پیش فروش بلیط قطار

برنامه پیش فروش بلیط قطارهای نوروزی + راهنمای کامل پیش فروش

پیش‌فروش بلیط قطارهای نوروز 99 برای سفرهای ریلی 24 اسفند الی 15 فروردین از دوشنبه 14 بهمن طبق برنامه زیر در وب‌سایت علی‌بابا آغاز می‌شود:

  • ساعت 7 صبح: تمامی مسیرها به جز مسیرهای رفت و برگشت به مشهد (مسیرهایی مثل قزوین-مشهد یا مشهد-تهران در این ساعت هنوز باز نشده‌اند)
  • ساعت 12: تمامی مسیرها به جز مسیر تهران-مشهد و مشهد-تهران
  • ساعت 17: تمامی مسیرها

برای جستجو و پیش‌خرید بلیط قطار کلیک کنید


اگر تصمیم گرفته‌اید نوروز امسال با قطار سفر کنید حتما به این هم فکر کرده‌اید که زود دست به کار شوید و در زمان پیش‌فروش، بلیط‌هایتان را بخرید. در ادامه این راهنمای کوتاه می‌خواهیم به شما بگوییم که چه کارهایی باید قبل از شروع پیش فروش بلیط قطار انجام دهید تا یک خرید آسان داشته باشید.

مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید

ممکن است بخواهید سفری به زادگاهتان داشته باشید، یا به دنبال تجربه سفری متفاوت به مکان جدیدی از ایران زیبا باشید، که در این صورت نخستین گام تعیین مقصد سفر است. سفری که می توانید گروهی کوچک از دوستان و خانواده خود را نیز به همراه داشته باشید. از طرفی اگر تجربه سفرهای خانوادگی و گروهی را داشته باشید می‌دانید که ایجاد هماهنگی بین افراد کار ساده‌ای نیست؛ بنابراین برای اینکه با آغاز پیش فروش بتوانید به سادگی خرید بلیط قطار را نهایی کنید باید زمان سفر را نیز مشخص کنید. پیشنهاد می شود با توجه به تقاضای سفر نوروزی، چند اولویت تاریخی را تعیین کنید تا انعطاف لازم برای سفر را داشته باشید. وقتی که مقصد و تاریخ رفت و برگشت سفرتان مشخص شد، به سادگی می‌توانید با اطلاع از آغاز پیش فروش، خرید بلیط را نهایی کنید.

تاریخ دقیق سفر را مشخص کنید

قطارتان را انتخاب کنید

در انتخاب نوع قطار و شرکت ریلی بهتر است اول از همه تکلیف‌تان را با بودجه سفر روشن کنید. شرکت‌های ریلی مختلف قطارهایی در درجه‌بندی‌ها با قیمت‌های مختلف دارند که می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که برای بلیط قطار در نظر گرفته‌اید شرکت ریلی و واگن مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا اگر تصمیم به سفر زیارتی با قطار دارید در مقاله قطارهای لوکس تهران مشهد می‌توانید با انواع قطارها و شرکت‌های ریلی که مسافران را در مسیر تهران-مشهد جابه‌جا می‌کنند آشنا شوید. اگر هم برای سفر به جنوب و دیدن زیبایی‌های بندر عباس برنامه‌ریزی کرده‌اید با قطارهای تهران بندرعباس بیشتر آشنا شوید. توجه داشته باشید که غالب قطارها در مسیرهای مختلف دستخوش تغییر زیادی نمی‌شوند، بنابراین می‌توانید قبل از پیش فروش با مراجعه به سایت Rai.ir و بخش خدمات مسافری به مطالعه برنامه حرکت قطارها بپردازید و برآوردی از هزینه سفر کسب کنید.

قشار و شرکت ریلی را از قبل انتخاب کنید

 اسامی مسافران را در حساب کاربری وارد کنید

یکی از مزیت‌های خرید بلیط قطار از علی‌ بابا امکان خرید گروهی و خانوادگی بلیط قطار تا سقف ۱۸ مسافر است. در حالیکه خرید جمعی بلیط قطار از وب‌سایت‌های دیگر محدود به ۶ نفر و به صورت کوپه دربست است، شما در علی بابا می‌توانید برای حداکثر ۱۸ مسافر یعنی ۳ کوپه ۶ نفره یا 4 کوپه ۴ نفره بلیط خریداری کنید. در سفرهای دسته جمعی با قطار بهتر است کسی که مسئولیت خرید بلیط‌ها را بر عهده دارد از قبل وارد حساب کاربری خود شود و مشخصات تمام مسافران را وارد کند. در نتیجه با آغاز پیش فروش دیگری نیازی به صرف وقت زیاد و وارد کردن نام تک‌تک مسافران نخواهد بود و فقط با انتخاب گزینه «مسافران قبلی» به سادگی بلیط‌ها خریداری و نهایی می‌شوند.

نام مسافران را وارد کنید

زمان پیش فروش بلیط قطار را در علی بابا دنبال کنید

علی بابا آغاز پیش فروش بلیط قطار را در صفحه اینستاگرامش به اطلاعات کاربران می‌رساند و شما برای اطلاع از آخرین زمان پیش فروش بلیط می‌توانید اینستاگرام علی بابا را به آدرس Alibabaticket دنبال کنید. شایان ذکر است که طبق برنامه معمول پیش فروش نوروزی، خرید بلیط در تمامی مسیرها بصورت همزمان آغاز نمی شود و برای سهولت برای خریداران، در روزهای مختلف تقسیم شده است. بنابراین جهت جلوگیری از سردرگمی یا صرف زمان، اینستاگرام ما را دنبال کنید.


جستجو و خرید بلیط قطار در علی بابا، همین حالا!


خرید خود را انجام دهید

با فرارسیدن موعد خرید بلیط سفر خود، تنها اقدام لازم، مراجعه به علی بابا است. در گذشته ای نه چندان دور، همواره شاهد صف‌های طولانی خریدهای نوروزی مراجعه‌کنندگان به آژانس‌های فروش بوده‌ایم. اما اکنون، با چنین آمادگی و برنامه‌ریزی، تنها چند کلیک از خرید بلیط فاصله دارید؛ در منزل یا محل کار، بدون صرف زمان و انتظار.

  • اشتراگذاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *