بهترین رستوران های شیراز برای شکم‌گردهای حرفه‌ای

معرفی معروف‌ترین رستوران‌ها و فست‌فودی‌های شهر شعر

خوشگذرانی در رستوران‌ها و کافه‌ها بخش مهمی از سفر است. تصور کنید به اصفهان بروید و طعم بریونی آن را نچشید یا در سفر به شهرهای استان گیلان به فکر خوردن باقالی قاتوق و ترش تره نباشید. سفر به شیراز هم تنها در بازدید از حافظیه و شاه چراغ و خرید از بازار وکیل خلاصه نمی‌شود. غذاهای رنگارنگی مثل کلم پلو شیرازی، دو پیازه، دمپختک، عرقیات شیرازی و شربت‌های شیرازی رنگ و روی واقعی به سفر می‌دهند که چشیدن طعم آن‌ها برای هر شکم‌گرد و اهل سفر یک تجربه فوق‌العاده است. شاید بپرسید بهترین رستوران های شیراز برای چشیدن طعم واقعی غذاهای شیرازی کدامند؟ جواب این سوال را می‌توانید در این مطلب مجله گردشگری علی بابا پیدا کنید.

بر اساس نظریات مشتریان باربیکیو دیاکو بهترین کبابی شیراز است و بعد از آن نون و کباب درباری، کباب سرای خودمونی و کبابی جگر طلای شیراز قرار دارند.

رستوران شرزه شیراز در خیابان طالقانی، خیابان مسجد وکیل، مجموعه وکیل، زیرگذر زند قرار دارد.

رستوران باغ راز را می‌توانید در شیراز، قصردشت، بلوار شاهد پیدا کنید. این رستوران دو بخش باغ همراه با سرو غذاهای سنتی و بام با سرو غذاهای رستورانی دارد.

مشتریان این شش رستوران را بهترین رستوران های شیراز می‌دانند

در ادامه رستوران‌هایی که به انتخاب مشتریان محبوبیت بیشتری دارند، به شما معرفی کرده‌ایم.

رستوران هفت خوان شیراز و غذاهایی با لذت پرواز در هفت آسمان

حوالی دروازه قرآن یکی بهترین رستوران های شیراز به نام رستوران هفت خوان قرار دارد. این رستوران مانند اسمش دقیقا هفت خوان مختلف دارد. نگران نشوید. قرار نیست از هفت خوان سخت رد شوید تا غذای دلخواهتان را بخورید. در واقع این رستوران از هفت رستوران مختلف تشکیل شده که هر کدام سبک خاصی از غذا را سرو می‌کنند. برای نام‌گذاری رستوران‌ها از شاهنامه فردوسی استفاده شده است. رستوران فرود (طبقه زیر همکف)، رستوران نوفل (طبقه دوم)، رستوران سیندخت (طبقه همکف)، رستوران گرسیوز (پشت بام)، فست فود بلیان (طبقه اول)، کافی شاپ گیسیا (طبقه دوم) و کافی شاپ زریر (طبقه اول) هر کدام با طراحی خاص خود غذاهای مختلف از سنتی گرفته تا فست‌فود و غذاهای فرنگی را به مشتریان ارائه می‌دهند.

در رستوران فرود می‌توانید غذاهای سنتی مثل دیزی مخصوص هفت خوان، باب مخصوص فرود، خوراک جوجه کباب ملس، ته چین مرغ، ته چین گوشت و بادمجان، چلو دمی با مرغ یا گوشت، حلیم بامجان و بسیاری دیگر را انتخاب کنید.

در رستوران نوفل از انواع کباب و ماهی گرفته تا پیتزا و پاستا و پنه و ساندویچ سرو می‌شود.

منوی رستوران سیندخت هم شامل غذاهای ایرانی است، ولی نسبت به رستوران فرود محدودتر است. شوید باقالی با گوشت بره، شنسل مرغ، شنسل ماهی، سبزی پلو با ماهی شیر، جوجه کباب با استخوان، چلوکباب کوبیده، باقالی پلو و کباب کوبیده گوسفندی در منوی این رستوران وجود دارد.

در رستوران گرسیوز انواع کباب‌، شاورما لبنانی، مرغ و برگرهای مخصوص سرو می‌شود. فست‌فود بلیان و کافی شاپ گیسیا انواع پیتزا، پاستا، سالاد و نان‌ها را در منوی خود دارند. همچنین کافی شاپ زریر هم انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، بستنی، کیک و دسر برای مهمانان سرو می‌کند.

آدرس رستوران هفت خوان: شیراز، بلوار قرآن، مجموعه رستوران‌های هفت خوان

شماره تماس‌های رستوران: 07132280000 و 07132270000

رستوران هفت خوان شیرازرستوران خانه سنتی پرهامی؛ جایی با طعم غذاهای مادربزرگ

تصور کنید به بازار و مسجد وکیل و شاهچراغ رفته‌اید، بعد از نیمروز گشت‌وگذار، دلتان هوای خانه را می‌کند که هم خستگی از تن به در کنید و هم غذایی سنتی و خانگی میل کنید. اینجاست که باید سری به خانه سنتی پرهامی بزنید. این خانه قدیمی یکی از بهترین رستوران های شیراز به سبک سنتی است که کاملا حس و حال قدیم را به شما منتقل می‌کند.

تخت‌های داخل حیاط، حوض آب و ماهی قرمز آن کنار خوردن یک غذای سنتی شیرازی تمام خستگی شما را برطرف می‌کند. هر روز چهار مدل غذای سنتی در این رستوران سرو می‌شود که کلم پلوی آن یکی از معروف‌ترین‌هاست.

آدرس رستوران خانه سنتی پرهامی : خیابان لطفعلی خان زند، بعد از سه راه احمدی، گود عربان، ضلع مقابل مسجد نصیرالملک

شماره تماس رستوران سنتی پرهامی: 07132232015

خانه سنتی پرهامی

خانه پرهامی روی گوگل مپ

مجموعه رستوران‌های باغ راز، یک وعده غذا در قلب طبیعت

رستوران باغ راز با وجود دور بودن از مرکز شهر هنوز هم عنوان یکی از بهترین رستوران های شیراز را از آن خود دارد. این مجموعه رستورانی و تفریحی دارای دو منوی مجزا با نام‌های منوی باغ و منوی بام است. در منوی باغ که در بخش سرسبز و سنتی رستوران ارائه می‌شود، می‌توانید اتواع غذاهای سنتی ایران و به خصوص شیرازی را نوش جان کنید.

با این حال اگر اهل غذاهای سنتی نیستید و دنبال یک غذای مدرن خوشمزه می‌گردید، در منوی بام رستوران باغ راز انواع فست‌فود‌ها سرو می‌شوند. انواع دمنوش، آش رشته، عرقیات طبیعی، موسیقی سنتی و رفتار بسیار خوب کارکنان رستوران هم باعث خاص بودن و محبوبیت این رستوران شده‌اند.

آدرس رستوران باغ راز: شیراز، قصردشت، بلوار شاهد

شماره تماس رستوران: 07136234000

باغ راز از بهترین رستوران های شیراز

رستوران‌های باغ راز روی گوگل مپ

وصف بی مثال رستوران خوشا شیراز

فضای زیبا و دنج، موسیقی گوش‌نواز، غذای با کیفیت، سرویس‌دهی منظم و… همه را در یکی از بهترین رستوران های شیراز به نام خوشا شیراز پیدا خواهید کرد. این رستوران دو بخش سرپوشیده و فضای باز دارد و انواع غذاهای ایرانی و سنتی را برای مهمانان سرو می‌کند.

آشپزهای این رستوران همه کارآمد و حرفه‌ای هستند و از بهترین مواد اولیه برای پخت غذا استفاده می‌کنند تا با بهترین غذاها از مهمانانشان پذیرایی کنند.

آدرس رستوران خوشا شیراز: بلوار صنایع، روبه‌روی گلدشت حافظ

شماره تماس رستوران: 07136504324

رستوران خوشا

رستوران خوشا شیراز روی گوگل مپ

در کنار یادگارهای زندیه در رستوران عمارت فیل

عمارت فیل در حقیقت یک اقامتگاه سنتی مربوط به دوران زندیه است که رستوران آن به عنوان یکی از بهترین رستوران های شیراز معروف شده است. این رستوران همه زیبایی‌های یک خانه قدیمی به نمایش می‌گذارد، کاملا سنتی و نوشتالژیک طراحی شده و کیفیت غذاها نشان دهنده مرغوب و تازه بودن مواد اولیه و تبحر آشپز‌های آن است.

آدرس رستوران عمارت فیل: بازارچه فیل، خیابان فیل، کوچه 11

شماره تماس: 07132231466

عمارت فیل بهترین رستوران های شیراز

عمارت فیل روی گوگل مپ

تجربه غذاخوردن در قدیمی ترین رستوران شیراز، رستوران سنتی شرزه

رستوران شرزه هم یکی از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران های شیراز با تم سنتی است. این رستوران در نزدیکی بازار وکیل و هتل زندیه قرار دارد و با وجود سابقه طولانی هنوز کیفیت غذاهای خود را حفظ کرده است، به طوری که عنوان بهترین سرو کننده کباب را آن خود کرده است. محیط سنتی، نان داغ و تازه، موسیقی زنده و انواع غذاهای سنتی و کباب‌ها سبب محبوبیت رستوران شرزه در بین گردشگران به شیراز شده است.

آدرس رستوران شرزه: خیابان طالقانی، خیابان مسجد وکیل، مجموعه وکیل، زیرگذر زند

شماره تماس: 07132241963

رستوران شرزه

رستوران سنتی شرزه روی گوگل مپ

بهترین فست فودهای شیراز

خوردن یک غذای فست‌فودی عالی در یکی از بهترین فست فودهای شیراز تجربه‌ای است که نباید در سفر به شیراز از دست بدهید. حتما می‌پرسید کدام؟ ادامه مطلب را بخوانید.

فست فود مدرن و سرسبز گابریک از بهترین رستوران های شیراز

فست فود گابریک شیراز با دکوراسیون مدرن و خلاقانه‌ای که دارد یکی از بهترین فست فودهای شیراز است. این فست‌فود دو فضای باز و بسته دارد. فضای باز مملو از گل، گیاه و سرسبزی است و فضای بسته محیطی دنج و مدرن دارد. شما می‌توانید انواع غذاهای فست‌فودی باکیفیت را که در کمترین زمان برایتان آماده می‌شود، در این رستوران نوش جان کنید.

آدرس فست فود گابریک: شيراز، بلوار دكتر حسابى(صنايع)، روبروى پمپ بنزين ديرين، نبش كوچه ٣٤

شماره تماس: 07136458516

فست فود گابریک شیراز

فست فود گابریک روی گوگل مپ

فست فود مستر برگر شیراز بهترین برای برگردوستان

مستر برگر یکی از بهترین فست فود های شیراز است که انواع برگر را به صورت بیرون‌بر به مشتریان ارائه می‌کند. این فست‌فود سالن کوچکی با ظرفیت حدود 30 نفر در طبقه بالا دارد. با توجه به کیفیت برگرهای این فست‌فود معمولا ظرفیت سالن پر است و چند نفری هم منتظرند تا صندلی خالی شود.

به همین دلیل در بیشتر موارد سفارش‌ها به بیرون از رستوران ارسال می‌شوند تا طرفداران این رستوران طعم غذاهای آن را از خانه بچشند. همبرگر، چیکن برگر، قارچ برگر و انواع مختلف برگر در این فست فود سرو می‌شود.

آدرس فست فود مستر برگر: بلوار آزادی، خیابان حر، تقاطع خیابان حدادی

شماره تماس: 07132281268

مستر برگر از بهترین رستوران های شیراز

فست فود مستر برگر از بهترین رستوران های شیراز روی گوگل مپ

بهترین کافه رستوران های شیراز

اگر نوشیدنی، فست فود و غذاهای سنتی، همه را یک جا می‌خواهید باید به بهترین کافه رستوران های شیراز بروید.

کافه رستوران گرتا شیراز، همه چیز را با هم دارد

در منطقه معالی آباد یکی از بهترین کافه رستوران های شیراز به نام گرتا قرار دارد. این کافه رستوران با با فضای لوکس و زیبا در دوطبقه به دلیل کیفیت خوب غذاها همیشه مملو از جمعیت است. برخورد پرسنل عالی است و میهمانان در بدو ورود با یک نوشیدنی پذیرایی می‌شوند. انواع پاستا، پیتزا، سالاد، نوشیدنی‌های سرد و گرم با بهترین کیفیت در کافه رستوران گرتا سرو می‌شود.

آدرس کافه رستوران گرتا: بلوار معالی آباد، خیابان دوستان

شماره تماس 07136344434

رستوران گرتا در شیراز

آدرس رستوران گرتا روی گوگل مپ

کافه رستوران ژولپ شیراز تفرجگاه خوش خوراک‌ها

اگر برای گشت‌وگذار به بازار وکیل، حمام وکیل و ارگ کریمخان رفتید، امتحان کردن یک نوشیدنی خوشمزه در یکی از بهترین کافه رستوران های شیراز به نام ژولب را از دست ندهید. نوشیدنی، کیک، دمنوش و البته بستنی و فالوده این کافه بی‌نظیر است. اگر احساس گرسنگی کردید، آب دوغ خیار و دوپیازه را حتما امتحان کنید. انواع سالاد و اسموتی و غذاهای سنتی هم با تنوع بالا در ژولب سرو می‌شوند.

آدرس کافه رستوران ژولب : خیابان طالقانی، بعد از خ فرهنگ، روبروی حمام وکیل، کافه ژولپ

شماره تماس : 07132246982

بهترین رستوران های شیراز

آدرس کافه ژولپ روی گوگل مپ

بهترین کبابی های شیراز

کباب خورها این چند کبابی شیراز را از دست ندهید.

 • باربیکیو دیاکو در خیابان قصرالدشت، خیابان برق، نبش خیابان شهید رضایی یکی از بهترین کبابی‌های شیراز است که انواع کباب‌ها را با بالاترین کیفیت سرو می‌کند.

بهترین کبابی های شهر شیراز

 • نون و کباب درباری شیراز هم در خیابان ستارخان، حدفاصل عفیف آباد و ولیعصر، روبه‌روی 12 متری نمازی قرار دارد. کباب عالی این رستوران که در کنار نان داغ سرو می‌شود باعث محبوبیت آن شده است.
 • کباب سرای خودمونی شیراز را در می‌توانید در چهارراه حافظیه، خیابان حافظ، روبروی خیابان نفت، نبش کوچه ۱۴ پیدا کنید. انواع كباب‌های اصيل بستكی و کنجه كهتويه و كباب‌های اصيل لاری در این کبابی سرو می‌شوند.
 • کبابی جگر طلای شیراز، رستورانی مناسب برای خانواده‌ها و پرطرفدار است که می‌توانید بهترین جیگرها را در آن نوش‌جان کنید. این جیگرکی در بلوار چمران، خیابان نیایش، کوچه سوم، بعد از چهارراه هنگام، کوچه هنگام چهار قرار دارد.

بهترین کبابی هاسخن پایانی

تعداد رستوران‌های خوب شیراز آنقدر زیاد است که شاید در یک مطلب جای نگیرند. لیستی که در این مطلب مجله گردشگری علی بابا ارائه دادیم تعدادی از بهترین رستوران ها از دیدگاه گردشگران و مشتریان هستند که امیدواریم راهنمایی مناسبی برای سفر بعدی شما به شیراز باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 دیدگاه
 1. محمد می‌گوید

  پرهامی اصلا رستوران خوبی نیست من نمی دونم چرا انقدر معروف شده مزه غذاهاش اصلا در حد شهرتش نیست مرغش بو و مزه زحم بدی می داد درکمال تعجب از کسانی که شیرازی هستن هم وقتی می گی نظرتون درمورد پرهامی چیه می گن غذاهاش خوب نیست پس اصلا چرا معروف شده؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   خیلی خوبه که تجربتون رو با بقیه هم به اشتراک می‌ذارین. شما چه امتیازی به این رستوران می‌دین؟

 2. مینا می‌گوید

  رستوران شرزه که کبابش واقعا افتضاح بود ، قیمت گرون و کیفیت خیلی پایین
  ولی هفت خوان واقعا غذاش عالی بود

 3. ناشناس می‌گوید

  خوشاشیراز خیلی افتضاحه.رستوران سنتی فاتح الملوکی هم غذاش عالیه هم پرسنلش محترمن

 4. بهروز می‌گوید

  خوشا سیراز اصلا غذاش خوب نیس
  من چند بار نزدیکم بود مجبور شدم بگیرم خیلی بد بود
  صفر
  ولی فضاش. خوبه

 5. رضا می‌گوید

  امروز ميهمان هاي خودمون را با تصور يك محل لوكس و ايده آل به رستوران رز گلد بردم اما متوجه شدم كه برداشتم كاملا اشتباه بوده ، وجود تعداد زيادي گربه واقعا مراحمت ايجاد ميكرد . كيفيت يذيرايي در حد بين راهي هاي مرودشت ، ميزها رو ميزي نداشت بجاي خود ، ليوان ها يكبار مصرف ، نمك و فلفل هم توي ساشه آوردن ، اين وضع يذيرائي حتي براي چلوكبابي درجه دو قابل قبول نيست . وقتي هم صورتحساب خواستم بجاي اينگه به رسم متداول صورتحساب رو داخل يك كاور بدستتون بدن يه نفر با دستگاه يوز آمد و چيزهاي سر ميز رو با انگشت شمرد و بعدشم با صداي رسا مبلغ رو اعلام كرد كه واقعا بعيد و دو از انتظار بود . حيف از اون محل كه تا اين حد سطح يائين اداره ميشه . شك ندارم اگر تجديد نظر اساسي نشه خيلي زود از سكه ميفته ، بعيد ميدونم كسي براي مرتبه دوم هم اونجا رو انتخاب كنه .

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام رضای عزیز 🙂 خیلی ممنونیم که این تجربه رو با بقیه هم به اشتراک گذاشتین…حتما بقیه ازش استفاده می‌کنن تا این ماجرا براشون تکرار نشه

 6. زری می‌گوید

  رستوران خوشا شیراز فقط فضای زیبایی داره.دود قلیون واقعا اذیت میکنه.صدای خیلی بلند آهنگ اذیت میکنه و غذاش هم خیلی عالی نیست.از همه بهتر هفت خوان هست.

 7. اهورا می‌گوید

  از گزینه ها کاملا مشخصه که پست تبلیغاتی است

  1. کاوه می‌گوید

   بله درسته یک گزارش تبلیغیه.بیشتر این رستورانها کیفیت تعریف شده را ندارند

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام کاوه عزیز 🙂
    ما براساس نظرات کاربران این رستوران‌ها رو معرفی کردیم.
    شما در کامنت‌ها رستوران‌هایی که به نظرتون جاشون در این فهرست خالی هست، اعلام کنید تا ما هم مقاله رو به‌روز کنیم.