بهترین زمان سفر به کیش؛ یک مسافرت رویایی

بررسی بهترین زمان سفر به کیش در هر فصل

گاهی دلتان می‌خواهد از همۀ شلوغی شهر و هوای آلوده‌اش فاصله بگیرید و به سفر بروید اما نمی‌دانید کجا می‌تواند مقصد رویایی گشت‌و‌گذار و آرامش روح و جسمتان باشد؟ احتمالا این مقاله در مورد جزیرۀ دلبر خلیج فارس و بهترین زمان سفر به کیش در مجلۀ گردشگری علی‌بابا بتواند در تصمیم‌گیری مقصد مورد علاقه‌تان کمک کند.

اول از همه به این نکته توجه کنید که دور از هیاهوی شهرهای بزرگ، در دل خلیج فارس زیبا، جزیرۀ کیش مانند یاقوتی درخشان و بکر سرشار از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی قرار دارد که همین جزیره‌بودن باعث شده نسبت به مناطق دیگر ایران آلودگی هوای بسیار کمتری داشته باشد. نتیجتاً شما در سفر به کیش، اول از هرچیز آب‌و‌هوایتان واقعا عوض می‌شود!

دومین نکته‌ای که مهم است بدانید، در‌مورد بهترین زمان مسافرت به کیش است. چرا‌که لازم است برای بردن بیشترین لذت از سفر خود، مثلا بدانید کی فصل غواصی است، کی فصل جشنواره‌ها و ایونت‌های مختلف است و چه زمانی می‌توانید با ارزان ترین زمان سفر به کیش، حتی در مخارج سفر رویایی‌تان صرفه‌جویی کنید!

فصل زمستان و فصل بهار به دلیل آب‌و‌هوای معتدل و کمتر شرجی جزیره، جزو بهترین فصل سفر به کیش محسوب می‌شوند.

در‌واقع بهترین فصل برای خرید در جزیرۀ کیش، فصل تابستان به خاطر جشنواره‌های خرید مختلف و قرعه‌کشی‌ها و فصل پاییز به دلیل برگزاری انواع جشنواره‌های حراج و ارزان‌تر بودن هزینه‌ها است.

جشن‌ها و کنسرت‌های مختلف و جذاب کیش، همگی در فصل تابستان، از 15 تیر تا 15 شهریور برگزار می‌شوند.

فصل پاییز به دلیل هوای بارانی، آب‌و‌هوای نامشخص، شروع مدرسه‌ها و مراکز تحصیلی، هم از فصل‌های خلوت کیش است و هم برای جذب گردشگران، انواع جشنواره‌های حراج 50‌درصدی کیش و حراج بزرگ روز کیش (20 آبان) برگزار می‌شود؛ همچنین قیمت هتل‌ها و بلیت‌ها نیز ارزان‌تر هستند، در‌نتیجه فصل پاییز ارزان ترین فصل سفر به کیش محسوب می‌شود.

بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است؟

هر‌کسی از بستن کوله و چمدان خود برای آغاز سفر هدفی در ذهنش دارد. بعضی‌ها دوست دارند فقط برای خرید و بازار‌گردی سفر کنند، بعضی دلبستۀ مناظر طبیعی و گشت‌و‌گذار در دل طبیعتند، و برخی هم به خاطر رویدادهای هنری و فرهنگی شهر خاصی که انتخاب کرده‌اند به آن‌جا سفر می‌کنند.

اما بهترین زمان سفر به کیش برای بازار‌گردی و طبیعت‌گردی یا بازدید فرهنگی چه زمانی است؟ کی می‌توانید وقتی پایتان را داخل جزیره گذاشتید هیجان همۀ وجودتان را پر کند که این بهترین انتخاب سفرتان بوده است؟

بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است؟قطعا شما هم انگیزۀ خاصی برای سفر به کیش دارید، یا به هوای غواصی در دل آب‌های گرم خلیج فارس به این جزیرۀ زیبا جذب شدید و می‌خواستید برای یک‌بار هم که شده زندگی زیر آب‌ها را ببینید و شنا‌کردن مانند ماهی‌ها در دریای بی‌کران را احساس کنید.

بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است؟شاید هم می‌خواهید مراکز خرید جذاب و پر از جنس‌های خارجی و دست‌ساز محلی جنوب را ببینید و دست‌پر به شهر و دیار خودتان با خاطرۀ لذت‌بخش جنوب برگردید، یا دلتان می‌خواهد درحالی‌که میان کوچه‌پس‌کوچه‌های کیش قدم می‌زنید صدای موسیقی جنوب همۀ روحتان را پر کند و با خود ببرد کنار نخل‌ها و شن‌های ساحل.

در‌هر‌صورت دانستن بهترین فصل برای سفر به کیش می‌تواند تجربه شما را از این‌رو به آن‌رو کند.

بهترین زمان سفر به کیش از نظر آب و هوا

اختلاف دمای جزیرۀ کیش در طول سال، بعضی اوقات به 9 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد و به‌خاطر جزیره‌بودنش آب‌و‌هوای کاملا مرطوبی دارد. معمولا هوا در این جزیرۀ گرمسیری، سرد نمی‌شود. پس بهتر است اصلا انتظار آب‌و‌هوای سرد در تمام فصول سال را از این جزیره نداشته باشید.

سفر به کیش از نظر آب و هوااما یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های کیش آب‌و‌هوای بارانی آن است و اگر عاشق هوای بارانی هستید قطعا از سفرتان به کیش در فصل های بارانی، لذت دو‌چندان خواهید برد.

البته امیدواریم زمان حرکت شما به جزیرۀ کیش هوا صاف و آفتابی باشد، چرا‌که طوفان و باران هوا باعث می‌شود تا مساعد‌شدن وضعیت اسکله‌ها تعطیل باشد؛ پس مهم‌ترین نکتۀ بهترین زمان سفر به کیش این است که قبل از حرکت حتما آب‌و‌هوا را بررسی کنید.

سفر به کیش از نظر آب و هوااما هر چهار‌فصل سال آب‌و‌هوای کیش یکسان نیست. هر فصلی آب‌و‌هوای مخصوص خودش را دارد و از این نظر بهتر است حتما به بهترین فصل سفر به کیش آگاه باشید تا راضی از سفر خود بر‌گردید. به‌همین‌خاطر با‌توجه به ویژگی‌های هر فصل در جزیرۀ کیش و انگیزه‌های مختلف سفر شما، که در چه فصلی می‌تواند مناسب باشد، با جزئیات صحبت خواهیم کرد.

سفر به کیش در بهار و نوروز کم رطوبت

قطعا برای خیلی از کسانی‌که در طول سال فرصت سفر‌کردن و گشت‌و‌گذار ندارند، فصل بهار و تعطیلات نوروز بهترین زمان سفر به کیش یا شهرهای دیگر است. شور و شوق آغاز فصل جدید هم صفای دیگری به مسافرت می‌بخشد؛ همچنین صفای جزیرۀ کیش در فصل بهار نیز جور دیگری‌ست!

سفر به کیش در بهار و نوروز کم رطوبتآب‌و‌هوای خنک و ملایم، میزان کمتر رطوبت هوا، مخصوصا در اردیبهشت‌ماه باعث شده بهار جزو بهترین فصل سفر به کیش باشد. البته با‌توجه به تعطیلات و موج مسافران در فروردین‌ماه بهتر است حساب آژانس‌های مسافرتی، مکان اقامت و شلوغی جزیره را از قبل بکنید.

سفر به کیش در تابستان گرم و آفتابی

اگر به دنبال بهترین زمان سفر به کیش برای شنا در آب‌های خلیج فارس هستید، قطعا فصل مورد‌نظر شما تابستان گرم و شرجی جزیرۀ کیش است. شاید شرجی و رطوبت هوا اولش اذیتتان کند اما کلی اتفاق خوب و هیجان‌انگیز در فصل تابستان و در سواحل کیش انتظارتان را می‌کشد! اگر گرمای زیاد برایتان هیچ‌جوره قابل تحمل نیست، پس شاید باید فصل دیگری را برای مسافرت به کیش انتخاب کنید.

سفر به کیش در تابستان گرم و آفتابیاز جذابیت‌های دیگر سفر به کیش در فصل تابستان، برگزاری انواع جشنواره‌ها، قرعه‌کشی‌ها و تفریحات مختلف و هیجان‌انگیز ساحلی است که همۀ این‌ها دست به دست هم می‌دهد تا برای شما که شیفتۀ تجربۀ چیزهای جدید هستید، تابستان بهترین زمان مسافرت به کیش باشد.

سفر به کیش در پاییز خنک و دل انگیز

خیلی قابل پیش‌بینی نیست که آب‌و‌هوا در فصل پاییز جزیرۀ کیش چگونه خواهد بود اما بهتر است در نظر بگیرید که ممکن است رطوبت هوا تا 60 درجۀ سانتی‌گراد هم برسد. شاید پاییز برای خیلی‌ها که فراری از آب‌و‌هوای غیر‌قابل پیش‌بینی و بارانی‌اند بهترین زمان سفر به کیش نباشد اما برخی هم شیفتۀ دلربایی پاییز در سواحل خلیج فارس هستند.

سفر به کیش در پاییز خنک و دل انگیزعلاوه‌بر همۀ این‌ها، هنوز جذابیت اصلی سفر به کیش در فصل پاییز مانده! آن هم برگزاری انواع جشنواره‌های تخفیف پاییزی، تخفیف 50‌درصدی روز کیش (20 آبان‌ماه) و ارزان‌شدن قیمت هتل‌هاست. بله شما ارزان ترین فصل سفر به کیش را پیدا کردید و در‌عین‌حال چیزی از جذابیت‌های طبیعی کیش را نیز از دست ندادید!

پاییز جزیرۀ کیش با ماه مهر که آغاز می‌شود، هنوز تا حد زیادی حال‌و ‌هوای تابستان را دارد، بارندگی کمتر از ادامۀ فصل پاییز خواهد بود. آبان‌ماه چیزی ما‌بین رطوبت و شرجی تابستان و باران‌های تند زمستان است اما آذر‌ماه پر‌باران‌ترین ماه فصل پاییز در جزیرۀ کیش است، که هر کدام می‌تواند بهترین زمان مسافرت به کیش در فصل پاییز مخصوص شما باشد.

سفر به کیش در زمستان معتدل

تقریبا تمام روزهای زمستانی کیش، بارانی است. باران‌های تند موسمی که در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد. پس اگر در زمستان به کیش سفر کردید یادتان نرود چترتان را همراه خود ببرید. قطعا در این فصل نمی‌توانید توقع آفتاب‌گرفتن و یا تفریحات ساحلی داشته باشید اما کاملا می‌توانید انتظار آب‌و‌هوایی معتدل که بین 9 تا 22 درجۀ سانتی‌گراد در نوسان است را به واقعیت تبدیل کنید.

سفر به کیش در زمستان معتدلبه‌همین‌خاطر برای کسانی‌که از گرمای جنوب فراری‌اند اما دلشان می‌خواهد حداقل یک‌بار هم که شده به سواحل جنوبی کشور سفر کنند، بهترین زمان سفر به کیش فصل زمستان است. حتی در اسفند‌ماه آب‌و‌هوای جزیرۀ کیش به بهار نزدیک‌تر است و می‌تواند سفری با هوای به شدت دلپذیر را برایتان رقم بزند.

بهترین زمان سفر به کیش برای خرید و بازارگردی

اگر بیشترین انگیزه‌تان از سفر به جزیرۀ کیش برای خرید‌کردن و گشتن در بازار‌های جذاب آن‌جاست، شاید باید ارزان ترین فصل سفر به کیش را انتخاب کنید! همانطور که گفتیم در فصل پاییز، کیش مملؤ از جشنواره‌های حراج بزرگ و به‌یاد ماندنی است که از قیمت بلیت هواپیمای کیش تا رزرو هتل  همه چیز ارزان‌تر خواهد بود.

بهترین زمان سفر به کیش برای خرید و بازارگردیهمچنین علاوه‌بر گشت‌و‌گذار در بازارها می‌توانید در رویدادها و قرعه‌کشی‌های مختلف جزیرۀ کیش شرکت کنید و هیجان بیشتری به سفر رویایی خودتان بدهید.

بهترین زمان سفر به کیش برای یک سفر ارزان

علاوه‌بر فصل پاییز که پر از جشنواره‌ها و حراج‌های بزرگ 50‌درصدی است، و هزینه‌های سفر پایین‌تر از هر وقتی در‌می‌آید، فصل تابستان نیز به دلیل گرما و رطوبت زیاد هوا، بهترین زمان سفر به کیش از لحاظ ارزانی و خلوتی جزیرۀ مرجانی کیش است. همچنین در این فصل انواع رویدادها و ایونت‌های فرهنگی برگزار می‌شود که می‌تواند حسابی سرگرمتان کند.

بهترین زمان سفر به کیش برای یک سفر ارزانشما می‌توانید در مرداد‌ماه به دلیل اوج گرما و کمتر‌بودن مسافران، سفری ارزان‌تر به کیش داشته باشید، و یا اواخر فروردین‌ماه که تعطیلات تمام شده است و همه به شهرهایشان بر‌گشته‌اند به جزیرۀ کیش بروید و از طبیعت بکر آن لذت ببرید.

یا اصلا اول پاییز که مصادف با بازگشایی مدارس و خلوتی دفاتر مسافرتی است، سفر خود به این جزیرۀ زیبا را آغاز کنید. در‌هر‌صورت انتخاب با‌توجه به شرایط و انگیزه‌های مسافرتتان با خودتان است تا سفری ارزان و در‌عین‌حال رویایی به جزیرۀ کیش داشته باشید!

زمان برگزاری جشنواره های کیش و رویدادهای فرهنگی

از بهترین زمان سفر به کیش، زمانی است که این جزیرۀ کوچک و فوق‌العاده زیبا پر از جشنواره‌های فرهنگی، هنری و موسیقی می‌شود. تابستان که می‌رسد، می‌توانید از جشنواره‌ای به جشنواره‌ای دیگر و از کنسرتی به کنسرت دیگر در جزیرۀ کیش بروید که از 15 تیر‌ماه تا 15 شهریور برگزار می‌شود.

زمان برگزاری جشنواره های کیش و رویدادهای فرهنگیجشنواره‌هایی مثل جشنوارۀ آبنبات چوبی، جشنوارۀ خرید، جشنوارۀ سلامت و مسابقات رالی و تور خانوادگی که هر یک می‌تواند هیجان بیشتری به مسافرت شما ببخشد.

اگر دوست دارید نمایش دلفین‌ها، حراج‌های بزرگ برای خرید‌کردن و انواع مسابقات و قرعه‌کشی‌ها را از نزدیک ببینید و در آن شرکت کنید قطعا فصل تابستان بهترین فصل سفر به کیش خواهد بود.

زمان برگزاری جشنواره های کیش و رویدادهای فرهنگیخلوت ترین فصل سفر به کیش

تقریبا در هر‌فصلی می‌توان بهترین زمان سفر به کیش را از لحاظ خلوتی، جست‌و‌جو و پیدا کرد. در حالت کلی سفر، وسط هفته می‌تواند خلوتی مسافرت شما را تضمین کند؛ اما در فصل بهار به دلیل آب‌و‌هوای مناسب و رو به گرم جزیره ، خرداد‌ماه بهترین زمان مسافرت از نظر خلوت‌بودن به کیش است.

در فصل تابستان، مرداد‌ماه می‌تواند گزینۀ ایده‌آل‌تری برای سفر به کیش نسبت به تیر‌ماه و شهریور از لحاظ خلوتی باشد، اما این به شرطی است که توان تحمل اوج گرمای جزیره را داشته باشید.

خلوت ترین فصل سفر به کیش

فصل پاییز و زمستان در جزیرۀ کیش معمولا جزو خلوت‌ترین فصل سفر به کیش محسوب می‌شوند؛ به‌خاطر بارندگی هوا، فصل مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها، میزان سفر به جزیرۀ کیش هم کاهش پیدا می‌کند و همین فرصت فوق‌العاده‌ای برای کسانی است که به دنبال خلوتی جزیره هستند.

البته به این نکته هم توجه کنید که پاییز و زمستان علاوه‌بر خلوتی، فصل ارزانی جزیرۀ کیش نیز هستند، پس شاید این فصل بهترین زمان سفر به کیش همراه عزیزانتان باشد.

بهترین زمان سفر به کیش برای غواصی و تفریحات ساحلی

تقریبا در تمام چهارفصل سال در جزیرۀ کیش امکان انجام تفریحات ساحلی مختلف وجود دارد و آن هم به‌خاطر آب‌و‌هوای گرم و شرجی آن است. اما نکتۀ مهم این است که وقتی هوا آفتابی و دریا صاف و غیر‌طوفانی باشد همۀ این تفریحات برگزار می‌شوند، به‌همین خاطر معمولا گفته می‌شود بهترین زمان سفر به کیش برای غواصی و تفریحات آبی، فصل بهار و تابستان است.

بهترین زمان سفر به کیش برای غواصی و تفریحات ساحلیبرای تجربۀ ناب غواصی در سواحل جزیرۀ کیش و آب‌های خلیج فارس، بهتر است به درستی آب‌و‌هوا را از قبل بررسی کنید و همچنین برنامه‌ریزی کنید که صبح زود یا ظهر، وقتی آفتاب بالای آسمان است به غواصی بروید. چرا‌که آماده‌شدن شما برای غواصی‌کردن ممکن است کمی طول بکشد و اگر به عصر یا شب بخورید عملا شنا‌کردن شما غیر‌ممکن می‌شود و اجازه نمی‌دهند غواصی کنید.

سفر به کیشرویای سفر به کیش را در ذهنتان نگه دارید!

به جرئت می‌توان گفت یکی از جذاب‌ترین جاهای تاریخی و دیدنی ایران، برای سفر‌کردن و خوش‌گذراندن، جزیرۀ کیش است. گر‌چه راه‌های دسترسی به جزیرۀ کیش محدود به راه هوایی و دریایی است اما همین مدل سفر‌کردن بر فراز آب‌های خلیج فارس و بر امواج گرم و دلپذیر آن، فوق‌العاده جذاب و به‌یاد‌ماندنی است.

سفر به کیشحتی لازم نیست برخلاف تصور، لزوما پول زیادی در این سفر خرج کنید و می‌توانید در ارزان ‌ترین فصل سفر به کیش چمدانتان را ببندید و راهی شوید، اما بدانید هرچه باشد تجربه‌ای رویایی در انتظارتان خواهد بود؛ چه در بهار و تابستان و چه در پاییز و زمستان، جزیرۀ کیش چیزی در چنته دارد تا شما را هیجان‌زده و راضی کند و بهترین زمان سفر به کیش شما را بسازد، پس بی‌راه نیست که به آن مروارید خلیج فارس می‌گویند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.