فاصله تهران تا یزد و آشنایی با چم‌وخم سفر به شهر بادگیرها

بررسی فاصله تهران تا یزد از مسیرهای مختلف

مطمئنم که شما هم از هوای آلوده تهران خسته شده‌اید و می‌خواهید به شهر تازه‌ای سفر کنید که آب‌وهوایی خاص دارد. اگر دنبال چنین شهری هستید حتما سفر به یزد را تجربه کنید. کم‌کم داریم به زمستان نزدیک می‌شویم و هوای تهران خیلی سرد و آلوده‌ می‌شود. یکی از بهترین شهرهایی که می‌توانید برای سفر در این فصل انتخاب کنید، یزد است. اگر می‌خواهید درباره فاصله تهران تا یزد و بهترین راه سفر به آن آشنا شوید، تا پایان این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا همراه من باشید.

فاصله این دو شهر با خودرو شخصی ۶۲۱ کیلومتر  است و با هواپیما بعد از پروازی ۱ ساعته به یزد خواهید رسید.

در این که هواپیما بهترین روش سفر به هرشهری است، هیچ‎شکی نیست، اما برای داشتن سفری راحت، خودرو شخصی هم می‌تواند پیشنهاد خوبی برایتان باشد.

این شهر آب‌وهوایی گرم و خشک دارد و فصل‌های زمستان و پاییز بهترین فصل‌های سفر به آن محسوب می‌شوند، ولی بهار هم برای سفر به آن بد نیست.

فاصله زمانی و مسافتی تهران تا یزد چقدر است؟

برای سفر چند روش‌ وجود دارد. دیگر این شرایط شماست که مشخص می‌کند کدامیک از آن‌ها برای سفر انتخاب کنید. فاصله تهران تا یزد با خودرو شخصی ۶۲۱ کیلومتر اندازه‌گیری شده.

حالا نوبت به هواپیما رسیده. نمی‌خواهم درباره خوبی‌های سفر به هواپیما توضیح بدهم، چون حتما آن‌ها را می‌دانید. یک ساعت بعداز این‌که هواپیما در فرودگاه مهرآباد تهران تیک‌آف می‌کند در فرودگاه شهید صدوقی یزد فرود خواهد آمد. در ادامه اطلاعاتی کامل درباره سفر هوایی به یزد را بررسی می‌کنم.

فاصله زمانی و مسافتیچطور می‌شود با ماشین به یزد رفت؟

وقتی عوارضی تهران را رد می‌کنید و وارد آزادراه می‌شوید، بعداز حدود ۶ تا ۷ ساعت رانندگی به یزد می‌رسید. البته این مسیر بهترین و کوتاه‌ترین مسیری است که می‌توانید برای رفتن به این این شهر انتخاب کنید. این مسیر زیبایی‌های خاص خود را دارد و باید شهرهای قم، اصفهان، کاشان و میبد را پشت‌سر بگذارید تا به یزد برسید.

وقتی که وارد حوزه استحفاظی یزد می‌شوید، هرچقدر اطرافتان را نگاه کنید، بیابان می‌بینید و بیابان! حواستان باشد، ابتدای استان یزد در فصل‌ پاییز طوفان‌های شن می‌وزد و ممکن است نتوانید با ماشین به مسیرتان ادامه دهید. پس قبل از حرکت حتما شرایط آب‌وهوایی را بررسی کنید.

چطور می‌شود با ماشین به یزد رفت؟برای من هم عجیب بود که تا قبل از تابلو شروع حوضه استحفاضی اصفهان فقط باد بود و طوفان شن، بعد از وارد شدن به اصفهان، خبری از آن‌ها نبود و فقط باران می‌باید. البته این را هم بگویم که من در مسیر برگشت بودم.

ماشینتان را روبه‌‌راه کنید که در مسیر مشکلی برایتان بوجود نیاید. مطمئنم تجربه سفر و بازدید از جاهای دیدنی یزد، خاطره‌انگیز خواهد بود. باروبندیلتان را ببندید که سفری تکرار نشدنی در انتظار شماست. اگر در زمستان به یزد سفر می‌کنید، حتما دوربین، لباس گرم، گاز پیک‌نیکی، زیرانداز و… را همراه خود ببرید تا دیگر نگرانی در طول مسیر تهران تا یزد نداشته باشید.

فاصله تهران تا یزد با قطار چقدر است؟

خب حالا وقت آن رسیده که سفر با قطار را بررسی کنم. فاصله تهران تا یزد با قطار بین ۶ تا ۸ ساعت طی می‌شود و پیشنهاد می‌کنم اگر حوصله سفر طولانی را ندارید، حتما بلیط قطارهایی را رزرو کنید که شما را در مدت زمان کمتری به شهر بادگیرها برساند. در مسیر تهران یزد، قطار در ایستگاه‌های محمدیه، کاشان، بادرود و اردکان توقف کوتاهی خواهد داشت.

ایستگاه راه‌آهن یزد تقریبا در وسط شهر قرار دارد. مطمئنم بعد از این حرف یک نفس راحت کشیدید، چون قرار نیست وقتی به مقصد رسیدید، تازه نیم ساعت، ۱ ساعتی را در تاکسی یا اتوبوس بمانید تا به هتلتان برسید. با قطار سفر کم دردسرتری را دارید، چون فرقی برایتان نمی‌کند که آمپر بنزین کجاست، آزادراه ترافیک است یا نه و هزاران چیزهای دیگر که ممکن است در طول مسیر ذهنتان را درگیر کند.

فاصله تهران تا یزداگر می‌خواهید فقط با قطار به یزد بروید و امکانات برایتان زیاد مهم نیست، قطارهای سالنی را انتخاب کنید. واگن‌های این قطارها مثل اتوبوس ساخته شده. ولی اگر قیمت برایتان مهم نیست و می‌خواهید امکانات خوبی در اختیارتان باشد، قطارهای کوپه‌ای را رزرو کنید. اگر من باشم، قطارهای کوپه‌ای را انتخاب می‌کنم تا سفری راحت داشته باشم.

از تهران تا یزد را در آسمان باشید

نوبتی هم باشد، نوبت هواپیماست که بیشترین طرفدار را برای مسافرت دارد. در بخش‌های قبلی فاصله تهران تا یزد با هواپیما را گفتم. فرودگاه یزد حدود ۱۰ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و خیالتان راحت باشد که می‌توانید در زمان کوتاهی به قلب شهر بادگیرها برسید. بلیط هواپیما یزد هم مثل بقیه بلیط‌های هواپیما قیمت بیشتری دارد پس این مورد را هم قبل از سفر مدنظر داشته باشید.

فرودگاه یزدکدام روش مناسب‌تر است؟

این را خودتان باید مشخص کنید که کدام روش برای سفر بهتر است، ولی برای این‌که بهتر متوجه شوید، من راهنماییتان می‌کنم. هواپیما که تکلیفش مشخص است و حرفی در بهترین بودن آن نیست، ولی خب قیمتش کمی زیاد است.

سفر با خودرو شخصی حال‌وهوای خاص خودش را دارد. مثلا می‌توانید با رسیدن به اصفهان، سری به شهر زیبای خدا بزنید و نگاهی هم به جاهای دیدنی اصفهان بیاندازید. این یکی از ویژگی‌هایی است که نه قطار دارد و نه هواپیما. گفتنی‌ها را گفتم، این شما و این هم انتخاب روش سفر به یزد.

فاصله شهرهای مختلفیزد، شهری با کوچه پس‌کوچه‌های خشتی

وظیفه من این بود که همه چیز را درباره فاصله تهران تا یزد به شما بگویم و راهنمایتان کنم که سفر خوبی را به این شهر داشته باشید. حالا نوبت شماست که عکس‌هایی که از این شهر گرفته‌اید را رو کنید تا ما هم از آن‌ها لذت ببریم. راستی این راهم بگویم که اگر خاطره، نظر و حرفی درباره سفر به یزد دارید، حتما به ما هم بگویید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.