چرا زنان باید گاهی تنها سفر کنند؟

در قسمت قبلی، به امن‌ترین مناطق سفر در جهانگردی‌های زنانه پرداختیم. از احساس ناب استقلال که بگذریم، زنان وقتی به تنهایی سفر می‌کنند، زمان بیش‌تری برای فکر کردن به خودشان و علایق‌شان دارند. اینکه اهل چه کشوری باشیم و یا چه فرهنگی را یدک بکشیم هم فرقی ندارد، در هرحال زنان در سفرهای خانوادگی، مهمانی‌های خانوادگی و تمامی مراسمی که اعضای خانواده هم در آن‌ها حضور دارند، نوعی ستون هماهنگ کننده‌ی جمع هستند، ستونی که گاهی خودش را به کلی فراموش می‌کند تا به اعضای خانواده‌اش خوش بگذرد. به همین دلیل هم گاهی بد نیست که زمانی را برای سفرهای انفرادی و یا دوستانه با زنان دیگر اختصاص داد تا نه فقط سفری با حداقل دغدغه را تجربه کنید، بلکه در میان هزاران دلیل افتخار به زن بودن‌تان، دلیل دیگری هم برای شادتر شدن داشته باشید. اما به‌راستی زنان چه دستاوردی از سفرهای انفرادی‌شان کسب خواهند کرد؟ در ادامه، این سوال را پاسخ خواهیم داد.


بیشتر بخوانید: زنان جهانگرد، قسمت اول


  • حس خوبِ آزادیچرا زنان باید گاهی تنها سفر کنند؟

شک نکنید که از زمانی‌که تصمیم می‌گیرید به تنهایی سفر کنید، مملو از حس آزادی عمل و استقلال در تصمیم‌گیری شده و سطح جدیدی از اعتماد به نفس را تجربه خواهید کرد.

  • کشف خویشتن

چنین سفری به شما کمک می‌کند تا از حاشیه‌ی امن اطراف‌تان خارج شده و هویت جدیدی از خودتان را کشف کنید. باور کنید که پس از بازگشت از چنین سفری، از خودتان شگفت‌زده خواهید شد.

  • با آدم‌های بی‌نظیری آشنا می‌شوید

به اقتصای شرایط، با آدم‌های مختلفی رو‌به‌رو می‌شوید که بعدها می‌بینید تا چه حد از جهان‌بینی آن‌ها تاثیر گرفته‌اید و همین در زنده‌گی‌تان مشکل‌گشا خواهد بود.

[related id=”3554″]

  • ترس‌های‌تان را به چالش می‌کشید

وقتی خودتان باشید و خودتان، بی‌شک با موقعیت‌های مختلفی رو‌به‌رو خواهید شد که بعضی از آن‌ها ترسناک هم هستند! تنها کاری که باید انجام بدهید این است که به خودتان کمک کنید تا از شرش خلاص شوید! درست مثل زندگی!

  • قسم به کارهای نکرده!

وقتی تنهایی سفر می‌کنید و یا با رفقای هم‌جنس خودتان راهیِ چنین ماجراجویی‌هایی می‌شوید، نترسید و دل به دریا بزنید و دیوانه‌گی کنید! مثلا اگر همیشه دل‌تان می‌خواسته که با قایق روی موج‌های وحشی تاب بخورید، این کار را بکنید! دل به دریا بزنید.

  • اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برید

همه‌ی مواردی که بالاتر گفته شد، در نهایت به افزایش اعتماد به نفس شما منجر می‌شود. اعتماد به نفسی که یک زن برای پیمودن پله‌های موفقیت در تحصیل و حرفه‌اش به آن نیاز دارد.

می‌دانید دستِ آخر چه می‌شود؟ سوای تمام تجربیات هیجان انگیزی که کسب می‌کنید، می‌توانید کلی ماجرای جالب برای تعریف کردن داشته باشید، ماجراهایی که از دل‌شان با دوستان تازه‌ای هم آشنا خواهید شد و این‌طور می‌شود که با یک سفر ساده، زنده‌گی‌تان از این رو به اون رو می‌شود! البته که این تمام آن‌چه در پی جهانگردی‌های زنانه نصیب‌تان می‌شود نیست! منتظر قسمت‌های بعدی هم باشید. دفعه‌ی بعد، مقصدهای تازه‌ای را با مخلفات اضافه برای‌تان در نظر گرفته‌ایم!

بیشتر بخوانید:

اولین خلبان زن حرفه‌ای ایران کیست؟

امن‌ترین شرکتهای هواپیمایی جهان

بارداری و سفر

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.