افزایش 40 درصدی پروازهای جزیره کیش در 9 ماه گذشته

از پروازهای صعودی کیش بشنوید

کیش از اولین شهرهای عاری از کرونا بود که واکسیناسیون همه‌ اهالی خود را از مرداد ماه سال 1400 همزمان با همه‌گیری موج پنجم کووید-19 دلتا آغاز کرد. سیاست‌های منطقه آزاد کیش برای احیای گردشگری در استان هرمزگان برنامه‌های متعددی را برای جذب مسافران بدون دغدغه‌ کرونا در نظر داشت. از جمله این سیاست‌ها افزایش ظرفیت پروازی به کیش بود.

یکی از اقداماتی که در همین خصوص انجام گرفت، برقراری مجدد پروازهای کیش – دبی پس از 1.5 سال توقف خطوط هوایی بین‌المللی بود. پروازهای بین‌المللی کیش از تاریخ 14 مهرماه آغاز شد که با شروع نمایشگاه اکسپو دبی 2020 کاملا همخوانی داشت.

فرودگاه کیش تنها دو مقصد بین‌المللی را پوشش می‌دهد. مسقط در کشور عمان دومین مقصد فرودگاه بین‌المللی کیش است که به دلیل شرایط و پروتکل‌های سفرهای هوایی عمان، شروع پروازهای کیش به مسقط تا اواسط آذرماه به تعویق افتاد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، راه‌اندازی پرواز کیش به مسقط و بالعکس باعث گسترش روابط اقتصادی و گردشگری خصوصا در بخش گردشگری سلامت خواهد شد.

کیش و تفریحسرپرست شرکت توسعه و مدیریت بنادر کیش هم گفت یکی از سیاست‌های احیای گردشگری در خلیج‌فارس افزایش پروازهای خارجی به کیش است.

بهبود وضعیت کرونا و افزایش ظرفیت‌های پروازی بعد موج پنجم کرونا و از طرفی همزمانی با فصول سرد سال، باعث شد تا در نیمه‌ پایانی سال 1400 شاهد افزایش چند برابری پروازهای ورودی به کیش باشیم.

به نقل از سازمان روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد کیش، از ابتدای فروردین تا آذرماه سال جاری مجموع تعداد پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه بین‌المللی کیش به بیش از 18 هزار پرواز رسید. در این بین به بیش از یک میلیون و 900 هزار نفر در فرودگاه کیش خدمات پروازی ارائه شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
  1. عادل می‌گوید

    با سلام
    آیا امکان استرداد بدون جریمه و به صورت دریافت کد تخفیف برای پرواز های داخلی وجود داره؟؟ آیا برای همه ی پروازها هست یا پروازهای خاصی؟ از اون کد تخفیف چطور میشه استفاده کرد؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

      سلام 🙂 قوانین کنسلی و جریمه توسط شرکت‌های هواپیمایی تنظیم می‌شه و این مبالغ برای هر شرکت متفاوته