۱۰ لوکیشن از ۱۰ فیلم معروف که شوق سفر را برمی‌انگیزند

سفر همیشه یک چیزی پشت خودش پنهان دارد، یک شوقی در پسِ حتی سفرهای کاری هست که آدم نمی‌تواند راحت بی‌خیالش شود. گاهی هم آدم شوقش را دارد، امام حسش را ندارد! تا به حال شده در فیلم‌ها جاهایی را ببینید که دل‌تان بخواهد آن‌جا باشید؟ مثلا یک جنگل مه‌گرفته، یک ساحل سفید مرجانی با دریایی زلال و شفاف، یک قصر شناور روی آب یا قلعه‌ای خزه‌بسته در دل کوه‌. در این پست سراغ لوکیشن فیلم‌هایی رفته‌ایم که هم روی پرده‌ی نقره‌ای سینما جذاب‌اند و هم در واقعیت جذاب و تماشایی‌اند. از همه مهم‌تر، محصول جلوه‌های ویژه‌ی نرم‌افزارهای کامپیوتری نیستند و واقعی‌اند، واقعی! آدم می‌تواند روی نقشه دنبال‌شان بگردد و پیدایشان کند.

سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها: زلاند نو (نیوزلند)

The Lord of The Rings Trilogy: New Zealand

طرفداران سرزمین میانی (middle eart) در ارباب حلقه‌ها می‌توانند تمام آن جنگل‌ها، کوه‌ها و دریاچه‌های خیره‌کننده را در نیوزیلند ببینند. مناظر مسحورکننده‌ای که از شایر تا ریوندل به عنوان لوکیشن این فیلم مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

10 لوگیشن از 10 فیلم که شوق سفر را برمی‌انگیزانند

[related id=”3754″]

آقای ریپلی بااستعداد: جزایر فلگرایین (Phlegraean)، ایتالیا

The Talented Mr. Ripley: Phlegraean Islands, Italy

این تریلر پیچیده در ساحل آفتابی و زیباییِ چشم‌نوازِ مناظر روستاهای ماهی‌گیری در جزایر پروچیدا (Procida) و ایشیا (Ischia) در ناپل ایتالیا ساخته شده است.

10 لوگیشن از 10 فیلم که شوق سفر را برمی‌انگیزانند

هتل بزرگ بوداپست: کارلُوی وار، جمهوری چک

The Grand Budapest Hotel: Karlovy Vary, Czech Republic

با وجود این‌که نمی‌شود در ساختمان واقعی هتل بزرگ بوداپست اتاق گرفت و اقامت کرد اما هتل بزرگ پاپ (Grandhotel Pupp) و شهر زیبای کارلوی واری را که بسیاری از جزئیات زیبای آن در فیلم دیده می‌شود، مثل ترن کابلی و مجسمه‌ی بز می‌توانید از نزدیک ببینید.

10 لوگیشن از 10 فیلم که شوق سفر را برمی‌انگیزانند

[related id=”3929″]

در دل طبیعت وحشی: دنالی، آلاسکا

Into the Wild: Denali, Alaska

ماجراجوهای جسور می‌توانند مانند قهرمان این فیلم، کریستوفر مک‌کندلِس، در این گستره‌ای بزرگ و طبیعی ماجراجویی کنند، شب‌ها در صحرا و جنگل و کوه اتراق کنند و مبارزه با طبیعت و دوستی با آن را هم‌زمان تجربه کنند. حتی می‌توانند همان اتوبوس گردشگریِ عجیب و قدیمی توی فیلم هم در این مکان دیده می‌شود.

10 لوگیشن از 10 فیلم که شوق سفر را برمی‌انگیزانند

اختاپوس: قصر دریاچه‌ی تاج، اودایپور، هندوستان

Octopussy: Taj Lake Palace, Udaipur, India

دوست دارید در قصری شناور و پر از پریان زیبارو اقامت کنید که  جیمز باندِ پنهان شده در پوست کروکودیل در فیلم «اختاپوس» به سوی آن شنا می‌کند؟ بله می‌توانید. این قصر شناور یک هتل مجلل روی دریاپه‌ی پیچولا است.

10 لوگیشن از 10 فیلم که شوق سفر را برمی‌انگیزانند

[related id=”5459″]

درخشش: اقامتگاه تیمبرلاین، اُرِگون

The Shining: Timberline Lodge, Oregon

اگر عشق فیلم‌های ترسناکید و همیشه دنبال راهی می‌گردید تا آدرنالین خون‌تان را به یک بهانه‌ای بالا ببرید، انتخاب این اقامتگاه کاملا مناسب شماست. فضاهای خارجی فیلم متعلق به نمای خارجی و تاثیرگذار همین فیلم است.

10 لوگیشن از 10 فیلم که شوق سفر را برمی‌انگیزانند

لارنس عربستان: ایت بن حدو، مراکش

Lawrence of Arabia: Ait Benhaddou, Morocco

می‌دانستید که بیشتر این شاهکار کلاسیک در اسپانیا فیلم‌برداری شده؟ اما یکی از لوکیشن‌های چشم‌گیر این فیلم، روستای خشتیِ ایت بن حدو در مراکش بوده است. واحه‌ای ثبت‌شده در یونسکو که شاعرانگی و حس رمانتیک عربی را بیدار می‌کند.

10 لوکیشن از 10 فیلم معروف که شوق سفر را برمی‌انگیزند

[related id=”3720″]

ناتینگ‌هیل: خیابان پورتوبلو، لندن

Notting Hill: Portobello Road, London

ناتینگ‌هیل، محله‌ای زیبا در لندن است که بیشتر محل زندگی هنرمندان است و محله‌ای دلنشین برای گشت‌وگذارو خرید هم هست. فیلم ناتینگ‌هیل هم با بازی جولیا رابرتز و هیو گرانت بیشتر محبوبیتش را وام‌دار زیبایی این محله است.

10 لوکیشن از 10 فیلم معروف که شوق سفر را برمی‌انگیزند

………..

انیمیشن شاهزاده مونونوکه: جزیره‌ی یاکوشیما، ژاپن

Princess Mononoke: Yakushima Island, Japan

هایائو میازاکی، کارگردان مطرح ژاپنی که انیمیشن‌هایش فضاهایی خیالی و خیره‌کننده دارند و برای آثارش اسکار هم گرفته، انیماتورهایش را برای الهام گرفتن از منبعی قوی برای تخیل به جنگل‌های خزه‌پوش جزیره‌ی یاکوشیما در ساحل جنوبی ژاپن فرستاد. عمر درختان درهم‌تنیده‌ی این جنگل به هزاران سال می‌رسد.

10 لوکیشن از 10 فیلم معروف که شوق سفر را برمی‌انگیزند

اشکها و لبخندها: سالزبورگ، اتریش

The Sound of Music: Salzburg, Austria

از مراتع آلپ و دیوارهای کلیسای نُنبِرگ تا قلعه‌ی کنار دریاچه و ویلای آقای وُن‌تراپ، شهر سالزبورگ همه و همه را برای طرفداران این فیلم حفظ کرده است.

10 لوکیشن از 10 فیلم معروف که شوق سفر را برمی‌انگیزند

بیشتر بخوانید:

۱۰ بازار جهان که حتما باید آن‌ها را دید

۱۰ پاساژ جذاب استانبول

۱۰ قطعه از پازل رنگارنگ اسپانیا که گردشگران را شیفته‌ی خود می‌کند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.