محدودیت رزرو تور پس از شیوع کرونا

آخرین به‌روزرسانی در 11 اردیبهشت 1400

در ادامه محدودیت‌های تور داخلی و خارحی را مشاهده می‌کنید.

شرایط تورهای داخلی در محدودیت‌های کرونایی

تست کرونا برای پرواز در رزرو های تور داخلی

طبق اعلام سازمان هواپمایی کشوری، برای پروازهای داخلی نیاز به تست کرونا نیست؛ اما از پرواز افرادی که تست کرونای آنها تا ۱۴ روز قبل از تاریخ پرواز مثبت بوده، جلوگیری می‌شود. مسئولیت عدم پذیرش مسافرین و همچنین هزینه‌ استرداد در شرایط مذکور به عهده مسافر است.

خدمات تفریحی و رفاهی و مراکز خرید

با توجه به اوج گیری مجدد کرونا در کشور و ایجاد محدودیت های مختلف ممکن است اماکن تفریحی برخی شهر ها قادر به فعالیت نباشند؛ لذا قبل از خرید اطلاعات دقیق از میزان فعالیت خدمات تفریحی و رفاهی و یا مراکز خرید شهر مقصد بدست آورده و سپس اقدام به خرید تور کنید.

تنها در صورتی رزرو شما به دلیل محدودیت‌ها قابل استرداد بدون جریمه است که همه پرواز ها توسط سازمان هوایی کشوری لغو شود و هتل‌ها نیز فعالیت نداشته باشند؛ لذا در غیر این صورت مسئولیت رزرو تماما با مسافر است و هر درخواست استرداد طبق قوانین استرداد انجام می‌شود.

شرایط تورهای خارجی در محدودیت‌های کرونایی

به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR به مدت 72 ساعت مانده به پرواز به منظور ورود مسافران به کشور ترکیه برای افراد 6 سال به بالا الزامی است.

آنچه باید در مورد HES بدانید!

  • کد HES در کلیه پروازهای داخلی برای شهروندان جمهوری ترکیه و شناسه اتباع خارجی که توسط جمهوری ترکیه صادر نشده باشد و با شماره‌های 99-98-97 شروع می‌شود، اجباری است.
  • کدهای HES بیست و چهارساعت قبل از پرواز بررسی شده و مسافران در مورد وضعیت خود مطلع می‌شوند. مسافرانی که مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافرت نباشند، اجازه پرواز نخواهند داشت.
  • هر کد HES فقط برای یک دوره خاص یا بدون محدودیت زمانی معتبر است. تاریخ انقضا کد HES باید حداقل 7روز پس از آخرین تاریخ پرواز روی بلیط شما باشد. در غیر این صورت، رزرو شما تأیید نمی‌شود.
  • برای نوزادانی که هنوز به 2سالگی نرسیده‌اند، نیازی به دریافت کد HES نیست.
  • کد HES برای کودکان زیر 18سال شما از طریق پیام کوتاه و درگاه دولت الکترونیکی قابل دریافت است. برای به دست آوردن کد HES برای فرزندان خود از طریق برنامه Hayat Eve Sığar اقدام کنید که به زودی در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
  • کد HES برای پروازهای بین المللی با ترانزیت پرواز داخلی در حال حاضر اجباری نیست (پرواز ترابزون – لندن از طریق استانبول). فقط در صورتی که زمان ترانزیت بیش از 24ساعت باشد، کد HES قبل از پروازهای داخلی اجباری است.

لطفا در نظر داشته باشید با تشدید کرونا در ایران، تورهای استانبول تا اطلاع بعدی لغو شده است، اما افرادی که تمایل سفر به این شهر را دارند می‌توانند به صورت جداگانه پرواز و هتل را رزرو کنند.

در هنگام سفر به استانبول نیز مطلع باشید که تا تاریخ 15 می 2021 ، محدودیت‌هایی خاص برای شهروندان استانبول اعمال شده است که نزدیک به سه هفته تعطیل سراسری در این کشور برقرار است که شامل توریست‌ها نمی‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.