خرید بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان

اگر قرار است با نوزاد یا کودک‌تان سفر کنید احتمالا شما هم با این سوال رو به رو می‌شوید که آیا خرید بلیط برای نوزادی که روی صندلی نمی‌نشیند ضرورت دارد؟ یا اینکه آیا قیمت بلیط هواپیما برای کودکان با بزرگسالان یکی است؟ شرکت‌های هواپیمایی افراد 0 تا 2 سال را نوزاد و 2 تا 12 سال را کودک در نظر می‌گیرند و بسته به این شرایط سنی قیمت بلیط متفاوت خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز داخلی

دو فاکتور اصلی که در تعیین قیمت بلیط هواپیما برای غیر بزرگسالان نقش دارد نوزاد یا کودک بودن و دیگری سیستمی یا چارتر بودن بلیط هواپیما است.

هر چند در طول سفر نوزاد در بغل پدر یا مادرش است و هیچ صندلی لازم ندارد با این حال برای سوار کردن نوزاد به هواپیما لازم است که شماره بلیط داشته باشد. اگر بلیط شما سیستمی باشد، مبلغ بلیط نوزادان 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است.

کودک 2 تا 12 سال برای سفر با هواپیما به صندلی و بلیط نیاز دارد و قیمت بلیط کودک کاملا به شناسه نرخی بستگی دارد. هر ایرلاینی بسته به ساعت و تاریخ حرکت، فصل کم سفر یا پر سفر بودن و سیاست‌های بازرگانی خود شناسه نرخی متفاوتی برای بلیط تعریف می‌کند. در نتیجه موقع خرید بلیط هواپیما برای کودک بسته به ایرلاینی که با آن سفر می‌کنید و شناسه نرخی بلیطی که خریداری می‌کنید بهای بلیط کودک‌تان متفاوت خواهد بود. معمولا بهای بلیط کودک 50 درصد و در بعضی موارد 75 درصد بهای بلیط بزرگسال است. چنانچه شناسه نرخی خیلی ارزان باشد قیمت بلیط بزرگسال و کودک یکی خواهد بود.

در پروازهای خارجی هم قیمت بلیط نوزاد بسته به کلاس نرخی متفاوت است اما اغلب 75 درصد نرخ بلیط بزرگسال است.

[irp posts=”3776″ name=”۵ راه برای آرام کردن کودکان در هواپیما”]

قیمت بلیط چارتر برای نوزادان و کودکان

قیمت بلیط هواپیما چارتر هم مانند بلیط سیستمی برای نوزادان 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است، اما قیمت بلیط چارتر برای کودک و بزرگسال یکسان است.

خرید بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز خارجی

در پرواز خارجی هم مانند پرواز داخلی خرید بلیط هم برای نوزاد و هم برای کودک ضرورت دارد، اما قوانین کلی برای تعیین قیمت بلیط برای کودک وجود ندارد. بهای بلیط نوزاد در سفر خارجی مانند سفر داخلی 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است.

در تعیین شناسه نرخی ایرلاین‌های مختلف علاوه بر فاکتورهایی مثل ساعت و روز حرکت و فصل سفر، نوسانات ارزی هم تاثیر گذار هستند. شناسه نرخی هم در تعیین قیمت تاثیر گذار هستند، در نتیجه با توجه به متغییر بودن فاکتورهای تعیین کننده، قانون ثابتی برای قیمت بلیط کودک در پرواز خارجی وجود ندارد.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 دیدگاه
 1. نیما می‌گوید

  پول زور از مردم میگیرن

 2. هادی نوری می‌گوید

  با سلام و احترام
  آیا مبنا سن است یا تخصیص صندلی به نوزاد؟
  به عبارتی نوزادی که مثلا دو سال و دو ماه دارد ولی روی پای مادرش خواهد نشست بلیط نوزاد میگیرد یا کودک؟
  ممنون از شما

 3. ممد می‌گوید

  با عرض سلام و ادب
  میخواستم بدونم پسر 13 را میتوان به تنهایی سوار هواپیما کرد؟
  باتشکر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   این موضوع شرایط خاص خودش رو داره و شدنی هست.

 4. طاها هاشمی می‌گوید

  سلام زیر 18سال میشه
  تنها سفر کرد به کشور دیگه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام طاها عزیز 🙂
   سن مسافر خیلی مهمه. سن ایشون دقیقا چقدر هست؟

  2. رها می‌گوید

   چه مدارکی برای همراه کردن نوزاد در هواپیما هست ؟ ضروری هست لطفا جواب بدید