم از جمله موارد ضعف هتل هستند.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان در مسیر بدون ترافیک تا فرودگاه زاهدان 4 دقیقه، تا راه آهن 4 دقیقه، تا پایانه مسافربری انقلاب 15 دقیقه، تا مسجد جامع مکی 6 دقیقه، تا مسجد فیض الرحمان 13 دقیقه، تا خانقاه دراویش شاه نقشبند 8 دقیقه، تا مجتمع تفریحی گراناز 10 دقیقه، تا موزه بزرگ زاهدان 2 دقیقه، تا بازار رسولی 5 دقیقه و تا بازار مشترک 12 دقیقه است.

هتل جهانگردی

آدرس هتل جهانگردی زاهدان

زاهدان، میدان میرجاوه، خیابان جام جم، مقابل بیمارستان خاتم

هتل جهانگردی زاهدان روی گوگل مپ

6- هتل گیلان

هتل سه ستاره گیلان یکی از بهترین هتل های زاهدان است که به نام مهمانپذیر گیلان هم شهرت دارد. مهمانپذیر گیلان بسیار قدیمی بوده و قدمت آن به سال 1330 برمی‌گردد. البته در طول این 70 سال چندین بار بازسازی شده ولی باز هم نباید انتظار چندانی از هتل داشت.

هتل چهار طبقه است و 108 اتاق دارد. تمام اتاق‌ها سرویس بهداشتی اختصاصی دارند، اما بعضی از اتاق‌ها فاقد حمام هستند. این هتل با وجود دسترسی خوبی که دارد، کاملا اقتصادی است. هزینه اقامت در اتاق‌های هتل گیلان بین 103.000 تا 260.000 تومان در سال 1400 است.

فاصله هتل گیلان زاهدان در مسیر بدون ترافیک تا فرودگاه زاهدان 10 دقیقه، تا راه آهن زاهدان 6 دقیقه، تا پایانه مسافربری انقلاب 14 دقیقه، تا مسجد جامع مکی 7 دقیقه، تا مسجد فیض الرحمان 7 دقیقه، تا خانقاه دراویش شاه نقشبند 4 دقیقه، تا مجتمع تفریحی گراناز 12 دقیقه، تا موزه بزرگ زاهدان 4 دقیقه، تا بازار رسولی 5 دقیقه و تا بازار مشترک 10 دقیقه است.

هتل گیلانآدرس هتل گیلان زاهدان

زاهدان، خیابان آزادی، تقاطع سعدی

هتل گیلان زاهدان روی گوگل مپ

7- هتل هامون

هتل هامون زاهدان هتلی ویژه نظامیان است که البته در صورت داشتن ظرفیت، امکان اقامت افراد معمولی هم در آن وجود دارد. هتل 30 واحد اقامتی در سه طبقه دارد. محوطه زیبا، امکانات مناسب اتاق‌ها مثل سرمایش مرکزی، سرویس بهداشتی اختصاصی و داشتن آسانسور سبب شده این هتل دو ستاره یکی از بهترین هتل های زاهدان باشد.

فاصله هتل هامون زاهدان در مسیر بدون ترافیک تا فرودگاه زاهدان 5 دقیقه، تا راه آهن زاهدان 4 دقیقه، تا پایانه مسافربری انقلاب 16 دقیقه، تا مسجد جامع مکی 7 دقیقه، تا مسجد فیض الرحمان 14 دقیقه، تا خانقاه دراویش شاه نقشبند 8 دقیقه، تا مجتمع تفریحی گراناز 10 دقیقه، تا موزه بزرگ زاهدان 3 دقیقه، تا بازار رسولی 5 دقیقه و تا بازار مشترک 12 دقیقه است.

هتل هامون

آدرس هتل هامون زاهدان

زاهدان، بلوار شهدای انتظامی (بلوار فرودگاه)، جنب ستاد فرماندهی مرزبانی

هتل هامون زاهدان روی گوگل مپ

8- هتل آپارتمان ملل

هتل آپارتمان ملل یکی از بهترین هتل های زاهدان از سال 1396 تاسیس شده است. 16 سوئیت یک خوابه و دو خوابه هتل در یک طبقه جا گرفته‌اند. هتل نوساز اما دو ستاره است، پس نباید توقع بالایی از آن داشت.

بعضی از اتاق‌های هتل پنجره ندارند. علاوه‌براین هتل فاقد رستوران است. به همین دلیل صبحانه داخل اتاق‌ها سرو می‌شود. هزینه اقامت در سوئیت‌های هتل آپارتمان ملل 300.000 تا 434.000 تومان برای سال 1400 در نظر گرفته شده است.

فاصله هتل آپارتمان ملل زاهدان در مسیر بدون ترافیک تا فرودگاه زاهدان 11 دقیقه، تا راه آهن زاهدان 7 دقیقه، تا پایانه مسافربری انقلاب 12 دقیقه، تا مسجد جامع مکی 7 دقیقه، تا مسجد فیض الرحمان 7 دقیقه، تا خانقاه دراویش شاه نقشبند 5 دقیقه، تا مجتمع تفریحی گراناز 13 دقیقه، تا موزه بزرگ زاهدان 5 دقیقه، تا بازار رسولی 6 دقیقه و تا بازار مشترک 8 دقیقه است.

هتل های زاهدان

آدرس هتل آپارتمان ملل زاهدان

زاهدان، تقاطع خیابان آزادی و سعدی

هتل آپارتمان ملل زاهدان روی گوگل مپ

9- هتل آپارتمان جمشید

متاسفانه اطلاعات خاصی در مورد این هتل آپارتمان در دسترس نیست.

تنها یک آدرس در اینترنت به نام هتل آپارتمان تخت جمشید زاهدان ثبت شده است. زاهدان، انتهای بلوار بزرگمهر، جنب مجتمع پردیسان

زاهدان شهری نیست که انتخاب اول گردشگران باشد

با وجود طبیعت خاص و تاریخ غنی، استان سیستان و بلوچستان، از نظر گردشگری بسیار ضعیف است. زاهدان شهری صنعتی با جاذبه‌های توریستی بسیار کم است. پارک ‌های زاهدان محدود بوده و آثار تاریخی معرفی نشده و طبیعت فراموش شده زیادی دارد.

این موارد باعث شده به صنعت هتلداری این شهر هم کم‌توجهی شود. هتل‌های زاهدان معدودند و همین تعداد هم خدمات و امکانات باکیفتی ندارند تا رضایت صددرصدی گردشگران را جلب کند. شاید شما هم تجربه‌ای از اقامت هتل‌های زاهدان را داشته باشید. اگر به نظرتان آن هتل از بهترین هتل های زاهدان است، خوشحال می‌شویم به ما و همراهان ما در مجله علی بابا معرفی کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.