عبور رامونا بخش مسئولیت اجتماعی علی‌بابا از ۲۰ هزار دقیقه مشاوره فرزندپذیری

رامونا و فرزندپذیری

شرکت سفرهای علی‌بابا یکی از استارتاپ‌های مطرح کشور که چندی پیش از آمار موسسه سیمرغ، از بخش‌های مسئولیت اجتماعی خود گزارش داده بود، اخیرا اعلام کرده یکی دیگر از زیرمجموعه‌های مسئولیت اجتماعیش به نام «رامونا»، از آمار ۲۰ هزار دقیقه مشاوره رایگان توسط متخصصان حوزه فرزندخواندگی عبور کرده است.

رامونا، موسسه‌ای اجتماعی است که خانواده‌های مشتاق و علاقه‌مند را از چالش‌های مراحل فرزندپذیری آگاه کرده و با مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های روان‌شناسی، حقوقی و مددکاری تلاش می‌کند تا امکان موفقیت در این فرآیند به حداکثر برسد.

فاطمه اشرفی، مدیر واحد مسئولیت اجتماعی علی‌بابا در رابطه با رامونا می‌گوید: «واحد مسئولیت اجتماعی علی‌بابا علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی در حوزه کسب‌وکار سازمان در قالب موسسه سیمرغ و تأمین سفر برای کودکان بیمار، در زمینه فرزندخواندگی رؤیایی بزرگ در سر داشت که به‌نوعی از دغدغه شخصی مؤسس علی‌بابا، مجید حسینی‌نژاد سرچشمه می‌گرفت. این رؤیا امروز در قالب یک مجموعه منسجم به نام رامونا (به معنای نگهبان عاقل) با تسهیل فرزندخواندگی و ترویج فرهنگ آن، در مسیر تحقق است. هدف این موسسه بهره‌مندی همه کودکان از زندگی در خانواده سالم است.»

او در رابطه با تمایز این موسسه گفت: «رامونا یک مجموعه حمایتی برای والدین فرزندپذیر است؛ به این معنی که از لحظه تولد ایده سرپرستی یک کودک در ذهن افراد تا زمانی که کودک وارد خانواده می‌شود و مراحل رشد او، رامونا با انواع آموزش‌ها و مشاوره‌های حرفه‌ای توسط متخصصان گام‌به‌گام کنار خانواده است. به‌علاوه صدای رامونا، درگاهی است که والدین به رایگان می‌توانند از متخصصان امر با بالاترین کیفیت مشاوره رایگان دریافت کنند.»

رامونا با با همکاری متخصصان حوزه فرزندخواندگی، موفق شده در طول ۳ سال فعالیت خود، امکان تشخیص زودهنگام مشکلاتی مثل افسردگی پس از فرزندپذیری در والدین، اختلال پردازش حسی، کمبود توجه و بیش‌فعالی در کودکان پذیرفته‌شده را  فراهم کند. به‌این‌ترتیب شروع درمان موردنیاز، بدون فوت وقت انجام شده و رشد حسی کودکان به تأخیر نمیفتد.

به دلیل پیچیدگی‌های مقوله فرزندپذیری و چالش‌های بسیارش، خانواده‌ها در هر مرحله از این فرایند  (از تصمیم‌گیری تا حضور کودک در خانواده و مسیر رشد) نیازمند حمایت، دریافت مشاوره یا افزایش آگاهی هستند. به گفته این موسسه، سه مأموریت اصلی رامونا در این مسیر این موارد هستند:

۱- حمایت از والدین فرزندپذیر

۲- فراهم کردن آموزش و افزایش آگاهی در خانواده یا مراکز شبه‌خانواده

۳- تقویت و ترویج فرهنگ فرزندخواندگی

به عبارت دیگر رسالت آنها، پوشش این فقدان بزرگ و تسهیل چالش‌های کلیدی مشابه برای خانواده‌ها است.

خانواده‌های فرزندپذیر می‌توانند برای دریافت مشاوره، در روزهای زوج از ساعت ۱۰ صبح تا ۱ بعدازظهر با صدای رامونا به شماره ۷۷۷۵۷۲۹۴-۰۲۱ تماس بگیرند. به طور معمول در این مشاوره‌ها، موضوعاتی مثل مسائل حقوقی و قانونی مرتبط با فرزندپذیری،‌ فرزندپروری آگاه از آسیب، بیان حقیقت فرزندخواندگی، تسهیل ورود کودک به خانه، اختلالات روان‌شناختی کودکان و بزرگسالان مطرح می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.