مجله گردشگری علی‌بابا

محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی عمان ایر

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی عمان  را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی عمان مداوم به‌روز خواهد شد.

ایران

قوانین ورود به کشور ایران  (بروزرسانی ۰۷ خرداد  ۱۴۰۱)

 

طبق آخرین اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲ خرداد ۱۴۰۱ به منظور تسهیل ورود کلیه مسافرین به ایران ارائه گواهی دو نوبت واکسیناسیون (که ۱۴ روز از تاریخ نوبت دوم گذشته باشد) یا ارائه تست pcr منفی (با اعتبار کمتر از ٧٢ ساعت از تایم پرواز برای افرادی که گواهی واکسیناسیون ندارن ) کافی می باشد.

 

 عمان

مدارک مورد نیاز برای سفر به عمان (بروزرسانی ۰۷ خرداد ۱۴۰۱)

مطابق با آخرین تصمیمات کمیته عالی مبارزه با کرونا در کشور سلطنتی عمان در تاریخ ۲۲ می۲۰۲۲  تمامی محدودیت های کرونایی از قبیل الزام به داشتن تست پی سی آر و یا لزوم همراه داشتن گواهی دو دوز واکسن در مسیر ایران به عمان برداشت شده است و از این پس مسافران برای ورود به عمان محدودیتی در این زمینه نخواهند داشت.

شرایط و قوانین پذیرش مسافر در کانترهای شرکت هواپیمایی؛

در مسیر عمان به ایران ارائه گواهی واکسیناسیون در کانترهای شرکت هواپیمایی و یا ارائه گواهی تست pcr منفی الزامی میباشد ، در صورت عدم ارائه مدارک بر اساس شرایط فوق الذکر و ممانعت از پرواز مسافر مسئولیت با شخص مسافر می باشد.

تمام مسافرانی که از کشورهای لیست پر خطر اعلام شده از جانب وزارت بهداشت ایران قصد ورود به ایران را دارند باید ۱۴ روز را در کشور ثالث (مثل عمان) که ممنوعیت ورود مستقیم به ایران را ندارد بگذرانند.

ارائه کارت اقامت و یا ویزای معتبر

تبصره: برای اتباع ایرانی ویزای فرودگاهی عمان ۱۴ روزه و غیر قابل تمدید و تبدیل در دسترس می باشد.

ارائه بلیط برگشت و بیمه درمانی بین المللی برای مسافرین غیر عمانی که با ویزای توریستی قصد ورود به کشور عمان را دارند.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی عمان

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.

صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.