بهترین شهربازی های تهران کدام هستند؟

معرفی بهترین شهربازی های تهران برای تفریح کودکان و بزرگسالان

با شروع بهار و طولانی‌تر شدن روز، کمتر کسی دوست دارد در خانه بماند. شهر جنب‌وجوش بیشتری پیدا می‌کند و افراد تمایل دارند زمان بیشتری را در خارج از خانه سپری کنند. نگه داشتن بچه‌ها در خانه هم تبدیل می‌شود به بزرگ‌ترین چالش خانواده‌ها. در این‌جور مواقع شهربازی‌ های تهران یکی از بهترین گزینه‌ها برای وقت‌گذرانی است تا غروب یک روز بهاری را با شادی و هیجان بگذرانید.

در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا ما به شما بهترین شهربازی های تهران را معرفی می‌کنیم.

این شهربازی دو شعبه دارد؛ یکی از شعبه‌ها در مرکز خرید ارگ تجریش و دیگری در مرکز خرید پالادیوم قرار گرفته است.

شهربازی صبامال، دنیای بازی چمران، شهربازی ژوپیتر، فان لند (یا همان شهربازی الماس) همگی از شهربازی های سرپوشیده تهران هستند.

کیلومتر 4 اتوبان تهران-کرج، بعد از اتوبان شهید ستاری، کنار گذر راست پل اتوبان شهید باکری (لاین کندرو)

شهربازی های تهران که روباز هستند…

مهم‌ترین شهربازی‌های روباز تهران را بشناسید.

شهربازی ارم

شهربازی ارم تهران بعد از تخریب شهربازی چمران و گوریل‌انگوری معروفش در سال 1385، به قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهربازی تهران تبدیل شد.

پارک ارم پیش از انقلاب و در سال 1350 توسط رحیم‌علی خرم تاسیس شد و به همین خاطر بین قدیمی‌‌ها به پارک خرم هم معروف است. در آن زمان به بزرگی و رونق امروز نبود و به مرور با خرید تجهیزات جدید توانست خودش را ارتقا دهد. این مجموعه امروز با 3 شهربازی (لونا پارک‌های 1تا 3) و 73 دستگاه متنوع و هیجان‌انگیز یک گزینه تفریحی مناسب برای تمام سنین و همه اعضای خانواده به شمار می‌رود.

پارک ارملوناپارک 1 بیشتر مختص کودکان و نوجوانان زیر 14 سال است و لونای 2 و 3 (که خیلی قابل تفکیک از یک‌دیگر نیستند)، مناسب بزرگسالان است.

مجموعه پارک ارم، در کنار 3 شهربازی با یک باغ وحش بزرگ، دریاچه قایق‌رانی و ماهیگیری، تله‌سیژ، سالن سرپوشیده بازی (قلعه سحرآمیز)، غرفه‌های فروش خوراکی و موادغذایی، تالارهای پذیرایی کشتی، فضای سبز و جنگلی برای پیک‌نیک و استخر شنای روباز برای بانوان می‌تواند تنوع زیادی از تفریحات را به شما ارائه بدهد.

شهربازی خوب تهرانآدرس: کیلومتر 4 اتوبان تهران-کرج، بعد از اتوبان شهید ستاری، کنار گذر راست پل اتوبان شهید باکری (لاین کندرو)

شهربازی ارم روی گوگل مپ

شهربازی های سرپوشیده تهران

در فصل سرد که شهربازی‌های روباز تعطیل هستند و هر جایی را نمی‌شود برای تفریح انتخاب کرد، شهربازی های سرپوشیده تهران بهترین گزینه‌های تفریحی شهر به شمار می‌روند. در ادامه لیستی از شهربازی های سرپوشیده تهران که برای تمام فصول مناسب هستند را به شما معرفی می‌کنیم:

سرزمین عجایب در شهربازی های تهران

مجموعه سرپوشیده سرزمین عجایب یکی از معروف‌ترین شهربازی های سرپوشیده تهران است که اولین شهربازی‌ کارت‌دار تهران هم لقب می‌گیرد.

سرزمین عجایب در طبقه آخر پاساژ تیراژه قرار دارد و حدود 300 بازی برای سرگرم شدن دارد. بیشتر بازی‌ها مختص کودکان و نوجوانان است اما برای بزرگ‌سالان هم تعداد قابل قبولی بازی کامپیوتری و زمین بولینگ هیجان‌انگیز دارد.

شهربازی های تهرانآدرس: فلکه دوم صادقیه، بلوار اشرفی اصفهانی، قبل از پل شهید همت، مرکز خرید تیراژه

سرزمین عجایب روی گوگل مپ

شهربازی فان تایم ارگ تجریش و پالادیوم

فان‌تایم یک شرکت بین‌المللی است که بعد از راه‌اندازی شهربازی در استانبول و ازمیر به تهران و تبریز آمد. فان‌تایم تهران در طبقه سوم ارگ تجریش و پالادیوم از بهترین شهربازی‌های شمال تهران هستند که با حدود 125 بازی به روز و با استانداردهای جهانی، برای افراد 2 تا 70 سال لحظات خوشی را می‌سازند.

بیشتر بازی‌های این شهربازی سرپوشیده را بازی‌های کامپیوتری تشکیل می‌دهند. شبیه‌ساز مسابقات فرمول یک، شبیه‌ساز ترن هوایی، شبیه‌ساز هواپیماهای جنگی، ماشین‌های کوبنده، فریزبی، کاروسل، چرخ‌وفلک، فوتبال دستی و … از جمله بازی‌های این مجموعه هستند. در کنار بازی‌های کامپیوتری می‌توانید از اتاق گریم و عکاسی استفاده کنید. همچنین می‌توانید تولد فرزندتان را در سالن تولد فان‌تایم جشن بگیرید.

فان تایم تهرانآدرس شعبه تجریش: میدان تجریش، خیابان سعد آباد(ملکی)، مجتمع تجاری ارگ تجریش، طبقه سوم، شهربازی فان تایم

آدرس شعبه زعفرانیه: زعفرانیه (مقدس اردبیلی)، بعد از میدان الف، جنب کوچه عروضی، مرکز تجاری پالادیوم، طبقه سوم میانی

فان تایم ارگ تجریش روی گوگل مپ

فان تایم پالادیوم روی گوگل مپ

فان لند یا شهربازی الماس هروی در شهربازی های تهران

اگر در شرق تهران زندگی می‌کنید و به دنبال یک شهربازی سرپوشیده هستید، فان‌لند را بین شهربازی های تهران به شما معرفی می‌کنیم. این مجموعه سه طبقه در مرکز خرید الماس هروی قرار دارد و در سال 1394 تاسیس شد. این مجموعه با حدود 250 بازی متنوع و پرهیجان چند ساعتی شما را از دنیای بیرون جدا می‌کند.

شهربازی های تهرانآدرس: ميدان هروی، مجتمع تفريحی، ورزشی و تجاری الماس هروی، طبقه سوم و چهارم و پنجم

فان لند تهران روی گوگل مپ

شهربازی ژوپیتر

به نظر می‌رسد که غرب تهران میزبان شهربازی‌های بیشتری نسبت به شرق تهران است. شهربازی سرپوشیده ژوپیتر در طبقه دوم مجتمع کوروش با بیش از 110 بازی مهیج و متنوع پذیرای کوچک و بزرگ خانواده‌ها است. ژوپیتر یک سیاره فضایی و پر از آدم فضایی است. از بین بازی‌های متنوع این مجموعه می‌شود از موتور واقعیت مجازی، مسابقات فرمول یک، کاروسل، مینی بولینگ، مسلسل واقعیت مجازی، ماشین کوبنده، هاکی روی میز، بازی‌های امتیازی، پتک قدرت سنج و… نام برد.

شهربازی ژوپیترخبر خوب اینکه برای بازدید از این مجموعه نیازی به پرداخت ورودی نیست.

آدرس: بزرگراه ستاری شمال، بالاتر از خروجی شهید حکیم، مجتمع تجاری فرهنگی کوروش، طبقه دوم

شهربازی ژوپیتر روی گوگل مپ

دنیای بازی چمران در شهربازی های تهران

این شهربازی یکی از قدیمی‌ترین شهربازی های تهران است که از سال 1342 تا به امروز فعالیت می‌کند. این مجموعه که به بولینگ عبدو هم شناخته می‌شود 1500 مترمربع وسعت دارد. این شهربازی مناسب کودکان و نوجوانان است و در این مجموعه می‌توانید از مسابقات اتوموبیل‌رانی، ماشین‌های کوبنده، هاکی رومیزی، فریزبی، ترن هوایی، فایربال، سینما هفت بعدی، شبیه‌ساز هواپیمای جنگی، فوتبال دستی و… لذت ببرید.

شهربازی های تهرانآدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، مجموعه ورزشی چمران، دنیای بازی

دنیای بازی چمران روی گوگل مپ

شهربازی صبامال

صبامال هم مثل خیلی از مجتمع‌های تجاری دیگر بخشی از فضای خودش را به سرگرمی بچه‌ها اختصاص داده است. البته بزرگ‌ترها هم می‌توانند بعد از یک خرید حسابی، خستگی خود را در کنار فرزندانشان از تن به در کنند. ورودی این شهربازی هم مثل شهربازی ژوپیتر، رایگان است و با شارژ کردن کارتتان می‌توانید از بیشتر از 40 بازی مثل کاروسل، ماشین کوبنده، چرخ‌وفلک و… استفاده کنید.

صبامال در تهرانآدرس: خیابان کارگر جنوبی، پایین‌تر از میدان حر، مجتمع تجاری صبامال

شهربازی صبامال روی گوگل مپ

شهربازی های تهران حالتان را خوب می‌کنند…

بعضی‌ها تصورشان این است که «مگر من بچه‌ام که شهربازی بروم!» اما اینطور فکر نکنید. اصلا بعضی از دستگاه‌ها در شهربازی های تهران مخصوص بزرگ‌سالان طراحی شده‌اند و کودکان حق استفاده از آن را ندارند! کلا رفتن به شهربازی و تجربه هیجان‌انگیز بازی‌های مختلف یکی از کارهایی است که می‌تواند روحیه شما را به شدت خوب کرده و حالتان را جا بیاورد.

پیشنهاد می‌کنم اگر توانستید، با دوست‌های صمیمی‌تان به صورت گروهی شهربازی بروید؛ اینطور دیگر آن‌قدر جیغ‌وداد خواهید کرد که صدایتان می‌گیرد. البته همیشه حواستان به رعایت نکات ایمنی در شهربازی های تهران باشد تا خدایی نکرده، آسیبی نبینید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.