اگر در پروازهای طولانی حوصله‌تان سر می‌رود، این نکات را بخوانید.

سفر با هواپیما هر چقدر که می‌تواند هیجان‌انگیز باشد به همان اندازه هم در مسیرهای طولانی می‌تواند خسته کننده باشد. اما خواندن این متن و استفاده از نکات سفر برای پروازهای طولانی، همین مسیر خسته کننده را به فرصت خوبی برای اتمام کارهای عقب افتاده و لذت بردن از سرگرمی‌هایی می‌کند که ممکن است در روزهای عادی هیچ فرصتی برای آن‌ها نداشته باشید. خوابیدن، گوش دادن به موسیقی، کتاب خواندن و … سرگرمی‌هایی هستند که نمی‌گذارند حوصله‌تان در پروازهای طولانی سر برود.


برای جستجو و خرید بلیط هواپیما و قطار اینجا کلیک کنید.


خوابیدنخوابیدن در پرواز طولانی

خوابیدن و چرت زدن یکی از بهترین راه‌ها برای گذراندن وقت در هواپیماست. بهتر است از روز قبل از پرواز نوشیدنی‌های کافئین‌دار مثل چای و قهوه را کنار بگذارید تا تنظیم خواب‌تان به هم نریزد. برای اینکه در هواپیما راحت‌تر بخوابید دمنوش‌های گیاهی همراه‌تان باشد. این دمنوش‌ها آرام بخش هستند و کمک می‌کنند راحت‌تر بخوابید.

اگر برای خوابیدن عادت دارید قرص خواب بخورید حواس‌تان باشد که آن را قبل از ورود به هواپیما نخورید. ممکن است آن‌قدر از نشستن در هواپیما عاجز باشید که یک تا دو ساعت قبل از پرواز قرص‌تان را بخورید تا به محض بلند شدن هواپیما خواب‌تان ببرد. برای چنین مواقعی تاخیر را هم در نظر بگیرید. اگر قرص خواب خورده باشید و پروازتان به تاخیر بیافتد با آن حالت گیجی ناشی از قرص خواب چک‌این کردن و منتظر نشستن در فرودگاه می‌تواند دردسرساز باشد.


بیشتر بخوانید: 5 نکته برای سرحال برگشتن از سفر


موسیقی و پادکست

حتما قبل از سفر رفتن گوشی‌ و آی‌پادتان را مجهز کنید به انواع آهنگ و موسیقی که دوست دارید و البته هندزفری‌تان را هم فراموش نکنید. از آنجایی که در هواپیما اینترنت ندارید روی ساوندکلاود و دانلود موسیقی حساب نکنید. گوش دادن به موسیقی راه خوبی برای گذراندن وقت در هواپیماست.

در اغلب سفرهای خارجی مانیتورهای هواپیما آرشیو گسترده‌ای از فیلم، سریال و انواع موسیقی دارند و شما می‌توانید از بین آن‌ها فیلم و موسیقی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. اما این هم بستگی به ایرلاین و نوع هواپیما دارد پس بهتر است بی‌گدار به آب نزنید و لیست موسیقی مورد علاقه‌تان را در گوشی‌تان داشته باشید.

فیلم دیدن فیلم دیدن در پرواز طولانی

اگر اهل فیلم دیدن هستید، این عادت سر رفتن حوصله در هواپیما را برای شما بی‌معنا خواهد کرد. اگر هم خیلی اهل فیلم دیدن نیستید و فیلم‌های خوب را نمی‌شناسید از قبل به فکر باشید و با جستجو در گوگل اسم فیلم‌های خوب را پیدا کنید. از آنجا که همیشه در هواپیما گوشی‌ها روی حالت پرواز هستند و امکان استفاده از اینترنت همراه وجود ندارد و از طرف دیگر هم اگر هواپیما Wi-Fi داشته باشد، سرعت آن خیلی مناسب دانلود کردن فیلم و ویدئو نخواهد بود، بهتر است از قبل این فیلم‌ها را دانلود کنید و در گوشی و لپ‌تاپ و تبلت‌تان داشته باشید.

بازی

حالا که گوشی‌هایمان به سختی از ما جدا می‌شوند بیشتر سرگرمی‌هایمان را هم به آن ربط داده‌ایم که یکی از آن‌ها بازی‌های آنلاین و آفلاین هستند. از آنجا که احتمال دسترسی به اینترنت در هواپیما کم است، اگر به بازی‌های موبایلی علاقه دارید بازی‌های آفلاین هیجان‌انگیز را دانلود کنید و برنده از هواپیما بیرون بروید.


بیشتر بخوانید: 7 پیشنهاد برای گذراندن زمان انتظار در فرودگاه


یاد گرفتن زبان جدید

این روزها که بلد بودن زبان انگلیسی از بدیهیات شده، اغلب آدم‌ها حتی کسانی که آن را خوب بلدند دنبال یادگیری و بهتر کردن آن هستند. حالا که یادگیری زبان بخشی از زندگی امروز ما شده مسیر طولانی سفر با هوپیما فرصت ایده‌آلی است که لغت‌هایی را که یادداشت کرده‌اید حفظ کنید یا از برنامه‌هایی مثل Babble و Duolingo استفاده کنید. می‌توانید از قبل هم کارت‌ها و کلیپ‌های آموزش زبان را دانلود کنید و مسیر طولانی و خسته کننده را به فرصت زبان‌آموزی تبدیل کنید.

کتاب خواندن کتاب خواندن در پرواز طولانی.

اگر نمی‌خواهید در طول مسیر فیلم ببینید یا با موسیقی خودتان را سرگرم کنید، کتاب‌ و مجله مورد علاقه‌تان را در کیف دستی‌تان بگذارید. کتاب خواندن و غرق در محتوای آن شدن از گذشته یک راه حل خوب برای گذراندن وقت بوده است.
می‌توانید کتاب‌هایی هم در مورد فرهنگ کشور مقصد بخرید یا دانلود کنید. در این صورت با یک تیر دو نشان می‌زنید. خواندن کتاب‌های راهنمای زبان کشور مقصد و یادگرفتن جملات ساده برای برقراری ارتباط هم خالی از لطف نیست.

برنامه‌ریزی برای مقصد

قبل از اینکه به شهر یا کشور مقصد سفر کنید حتما در مورد جاهای دیدنی و تجربه‌های ویژه آن خوانده‌اید و شنیده‌اید. حالا در طول راه می‌توانید برای هر روز از اقامت‌تان برنامه‌ریزی کنید و به بهترین شکل از زمان و فرصت‌تان استفاده کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.